بیش از ۵ هزار جلد سند روستایی در بندرانزلی صادر شد

چاپ

رئیس بنیاد مسکن بندرانزلی گفت: از آغاز طرح سند دار کردن مسکن روستاها تاکنون ۵۱۸۰ جلد سند روستایی در این شهرستان صادر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا بلندپایه صبح شنبه با تبریک فرا رسیدن سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سالروز افتتاح حساب ۱۰۰ امام (ره) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از ابتدای آغاز طرح مقاوم سازی مسکن روستایی تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن روستایی در بندرانزلی با پرداخت تسهیلات بنیاد مسکن احداث و مقاوم سازی شده است.

وی با اشاره به صدور پنج هزار و ۱۸۰ جلد سند روستایی در روستاهای انزلی، افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال حاضر برای احداث و مقاوم سازی مسکن روستایی تسهیلات موظفی بانکی تا سقف ۲۵ میلیون تومان با نرخ سود ۴ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله پرداخت می‌کند.

بلندپایه به پرداخت ۵ میلیون تومان تسهیلات بانکی تعمیرات مسکن از سوی بنیاد مسکن نیز اشاره کرد و ادامه داد: بنیاد مسکن همچنین از منابع داخلی خود برای واحدهایی که از نقشه‌های الگویی ساخت و ساز بنیاد مسکن استفاده کرده اند تسهیلات پرداخت می‌کند.

وی با بیان اینکه طرح هادی در ۹۶ درصد از روستاهای بندرانزلی انجام شده است، گفت: در ۱۰۰ درصد از روستاهای بندرانزلی طرح هادی تهیه و بازنگری شده است.