پرداخت ۵۹۰ میلیون تومان وام خوداشتغالی به خانواده های شهدای انزلی

چاپ

به نقل ازایرنا، شهریار ایلچی روز شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: این تسهیلات به ۳۰ نفر از خانواده های شهدا و جانبازان از سوی بانک توسعه تعاون با نرخ سود ۴ و ۱۲ درصد پرداخت شد.
وی افزود: میزان تسهیلات بر اساس شغل تعریف شده از سوی وام گیرنده بوده و پرداخت تسهیلات ۲۰ و ۳۰ میلیون تومانی برای هر متقاضی در سال گذشته با بازپرداخت ۶۰ ماهه صورت گرفت.
ایلچی با اشاره به صدور ۱۳۰ معرفی نامه برای دانش آموزان شاهد و ایثارگر گفت: علاوه بر پرداخت ۱۷ میلیون ریال هزینه تشویقی به دانش آموزان ممتاز شاهد، مشاوره و هدایت تحصیلی برای شرکت در کنکور و انتخاب رشته دانش آموزان شاهد بندرانزلی نیز در سال گذشته انجام شد.
وی با اشاره به صدور هزار و ۳۹۵کارت هوشمند ایثارگری و ارائه معرفی نامه برای استفاده از معافیت دائم یا کسر خدمت مقدس سربازی برای ۲۶ تن از فرزندان شهدا و جانبازان بندرانزلی در سال گذشته تاکید کرد: در سال گذشته ۹ تن از فرزندان شهدا به استخدام دستگاه های دولتی درآمدند .
رئیس بنیاد شهید شهرستان بندرانزلی با اشاره به پرداخت ۲۲ میلیارد ریال تسهیلات صندوق شاهد به ۱۵۰ نفر اظهار کرد: ۳۱ فقره تسهیلات مسکن و ۲۳ فقره وام ازدواج دو برابر نیز به فرزندان شهدا و جانبازان در سال گذشته پرداخت شد.
ایلچی به انجام مشاوره تخصصی فردی و عمومی برای ۹۱۱ تن از افراد تحت پوشش در خصوص بیماری های روحی و روانی ، مسکن، اعتیاد و سایر مشکلات اجتماعی اشاره و بیان کرد: علاوه بر تهیه و توزیع دستگاه های اکسیژن ساز و مانومتر برای جانبازان شیمیایی و تهیه و توزیع پنج ویلچر برای والدین شهدا ، ۸۰۸ میلیون و ۶۹۵ هزار ریال هزینه های درمانی خانواده های شهدا و جانبازان در سال گذشته پرداخت شد.
وی با اشاره به برگزاری مسابقات قرآنی و ورزشی و اعزام خانواده های شهدا به سفرهای زیارتی و مذهبی استانی و خارج از استان گفت: علاوه بر برگزاری مراسم تحویل سال نو بر مزار شهدای والامقام ، دیدارهای نوروزی با خانواده های شهدا و جانبازان شهرستان با همراهی مسئولان ارشد شهر و رئیسان اداره های بندرانزلی نیز در نوروز امسال انجام شد.