• صحبت های شهردار بندرانزلی در جمع اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار    :   ، دکتر حسن پورقربان شهردار بندرانزلی ضمن تبریک و تهنیت ۱۷ مرداد روز خبرنگار عنوان نمود: اگر کانونی وجود داشته باشد که خبرنگاران کنار هم جمع شوند این آمادگی را ...
 • انتقاد با تخریب فرق دارد و کسی حق ندارد با توهین و افترا زدن به مسئولان از آن به عنوان انتقاد یاد کند.    :   اسماعیل حیدری آزاد روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران بندرانزلی از سوی شهرداری اظهار کرد: انتقاد با تخریب فرق دارد و کسی حق ندارد با توهین و افترا ...
 • اختصاص اعتبار ۶۵۰ میلیونی برای تجهیز آتش نشانی انزلی    :   ، مهرداد رضاپور ظهر چهارشنبه در مراسم رونمایی از تشک نجات آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری انزلی، اظهار کرد: این تشک در ابعاد ۴۸ متر مربع دارای دو ...
 • شهر انزلی لایق بهترین هاست / برای خدمت گذاری به مردم آمده ام / جایگاه قلم خبرنگاران بسیار ارزشمند است    :   ؛ هادی حیدری رییس شورای شهر انزلی اظهار داشت : یکی از تجهیزات مورد نیاز شهرمان یعنی تشک نجات حریق خریداری شد و از فرماندهی آتش نشانی انزلی تشکر ...
 • ۴ انتصاب جدید در باشگاه ملوان/ مجیدی مدیر ملوان در لیگ ۱ شد+ تصاویر    :   فرزاد مجیدی بازیکن اسبق استقلال تهران که سابقه سرپرستی تیم‌های استقلال تهران و نساجی مازندران در لیگ برتر را دارد، طی حکمی از سوی محسن میرابی به‌عنوان مدیر تیم فوتبال ...
 • سرعت کاه های بندرانزلی بیش از میزان مصوب است    :   حسن پورقربان روز شنبه در جلسه شورای ترافیک بندرانزلی اظهار کرد: متاسفانه تعداد سرعت کاه ها در سطح شهر بندرانزلی بسیار زیاد است و هم اکنون ۲۱۶ سرعت کاه در ...
 • تیم فوتبال بانوان ملوان روی لبه تیغ / همه چیز ممکن است، حتی انحلال!

  پرافتخارترین تیم فوتبال بانوان این روزها حال و روز خوشی ندارد و حتی برای به پایان رساندن لیگ برتر نیز با اما و اگرهای فراوانی روبه رو است.

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  به نقل از ایسنا وقتی بعد از دو سال و نیم دوری از فوتبال بانوان به لیگ برتر برگشت همراه با هواداران پرشورش به فوتبال بانوان حیاتی دوباره بخشید. فوتبالی که اکثر اوقات سکوهای خالی از تماشاگر را به رخ می‌کشید این بار اما در انزلی چهره‌ی دیگری از خود نشان داد و نویدبخش این بود که انزلی‌چی‌ها همراه با تیم محبوب خود پا به مستطیل سبز رنگ گذاشتند تا فوتبال بانوان بیش از پیش دیده شود. اما ملوان بندرانزلی این روزها حال و روز خوشی ندارد. شرایط اقتصادی کشور و به تبع مشکلات مالی گریبان‌گیر این تیم شده تا جایی که چهار بازیکن خود را از دست داده است و حتی تهیه بلیط اتوبوس و هتل برایش سخت است.

  مریم ایراندوست، سرمربی تیم بانوان ملوان بندرانزلی با ایسنا به گفت‌وگو نشست و از وضعیت این تیم، مشکلات مالی، جدا شدن بازیکنانی که ابتدای فصل جذب کرده بودند و دور شدن از کورس قهرمانی صحبت کرد.

  در ادامه متن گفت‌وگوی ایراندوست را می‌خوانید.

  بازیکنان هشت ماه ریالی دریافت نکردند

  ایراندوست در مورد شرایط آغاز به کار این تیم برای حضور در لیگ گفت: در ابتدا مالک باشگاه با ما صحبت کرد و گفت که همه شرایط حرفه‌ای مورد نیاز برای حضور در لیگ را برآورده می‌کند و مشکلی نخواهیم داشت. حتی من و چند نفر از بازیکنان گفتیم اگر صرفاً هدف حضور در لیگ است تیم را با بازیکنان بومی و مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان اداره می‌کنیم. اما تیمی در حد قهرمانی می‌خواست و به ما گفت چهار یا پنج بازیکن ملی‌پوش هم جذب کنید. به همین دلیل با بازیکنانمان صحبت کردیم و با وجود اینکه از طرف تیم دیگری که سقف قراردادهایش بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان و بیشتر از سایر تیم‌ها است، پیشنهاد داشتند اما به خاطر ملوان به انزلی آمدند.

  او در این مورد افزود: در ادامه لیگ فرسایشی شد. از اردیبهشت سال ۱۳۹۷ کارمان را شروع کردیم. مرداد ماه در لیگ یک حضور داشتیم و بعد از آن به این امید که شهریور لیگ برتر شروع شود به کارمان ادامه دادیم. اما در نهایت آذر ماه مسابقات شروع شد. در مدتی که بازیکنان در اردو بودند، بعد از حدود هشت ماه تمرین شبانه روزی و با وجود داشتن قرارداد مالی حتی هزار تومان هم دریافت نکردند. این موارد باعث شد بازیکنان از نظر ذهنی دچار مشکل شوند. در نهایت این تزلزل در عملکرد تیم و سایر شرایطی که داشتیم و داریم تأثیر گذاشت.

  تا آخر می‌مانم و به تعهدم پایبندم

  سرمربی بانوان ملوان در مورد جدا شدن برخی از بازیکنان این تیم گفت: به خاطر مسائل و مشکلات مالی چهار بازیکنی که برای حضور در کورس قهرمانی جذب کرده بودیم از تیم جدا شدند. در حال حاضر هم ۶ بازیکن دیگر به دلیل هزینه ایاب و ذهاب و اینکه پول بلیط ندارند در تمرین نیستند. اما با این وجود ادامه می‌دهیم. وقتی برای هدایت ملوان به ایران برگشتم، تعهد دادم و به آن پایبند هستم. چه باشگاه به ما پولی بدهد یا نه، همچنان کارم را انجام می‌دهم. اما قطعاً عملکرد بانوان ملوان مثل گذشته نخواهد بود.

  احیای ملوان یا شوی رسانه‌ای؟

  ایراندوست در پاسخ به اینکه چرا با وجود حمایت‌های اولیه این مشکلات به وجود آمد؟ بیان کرد: فکر می‌کنم مسئولان به دنبال شوی رسانه‌ای بودند تا بگویند تیم بانوان را احیا کردیم. قرار بود تا ۶۰۰ میلیون تومان تیم را حمایت کنند اما در نهایت وقتی که ۱۰۰ میلیون خواستیم تا ۳۰ درصد قرارداد بازیکنان را پرداخت کنیم، از یک شهریور تا اواخر اسفند که رفتند هر روز قول دادند که فلان تاریخ این پول را می‌دهند. تیم مردان هم با همین مشکل مواجه شد اما با حمایت مردم و مسئولان کارش را ادامه می‌دهد. فکر می‌کنم مسئولان انزلی باید نشستی داشته باشند تا ببینند چه چیزی برای ملوان بهتر است. قطعاً اگر ملوان زیر نظر منطقه آزاد انزلی برود خیلی از مشکلاتمان حل می‌شود.

  فوتبال بانوان بهانه‌ای برای اسپانسرها است

  سرمربی ملوان به عدم تمایل اسپانسرها برای ورود به فوتبال بانوان گفت: زمانی که در صفحه شخصی اینستاگرام در مورد ورود اسپانسرها صحبت کردم برخی جلو آمدند. حتی در تهران و انزلی جلساتی با آنها داشتیم. اما فکر می‌کنم فوتبال بانوان بهانه‌ای برای اسپانسرها است. در حال حاضر رسانه و فضای مجازی خیلی فوتبال بانوان را پوشش می‌دهند اما بهانه عدم پخش بازی‌ها باعث دوری اسپانسرها می‌شود.

  او در ادامه بیان کرد: ۹ بازی دیگر داریم که در چهار بازی میزبان هستیم و هیأت فوتبال انزلی آنها را پیش می‌برد. در سه بازی خارج از خانه به خاطر مسافت زیاد حریف، خیلی مشکل داریم. امیدوارم کمک شود تا هزینه‌های رفت و برگشت تیم را فراهم کنیم و به بازی برسیم. اگر نشد هم تنها برای اینکه تیم منحل نشود و از جدول بیرون نرود باید شرایط را به گونه‌ای پیش ببریم که فقط در مسابقه حضور داشته باشیم.

  بعد از لیگ مسئولان می‌مانند و تصمیمی که برای ملوان می‌گیرند

  او به تلاش اعضای این تیم برای برگزاری جلسه با شورای شهر انزلی جهت حمایت تیم اشاره و بیان کرد: شورای شهر انزلی برای بازی با اصفهان پولی داد که هزینه هتل و اتوبوس تیم را دادیم. یکی دو روز قبل سرپرست و دو نفر از بازیکنان در شورا جلسه‌ای داشتند اما متأسفانه موفق نشدند رئیس شورا را ببینند. گویا در این زمینه ناهماهنگی‌های به وجود آمده بود. امیدوارم به ما کمک کنند تا این ۹ بازی را انجام دهیم. بعد از آن دیگر خودشان تصمیم می‌گیرند که تیم بانوان را حمایت کنند یا مثل دو سال پیش منحل شود. اما امیدوارم نگاه ویژه‌ای داشته باشند.

  هر احتمالی وجود دارد، حتی انحلال!

  ایراندوست در پاسخ به این سوال که آیا احتمال انحلال تیم هم وجود دارد؟ گفت: وقتی شب می‌خوابیم، نمی‌دانیم صبح چه اتفاقی می‌افتد. در همین چند ماه اخیر از نظر اقتصادی اتفاقات زیادی در کشور افتاده است پس هر احتمالی وجود دارد. اما همه امیدوار هستیم که دست به دست هم بدهیم و شرایط را بهبود ببخشیم. همه چیز به این بستگی دارد که مسئول، رئیس، و مالک باشگاه چه نگاهی به حضور زنان در ورزش دارند. اگر این نگاه مثبت باشد تیم بانوان ملوان هم به کارش ادامه می‌دهد.

  او در این زمینه افزود: نمی‌خواهم خودمان را با مردان مقایسه کنم اما برای باشگاهی که در سال حدود ۷ میلیارد تومان هزینه می‌کند، هزینه ۶۰۰ میلیون تومان برای بانوان هم امکان‌پذیر است. اما در نهایت هر تصمیمی که گرفته شود چاره‌ای جز تبعیت نداریم.

  تلنگری که هواداران را هم نگران کرد

  چندی پیش ایراندوست در صفحه شخصی خود در اینستاگرام مطلبی را منتشر کرد که به دنبال آن شائبه رفتن او از این تیم به وجود آمد که در این مورد گفت: از آن متن بد برداشت شد. می‌خواستم با آن پست به بازیکنان تلنگر بزنم تا به خودشان بیایند که اگر من از نظر فنی توانایی هدایت تیم را ندارم، مربی دیگری بیاید اما هنگامی که این خبر پخش شد، همه هواداران نگران شدند. بلافاصله پست دیگری با این مضمون گذاشتم که خانه و زندگی‌ام را رها کردم و به ایران آمدم تا ملوان را احیا کنم به همین دلیل وسط راه کار را رها نمی‌کنم.

  کسی با مریم ایراندوست مشکلی ندارد

  او در پاسخ به این سوال که پست شخصی شما این نگرانی را به وجود آورد که مسئولان با شما مشکل دارند و به همین دلیل قصد رفتن از تیم را دارید، آیا چنین چیزی درست است؟ گفت: کسی با مریم ایراندوست مشکل ندارد. دو سال و نیم نبودم چرا تیمی تشکیل نشد؟ دو سال پیش وقتی از تیم خداحافظی کردم گفتم شاید اگر بروم وضعیت بهتر شود اما دو ماه بعد تیم منحل شد. بعد از من هیأت فوتبال و مربیانی بودند که می‌توانستند دنبال کار را بگیرند و تیم را تشکیل دهند اما به هر دلیلی این اتفاق نیفتاد. خدا را شکر همه در این شهر به من احترام می‌گذارند. اینجا همه چیز خوب است، حیف که فقط پول نداریم. خیلی فقیر و محروم هستیم. شاید همه جاذبه‌های انزلی را ببینند و لذت ببرند اما همه اینها خدادادی است. نه تنها در فوتبال بلکه در بخش‌های دیگر هم مردم انزلی مشکل دارند.

  خانم مربی پا به توپ می‌شود؟

  ایراندوست با بیان اینکه جایگزینی برای بازیکنانی که رفتند نداریم، گفت: تنها پنج بازیکن بومی را در تست انتخاب کردیم. اما آنها حدود ۸ ماه است که فوتبال بازی می‌کنند و قبلاً در فوتسال بودند. به همین دلیل هنوز تجربه لازم برای حضور در لیگ برتر و بازی را ندارند. چون همه از ملوان انتظار دارند خوب بازی کند. هر چند در هفته‌های گذشته‬ چند بازی را باختیم اما اختلافمان کم و بازی پایاپای بوده است. اما الان اگر مهره‌هایمان را نداشته باشیم بازی از حالت پایاپای خارج می‌شود.

  او در مورد احتمال پا به توپ شدنش در بازی‌های باقی مانده لیگ بیان کرد: هیچ چیزی بعید نیست و به این بستگی دارد که بازیکنان برمی‌گردند یا نه. اگر نیایند شاید مجبور شوم این چند مسابقه را به تیم کمک کنم. البته امیدوارم این اتفاق نیفتد چون از همه نظر برای من سخت است و دوست دارم بازیکنان برگردند.

  با نان و پنیر هم می‌توان سیر شد

  سرمربی بانوان ملوان در مورد همدلی بازیکنان و کادر فنی برای به پایان رساندن لیگ گفت: اگر کسی کمک نکند با ماشین خودمان به محل بازی می‌رویم. آدم با نان و پنیر هم می‌تواند شکمش را سیر نگه دارد. هم قسم شدیم که حتی اگر کسی برای این ۹ بازی به ما کمک نکرد با این فکر که باید پنج اردو برگزار کنیم، به کارمان ادامه دهیم.

  ایراندوست در این مورد بیان کرد: اینگونه فکر کنیم بهتر است چون کمتر اذیت می‌شویم. اگر کسی به ما کمک کند چه بهتر اما در غیر این صورت حداقل از نظر ذهنی مسابقه را از دست نمی‌دهیم. قبل از بازی با سپاهان آنقدر دغدغه پول را داشتیم که وقتی به بازی رسیدیم دیگر هیچ ذهنیتی در مورد فوتبال نداشتیم. نمی‌خواهیم این اتفاق تکرار شود.

  مطالب مرتبط :

  “محیط زیست” به تلافی توقف طرح “بایوجمی” در روند ساخت راه آهن انزلی مانع تراشی می‌کند

  حسن خسته‌بند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه ورود دادستان بندرانزلی به مسئله اجرای طرح بایوجمی کاملاً قانونی بوده و توقف آن در مسیر تحقق مطالبات مردم انجام شده است اظهار داشت: محیط زیست به تلافی توقف طرح بایوجمی درصدد ایجاد اختلال در روند ساخت پروژه راه آهن رشت به انزلی است. نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با بیان اینکه محیط زیست از وی به علت مخالفت ... مطلب کامل

  “سازمان حفاظت محیط زیست” گیلان را با آزمایشگاه اشتباه گرفته‌ است

  سید رحمان سیدزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تا قبل از توقف طرح بایوجمی خیلی‌ها با اجرای آن موافق بودند اما در حال حاضر هیچ صدای موافقی از آنان شنیده نمی‌شود اظهار داشت: توقف این طرح بر اساس مستندات علمی و نظرات اساتید دانشگاه‌های برتر کشور انجام شد. دادستان بندرانزلی با بیان اینکه بحث تالاب انزلی از مدت‌های مدیدی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مردم منطقه، ... مطلب کامل

  مردم نباید با عتاب و خطاب دهیاران مواجه شوند

  اسماعیل حیدری آزاد عصر پنجشنبه در جلسه کاهش آسیب های زیست محیطی با محوریت عدم سوزاندن کاه و کلش توسط کشاورزان و روستائیان اظهار کرد: دهیاران باید تلاش بیشتری در راستای افزایش آگاهی روستائیان و خصوصا کشاورزان درهمه زمینه ها انجام دهند. وی با اشاره به اینکه کشاورزی بندرانزلی هنوز در حالت سنتی است افزود: متاسفانه با وجود مصرف بالای آب کشاورزی برداشت محصول کشاورزی بندرانزلی ضعیف است و از ... مطلب کامل

  سوزاندن کاه و کلش جرم است/ برخورد بامتجاوزان به حریم تالاب و دریا

  ، سید رحمان سید زاده عصر پنجشنبه در جلسه کاهش آسیب‌های زیست محیطی با محوریت عدم سوزاندن کاه و کلش توسط کشاورزان و روستاییان که در فرمانداری انزلی برگزار شد با تأکید بر لزوم اجتناب از سوزاندن کاه و کلش بعد از دروی شالیزارها از سوی کشاورزان، گفت: بر اساس ماده ۲۰ قانون هوای پاک سوزاندن کاه و کلش در مزارع جرم است. وی افزود: بر اساس ماده ۲۰ قانون ... مطلب کامل

  دغدغه اصلی پرداخت حقوق و مزایای پرسنل است | احشام سرگردان جمع آوری می شوند

  هفتادو هفتمین جلسه عادی و علنی شورای اسلامی شهر انزلی با حضور شهردار، اعضای شورای شهر انزلی و کارشناسان شهرداری با موضوع نامه شهرداری در خصوص درخواست شرکت نوید آوران عرصه نوین جهت حضور در کارخانه کود عالی – نامه شماره شهرداری درخصوص درخواست همکاری شرکت بهبود گستر – نامه شهرداری درخصوص خرید ۱۰ دستگاه مینی بوس ، امروز یکشنبه (۶ مرداد) در محل شورا برگزار ... مطلب کامل

  به ملوان برنامه سه ساله داده‌ام/ یک ماه پیش حضورم در این تیم قطعی شد

  علی لطیفی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد حضورش در تیم ملوان انزلی گفت: برای اولین بار است که این را در رسانه‌ای اعلام می‌کنم. زیرا خبرگزاری فارس را امین ورزش می‌دانم و به همین دلیل صادقانه می‌گویم که یک ماه پیش کارم با مالک باشگاه ملوان برای حضور در این تیم به عنوان سرمربی تمام شده بود. من با مهندس میرابی یک ماه پیش مذاکره کردم ... مطلب کامل

  اعضای هیات رئیسه شورای شهر انزلی انتخاب شدند.

  در جلسه انتخابات شورای شهر انزلی برای تعیین هیات رئیسه ، هادی حیدری با اکثریت آراء به عنوان رئیس شورای شهر، ابراهیم برفچالانی به عنوان نائب رئیس، تهمتن وکیل منفرد به عنوان خزانه دار و موسی زنجانخواه نیز به عنوان منشی شورای اسلامی شهرانزلی انتخاب شدند. این در حالی است که بر اساس قانون پس از استعفای یکی از اعضای شورای شهر باید انتخابات داخلی در شورای اسلامی برگزار و هیات ... مطلب کامل

  وجود ماهی گوشت خوار در تالاب انزلی/ مواجهه با چالشی جدید در تالاب

  قربانعلی محمد پور، مدیر کل محیط زیست استان گیلان از صید شدن یک ماهی پیرانا در تالاب انزلی خبر داد و افزود: طی روز‌های گذشته یک ماهی پیرانا در تالاب انزلی صید شده است. وی در ادامه در پاسخ به این سوال که این ماهی بومی چه منطقه‌ای است افزود: ماهی پیرانا بومی گیلان نبوده و این ماهی هم قطعا توسط مردم در تالاب انزلی رها سازی شده است. مدیر ... مطلب کامل

  عده‌ای ملوان را برای کارهای انتخاباتی می‌خواهند/ بازگشایی پنجره نقل و انتقالاتی نخستین گام جدی مالک

  حسن خسته بند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در انزلی با اشاره به واگذاری مشروط باشگاه ملوان انزلی اظهار کرد: پس از پایان رقابت‌های لیگ دسته اول، تنی چند از متقاضیان خرید باشگاه ملوان، درخواست خود را تقدیم باشگاه کرده و سوابق و رزومه این متقاضیان در هیئت‌مدیره موردبررسی قرار گرفت. وی با بیان اینکه محسن میرابی از رزومه بهتری نسبت به سایر متقاضیان خرید باشگاه ملوان برخوردار است، گفت: برای ... مطلب کامل

  محسن میرابی بصورت مشروط مالک ۷۰درصد سهام باشگاه ملوان بندرانزلی شد.

  فرماندار بندر انزلی امروز از تعیین مالک جدید باشگاه فوتبال ملوان بندر انزلی خبر داد و گفت: در جلسه ای که عصر امروز با حضور حسن خسته بند نماینده انزلی در خانه ملت، امیر دریادار عبدالوهاب طاهری فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش، حمید قهرمانی رئیس اداره ورزش و جوانان انزلی، ناخدا سلیمی رئیس تربیت بدنی نیروی دریایی، اصغر زاده وکیل باشگاه ملوان و متقاضی مالکیت باشگاه ملوان برگزار ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.