تجلیل از یک پویشگر جوان فرهنگی در انزلی

چاپ

آرمین صافدل که مسئول امور فرهنگی انجمن طرفداران توسعه انزلی و اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد علوم ارتباطات اجتماعی است با همراهی گروهی از جوانان اهل فرهنگ و هنر از آبان ۹۶ پویش ‘ تو هم بخوان ‘ را با هدف کمک به نشر دانش و اندیشه و گردش کتاب میان مردم جامعه آغاز کرد.
برنامه های ارزشمند این پویش به خوانش آثار ادبی ایران و جهان ، آشنایی چهره به چهره با نویسندگان بومی و تبادل کتاب خلاصه نمی شود آنها می کوشند با برگزاری مراسم در نقاط مختلف شهر، مردم و مسئولان را به اهمیت و ارزش میراث فرهنگی، تاریخی و طبیعی شهر و لزوم حفاظت و پاسداشت آنها توجه دهند.
اقداماتی که الهام بخش بسیارانی در شهرهای دیگر شده به نحوی که از این پویشگران جوان برای همراهی و همکاری دعوت به عمل آورده اند.
این در حالی است که تلاشهای چشمگیر و تاثیرگذار این جوان بیست و هفت ساله اهل انزلی برای نشر فرهنگ مطالعه از چشم متولیان دولتی برای تقدیر از وی در روز جوان به دور ماند.
چخوف خوانی، ملاقات با ویرجینا وولف ، سفر با شازده کوچولو ، عشق در ادبیات معاصر ایران، پای صحبت عزیز نسین ، داستانهای با جغرافیای انزلی ، گیله قصه خوانی ، قصه های تالاب انزلی و روایت سیاحان ایرانی و خارجی از بندرانزلی سرفصلهای برنامه های فرهنگی پربار تو هم بخوان است که هر دو ماه یک بار برگزار می شود.
انتخاب مکانهایی مانند محوطه مناره تاریخی یا برج ساعت، پل قدیمی غازیان ، پلکان عشق در بوستان ساحلی ، موج شکن ، موزیک جیگا در مجاورت بنای تاریخی شهرداری انزلی ، اسکله گرد، تالاب گمشده غازیان برای برگزاری این رویداد منجر به حساسیت بیشتر مردم نسبت به لزوم حفظ این سرمایه های فرهنگی و طبیعی شد.
همچنین در هشت گام این رویداد تاکنون بیش از ۷۰۰ عنوان کتاب بین شهروندان انزلی مبادله شده است.
مسئول انجمن داستان هزار و یک شب انزلی در آیین تجلیل از آرمین صافدل تاکید کرد : حمایت و تشویق جوانان فعال باعث ایجاد انگیزه برای ادامه کار و بالندگی و ارتقای سطح فرهنگی شهر می شود.