• نمایش ۳۰ قاب عکس از سه سال پیاده روی شهروند انزلی    :   استشمام عطر خاک کربلا و سجده بر آن تربت بی همتا آرزوی هر دلداده و شوریده حالی است تا شور و شعور را ره توشه کرده و به شوق ...
 • قانون تغییر ساعت رسمی ایران    :   قانون تغییر ساعت رسمی ایران، قانونی است که به موجب آن ساعت رسمی ایران هر سال در ساعت ۲۴ روز اول فروردین ماه یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و ...
 • مسروری که منطقه آزاد را جان بخشید و در حال خداحافظیست/ تیزهوشی دکتر سالاری در بهره مندی از ژنرال اقتصادی گیلان    :   در آبان ماه سال ۹۲ و همزمان با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید بود که پس از انتصاب دکتر محمدعلی نجفی بعنوان استاندار گیلان، دکتر رضا مسرور ...
 • پژمان نوری و مازیار زارع مالکان جدید باشگاه ملوان انزلی در بیانیه ای کمک رسانی مردم و مسئولان به این باشگاه خواستار شدند.    :   در متن بیانیه آمده است : باشگاه پر افتخار ملوان که از بدو تاسیس تاکنون جایگاه ویژه ای در میان خاطرات اهالی فوتبال ایران داشته است در سال ...
 • قرعه کشی لیگ برتر بانوان برگزار شد/ملوان بندرانزلی هفته اول میهمان شهرداری بم خواهد بود    :   ، مراسم قرعه کشی لیگ برتر فوتبال بانوان در فصل ۹۹-۹۸ امروز با حضور سعید فتاحی مدیر مسابقات، گلاره ناظمی مسئول لیگ بانوان ، نماینده باشگاه ملوان انزلی و سایر ...
 • تحقق ۴۰ درصدی بودجه به جز انزلی در هیچ شهر استان اتفاق نیفتاده است/شهردار بندرانزلی از موفق‌ترین شهرداران استان است.    :   نشست رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر انزلی با مسئولین شهرستان و با حضور مهندس اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان، ...
 • دادستان بندرانزلی:

  “سازمان حفاظت محیط زیست” گیلان را با آزمایشگاه اشتباه گرفته‌ است

  دادستان بندرانزلی توقف پروژه موسوم به بایوجمی در تالاب انزلی را بر اساس مستندات علمی اساتید دانشگاه‌ها مورد تأکید قرار داد و گفت: سازمان حفاظت محیط زیست و مجری طرح بایوجمی، گیلان را با آزمایشگاه اشتباهی گرفته‌اند.

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  سید رحمان سیدزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تا قبل از توقف طرح بایوجمی خیلی‌ها با اجرای آن موافق بودند اما در حال حاضر هیچ صدای موافقی از آنان شنیده نمی‌شود اظهار داشت: توقف این طرح بر اساس مستندات علمی و نظرات اساتید دانشگاه‌های برتر کشور انجام شد.

  دادستان بندرانزلی با بیان اینکه بحث تالاب انزلی از مدت‌های مدیدی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مردم منطقه، استان و حتی کشور مطرح شده است عنوان کرد: موضوع تالاب انزلی افراد زیادی را پای کار کشانده است و به تبع این چند صد میلیارد تومان از بودجه کشور نیز برای احیاء و نجات آن اختصاص داده شد.

  سیدزاده طرح مسئله اجرای پروژه بایوجمی در تالاب انزلی به تاریخ ۱۶ مرداد ۹۷ را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: در این تاریخ سازمان برنامه و بودجه در یک نامه به سازمان حفاظت محیط زیست کشور اعلام کرد که محیط زیست یک جلسه هم‌اندیشی را با حضوب اساتید دانشگاه‌های کشور جهت احیاء تالاب برگزار کند.

  وی برگزاری نخستین جلسه هم‌اندیشی در تاریخ ۲۲ مرداد ۹۷ با موضوع احیاء تالاب انزلی و نه صرفاً اجرای طرح بایوجمی را در تهران مورد اشاره قرار داد و گفت: موضوعی که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت طرح بایوجمی بود؛ حدود ۳۰ نفر در این جلسه دعوت شده بودند که ۱۵ نفر از آنان در جلسه مذکور سخنرانی کردند.

  دادستان بندرانزلی با بیان اینکه ۱۱ نفر از سخنرانان این جلسه صراحتاً مخالفت خود را با اجرای طرح بایوجمی اعلام کردند ابراز داشت: کرباسی مشاور این طرح که از اساتید دانشگاه محسوب می‌شود در همین جلسه مطرح کرد که اجرای بایوجمی در صورتی جواب می‌دهد که همزمان در بالادست تصفیه‌خانه احداث شود.

  وی اجرای طرح احیاء تالاب انزلی به روش نانو یا بایوجمی در قلب تالاب آن هم با استفاده از مواد خطرناک شیمیایی را متذکر شد و افزود: بنده در این مورد متخصص امر نیستم اما برای اطلاع از کاری که در تالاب انزلی در حال انجام بود و اتفاقاً بسیاری نیز با آن مخالفت کردند از نظرات اساتید برتر دانشگاهی استفاده کردم.

  سیدزاده از تأکیدات مکرر ریاست قوه قضائیه به وی در مورد ورود به بحث ساحل دریا و تالاب سخن گفت و عنوان کرد: اساتید دانشگاه در جلسه ۲۲ مرداد ۹۷ شدیداً با اجرای طرح احیاء تالاب توسط این شرکت مخالفت کردند اما شخص برگزار کننده جلسه در یک نامه‌ای به سازمان محیط زیست اعلام می‌کند که با اجرای آن موافقت شده است.

  دادستان بندرانزلی نامه‌نگاری سازمان حفاظت محیط زیست کشور به سازمان برنامه و بودجه برای تخصیص اعتبارات لازم جهت اجرای طرح بایوجمی را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: در این نامه محیط زیست از موافقت صاحب‌نظران با اجرای طرح سخن می‌گوید و پرداخت هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال برای اجرای فاز نخست آن را تقاضا می‌کند.

  سیدزاده با بیان اینکه سهیلی مجری طرح در همان جلسه آخر اعلام کرده بود که وی طرح را به یک شرکت کره‌ای فروخته است تصریح کرد: وی اعلام کرد طرح مورد ادعای آنان در رودخانه‌ای در کشور ویتنام آزمایش و اجرا شده است به همین دلیل به سهیلی گفته می‌شود که نتایج اجرای طرح در کشور ویتنام را در جلسات آینده ارائه دهد.

  وی با تأکید بر اینکه در خلال برگزاری تمامی این جلسات، محیط زیست و مجری طرح از نانوتکنولوژی صحبت کرده و هیچ نامی دیگری مطرح نبوده است اظهار داشت: در جلسه ۴۸ مدیریت تالاب به مجری طرح گفته شد که باید از ستاد نانو کشور مجوز بگیرد و این موضوع بعدها در جلسات کمیته فنی زیست پالایی موسوم به بایوجمی نیز مطرح شد.

  دادستان بندرانزلی با ابراز اینکه سازمان محیط زیست و شرکت مجری بایوجمی بدون اخذ مجوز از ستاد نانو کشور اقدام به اجرای آن در تالاب انزلی کردند تصریح کرد: بنده بعد از مخالفت‌های امام جمعه، نماینده مردم بندرانزلی در مجلس، NGO ها و مردم منطقه نسبت به طرح بایوجمی ورود کرده و اقدامات خود را آغاز کردم.

  سیدزاده تشکیل اکیپی متشکل از اساتید برتر دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی و استفاده از نظرات کارشناسانه آنان در مورد طرح موسوم به بایوجمی را مورد تأکید قرار داد و گفت: بنده نظر ستاد نانو کشور را نیز اخذ کردم و کارشناسان این ستاد صراحتاً اعلام کردند که این ماده استفاده شده در تالاب انزلی نانو بوده است.

  وی با بیان اینکه توقف پروژه کاملاً علمی انجام شده از اصرارهای عجیب سازمان حفاظت محیط زیست کشور در مورد ادامه طرح بایوجمی سخن گفت و عنوان کرد: بنده نمونه‌های طرح بایوجمی را برای سه آزمایشگاه ارسال کردم که نتایج همه آن‌ها نشان داد مواد استفاده شده نانو بوده در حالی‌که محیط زیست اصرار دارد که این مواد نانو نیست.

  دادستان بندرانزلی حضور نمایندگانی از سازمان حفاظت محیط زیست کشور و مجری طرح بایوجمی در دفتر کار خود را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: این افراد در اتاق بنده صراحتاً به من گفتند که بعد از اجرای طرح باید مو، پوست و خون حاشیه‌نشینان تالاب انزلی را بررسی کنند تا ببینند اجرای بایوجمی چه اثراتی بر روی آن‌ها داشته است.

  سیدزاده با تأکید بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست کشور و مجری طرح بایوجمی، گیلان را با آزمایشگاه اشتباهی گرفته‌اند اظهار داشت: در تیر ماه رئیس ستاد نانو کشور با یک نامه به بنده اعلام کرد که بایوجمی در هیچ کشور دیگری تا الان اجرایی نشده و دوم اینکه مواد مورد استفاده آنان نیز از هیچ استانداردی برخوردار نیست.

  وی به سخنان ستاد نانو کشور در این مورد که شرکت مجری بایوجمی به مدت ۱۵ سال است که از یک اختراع جدید حرف می‌زند اما هیچ دلیلی برای اثبات آن ارائه نمی‌دهد اشاره کرد و افزود: حتی در تاریخ ۸ مرداد ۹۷ مجری اصفهانی این شرکت در یک مصاحبه‌ای اعلام کرد که پساب‌های فاضلاب اصفهان را نیز برای اجرای طرح به آن‌ها نداده‌اند.

  دادستان بندرانزلی عدم ارسال نتایج اجرای طرح در کشور ویتنام، فروخته نشدن طرح به شرکت کره‌ای، مخالفت ستاد نانو کشور و تناقض‌گویی‌های سازمان حفاظت محیط زیست را از ابهامات اجرای طرح بایوجمی خواند و گفت: با تمام تفاسیر ذکر شده، این افراد طرح بایوجمی را در سطح ۱۲ هزار هکتار از تالاب انزلی اجرایی کردند.

  وی با تأکید بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست کشور در نامه‌ای به وی اعلام کرده که طرح بایوجمی با همکاری جایکا( آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن JICA) تهیه شده است تصریح کرد: در تاریخ ۲۹ آذر ۹۷ جایکا اعلام کرد که آن‌ها دو سال پیش مخالفت خود را با اجرای این طرح در تالاب انزلی اعلام کرده بودند.

  سیدزاده با اشاره به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست کشور با وجود درخواست‌های وی از دریافت نامه و ایمیل جایکا اعلام بی‌خبری کرده است ابراز داشت: بنده در مورد تضییع اموال دولتی علیه سازمان حفاظت محیط زیست کشور اعلام جرم کردم اما بازرسی کل کشور نیز باید ورود کند که چه کسانی از اجرای این طرح به دنبال نفع شخصی بودند.

  دادستان بندرانزلی به مسائلی که اخیراً توسط سازمان حفاظت محیط زیست کشور علیه او و امام جمعه بندرانزلی مطرح شده اشاره کرد و اظهار داشت: آقایان ما را متهم می‌کنند که نظر غیرکارشناسانه ارائه داده و اسیر شایعات شده‌ایم در حالی‌که امام جمعه بندرانزلی و بنده دقیقاً نظرات اساتید برتر دانشگاه را اعلام کردیم.

  سیدزاده جمع کردن تعدادی خبرنگار توسط سازمان حفاظت محیط زیست کشور و ساخت یک برنامه مستند درباره طرح بایوجمی را متذکر شد و عنوان کرد: با تمام مستندات و دلایل علمی که وجود دارد آقایان همچنان به اجرای طرح در تالاب انزلی اصرار دارند و در این مستند تهیه شده نیز بنده و امام جمعه بندرانزلی را متهم کرده‌اند.

  وی تناقص‌گویی‌های آشکار و بسیار زیاد رؤسای سازمان حفاظت محیط زیست کشور در مورد مجری طرح بایوجمی را نیز مورد تأکید قرار داد و افزود: محیط زیست اعلام کرده که این شرکت برای اینکه اهمیت ماده‌ای که کشف کرده را به آن‌ها نشان دهد گفته که مواد مورد استفاده آنان نانو است در حالی‌که این مواد به هیچ عنوان نانو نیست.

  دادستان بندرانزلی با بیان اینکه نتایج نمونه‌هایی که وی به سه آزمایشگاه کشور فرستاده بر روی نانو بودن مواد مورد استفاده در طرح بایوجمی تأکید دارند ابراز داشت: پرونده توقف طرح بایوجمی تالاب انزلی در تهران مورد بررسی قرار می‌گیرد و در آن‌جا به بحث اتهامات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور رسیدگی خواهد شد.

  مطالب مرتبط :

  سیستم فاضلاب انزلی قدیمی است.

   هشتاد و دومین جلسه عادی و علنی شورای شهر انزلی با حضور علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان، جانشین فرماندهی نیروی دریایی ارتش، معاونین فرماندار، جانشین نیروی انتظامی و مسئولین ادارات شهرستان بندرانزلی، شهردار و اعضای شورا، با موضوع بررسی مشکلات شهری روز دوشنبه (۲۵ شهریور) در محل شورا برگزار شد. هادی حیدری رییس شورای شهر بندر انزلی با اعلام اینکه ... مطلب کامل

  گزارش تصویری از دیدار ملوان و خوشه طلایی ساوه

  ملوان بندرانزلی در ورزشگاه تختی انزلی به مصاف خوشه طلایی ساوه رفت که این بازی با نتیجه سه بر دو به نفع خوشه طلایی به پایان رسید. ... مطلب کامل

  شکار قوهای خسته در تالاب انزلی

  ،دو تیم فوتبال ملوان انزلی و خوشه طلایی ساوه در هفته پنجم رقابت‌های لیگ یک از ساعت ۱۷ در ورزشگاه تختی انزلی به مصاف یکدیگر رفتند. داور: روح اله شریفی کمک‌ها: مرتضی هوشیار – ناصر رحیمی – وحید زمانی ناظر داوری: مختار مهدوی ملوانان در هفته اخیر با تغییر مدیریت مواجه شده و پژمان نوری و مازیار زارع مدیریت این باشگاه را بر عهده گرفتند، بازگشت کاپیتان‌های اسبق ملوان منجر به بازگشت احمدزاده به‌عنوان ... مطلب کامل

  تیم فوتبال ملوان بندرانزلی عصر فردا در هفته پنجم رقابت های لیگ یک به مصاف تیم خوشه طلایی ساوه خواهد رفت.

  با آمدن پژمان و مازیار که در اولین اقدام خود محمد احمدزاده را بعنوان سرمربی انتخاب کرده اند امیدهای زیادی در دل هواداران زنده شده است و فردا شاهد حمایت تمام قد هواداران از تیم خود خواهیم بود اما در سوی مقابل میدان تیم خوشه طلایی قرار دارد که از آن به عنوان تیم تازه وارد لیگ یکی یاد می شود اما نتایج و عملکرد آنها در پنج هفته ابتدایی ... مطلب کامل

  لایروبی حدود ۱۷ کیلومتر مسیر هدایت آب‌های سطحی در انزلی

  حسن پور قربان با اشاره به استفاده از نظرات کارشناسان در جلسات مدیریت بحران شهرداری برای کاهش میزان آبگرفتگی در سطح شهر افزود: چند نقطه حساس شهر لوله گذاری های مورد نیاز انجام شد و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در ۶۰ روز گذشته و قبل از بارندگی ها لایروبی انهار حدود هشت کیلومتر در انزلی و ۹ کیلومتر در غازیان برای هدایت آب های سطحی انجام ... مطلب کامل

  احمدزاده رسماً سرمربی ملوان بندر انزلی شد

  ، مالکیت باشگاه ملوان بندر انزلی روز شنبه از محسن میرآبی مالک قبلی این باشگاه گرفته و به پژمان نوری و مازیار زارع واگذار شد. پس از این انتقال، مالکان جدید باشگاه ملوان با محمد احمدزاده برای هدایت تیم فوتبال این باشگاه به توافق رسیدند و احمدزاده امروز (سه‌شنبه) رسماً به عنوان سرمربی جدید ملوان انتخاب شد. مطلب کامل

  واگذاری ملوان به نوری و زارع تصمیم درستی بود/ اشخاص بومی برای ملوان دلسوزتر و کارآمدتر هستند

  نصرت ایراندوست، پیشکسوت تیم فوتبال ملوان در گفت و گو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: واگذاری ملوان به نوری و زارع تصمیم درستی بود. مردم انتظار داشتند تیم به این اشخاص که از جنس ملوان هستند و در انزلی از محبوبیت بالایی برخوردارند واگذار شود. به هر حال انزلی چی می داند که شرایط ملوان چگونه است و راحت تر کار می کند ... مطلب کامل

  شهرداری ماهشهر ۲- ملوان انزلی ۱؛ شکست ملوان نیمه‌جان مقابل شهرداری ماهشهر

  دو تیم فوتبال ملوان انزلی و شهرداری ماهشهر در مرحله سوم رقابت‌های جام حذفی از ساعت ۱۹:۱۵ به مصاف یکدیگر رفتند. داور: میثم حیدری کمک‌ها: حمید نادری – بهمن عبدالهی – یاسر بابایی ناظر داوری: صفدر احمدی ترکیب تیم فوتبال شهرداری ماهشهر: علیرضا سلیمی - محسن ورزکار - امید قربانی - اویس کردجهان - روح‌الله شعبانی - سجاد عباسی - سالار افراسیابی - جواد ضیغمی - رضا خانی - علی‌محمد چراغی - جهانگیر عسگری. ترکیب تیم فوتبال ملوان انزلی: مبین ... مطلب کامل

  موافقت با درخواست نوری و زارع / قرارداد میرابی با ملوان فسخ شد!

  جلسه شورای تامین شهرستان بندرانزلی پیش از ظهر امروز با ریاست فرماندار بندرانزلی و با حضور مسئولان سیاسی و ورزشی ، پیشکسوتان فوتبال شهرستان بندرانزلی ، پژمان نوری (کاپیتان سابق) و مازیار زارع (بازیکن و مربی سابق) تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در محل فرمانداری این شهرستان جهت بررسی وضعیت تیم فوتبال ملوان و درخواست کاپیتان و بازیکن سابق این تیم مبنی بر در اختیار گرفتن مدیریت باشگاه ملوان تشکیل شد. طبق ... مطلب کامل

  اعلام حمایت امام جمعه بندرانزلی از مدیریت بومیِ با تجربه برای تیم ملوان

  ‌ ،حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در دیدار آقایان محمد احمدزاده و پژمان نوری دو تن از پیشکسوتان محبوب ملوان با ایشان، از آمادگی اعلام شده جهت بر عهده گرفتن مسئولیت اداره تیم در شرایط نامطلوب کنونی؛ ضمن ابراز حمایت، مقرر گردید طرح پیشنهادی و برآورد های لازم برای مدیریت تیم را جهت پیگیری ارائه نمایند. امام جمعه بندرانزلی در این دیدار ضمن تقدیر از همه‌ی کسانی که ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.