اختصاص اعتبار ۶۵۰ میلیونی برای تجهیز آتش نشانی انزلی

چاپ

، مهرداد رضاپور ظهر چهارشنبه در مراسم رونمایی از تشک نجات آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری انزلی، اظهار کرد: این تشک در ابعاد ۴۸ متر مربع دارای دو فن بوده این تشک قابلیت نجات افراد از ارتفاع ۴۵ متر و همچنین ساختمان‌های تا ۲۰ طبقه دارد.

رضاپور افزود: برای تجهیز سازمان آتش نشانی بندرانزلی ۶۵۲ میلیون تومان هزینه شده که ۳۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی است.

وی با بیان اینکه این مبلغ ۳۵۲ میلیون تومان برای خرید تشک نجات، شش دستگاه تنفسی برای آتش نشانان، دستگاه شارژ برای پر کردن سیلندرهای اکسیژن و همچنین پمپ هیدرولیک برای نجات جان مصدومان در عملیات‌های رهاسازی تخصصی ماموران آتش نشانی و تیم واکنش سریع در تصادفات جاده ای است.

رضاپور در ادامه با اشاره به اینکه ست کامل تجهیزات ایمنی فردی از جمله لباس ضد حریق، کلاه ایمنی، چکمه مخصوص آتش نشانان و دستکش ضد حریق برای ۴۰ آتش نشان تهیه شده است، ادامه داد: دستگاه توربوفن برای تخلیه دود در حریق‌های ساختمانی نیز خریداری و به تجهیزات آتش نشانی انزلی اضافه شد که برای آن ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات درآمدهای سازمان آتش نشانی هزینه شده است.

وی به ادامه روند ساخت ایستگاه شماره ۲ آتش نشانی در کلویر بندرانزلی نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به افزایش ساخت و ساز ساختمان‌های بلند مرتبه در سطح شهر و لزوم خدمات رسانی به شهروندان در وضعیت بحرانی، حریق و حوادث در تلاش هستیم تا اعتبارات لازم برای خرید خودروی آتش نشانی مجهز به نردبان هیدرولیک تأمین کنیم.