50سال مجاهدت علمی “آیت‌الله قربانی” تجلیل شد

چاپ

به گزارش پایگاه خبری انزلی آنلاین ، در سومین همایش شیوه‌های نوین تدریس معارف دین که در شهرک شهید مطهری بندرانزلی برگزار شد، از کتاب مروری بر گذر عمر، شرح حال زندگی سیاسی و خاطرات سیاسی آیت الله زین العابدین قربانی لاهیجی، نماینده ولی فقیه در گیلان رونمایی شد.

کتاب مروری بر گذر عمر در چهار فصل گوشه‌ای از تاریخ زندگی، خاطراتی از زندگی، اسناد سخن می‌گوید، اجازات، احکام، استفتائات، نامه‌ها و پیام‌ها به بیان بخش‌هایی از زندگی سیاسی و خاطرات مبارزاتی آیت الله زین العابدین قربانی لاهیجی می‌پردازد.

این کتاب به همت انتشارات سلار در دو هزار شمارگان و در 535 صفحه به طبع رسیده است و بخش پایانی کتاب، بخش‌هایی از زندگی آیت الله قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان را در قالب عکس به تصویر کشیده است.

در این جشنواره همچنین از نیم قرن مجاهدت آیت‌الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان در تدریس و تأالیف کتب دینی تجلیل شد.

سومین دوره جشنواره شیوه‌های نوین تدریس معارف دین دقایقی پیش با حضور حجج الاسلام ارباب سلیمانی، دبیر ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، رسولی محلاتی نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بی آزار شیرازی استاد دانشگاه مذاهب اسلامی، آیت‌الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در مجتمع شهید مطهری بندر انزلی برگزار شد.

این جشنواره در چهار محور قرآن با محوریت شیوه‌های نوین آموزشی حفظ و تثبیت محفوظات قرآنی و تفسیر قرآن، احکام با محوریت نماز، اعتقادات شامل توحید، عدل، نبوت، امامت و معاد و همچنین اخلاق شامل اخلاق فردی و اجتماعی با محوریت شیوه‌های نوین آموزش در حوزه سبک زندگی دینی برگزار شد.

منبع : گیلان 24