نگهداري خودروهاي پلاك شده ي منطقه آزاد انزلي ، تا بيست سال بلامانع است

چاپ

به گزارش پايگاه اينترنتي انزلي آنلاين و به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انزلی ، در راستای ارتقای کیفیت خدمات به دارندگان خودرو با پلاک این منطقه،سازمان منطقه آزاد انزلی اقدامات جدیدی را در این راستا انجام داده است که از این جمله می توان به افزایش مدت زمان  نگهداری این خودروها و  فراهم شدن امکان ورود کلیه برندهای مطرح دنیا در زمینه خودروسازی بر اساس شرایط و ضوابط، اشاره کرد.

بر اساس این اقدامات، مدل سال جاری میلادی یا حداکثر یک سال زیر مدل سال (مانند ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵) بودن، نو بودن (مستعمل نبودن)، داشتن دو کیسه هوا (ایربگ) برای سرنشینان جلو و ترمز ضد قفل (ABS) از جمله خصوصیات و ویژگیهایی است که برای اخذ مجوز ورود خودرو  از مدیریت بازرگانی این سازمان لازم است.

علاوه بر این،افزایش  نظارت بر شرکتها و توسعه خدمات اداری در سطح استان، دارا بودن استانداردهای ۵۲ گانه و یورو ۴ برای پلاک گذاری،خدمات پس از فروش و دارا بودن غرفه تأمین قطعات شرکتهای وارد کننده در منطقه، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی استان، رعایت الزامات قانونی خروج خودروهای پلاک منطقه و راه اندازی نمایشگاه، خدمات تعمیرگاهی و تامین قطعات در محدوده منطقه از دیگر اقدامات منطقه آزاد انزلی در جهت بهبود و ارتقای کیفیت خدمات به دارندگان این خودروها است.

با توجه به این اقدامات، به دارندگان این خودروها توصیه شده تا از آنجایی که بر روی خودروها GPS  نصب می شود، لذا از هر گونه دستکاری آن جلوگیری کرده و در صورت قطع نمودن و دستکاری، مالکین خاطی مشمول جریمه خواهند شد. از سوی دیگر برای همه خودروها با پلاک منطقه آزاد انزلی پروانه موقت سبز یکساله و بیمه نامه تضمین عدم خروج صادر می شود و دارندگان خودروهای مربوطه می بایست پس از اتمام مهلت قید شده بر روی پروانه، برای تمدید آن و تضمین سالانه به سایت خودرو منطقه مراجعه کنند که در صورت تأخیر در مراجعه برای تمدید، مشمول جریمه خواهند شد.

کلیه خریداران خودرو در زمان قرارداد با شرکتها حتماً نوع آبشن خودروها (بیسیک-میدل آبشن–فول آبشن) با ذکر مشخصات دقیق آن شامل تعداد ایربگ– مانیتور–سردکن و گرمکن–استارتر-آینه برقی و غیره را قید نمایند و در قرارداد نیز تاریخ تحویل خودرو الزاماً قید و برای هر روز تاخیر ضرر و زیان تعیین نمایند تا در صورت مواجهه با مشکل و شکایت از شرکت مربوطه و عدم ایفای تعهدات طرفین، قابل بررسی و رسیدگی باشد.

در خصوص خروج خودروهای پلاک منطقه از محدوده و اخذ مجوز پلاک گذر موقت، طبق قوانین کشوری، خروج خودروها در اختیار سازمانهای گمرک و پلیس راهور می باشد و طبق آخرین بخشنامه گمرک ایران و پلیس راهور، پلاک گذر موقت صرفاً به افرادی داده می شود که در منطقه آزاد انزلی سرمایه گذاری نموده باشند و مجوز فعالیت اقتصادی از این سازمان اخذ کرده باشند.