اختصاصي/برگزاری محفل انسی با قرآن در روستای طالب آباد

چاپ

به گزارش پايگاه خبري انزلي آنلاين ، این مراسم که در مسجد امام حسین (ع) روستای طالب آباد و با همت شورای اسلامی این روستا برگزار شد با تلاوت آیاتی چند توسط اساتید قرآنی ،حاج یوسف ایزدی و حاج محمدرضا صفری رنگ بوی خاصی به خود گرفت .
امام جمعه انزلی در این محفل عرفانی گفت : انقلاب اسلامی خدمات شایانی را نسبت به مردم ما و جهان اسلام ارائه کرده است .
حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین افزود:هرگاه صحبت از خدمات و آثار و برکات می شود ما به فکر آب و برق و نان و مسکن و سایر خدمات مادی می افتیم و به آن توجه می کنیم و از نعمتها و خدمات معنوی غافل می شویم .
وی با اشاره به اینکه هیچ نعمتی بالاتر از نعمت دین و معارف اسلامی نیست اظهار داشت:در روایات و احادیث و قرآن هم گفته شده که اگر ارزش و بهره مندی انسانها به مادیات بود ، پس کفار بهره شان بیشتر از شما می بود .
امام جمعه انزلی عنوان کرد :خداوند متعال نعمتهای دنیا را برای همگان قرار داده و همه موجودات از نعمتهای دنیایی بهرهمند هستند و لیکن خداوند نعمت معنوی را به هرکسی نمی دهد .
وی با بیان اینکه حفظ و قرائت قرآن با صوت زیبا مهم و زیبنده است افزود : یکی از نکات مهم در مورد قرآن که در جامعه ما مغفول واقع شده ویا کمرنگ شده عمل به قران کریم است واینکه وقتی قرآن به زندگی ما وارد شد می بایست از حد حفظ و تلاوت و یادگیری مفاهیم عبور کرده و به عمل کردن با کلام الله برسیم .
حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین اظهار داشت:از پیغمبر گرامی در مورد مجلسی که توفیق حضور در آن را داریم روایت است،هرکس که از نعمت قرآن برخوردار شود چه در رابطه با حفظ ، قرائت و یامفاهیم و هرگونه ارتباط و انس با قر ان کریم داشته باشد و چیزهای مادی دیگر را که در اختیار دیگران قرار دارد بزرگ تر از این نعمت شمارد ، اینچنین فردی این نعمت بزرگ را کوچک شمرده و چیزی را که خداوند کوچک نگه داشته را بزرگ کرده است چرا که در روایات آمده دنیا و ارزشهای دنیوی سر سوزنی ارزش ندارد .

خبرنگار : رضا اکبری

IMG_0536_resizeIMG_0510_resizeIMG_0506_resizeIMG_0554_resize