انتقاد احمدی فرد از حضور شهردار در هیئت مدیره باشگاه ملوان

چاپ

به گزارش اختصاصی انزلی آنلاین ، پنجاه و دومین جلسه شورای شهر با حضور اعضای شورای شهر و معاون شهردار و کارشناسان شهرداری تشکیل شد . و در ابتدای جلسه جناب بدیعی فر ، رییس شورای شهر روز خبرنگار را به همه خبرنگاران تبریک گفته و سپس جلسه با نطق پیش از دستور مهندس امیر احمدی فرد آغاز شد .

امیراحمدی فرد گفت:با توجه به اینکه شادکردن مردم کار بسیار مطلوب و قابل ستایشی است اماجشنواره هایی که در شهر برگزار می گردد نباید صرفا برای خنداندن و شاد کردن مردم باشدو بایدحامل پیام باشد.اما اینکاردر صورتی مناسب است که شهرداری درآمدخوبی داشته باشد نه اینکه با توجه به عاجز ماندن شهرداری از پرداخت حقوق پرسنل خود، جشن های آنچنانی برگزار کند .

احمدی فرد با تشکر از برگزارکنندگان جشنواره لاله های تالابی افزود: جشنواره لاله های تالابی حاوی پیامی بود برای مسئولان استانی و کشوری ، و پیام این جشنواره نجات تالاب بندرانزلی بود که نفس های آخرش را میکشد و از همه مسئولان مخصوصا خانم ابتکار که به بانوی طبیعت شهرت یافته و همچنین جناب دکتر نجفی استاندار محترم خواستند که برای احیای تالاب انزلی اقدامات بیشتری داشته باشند و با نمایش تصاویری از تالاب انزلی از رامبد جوان بخاطر اظهار لطفش به این تالاب تشکر و قدردانی کرد و به ایشان درود فرستاد.

احمدی فرد با نشان دادن تصاویری از اوضاع نابسامان وضعیت جوب ها و جمع آوری زباله ها و فضای سبز افزود : که حال شهرما خوب نیست ، و فضای سبز ما در اثر سوئ مدیریت به فضای زرد تبدیل شده است و با اشاره به بخشنامه بودجه 94 که از شهرداران خواسته شده که در اسرع وقت و در کوتاهترین زمان نسبت به تهیه طرح جامع فضای سبز و اصلاح سیستم آبیاری اقدام کنند بیان داشت با توجه به بحران کمبود آب که مشکل اساسی کشور ما در سالهای آتی است بهتر بود تا مجموعه شهرداری و مسئول فضای سبز با روش های آبیاری قطره ای و روش های دیگر برای نگهداری فضای سبز برنامه ریزی میکردند تا ما شاهد سوختن بسیاری از گل و گیاه خود نباشیم . اما متاسفانه شهرداری بجای حل مساله اقدام به کندن درختان زرد شده کرد و فقط صورت مساله را پاک کرد .
IMG_20150810_154753 - Copy
a (39)

احمدی فرد خطاب به اعضای شورای شهر گفت:سوال من از اعضای شورای شهر این است که آیا نسبت به بهداشت و نظافت شهر نباید حساسیت وجود داشته باشد ؟من معتقدم که درحال حاضر از آنچیزی که درگذشته بودیم پایین تر آمده ایم واگر از نظراعضای شورای شهر وضعیت شهر مطلوب نیست چرا شهردار نباید پاسخ گو باشد و از وی توضیح خواسته شود؟
وی اظهار داشت: اکثرجوب های ما بو میدهد و سراسر شهر از زباله پر شده و حتی دربرخی از مناطق به فاصله 3روز، زباله ها جمع آوری می شودکه این امر چه از نظر توریستی بودن شهر، و چه از نظر بهداشتی به شهر آسیب جدی وارد میکند

وی با انتقاد از حضور شهردار درجایگاهی که خارج از حوزه ذاتی وظایفش است اظهار داشت:فضای سبزشهرماتبدیل به فضای زردشده، در بخش جمع آوری زباله و رفت و روب درسطح شهر که وظیفه خطیر شهرداری است مشکل داریم و ماانتظار داریم شهردار محترم تمام وقتش را برای وظیفه ذاتی خودش بگذارد .
احمدی فرد اضافه کرد: من از فرماندار خواهش می کنم همانگونکه نسبت به موضوعات شهر حساس و پیگیر هستند نسبت به ملوان که برند شهر ماست و خیلی ها نام انزلی را با نام ملوان میشناسند بی تفاوت نباشند و همچون گذشته ایشان به جای شهردار به باشگاه ملوان ملحق شده و عضوهیات مدیره شوند چرا که ایشان فرد اول سیاسی شهر می باشند و شهردار فرد اجرایی ، و می طلبد که شهردار وقت بیشتری برای انجام امورات شهری بگذارد .
احمدی فرد از اعضای شورا سوال کرد : با توجه به علاقه زیاد مردم شهرمان به این تیم و حساسیتی که سرنوشت ملوان برای همه ما دارد و میطلبد که برای سربلندی قوی های سپید زمان زیادی برای آن صرف شود ، آیا حضور شهردار در هیت مدیره باشگاه ملوان به شهر آسیب نرسانده است ؟ تمام هم و غم شهردار باید رسیدگی به اوضاع شهر باشد نه حضور درهیات مدیره باشگاه ملوان ، چرا که مردم ابتدا از شهردار انتظار انجام وظایف ذاتی اش را دارند و ایشان میتوانند بعنوان حامی هیت مدیره ملوان باشند نه عضو و دبیر هیئت .