سعیدنژاد: افتتاح ۴۵پروژه بندری در کل کشور/افزایش ظرفیت عملکردی بنادرکشور به ۲۰۰میلیون تن

چاپ

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا محمد سعیدنژاد مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور عصر امروز در مراسم افتتاح بزرگترین پروژه های بندری حاشیه خزر در بندر انزلی گفت: در هفته دولت ۴۵ پروژه در بنادر و سواحل کشور مورد بهره برداری قرار گرفته است که مجموع اعتبارات این پروژه ها ۳۷۹ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار دیارمیرزا از انزلی ,سعیدنژاد ادامه داد:با بهره برداری از سیلو ها و اسکله های جدید شاهد افزایش سطح ایمنی دریا و افزایش سطح انبار ها خواهیم بود.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور  با بیان اینکه با افتتاح پروژه بزرگ افزایش طول موج شکن , ترمینال و اسکله مسافربری مجموع اسکله در بندر انزلی به ۱۱ اسکله رسیده است, تصریح کرد:با توجه به ۵ اسکله ای که در حال احداث است مجموع اسکله های بندر انزلی به ۱۶ اسکله خواهد رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفت:با افتتاح پروژه های بندری در هفته دولت پیش بینی می‌کنیم ظرفیت عملکردی بنادر کشور به ۲۰۰ میلیون تن افزایش پیدا کند و انبار های مورد نیاز برای نگهداری کالا ها افزایش قابل توجه ای داشته باشد.

وی ادامه داد:بندر انزلی یکی از بنادر مهم در کشور است و از طریق این بندر تبادلات کالا به اروپا و موقعیت های تراتزیتی به راحتی ممکن خواهد بود.

سعید نژاد به سیاست های دولت تدبیر و امید در بخش توسعه زیر ساخت ها اشاره کرد و اذعان داشت :با ایجاد راه اهن قزوین رشت به انزلی و اتمام بزرگراه رشت قزوین امکان ترانزیت کالا از بندر انزلی به سایر نقاط کشور به سهولت امکان پذیر خواهد بود.

محمد سعیدنژاد