یکصد و نهمین نشست کتاب خوان کشور در بندرانزلی برگزار شد

چاپ

مدیرکل کتابخانه های گیلان گفت:باتوجه به تعدد کتابها و عدم امکان خواندن همه کتابها برای افراد بایدگزینش و معرفی کتاب خوب را رواج دهیم.
امیر محمدپور دریکصدو نهمین نشست کتابخوان کشور که در سالن همایشات اداره ارشاد اسلامی انزلی برگزار شد با اشاره به اینکه گفته شده هرکتابی شایستگی یکبار خواندن را دارد اظهار کرد:با توجه به تعددکتابها با گزینش کتاب خوب ومعرفی آن به مردم می بایست کتابخوانی رواج پیدا کند.
وی مبنای نشست کتابخوان را بر شناسایی و تقویت زنجیره اهل کتاب دانست و افزود:فرهنگ سازی در راستای نیل به یک موضوع و همچنین ایجاد رغبت عمومی باید ازسوی مسولان نشات بگیرد.
محمدپور با تاکید براهمیت همدلی و همراهی مسولان در امر کتابخوانی بیان کرد:نشست کتابخوان، مصداق امربه معروف و دعوت به خیر است.
به گفته محمدپور کتاب، با کتابخوان از غربت درآمده و به مردم معرفی می شود.
وی با بیان اینکه مراجعه به کتاب و انس با آن باید جزء ملزومات زندگی قرار بگیرد اظهار کرد: در جامعه امروزی ندیدن کتاب می بایست به یک قبح عمومی تبدیل شود.
مدیرکل کتابخانه ها کتاب( آن 23نفر )تالیف احمدیوسف زاده را معرفی کرد و گفت:به دلیل نزدیکی به ایام هفته دفاع مقدس از همگان دعوت میکنم این کتاب را مطالعه کنند
نهج البلاغه ارزشمندترین کتاب بعد از قرآن برای مطالعه
IMG_9822
امام جمعه شهرستان انزلی نیز در ادامه این همایش کتابخوانی را سنت بسیار حسنه ای دانست که باید در برنامه های روزمره اقشار مختلف جامعه قرار گیرد .
حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین ، کتاب نهج البلاغه را پس از قرآن کریم ارزشمندترین و سودمندترین کتاب برای مطالعه خواند و افزود : این کتاب بسیار آموزنده در کلیه مسائل اجتماعی و سیاسی مانند دیگر آثار ائمه مهجور مانده و آنگونه که باید کار نشده است .
وی خاطرنشان کرد : متولیان فرهنگ جامعه باید خلاهای فکری را بشناسند انتخاب کنند و در تولید کتاب به سراغ اینها بروند .
وی متذکر شد : کتابداران باید کتابخوانها را به موضوعات مختلف راهنمایی کنند و کتابهایی انتخاب شود که افراد را به فکر وادارد .
امام جمعه انزلی تصریح کرد : امر کتابخوانی باید صنفی بشود ، دانش آموزان، دانشجویان ،خانمها، آقایان درک بیشتری با هم دارند
درخاتمه به تعدادی از برگزیدگان مراسم نیز جوایزی اهدا شد.
IMG_9811

IMG_9849

IMG_9874

IMG_9919