• صحبت های شهردار بندرانزلی در جمع اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار    :   ، دکتر حسن پورقربان شهردار بندرانزلی ضمن تبریک و تهنیت ۱۷ مرداد روز خبرنگار عنوان نمود: اگر کانونی وجود داشته باشد که خبرنگاران کنار هم جمع شوند این آمادگی را ...
 • انتقاد با تخریب فرق دارد و کسی حق ندارد با توهین و افترا زدن به مسئولان از آن به عنوان انتقاد یاد کند.    :   اسماعیل حیدری آزاد روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران بندرانزلی از سوی شهرداری اظهار کرد: انتقاد با تخریب فرق دارد و کسی حق ندارد با توهین و افترا ...
 • اختصاص اعتبار ۶۵۰ میلیونی برای تجهیز آتش نشانی انزلی    :   ، مهرداد رضاپور ظهر چهارشنبه در مراسم رونمایی از تشک نجات آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری انزلی، اظهار کرد: این تشک در ابعاد ۴۸ متر مربع دارای دو ...
 • شهر انزلی لایق بهترین هاست / برای خدمت گذاری به مردم آمده ام / جایگاه قلم خبرنگاران بسیار ارزشمند است    :   ؛ هادی حیدری رییس شورای شهر انزلی اظهار داشت : یکی از تجهیزات مورد نیاز شهرمان یعنی تشک نجات حریق خریداری شد و از فرماندهی آتش نشانی انزلی تشکر ...
 • ۴ انتصاب جدید در باشگاه ملوان/ مجیدی مدیر ملوان در لیگ ۱ شد+ تصاویر    :   فرزاد مجیدی بازیکن اسبق استقلال تهران که سابقه سرپرستی تیم‌های استقلال تهران و نساجی مازندران در لیگ برتر را دارد، طی حکمی از سوی محسن میرابی به‌عنوان مدیر تیم فوتبال ...
 • سرعت کاه های بندرانزلی بیش از میزان مصوب است    :   حسن پورقربان روز شنبه در جلسه شورای ترافیک بندرانزلی اظهار کرد: متاسفانه تعداد سرعت کاه ها در سطح شهر بندرانزلی بسیار زیاد است و هم اکنون ۲۱۶ سرعت کاه در ...
 • کارت زرد شورای شهر به شهردار بندرانزلی

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  />اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا پنجاه و پنجمین جلسه عادی و علنی شورای شهر بندر انزلی با حضور شهردار انزلی حول محوریت دو نامه اعضای شورای شهر  و همچنین بررسی روند ساخت پل ولایت ۲ تشکیل جلسه داد .

  به گزارش خبرنگار دیارمیرزا از انزلی , در ابتدا دو نامه خطاب به شهردار و رییس شورا از سوی چهار تن از اعضای شورا شامل آقایان امیر احمدی فرد ، شعبان جعفری ، بهمن زنجان خواه و خانم نصیری ابلاغ و توسط رئیس شورا قرائت شد .

  DSC_0610 - Copy
  در نامه اول خطاب به رئیس شورا آمده بود: در  ماده ۷۹ قانون شهرداری ها آمده است شهردار موظف است که تا پایان پانزدهم هر ماه حساب درآمد و هزینه ماه قبل شهرداری را به شورای شهر ارائه دهد پس چرا رئیس شورا از در اختیار قراردادن این صورتحساب برای اعضای شورای شهر ممانعت نموده اند . در ادامه با اشاره به تبصره ۱ ماده ۹ آیین نامه حقوق و مزایای شهرداران ، که تاریخ استفاده از مرخصی برای شهرداران را بنا به تقاضای شهردار و موافقت شورای اسلامی شهر دانسته ، خواستار شفاف سازی در این خصوص شده اند که شهردار در طی این دو سال و با توجه به غیبت های مکرر که بدون مجوز شورا بوده ، از چه کسی مرخصی گرفته است؟

  در نامه دوم ، خطاب به شهردار بندر انزلی در راستای ماده ۷۳ قانون تشکیلات ، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران تذکرات و سوالاتی مطرح شد که بشرح ذیل است:

  سوال اول – در خصوص ابهام در مبلغ قرارداد واگذاری خدمات شهری به بخش خصوصی(ظریفکاران شهر باران ) : از آنجا که برآورد مبلغ پیشنهادی برای واگذاری خدمات شهری از قبیل رفت و روب و جمع آوری زباله بر اساس وضعیت موجود (یعنی قبل از واگذاری) صورت گرفت ولی در انجام انعقاد قرارداد، شرایط دیگری که به شدت در مبلغ قرارداد تاثیر گذار بودند و موجب کاهش شدید هزینه کرد در بخش خدمات شهری شده است ، از جمله : کاهش نیرو از ۱۲۱ نفر به ۱۰۰ نفر و کاهش اضافه ساعت کاری از دوازده هزار ساعت به چهار هزار ساعت در ماه و حذف مزایای جیره غذایی و بیمه تکمیلی و کاهش ماشین آلات از ۲۶ دستگاه به ۱۴ دستگاه . پس چرا با توجه به مواردذکر شده ، کاهشی در مبلغ قرارداد منعقد شده نسبت به شرایط قبل از واگذاری مشاهده نمیشود؟ و به چه دلیل برآورد واگذاری به بخش خصوصی با مبلغ حدود ۳۵ میلیارد ریال انجام شده است؟

  سوال دوم – شهرداری ها و موسسات و شرکت ها و سازمان های وابسته به آن ها موظفند نسبت به محاسبه کسورات قانونی حقوق پرسنل و پیمانکار اعم از مالیات تکلیفی ،مالیات بر ارزش افزوده و بیمه اقدام و مبالغ مزبور به حساب سازمان های مربوطه واریز شده تا از ایجاد تعهد برای سالهای آتی جلوگیری نماید. با توجه به رشد ۲۲ درصدی درآمد نسبت به پیش بینی بودجه ( و کسب حدود ۷۷ میلیارد ریال افزایش درآمد ) ، چرا شهردار از پرداخت مالیات تکلیفی و اقساط بانک شهر و بیمه ها که از این رهگذر صدها میلیون تومان خسارت وارد شده ، امتناع نموده است ؟

  سوال سوم – به موجب تبصره ۱ بند ۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها ، سد معابر عمومی و اشغال پیاده روها و استفاده غیر مجاز آنها و میدانها و پارکها و باغهای عمومی برای کسب و یا سکنی و یا هر عنوان دیگری ممنوع است و شهرداری مکلف است از آن جلوگیری و در رفع موانع موجود و آزاد نمودن معابر و اماکن مذکور فوق بوسیله مأمورین خود رأساً اقدام کند و اشخاص مزبور حق ادعای هیچگونه خسارتی نخواهند داشت . لذا با توجه به چندین مصوبه شورای اسلامی شهر در خصوص جمع آوری گاری داران شنبه بازار و رفع سد معبر در بلوار قدس و ساماندهی آنها ، چرا تاکنون هیچگونه اقدام عملیاتی در این خصوص انجام نشده است ؟

  سوال چهارم – مطابق ماده ۷ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران شهرداریها مکلف به اجرای مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و مقررات مربوط به طرحهای جامع شهری و نقشه های تفصیلی میباشند و بر اساس ماده ۱۰۱ قانون شهرداری و اصلاحی آن (مصوب ۲۸/۱/۱۳۹۰ ) شهرداری مکلف است نسبت به نقشه تفکیکی تهیه شده توسط مالک بر اساس ضوابط طرح جامع، یا تفصیلی یا هادی مصوب و با ملاحظه ضوابط اقدام نماید .چرا با گذشت حدود یکسال از ابلاغ طرح جامع شهری ،شهرداری اقدامی جهت انعقاد قرارداد با مشاور طرح تفصیلی بعنوان یک طرح فرادست (که قطعا موجب کاهش درآمد شهرداری خواهد شد ) انجام نداده است ؟

  سوال پنجم – با توجه به اینکه هر گونه به کارگیری نیروی انسانی جدید باید در چهارچوب قوانین و مقررات و بخشنامه های وزارت کشور باشد ، لذا در طی حضور ایشان در سمت شهرداری چه تعداد نیرو بصورت روز مزد یا فصلی و غیره به کار گرفته شده است ؟ و چرا آخرین چارت سازمانی مصوب به همراه شرح وظایف سازمانی هر واحد و مشخص نمودن تعداد کارکنان در چارت و افرادی که در پست مصوب حضور ندارند را علی رغم درخواست شورای شهر ، ارائه ننموده اند؟

  سوال ششم – مطابق ماده ۱۵ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در شبکه معابر شهری و با تصویب شورای عالی ترافیک ، شهرداری ها میتوانند برای مدیریت پارک های مجاز حاشیهای ابزارها ی از قبیل پارکومتر نصب و حق توقف پیشنهادی شورای اسلامی شهر که مورد تایید وزیر کشور می باشد را دریافت نماید . اما اخیرا ما شاهد دریافت حق توقف خودروها در حاشیه خیابانهایی که فاقد پارکومتر هستند می باشیم که مغایر با قانون فوق بوده و از طرفی ،چرا با توجه به گزارش ماهانه شهرداری در سه ماهه اول ، مبلغ درآمد حق پارکینگ بسیار ناچیز گزارش شده است ؟

  سوال هفتم – با توجه به ماده ۳ آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار (مصوب ۱۱/۶/۱۳۷۷ هیات وزیران )شهردار باید از تاریخ اشتغال به کار تا زمانی که در این سمت انجام وظیفه می نماید در داخل محدوده قانونی شهر ساکن باشد .چرا با گذشت یکسال و اندی از تصدی سمت شهرداری توسط جناب مهندس پورشعبان ، هنوز ایشان بهمراه خانواده در شهر بندرانزلی سکونت ننموده اند؟

  سوال هشتم – با توجه به سیاست های اجرایی بخشنامه بودجه سال ۹۴ که در خصوص توقف استفاده از آب شیرین برای فضای سبز در کوتاهترین زمان ممکن با توجه به وقوع شرایط بحران آب ، و تهیه طرح های جامع اصلاح فضای سبز و سیستم آبیاری تاکید داشته است، چرا فضای سبز در اثر عدم آبیاری مناسب و عدم برنامه ریزی درست با آسیب جدی مواجه شد؟

   

  شهردار انزلی با اجازه فرماندار به مرخص رفته است

  پس از قرائت سوال ها و موارد ذکر شده محمد رضا بدیعی فر ، رییس شورای شهر بندر انزلی در پاسخ به دو نامه ۴ عضو شورای شهر در ابتدا عنوان کرد: در خصوص مرخصی های آقای شهردار ,رئیس شورای عالی استان هم نامه ای به شورا ارسال کردند و به این موضوع اشاره کردند که شهردار باید جهت مرخصی از شورای شهر موافقت دریافت کند ولی بر طبق نامه معاونت عمرانی استاندار ایشان باید از فرماندار مرخصی می گرفتند که تا این لحظه هم تمام مرخصی شهردار با اجازه فرماندار صورت گرفته است.

  وی در مورد ارائه صورت حساب های شهرداری به اعضای شورا شهر بندر انزلی اظهار داشت: در قانون اشاره ای به این موضوع که صورت حساب درآمد و هزینه ها باید در اختیار اعضای شورای شهر باشد نشده است اما در مورد گزارش خزانه داری حق با اعضا است که این موضوع در حال ویرایش است و بزودی در اختیار اعضا قرار خواهد گرفت.

  نباید هر کجا که می روم به تک تک اعضآ اطلاع دهم

  سپس رضا پورشعبان شهرداری در ابتدا با انتقاد از برخی از اعضا شورای شهر عنوان کرد: برخی از افراد در دل شهرداری می نشیندند و از عملکرد شهرداری و شهردار انتقاد می کنند باید بگویم اما این موضوع تنها باعث دلسردی و ابهام در کارمندان شهرداری می شوند .

  وی تصریح کرد : بنده پیشنهاد میکنم امور باید با همدلی و همزبانی پیش برود .

  شهردار بندر انزلی در مورد حضور کم خود در ساختمان شهرداری بیان داشت: بنده به جلسات متعددی می روم که ممکن است شهری ، استانی و حتی کشوری باشد و بنده نباید هر کجا که می روم به تک تک اعضآ اطلاع دهم .اگر موضوعی قابل بررسی است باید از طریق کمیته ای مورد بازرسی قرار گیرد.

  وی با اشاره به اینکه بخشی از حقوق معوقه کارمندان خود را پرداخت کرده است ,در مورد پل ولایت ۲ تصریح کرد: رمپ شمالی پل مراحل پایانی ساخت خود را می گذراند اما رمپ جنوبی این پل با کمبود اعتبار و مشکلات مالکیتی مواجه شده است .

  رضا پورشعبان در پایان از اتمام پروژه پل ولایت ۲ خبر داد و گفت :مشکل مالکیت اراضی زمین های کمیته امداد با اختصاص یک میلیارد رفع شد اما تلاش می کنیم با معاوضه زمین رضایت مالک را جلب کنیم  .

  مطالب مرتبط :

  “محیط زیست” به تلافی توقف طرح “بایوجمی” در روند ساخت راه آهن انزلی مانع تراشی می‌کند

  حسن خسته‌بند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه ورود دادستان بندرانزلی به مسئله اجرای طرح بایوجمی کاملاً قانونی بوده و توقف آن در مسیر تحقق مطالبات مردم انجام شده است اظهار داشت: محیط زیست به تلافی توقف طرح بایوجمی درصدد ایجاد اختلال در روند ساخت پروژه راه آهن رشت به انزلی است. نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با بیان اینکه محیط زیست از وی به علت مخالفت ... مطلب کامل

  “سازمان حفاظت محیط زیست” گیلان را با آزمایشگاه اشتباه گرفته‌ است

  سید رحمان سیدزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تا قبل از توقف طرح بایوجمی خیلی‌ها با اجرای آن موافق بودند اما در حال حاضر هیچ صدای موافقی از آنان شنیده نمی‌شود اظهار داشت: توقف این طرح بر اساس مستندات علمی و نظرات اساتید دانشگاه‌های برتر کشور انجام شد. دادستان بندرانزلی با بیان اینکه بحث تالاب انزلی از مدت‌های مدیدی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مردم منطقه، ... مطلب کامل

  مردم نباید با عتاب و خطاب دهیاران مواجه شوند

  اسماعیل حیدری آزاد عصر پنجشنبه در جلسه کاهش آسیب های زیست محیطی با محوریت عدم سوزاندن کاه و کلش توسط کشاورزان و روستائیان اظهار کرد: دهیاران باید تلاش بیشتری در راستای افزایش آگاهی روستائیان و خصوصا کشاورزان درهمه زمینه ها انجام دهند. وی با اشاره به اینکه کشاورزی بندرانزلی هنوز در حالت سنتی است افزود: متاسفانه با وجود مصرف بالای آب کشاورزی برداشت محصول کشاورزی بندرانزلی ضعیف است و از ... مطلب کامل

  سوزاندن کاه و کلش جرم است/ برخورد بامتجاوزان به حریم تالاب و دریا

  ، سید رحمان سید زاده عصر پنجشنبه در جلسه کاهش آسیب‌های زیست محیطی با محوریت عدم سوزاندن کاه و کلش توسط کشاورزان و روستاییان که در فرمانداری انزلی برگزار شد با تأکید بر لزوم اجتناب از سوزاندن کاه و کلش بعد از دروی شالیزارها از سوی کشاورزان، گفت: بر اساس ماده ۲۰ قانون هوای پاک سوزاندن کاه و کلش در مزارع جرم است. وی افزود: بر اساس ماده ۲۰ قانون ... مطلب کامل

  دغدغه اصلی پرداخت حقوق و مزایای پرسنل است | احشام سرگردان جمع آوری می شوند

  هفتادو هفتمین جلسه عادی و علنی شورای اسلامی شهر انزلی با حضور شهردار، اعضای شورای شهر انزلی و کارشناسان شهرداری با موضوع نامه شهرداری در خصوص درخواست شرکت نوید آوران عرصه نوین جهت حضور در کارخانه کود عالی – نامه شماره شهرداری درخصوص درخواست همکاری شرکت بهبود گستر – نامه شهرداری درخصوص خرید ۱۰ دستگاه مینی بوس ، امروز یکشنبه (۶ مرداد) در محل شورا برگزار ... مطلب کامل

  به ملوان برنامه سه ساله داده‌ام/ یک ماه پیش حضورم در این تیم قطعی شد

  علی لطیفی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد حضورش در تیم ملوان انزلی گفت: برای اولین بار است که این را در رسانه‌ای اعلام می‌کنم. زیرا خبرگزاری فارس را امین ورزش می‌دانم و به همین دلیل صادقانه می‌گویم که یک ماه پیش کارم با مالک باشگاه ملوان برای حضور در این تیم به عنوان سرمربی تمام شده بود. من با مهندس میرابی یک ماه پیش مذاکره کردم ... مطلب کامل

  اعضای هیات رئیسه شورای شهر انزلی انتخاب شدند.

  در جلسه انتخابات شورای شهر انزلی برای تعیین هیات رئیسه ، هادی حیدری با اکثریت آراء به عنوان رئیس شورای شهر، ابراهیم برفچالانی به عنوان نائب رئیس، تهمتن وکیل منفرد به عنوان خزانه دار و موسی زنجانخواه نیز به عنوان منشی شورای اسلامی شهرانزلی انتخاب شدند. این در حالی است که بر اساس قانون پس از استعفای یکی از اعضای شورای شهر باید انتخابات داخلی در شورای اسلامی برگزار و هیات ... مطلب کامل

  وجود ماهی گوشت خوار در تالاب انزلی/ مواجهه با چالشی جدید در تالاب

  قربانعلی محمد پور، مدیر کل محیط زیست استان گیلان از صید شدن یک ماهی پیرانا در تالاب انزلی خبر داد و افزود: طی روز‌های گذشته یک ماهی پیرانا در تالاب انزلی صید شده است. وی در ادامه در پاسخ به این سوال که این ماهی بومی چه منطقه‌ای است افزود: ماهی پیرانا بومی گیلان نبوده و این ماهی هم قطعا توسط مردم در تالاب انزلی رها سازی شده است. مدیر ... مطلب کامل

  عده‌ای ملوان را برای کارهای انتخاباتی می‌خواهند/ بازگشایی پنجره نقل و انتقالاتی نخستین گام جدی مالک

  حسن خسته بند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در انزلی با اشاره به واگذاری مشروط باشگاه ملوان انزلی اظهار کرد: پس از پایان رقابت‌های لیگ دسته اول، تنی چند از متقاضیان خرید باشگاه ملوان، درخواست خود را تقدیم باشگاه کرده و سوابق و رزومه این متقاضیان در هیئت‌مدیره موردبررسی قرار گرفت. وی با بیان اینکه محسن میرابی از رزومه بهتری نسبت به سایر متقاضیان خرید باشگاه ملوان برخوردار است، گفت: برای ... مطلب کامل

  محسن میرابی بصورت مشروط مالک ۷۰درصد سهام باشگاه ملوان بندرانزلی شد.

  فرماندار بندر انزلی امروز از تعیین مالک جدید باشگاه فوتبال ملوان بندر انزلی خبر داد و گفت: در جلسه ای که عصر امروز با حضور حسن خسته بند نماینده انزلی در خانه ملت، امیر دریادار عبدالوهاب طاهری فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش، حمید قهرمانی رئیس اداره ورزش و جوانان انزلی، ناخدا سلیمی رئیس تربیت بدنی نیروی دریایی، اصغر زاده وکیل باشگاه ملوان و متقاضی مالکیت باشگاه ملوان برگزار ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.