• نمایش ۳۰ قاب عکس از سه سال پیاده روی شهروند انزلی    :   استشمام عطر خاک کربلا و سجده بر آن تربت بی همتا آرزوی هر دلداده و شوریده حالی است تا شور و شعور را ره توشه کرده و به شوق ...
 • قانون تغییر ساعت رسمی ایران    :   قانون تغییر ساعت رسمی ایران، قانونی است که به موجب آن ساعت رسمی ایران هر سال در ساعت ۲۴ روز اول فروردین ماه یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و ...
 • مسروری که منطقه آزاد را جان بخشید و در حال خداحافظیست/ تیزهوشی دکتر سالاری در بهره مندی از ژنرال اقتصادی گیلان    :   در آبان ماه سال ۹۲ و همزمان با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید بود که پس از انتصاب دکتر محمدعلی نجفی بعنوان استاندار گیلان، دکتر رضا مسرور ...
 • پژمان نوری و مازیار زارع مالکان جدید باشگاه ملوان انزلی در بیانیه ای کمک رسانی مردم و مسئولان به این باشگاه خواستار شدند.    :   در متن بیانیه آمده است : باشگاه پر افتخار ملوان که از بدو تاسیس تاکنون جایگاه ویژه ای در میان خاطرات اهالی فوتبال ایران داشته است در سال ...
 • قرعه کشی لیگ برتر بانوان برگزار شد/ملوان بندرانزلی هفته اول میهمان شهرداری بم خواهد بود    :   ، مراسم قرعه کشی لیگ برتر فوتبال بانوان در فصل ۹۹-۹۸ امروز با حضور سعید فتاحی مدیر مسابقات، گلاره ناظمی مسئول لیگ بانوان ، نماینده باشگاه ملوان انزلی و سایر ...
 • تحقق ۴۰ درصدی بودجه به جز انزلی در هیچ شهر استان اتفاق نیفتاده است/شهردار بندرانزلی از موفق‌ترین شهرداران استان است.    :   نشست رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر انزلی با مسئولین شهرستان و با حضور مهندس اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان، ...
 • کارت زرد شورای شهر به شهردار بندرانزلی

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  />اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا پنجاه و پنجمین جلسه عادی و علنی شورای شهر بندر انزلی با حضور شهردار انزلی حول محوریت دو نامه اعضای شورای شهر  و همچنین بررسی روند ساخت پل ولایت ۲ تشکیل جلسه داد .

  به گزارش خبرنگار دیارمیرزا از انزلی , در ابتدا دو نامه خطاب به شهردار و رییس شورا از سوی چهار تن از اعضای شورا شامل آقایان امیر احمدی فرد ، شعبان جعفری ، بهمن زنجان خواه و خانم نصیری ابلاغ و توسط رئیس شورا قرائت شد .

  DSC_0610 - Copy
  در نامه اول خطاب به رئیس شورا آمده بود: در  ماده ۷۹ قانون شهرداری ها آمده است شهردار موظف است که تا پایان پانزدهم هر ماه حساب درآمد و هزینه ماه قبل شهرداری را به شورای شهر ارائه دهد پس چرا رئیس شورا از در اختیار قراردادن این صورتحساب برای اعضای شورای شهر ممانعت نموده اند . در ادامه با اشاره به تبصره ۱ ماده ۹ آیین نامه حقوق و مزایای شهرداران ، که تاریخ استفاده از مرخصی برای شهرداران را بنا به تقاضای شهردار و موافقت شورای اسلامی شهر دانسته ، خواستار شفاف سازی در این خصوص شده اند که شهردار در طی این دو سال و با توجه به غیبت های مکرر که بدون مجوز شورا بوده ، از چه کسی مرخصی گرفته است؟

  در نامه دوم ، خطاب به شهردار بندر انزلی در راستای ماده ۷۳ قانون تشکیلات ، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران تذکرات و سوالاتی مطرح شد که بشرح ذیل است:

  سوال اول – در خصوص ابهام در مبلغ قرارداد واگذاری خدمات شهری به بخش خصوصی(ظریفکاران شهر باران ) : از آنجا که برآورد مبلغ پیشنهادی برای واگذاری خدمات شهری از قبیل رفت و روب و جمع آوری زباله بر اساس وضعیت موجود (یعنی قبل از واگذاری) صورت گرفت ولی در انجام انعقاد قرارداد، شرایط دیگری که به شدت در مبلغ قرارداد تاثیر گذار بودند و موجب کاهش شدید هزینه کرد در بخش خدمات شهری شده است ، از جمله : کاهش نیرو از ۱۲۱ نفر به ۱۰۰ نفر و کاهش اضافه ساعت کاری از دوازده هزار ساعت به چهار هزار ساعت در ماه و حذف مزایای جیره غذایی و بیمه تکمیلی و کاهش ماشین آلات از ۲۶ دستگاه به ۱۴ دستگاه . پس چرا با توجه به مواردذکر شده ، کاهشی در مبلغ قرارداد منعقد شده نسبت به شرایط قبل از واگذاری مشاهده نمیشود؟ و به چه دلیل برآورد واگذاری به بخش خصوصی با مبلغ حدود ۳۵ میلیارد ریال انجام شده است؟

  سوال دوم – شهرداری ها و موسسات و شرکت ها و سازمان های وابسته به آن ها موظفند نسبت به محاسبه کسورات قانونی حقوق پرسنل و پیمانکار اعم از مالیات تکلیفی ،مالیات بر ارزش افزوده و بیمه اقدام و مبالغ مزبور به حساب سازمان های مربوطه واریز شده تا از ایجاد تعهد برای سالهای آتی جلوگیری نماید. با توجه به رشد ۲۲ درصدی درآمد نسبت به پیش بینی بودجه ( و کسب حدود ۷۷ میلیارد ریال افزایش درآمد ) ، چرا شهردار از پرداخت مالیات تکلیفی و اقساط بانک شهر و بیمه ها که از این رهگذر صدها میلیون تومان خسارت وارد شده ، امتناع نموده است ؟

  سوال سوم – به موجب تبصره ۱ بند ۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها ، سد معابر عمومی و اشغال پیاده روها و استفاده غیر مجاز آنها و میدانها و پارکها و باغهای عمومی برای کسب و یا سکنی و یا هر عنوان دیگری ممنوع است و شهرداری مکلف است از آن جلوگیری و در رفع موانع موجود و آزاد نمودن معابر و اماکن مذکور فوق بوسیله مأمورین خود رأساً اقدام کند و اشخاص مزبور حق ادعای هیچگونه خسارتی نخواهند داشت . لذا با توجه به چندین مصوبه شورای اسلامی شهر در خصوص جمع آوری گاری داران شنبه بازار و رفع سد معبر در بلوار قدس و ساماندهی آنها ، چرا تاکنون هیچگونه اقدام عملیاتی در این خصوص انجام نشده است ؟

  سوال چهارم – مطابق ماده ۷ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران شهرداریها مکلف به اجرای مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و مقررات مربوط به طرحهای جامع شهری و نقشه های تفصیلی میباشند و بر اساس ماده ۱۰۱ قانون شهرداری و اصلاحی آن (مصوب ۲۸/۱/۱۳۹۰ ) شهرداری مکلف است نسبت به نقشه تفکیکی تهیه شده توسط مالک بر اساس ضوابط طرح جامع، یا تفصیلی یا هادی مصوب و با ملاحظه ضوابط اقدام نماید .چرا با گذشت حدود یکسال از ابلاغ طرح جامع شهری ،شهرداری اقدامی جهت انعقاد قرارداد با مشاور طرح تفصیلی بعنوان یک طرح فرادست (که قطعا موجب کاهش درآمد شهرداری خواهد شد ) انجام نداده است ؟

  سوال پنجم – با توجه به اینکه هر گونه به کارگیری نیروی انسانی جدید باید در چهارچوب قوانین و مقررات و بخشنامه های وزارت کشور باشد ، لذا در طی حضور ایشان در سمت شهرداری چه تعداد نیرو بصورت روز مزد یا فصلی و غیره به کار گرفته شده است ؟ و چرا آخرین چارت سازمانی مصوب به همراه شرح وظایف سازمانی هر واحد و مشخص نمودن تعداد کارکنان در چارت و افرادی که در پست مصوب حضور ندارند را علی رغم درخواست شورای شهر ، ارائه ننموده اند؟

  سوال ششم – مطابق ماده ۱۵ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در شبکه معابر شهری و با تصویب شورای عالی ترافیک ، شهرداری ها میتوانند برای مدیریت پارک های مجاز حاشیهای ابزارها ی از قبیل پارکومتر نصب و حق توقف پیشنهادی شورای اسلامی شهر که مورد تایید وزیر کشور می باشد را دریافت نماید . اما اخیرا ما شاهد دریافت حق توقف خودروها در حاشیه خیابانهایی که فاقد پارکومتر هستند می باشیم که مغایر با قانون فوق بوده و از طرفی ،چرا با توجه به گزارش ماهانه شهرداری در سه ماهه اول ، مبلغ درآمد حق پارکینگ بسیار ناچیز گزارش شده است ؟

  سوال هفتم – با توجه به ماده ۳ آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار (مصوب ۱۱/۶/۱۳۷۷ هیات وزیران )شهردار باید از تاریخ اشتغال به کار تا زمانی که در این سمت انجام وظیفه می نماید در داخل محدوده قانونی شهر ساکن باشد .چرا با گذشت یکسال و اندی از تصدی سمت شهرداری توسط جناب مهندس پورشعبان ، هنوز ایشان بهمراه خانواده در شهر بندرانزلی سکونت ننموده اند؟

  سوال هشتم – با توجه به سیاست های اجرایی بخشنامه بودجه سال ۹۴ که در خصوص توقف استفاده از آب شیرین برای فضای سبز در کوتاهترین زمان ممکن با توجه به وقوع شرایط بحران آب ، و تهیه طرح های جامع اصلاح فضای سبز و سیستم آبیاری تاکید داشته است، چرا فضای سبز در اثر عدم آبیاری مناسب و عدم برنامه ریزی درست با آسیب جدی مواجه شد؟

   

  شهردار انزلی با اجازه فرماندار به مرخص رفته است

  پس از قرائت سوال ها و موارد ذکر شده محمد رضا بدیعی فر ، رییس شورای شهر بندر انزلی در پاسخ به دو نامه ۴ عضو شورای شهر در ابتدا عنوان کرد: در خصوص مرخصی های آقای شهردار ,رئیس شورای عالی استان هم نامه ای به شورا ارسال کردند و به این موضوع اشاره کردند که شهردار باید جهت مرخصی از شورای شهر موافقت دریافت کند ولی بر طبق نامه معاونت عمرانی استاندار ایشان باید از فرماندار مرخصی می گرفتند که تا این لحظه هم تمام مرخصی شهردار با اجازه فرماندار صورت گرفته است.

  وی در مورد ارائه صورت حساب های شهرداری به اعضای شورا شهر بندر انزلی اظهار داشت: در قانون اشاره ای به این موضوع که صورت حساب درآمد و هزینه ها باید در اختیار اعضای شورای شهر باشد نشده است اما در مورد گزارش خزانه داری حق با اعضا است که این موضوع در حال ویرایش است و بزودی در اختیار اعضا قرار خواهد گرفت.

  نباید هر کجا که می روم به تک تک اعضآ اطلاع دهم

  سپس رضا پورشعبان شهرداری در ابتدا با انتقاد از برخی از اعضا شورای شهر عنوان کرد: برخی از افراد در دل شهرداری می نشیندند و از عملکرد شهرداری و شهردار انتقاد می کنند باید بگویم اما این موضوع تنها باعث دلسردی و ابهام در کارمندان شهرداری می شوند .

  وی تصریح کرد : بنده پیشنهاد میکنم امور باید با همدلی و همزبانی پیش برود .

  شهردار بندر انزلی در مورد حضور کم خود در ساختمان شهرداری بیان داشت: بنده به جلسات متعددی می روم که ممکن است شهری ، استانی و حتی کشوری باشد و بنده نباید هر کجا که می روم به تک تک اعضآ اطلاع دهم .اگر موضوعی قابل بررسی است باید از طریق کمیته ای مورد بازرسی قرار گیرد.

  وی با اشاره به اینکه بخشی از حقوق معوقه کارمندان خود را پرداخت کرده است ,در مورد پل ولایت ۲ تصریح کرد: رمپ شمالی پل مراحل پایانی ساخت خود را می گذراند اما رمپ جنوبی این پل با کمبود اعتبار و مشکلات مالکیتی مواجه شده است .

  رضا پورشعبان در پایان از اتمام پروژه پل ولایت ۲ خبر داد و گفت :مشکل مالکیت اراضی زمین های کمیته امداد با اختصاص یک میلیارد رفع شد اما تلاش می کنیم با معاوضه زمین رضایت مالک را جلب کنیم  .

  مطالب مرتبط :

  سیستم فاضلاب انزلی قدیمی است.

   هشتاد و دومین جلسه عادی و علنی شورای شهر انزلی با حضور علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان، جانشین فرماندهی نیروی دریایی ارتش، معاونین فرماندار، جانشین نیروی انتظامی و مسئولین ادارات شهرستان بندرانزلی، شهردار و اعضای شورا، با موضوع بررسی مشکلات شهری روز دوشنبه (۲۵ شهریور) در محل شورا برگزار شد. هادی حیدری رییس شورای شهر بندر انزلی با اعلام اینکه ... مطلب کامل

  گزارش تصویری از دیدار ملوان و خوشه طلایی ساوه

  ملوان بندرانزلی در ورزشگاه تختی انزلی به مصاف خوشه طلایی ساوه رفت که این بازی با نتیجه سه بر دو به نفع خوشه طلایی به پایان رسید. ... مطلب کامل

  شکار قوهای خسته در تالاب انزلی

  ،دو تیم فوتبال ملوان انزلی و خوشه طلایی ساوه در هفته پنجم رقابت‌های لیگ یک از ساعت ۱۷ در ورزشگاه تختی انزلی به مصاف یکدیگر رفتند. داور: روح اله شریفی کمک‌ها: مرتضی هوشیار – ناصر رحیمی – وحید زمانی ناظر داوری: مختار مهدوی ملوانان در هفته اخیر با تغییر مدیریت مواجه شده و پژمان نوری و مازیار زارع مدیریت این باشگاه را بر عهده گرفتند، بازگشت کاپیتان‌های اسبق ملوان منجر به بازگشت احمدزاده به‌عنوان ... مطلب کامل

  تیم فوتبال ملوان بندرانزلی عصر فردا در هفته پنجم رقابت های لیگ یک به مصاف تیم خوشه طلایی ساوه خواهد رفت.

  با آمدن پژمان و مازیار که در اولین اقدام خود محمد احمدزاده را بعنوان سرمربی انتخاب کرده اند امیدهای زیادی در دل هواداران زنده شده است و فردا شاهد حمایت تمام قد هواداران از تیم خود خواهیم بود اما در سوی مقابل میدان تیم خوشه طلایی قرار دارد که از آن به عنوان تیم تازه وارد لیگ یکی یاد می شود اما نتایج و عملکرد آنها در پنج هفته ابتدایی ... مطلب کامل

  لایروبی حدود ۱۷ کیلومتر مسیر هدایت آب‌های سطحی در انزلی

  حسن پور قربان با اشاره به استفاده از نظرات کارشناسان در جلسات مدیریت بحران شهرداری برای کاهش میزان آبگرفتگی در سطح شهر افزود: چند نقطه حساس شهر لوله گذاری های مورد نیاز انجام شد و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در ۶۰ روز گذشته و قبل از بارندگی ها لایروبی انهار حدود هشت کیلومتر در انزلی و ۹ کیلومتر در غازیان برای هدایت آب های سطحی انجام ... مطلب کامل

  احمدزاده رسماً سرمربی ملوان بندر انزلی شد

  ، مالکیت باشگاه ملوان بندر انزلی روز شنبه از محسن میرآبی مالک قبلی این باشگاه گرفته و به پژمان نوری و مازیار زارع واگذار شد. پس از این انتقال، مالکان جدید باشگاه ملوان با محمد احمدزاده برای هدایت تیم فوتبال این باشگاه به توافق رسیدند و احمدزاده امروز (سه‌شنبه) رسماً به عنوان سرمربی جدید ملوان انتخاب شد. مطلب کامل

  واگذاری ملوان به نوری و زارع تصمیم درستی بود/ اشخاص بومی برای ملوان دلسوزتر و کارآمدتر هستند

  نصرت ایراندوست، پیشکسوت تیم فوتبال ملوان در گفت و گو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: واگذاری ملوان به نوری و زارع تصمیم درستی بود. مردم انتظار داشتند تیم به این اشخاص که از جنس ملوان هستند و در انزلی از محبوبیت بالایی برخوردارند واگذار شود. به هر حال انزلی چی می داند که شرایط ملوان چگونه است و راحت تر کار می کند ... مطلب کامل

  شهرداری ماهشهر ۲- ملوان انزلی ۱؛ شکست ملوان نیمه‌جان مقابل شهرداری ماهشهر

  دو تیم فوتبال ملوان انزلی و شهرداری ماهشهر در مرحله سوم رقابت‌های جام حذفی از ساعت ۱۹:۱۵ به مصاف یکدیگر رفتند. داور: میثم حیدری کمک‌ها: حمید نادری – بهمن عبدالهی – یاسر بابایی ناظر داوری: صفدر احمدی ترکیب تیم فوتبال شهرداری ماهشهر: علیرضا سلیمی - محسن ورزکار - امید قربانی - اویس کردجهان - روح‌الله شعبانی - سجاد عباسی - سالار افراسیابی - جواد ضیغمی - رضا خانی - علی‌محمد چراغی - جهانگیر عسگری. ترکیب تیم فوتبال ملوان انزلی: مبین ... مطلب کامل

  موافقت با درخواست نوری و زارع / قرارداد میرابی با ملوان فسخ شد!

  جلسه شورای تامین شهرستان بندرانزلی پیش از ظهر امروز با ریاست فرماندار بندرانزلی و با حضور مسئولان سیاسی و ورزشی ، پیشکسوتان فوتبال شهرستان بندرانزلی ، پژمان نوری (کاپیتان سابق) و مازیار زارع (بازیکن و مربی سابق) تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در محل فرمانداری این شهرستان جهت بررسی وضعیت تیم فوتبال ملوان و درخواست کاپیتان و بازیکن سابق این تیم مبنی بر در اختیار گرفتن مدیریت باشگاه ملوان تشکیل شد. طبق ... مطلب کامل

  اعلام حمایت امام جمعه بندرانزلی از مدیریت بومیِ با تجربه برای تیم ملوان

  ‌ ،حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در دیدار آقایان محمد احمدزاده و پژمان نوری دو تن از پیشکسوتان محبوب ملوان با ایشان، از آمادگی اعلام شده جهت بر عهده گرفتن مسئولیت اداره تیم در شرایط نامطلوب کنونی؛ ضمن ابراز حمایت، مقرر گردید طرح پیشنهادی و برآورد های لازم برای مدیریت تیم را جهت پیگیری ارائه نمایند. امام جمعه بندرانزلی در این دیدار ضمن تقدیر از همه‌ی کسانی که ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.