• تحقق ۴۰ درصدی بودجه به جز انزلی در هیچ شهر استان اتفاق نیفتاده است/شهردار بندرانزلی از موفق‌ترین شهرداران استان است.    :   نشست رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر انزلی با مسئولین شهرستان و با حضور مهندس اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان، ...
 • سیستم فاضلاب انزلی قدیمی است.    :    هشتاد و دومین جلسه عادی و علنی شورای شهر انزلی با حضور علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان، جانشین فرماندهی ...
 • گزارش تصویری از دیدار ملوان و خوشه طلایی ساوه    :   ملوان بندرانزلی در ورزشگاه تختی انزلی به مصاف خوشه طلایی ساوه رفت که این بازی با نتیجه سه بر دو به نفع خوشه طلایی به پایان رسید. ...
 • شکار قوهای خسته در تالاب انزلی    :   ،دو تیم فوتبال ملوان انزلی و خوشه طلایی ساوه در هفته پنجم رقابت‌های لیگ یک از ساعت ۱۷ در ورزشگاه تختی انزلی به مصاف یکدیگر رفتند. داور: روح اله شریفی کمک‌ها: مرتضی ...
 • تیم فوتبال ملوان بندرانزلی عصر فردا در هفته پنجم رقابت های لیگ یک به مصاف تیم خوشه طلایی ساوه خواهد رفت.    :   با آمدن پژمان و مازیار که در اولین اقدام خود محمد احمدزاده را بعنوان سرمربی انتخاب کرده اند امیدهای زیادی در دل هواداران زنده شده است و فردا شاهد حمایت ...
 • لایروبی حدود ۱۷ کیلومتر مسیر هدایت آب‌های سطحی در انزلی    :   حسن پور قربان با اشاره به استفاده از نظرات کارشناسان در جلسات مدیریت بحران شهرداری برای کاهش میزان آبگرفتگی در سطح شهر افزود: چند نقطه حساس شهر لوله گذاری ...
 • عبدالغفار شجاع:صدور مجوز برای صنایع چوب و کاغذ باید متوقف شود

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  در فضای مجازی موافقان تنفس به احساسی بودن متهم می‌شوند و به نظر می‌رسد مخالفان توقف بهره‌برداری که کرسی‌های بیشتری در تصمیم‌سازی را در اختیار دارند، گوششان به هشدارهای موافقان تنفس بدهکار نیست!

  زیست بوم: برنامه «بهینه‌سازی، پایش، حفظ، بهره‌برداری و مدیریت جنگل‌های شمال کشور» به محلی برای مناقشه کارشناسان و دست‌اندرکاران جنگل در کشور تبدیل شده‌است. در فضای مجازی بحث‌های زیادی درباره غیر قابل اجرا بودن بخشی از بندهای این برنامه در گرفته‌ و مخالفان توقف بهره‌برداری از جنگل‌ها اگرچه به وخامت اوضاع اذعان دارند، اما عدم برداشت چوب از جنگل‌ها را غیر ممکن می‌دانند.
  در فضای مجازی موافقان تنفس به احساسی بودن متهم می‌شوند و به نظر می‌رسد مخالفان توقف بهره‌برداری که کرسی‌های بیشتری در تصمیم‌سازی را در اختیار دارند، گوششان به هشدارهای موافقان تنفس بدهکار نیست! در این میان دولت عزم خود را جزم کرده تا جنگل‌های شمال کشور را به عنوان یک ذخیره‌گاه غیر قابل بازگشت برای نسل بعدی حفظ کند. اما شاید مقاومت بدنه کارشناسی سازمان جنگل‌ها به عنوان متولی حفاظت جنگل‌های کشور، سبب شده که اجرای این تصمیم دولت با دو سال تاخیر مواجه شود.
  درباره چگونگی تصویب برنامه بهینه‌سازی مدیریت جنگل‌های کشور و دلایل به تعویق افتادن اجرای آن گفتگویی با عبدالغفار شجاع، مشاور محمد باقر نوبخت، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور انجام شد:

  دولت مصوبه‌ای برای تغییر رویکرد در مدیریت جنگل‌های شمال داشته که اجرای آن با دو سال تاخیر مواجه شده‌است، دلیل این مسئله چیست؟
  دولت 16 آذرماه 92 دولت مصوبه‌ای در ارتباط با ساماندهی جنگل‌های کشور داشته که پیشنهاد این طرح، توسط سازمان جنگلها ارایه شده‌است. در سال 91 این پیشنهاد از سوی سازمان جنگل‌ها ارایه شد اما تصویب نهایی آن در سال 92 و در دولت یازدهم انجام شد. در این مصوبه آمده که برای جنگل‌های کشور از جمله شمال، یک فکر اساسی شود و باید طرح جامع بهره‌برداری از جنگل‌های شمال را تدوین کنیم. حفظ و احیا نیز در قالب این طرح می‌گنجد. مسئولیت این کار با وزارت جهاد کشاورزی است. منتها قرار شد که بر اساس تبصره یک ماده دو، چهار نهاد مرتبط با مسئله جنگل برای تهیه نقشه راه در تصمیم‌سازی‌ها حضور داشته باشند.

  چه نهادهایی در تصمیم‌سازی دخالت دارند؟
  سازمان‌های برنامه و بودجه و حفاظت محیط زیست به همراه وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنایع، معادن و بازرگانی باید در تصمیم سازی مشارکت کنند. علت حضور این چهار مجموعه ارتباط فعالیت‌های آنها با موضوع جنگل است. وزارت صنعت با توجه به اهمیت و نقش صنایع سلولزی در اشتغال مردم شمال کشور باید در تصمیم‌سازی‌ها حضور یابد. سازمان جنگل‌ها به نمایندگی از طرف وزارتخانه باید در کارگروه شرکت کند. سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هم حالت نظارتی و راهبردی در این بین دارد. البته قرار بر این بود که وزارت جهاد کشاورزی نمایندگان چهار مجموعه یاد شده را جمع کرده و برنامه‌ای جامع برای جنگل‌های شمال تدوین کند. متاسفانه با وجود اینکه وزیر جهاد کشاورزی به تمام این مجموعه‌ها نامه نوشته و از آنها خواست که نماینده خود را برای شرکت در جلسات معرفی کنند، هیچگاه از من به عنوان نماینده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دعوت نشد. زیرا رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در سال 93 نامه‌ای به وزارت جهاد کشاورزی نوشت و بنده را به عنوان مسئول به این وزارتخانه معرفی کرد. اما عملا از برنامه‌های سازمان جنگل‌ها اطلاعی نداشتم. نبابراین به عدم اجرای مصوبه دولت اعتراض کردم. بعد از 10 ماه، حدود یک ماه قبل مشاور رییس سازمان جنگل‌ها اعلام کرد که بدون حضور سایر نهادها، برنامه‌ای تدوین شده‌است.

  یعنی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تا به حال در جلسات تدوین برنامه حضور نداشته است؟
  یکی دو نفر را از سازمان مدیریت دعوت کردند که من جزء آنها نبودم. با توجه به اینکه رییس سازمان مرا معرفی کرده بود باید در جلسات حضور می‌یافتم. البته سازمان جنگل‌ها در جلسات قبلی از نمایندگان سایر دستگاه‌ها برای حضور در تصمیم‌سازی‌ها دعوت کرده بود اما نمایندگان سازمان محیط زیست و وزارت صنعت بعد از یکی دو جلسه به دلیل مغایرت ساختار جلسات با قانون است، جلسه را ترک کرده بودند. متاسفانه شورایعالی جنگل و مرتع سازمان جنگل‌ها راسا با کارشناسانی که از بیرون گرفته بود، طرحی تدوین کرده که این طرح بتواند نظرات خودشان را تامین کند. اما نظر شورایعالی جنگل نظرات ما را تامین نکرد. در نتیجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به همراه وزارت صنایع و معادن و محیط زیست و نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد به طرح تدوین شده اعتراض کردند. نهایتا جلسه‌ای با حضور رییس سازمان جنگل‌ها در محل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تشکیل شد. در این جلسه تمام دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی ذیربط نیز دعوت شدند از مجریان طرح‌های جنگلداری، کارشناسان و مدیران سازمان نمایندگانی در این جلسه حضور یافتند و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که باید مصوبه دولت به اجرا در آید.

  مصوبه سال 92 را دقیقا چه کسانی تدوین کرده بودند؟ در حال حاضر بدنه کارشناسی سازمان جنگل‌ها مصوبه را قبول ندارد.مفاد این مصوبه در سازمان جنگل‌ها تهیه شده بود و به متنی که در سازمان جنگل‌ها تهیه شده بود اعتراض داشتیم و گفتیم که این مسئله مغایر با قانون است.

  در حال حاضر مفاد برنامه بهینه‌سازی مدیریت جنگل‌های کشور مورد تایید سه نهاد دیگر قرار نگرفته است؟
  بله، مورد تایید آنها نیست. در جلساتی که در سازمان جنگل‌ها داشتیم هم ثابت کردیم که برنامه تدوین شده درست نیست. رییس سازمان جنگل‌ها هم این مسئله را پذیرفت. قرار شد بر اساس تبصره یک ماده دو، نمایندگان چهار دستگاه مرتبط با موضوع جنگل، به همراه روسای سازمان‌های مردم نهاد، دانشگاه‌ها مراکز تحقیقاتی و دست اندارکاران اجرای طرح‌های جنگلداری در جلسات تصمیم‌سازی آتی حضور یابند. و با هم فکری تمامی افراد تبصره یک ماده دو را به اجرا بگذاریم. در نتیجه این تصمیم تقریبا گروهی با نزدیک به 20 نفر شکل گرفت. اولین جلسه را در سازمان مدیریت دو هفته قبل گذاشتیم. به نتیجه رسیدیم که کارگروهی متشکل از همین افراد داشته باشیم که بروند و طرح‌های جنگلداری را بازبینی کنند. باید ببینیم طرح‌هایی که در حال انجام است با توجه به حضور جنگل‌نشین، عدم اجرای صحیح طرح‌های جنگلداری، ضرورت حفظ و احیای جنگل همچنین هجوم مردم به ویژه شهرنشین‌ها به جنگل چه وضعیتی داشته و چه باید کرد. از رییس سازمان جنگل‌ها خواهش کردیم که شخصا این مسئولیت را قبول کرده و برای همه ابلاغ بزند. اولین جلسه بازنگری در طرح‌های جنگلداری سه شنبه اول مهرماه در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تشکیل خواهد شد.

  این جلسه در راستای تهیه طرح‌های جدید برای جنگل‌هاست؟
  بله، قرار است با شیوه جدید برای جنگل‌های شمال طرح تهیه شود. جنگل را نمی‌توان تعطیل کرد، بلکه باید طرح‌های جنگلداری بازنگری شوند. اگر قرار است جنگل را تعطیل کنیم باید ابعاد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، اشتغال و غیره را در داخل این تصمیم در نظر بگیریم. اولویت ما حفظ جنگل است.

  به عنوان نماینده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی وضع جنگل‌های ایران را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
  وضع جنگل‌های ما خوب نیست. اگر خوب بود که قانونی در راستای تجدید نظر در طرح‌ها تصویب نمی‌شد. تصمیم داریم برنامه‌های تدوین شده توسط کارگروه متخصصان جنگل را در طول برنامه ششم اجرایی کنیم تا وضع جنگل‌های ایران از آنچه امروز هست بدتر نشود.

  با توجه به اینکه ویلاسازی در حال توسعه است، برداشت قانونی و غیر قانونی چوب داریم، جنگلنشین‌ها از جنگل خارج نشده‌اند، در دولت احمدی نژاد بودجه خروج دام از جنگل قطع شد و هزاران مشکل دیگر. چه باید کرد که وضع جنگل‌ها بدتر نشود؟
  هدف کلی این است که بر اساس مصوبه دولت حرکت کنیم. برای رسیدن به اهداف باید بهترین راه برای حفظ جنگل‌های کشور را بیابیم. حضور 20 کارشناس در کارگروه تخصصی بازنگری طرح‎ها مسئله مهمی است. این افراد باید به عمق جنگل‌ها بروند، طرح های قبلی را بازنگری کنند و ببیند چه اتفاقی افتاده است. باید ببینیم این مریض در چه وضعیتی است و چگونه می تواند با آن برخورد کند. ما در سال‌های گذشته برای 230 هزار نفر در بخش جنگل شغل ایجاد کرده‌ایم. صنایع سلولزی در شمال کشور از همین چارچوب ارتزاق می‌کنند و زندگی آنها وابسته به جنگل است. باید بدانیم که این گروه‌ها در آینده چطور ارتزاق خواهند کرد. تبعات سیاسی این تصمیمات هم باید در نظر گفته شود.
  راهکار تامین نیازهای صنایع واردات، چوب از خارج است. اگر جنگل هایمان را از دست بدهیم جنگل نمی‌توانیم وارد کنیم. باید نسخه‌ای بپیچیم که اولویت اصلی حفظ جنگل باشد. با این مسئله موافق هستید؟
  قطعا موافقم، حفظ جنگل‌ها اصل قضیه است. برای حفظ جنگل باید به مردم برسیم. در کشور حدود 6 تا هفت میلیون متر مکعب چوب نیاز داریم. بخشی از این نیاز از جنگل‌های شمال کشور تامین می‌شود که باید برای آن برنامه داشته باشیم.

  در حال حاضر فقط حدود 650 هزار متر مکعب چوب از جنگل‌های تامین می‌شود، این رقم در مقابل حجم مصرف اهمیت دارد؟
  این ظرفیت اسمی است که در منابع اعلام می‌شود. کسی حجم قاچاق را نمی‌داند. بخشی از چوب مورد نیاز کشور هم از طریق باغات شمال تامین می‌شود.

  چوب‌های قاچاق وارد بازار چوب کشور می‌شود؟
  بله، هیچ چوبی از ایران خارج نمی‌شود. ما وارد کننده چوب هستیم. در صورتی که برداشت مجاز متوقف شود قاچاق افزایش می‌یابد. برداشت از جنگل باید علمی باشد تا جنگل از بین نرود. از نظر اقتصادی در شهرها و روستاها وضعیت اشتغال، درآمد و اقتصاد خانوار نامطلوب است. شرکت‌های دولتی و غیر دولتی در شرایطی که برداشت مجاز چوب از جنگل متوقفل شده امکان ندارد که اگر چوب در کارخانه آورده شود، پس بزنند. شبانه هم که شده چوب قاچاق را تحویل می‌گیرند. وقتی اره موتوری دست اشخاص است و قدرت اجرایی دولت در مهار قاچاق بسیار ضعیف است، قاچاقچی به اولین نقطه‌ای که دسترسی دارد، درخت را در ارت
  اگر تعرفه واردات را کاهش دهیم که قیمت چوب در بازار کاهش می‌یابد و تا حدود زیادی قاچاق چوب غیر اقتصادی خواهد شد.فاع یک تا یک و نیم متر قطع می‌کند و چوب آن را به بالاترین قیمت به کارخانه‌ها واگذار می‌کند.
  یکی از عوامل کنترل قاچاق تغییر تعرفه است. اما گر بخواهیم جنگل و صنایع را توامان حفظ کنیم مسئله اشتغال، مسایل اقتصادی اجتماعی و غیره را باید در نظر بگیریم. باید طرح جنگلداری به طریقی مدیریت شود که برداشت از جنگل ملایم باشد و این اکوسیستم حفظ شود. به کارخانه‌ها فشار نیاید که مواد اولیه را از طریق قاچاق تامین کنمد. قاچاقچی از پایین جنگل شروع به جارو زدن می‌کند، این رفتار جبران ناپذیر است. مهمترین عاملی که اختلاف داریم هم همین نقطه است. اگر طرح را تعطیل کنیم چون نمی‌توانیم حفاظت کنیم، جنگل نشین و حاشیه نشین جنگل را تا بالا قطع می‌کند.

  برای جلوگیری از قاچاق هیچ تضمینی وجود ندارد جز اینکه اعتبارات لازم تامین شود تا نیروهای حفاظتی افزایش یابند. از سوی دیگر واردات را با تعرفه پایین افزایش یابد. در این باره چه نظری دارید؟
  برای این مکانیزیمی که می‌فرمایید ما به اندازه کافی نیروی حفاظتی نداریم که جلوی همه موارد تخلف را بگیرد. اگر فشارزیاد باشد، نیاز جامعه زیاد باشد و چوب با قیمت بالا خریداری شود، هیچ کس نمی‌تواند جلوی قاچاقچی را بگیرد. برای جلوگیری از قاچاق باید در طرح جنگلداری تجدید نظر کنیم. دومین کار افزایش سطح حفاظتی است که فشار به عرصه‌ها نیاید. کارخانه داران باید روی ایجاد باغات چوب سرمایه‌گذاری کرده و مردم را به توسعه صنوبرکاری ترغیب کنند. در مسیرهای بین شهری و روستاها از عرصه‌ها برای زراعت چوب حداکثر استفاده بشود. واردات چوب هم باید با تعرفه کم انجام شود. در برخی موارد برای تولید کاغذ روزنامه، کرافت و غیره باید خمیر وارد شود. ایران در نزدیکی روسیه واقع شده که پنج برابر مساحت ایران جنگل دارد. اخیرا روسیه اعلام کرده که بخش عظیمی جنگل در اختیار ایران برای بهره‌برداری قرار می‌دهد. داریم روی این مسئله کار می‌کنیم. یک تیمی از سوی سازمان جنگل‌ها به این کشور اعزام می‌شود. در این تیم صاحبان کارخانه‌های چوب و کاغذ هم حضور دارند تا بخشی از فشار به جنگل‌های کشور از این جبران شود. همزمان قرار است کارگروه تشکیل شده طرح‌های جنگلداری را بررسی کند. برای عرصه‌هایی که مناسب تهیه طرح هستند طرح تهیه و بهره‌برداری در آن پیگیری شود. اگر در این چارچوب احتیاج به حفاظت هست، سازمان برنامه و بودجه امکانات حفاظتی را افز

  ایش دهد و کشت نهال و راه حل ‌ای متعدد دیگری در پیش گرفته شود تا جنگل‌های شمال بیش از این آسیب نبینند. راه حل هایی وجود دارد که در طول برنامه ششم برداشت‌ها را محدود کنیم. برای دستیابی به اهداف حفاظتی باید مجوز جدید برای کارخانه‌های چوب و کاغذ صادر نشود. با وجود وضعیت وخیم جنگل‌های ایران هنوز برای کارخانه‌‎های ام دی اف و غیره مجوزهای جدید صادر می شود. وقتی ما چوب نداریم دلیلی ندارد مجوز جدید صادر شود. زیرا جنگل را قطع کنند، همه چیز برای همیشه نابود می‌شود. می‌توانیم ظرفیت صنایع چوب کشور را با یک مدیریت خوب، کاهش دهیم و نیازها را به سمت دیگری سوق دهیم. باید بتوانیم اره موتورها را تحت نظارت و کنترل قرار دهیم. نباید تمام افراد بتوانند اره موتور در اختیار داشته باشند. در حال حاضر اره موتورها تحت کنترل هیچ کس نیست. در مقطعی قرار بود با اره موتورها مثل اسلحه برخورد شود تا افراد برای استفاده از این وسیله مجوز بگیرند و هر کسی نتواند اره موتوری خریداری کند. قرار بود همه اره موتورها یکجا جمع شوند و هر کس مایل به استفاده از این وسیله بود با اخذ مجوز، دستگاه را تحویل بگیرد. اما این تصمیم اجرایی نشد. قصد داریم در دو سه ماه آینده برنامه راهبردی و کلیات مرتبط با مدیریت جدید جنگل‌ها را تهیه کنیم تا در برنامه ششم بتوانیم آن را به مرحله اجرا برسانیم.

  در جنگل های شمال برخی نقاط طرح ندارند و مخروبه هستند، تکلیف این مناطق چه می‌شود؟ بهره‌برداری از جنگل فقط معطوف به چوب نیست. گردشگری، تولید گیاه دارویی غیره هم اشکال دیگری از بهره برداری هستند. ضمن آنکه تصرف عرصه در حال تخریب کردن جنگل به ویژه در مناطق بدون طرح است. برای این مسئله چه تصمیمی گرفته‌اید؟
  بحث این است که این کارگروه روی طرح‌های قبلی تجدیدنظر کند. جنگل‌هایی که طرح ندارند را بررسی کند و برای آنها برنامه بنویسد. این مناطق یا باید حفاظت شود یا اینکه طرح بهره برداری در آن اجرا شود.

  در این مناطق طرح های احیایی اجرا می شود؟
  در برخی مناطق طرح های حفاظتی احیایی اجرا خواهد شد و در برخی مناطق هم اگر جواب بدهد، بهره بر داری می‌کنند. این بستگی دارد که کارگروه چه نظری داشته باشد. باید طرح‌های جنگلداری را بومی کرد و از تجربه 50 تا 60 ساله طرح‌های جنگلداری در کشور استفاده کرد. طرح های جنگلداری وارداتی است و برای مدیریت جنگل های شیب دار ما مناسب نیست. ما نتوانسته‌ایم این طرح‌های وارداتی را در جنگل‌هایی که جنگل نشین حضور داشته اجرا کنیم. اروپایی‌ها برنامه‌های خود را در جنگل‌هایی که کاملا در اختیارشان هست، پیاده می کردند. ما نتوانستیم این شیوه های را اجرا کنیم. بعد از مدتی کارشناسای ایرانی به این نتیجه رسیدند که طرح‌ها را با فرهنگ خودمان بومی کنند. با توجه به اینکه مردم در حال هجوم به سوی جنگل هستند، آیا بهتر نیست که با تدوین طرح چارچوب و قانونی بگذاریم که مردم بر اساس این چارچوب‌ها به سمت جلو حرکت کنند.

  تهیه طرح جنگلداری هزینه هایی دارد. حفظ جنگل ها هم وظیفه دولت است. دولت در طرحی مثل نظام سلامت ردیف‌های اعتباری خاص برای این مهم در نظر گرفت. آیا سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای جنگل‌های شمال کشور چنین اعتباراتی را در نظر خواهد گرفت یا به این مسئله اندیشیده است؟
  علت حضور سازمان مدیریت در گروه چهارنفره تصمیم ساز و گروه تخصصی بازنگری در طرح‌های جنگلداری همین مسئله است. مدیر کل امور تولید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یعنی دکتر حمید عدل و بنده در این جلسات حضور داریم. جنگل‌های شمال متعلق به تمام کشور است. باید به نحوی برنامه‌ریزی انجام دهیم که جنگل‌های پنجگانه کشور احیا شوند. بدون شک سازمان مدیریت برای تامین اعتبارات حفاظت، احیا و تعرفه‌های واردات به سازمان جنگل‌ها کمک می کند. این جلسات کمک می کند راه حل هایی برای حفظ محدوده‌های سبز کشور پیدا شود.

  گفتگو از لیلا مرگن/سایت سازمان محیط زیست

  مطالب مرتبط :

  احمدزاده رسماً سرمربی ملوان بندر انزلی شد

  ، مالکیت باشگاه ملوان بندر انزلی روز شنبه از محسن میرآبی مالک قبلی این باشگاه گرفته و به پژمان نوری و مازیار زارع واگذار شد. پس از این انتقال، مالکان جدید باشگاه ملوان با محمد احمدزاده برای هدایت تیم فوتبال این باشگاه به توافق رسیدند و احمدزاده امروز (سه‌شنبه) رسماً به عنوان سرمربی جدید ملوان انتخاب شد. مطلب کامل

  واگذاری ملوان به نوری و زارع تصمیم درستی بود/ اشخاص بومی برای ملوان دلسوزتر و کارآمدتر هستند

  نصرت ایراندوست، پیشکسوت تیم فوتبال ملوان در گفت و گو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: واگذاری ملوان به نوری و زارع تصمیم درستی بود. مردم انتظار داشتند تیم به این اشخاص که از جنس ملوان هستند و در انزلی از محبوبیت بالایی برخوردارند واگذار شود. به هر حال انزلی چی می داند که شرایط ملوان چگونه است و راحت تر کار می کند ... مطلب کامل

  شهرداری ماهشهر ۲- ملوان انزلی ۱؛ شکست ملوان نیمه‌جان مقابل شهرداری ماهشهر

  دو تیم فوتبال ملوان انزلی و شهرداری ماهشهر در مرحله سوم رقابت‌های جام حذفی از ساعت ۱۹:۱۵ به مصاف یکدیگر رفتند. داور: میثم حیدری کمک‌ها: حمید نادری – بهمن عبدالهی – یاسر بابایی ناظر داوری: صفدر احمدی ترکیب تیم فوتبال شهرداری ماهشهر: علیرضا سلیمی - محسن ورزکار - امید قربانی - اویس کردجهان - روح‌الله شعبانی - سجاد عباسی - سالار افراسیابی - جواد ضیغمی - رضا خانی - علی‌محمد چراغی - جهانگیر عسگری. ترکیب تیم فوتبال ملوان انزلی: مبین ... مطلب کامل

  موافقت با درخواست نوری و زارع / قرارداد میرابی با ملوان فسخ شد!

  جلسه شورای تامین شهرستان بندرانزلی پیش از ظهر امروز با ریاست فرماندار بندرانزلی و با حضور مسئولان سیاسی و ورزشی ، پیشکسوتان فوتبال شهرستان بندرانزلی ، پژمان نوری (کاپیتان سابق) و مازیار زارع (بازیکن و مربی سابق) تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در محل فرمانداری این شهرستان جهت بررسی وضعیت تیم فوتبال ملوان و درخواست کاپیتان و بازیکن سابق این تیم مبنی بر در اختیار گرفتن مدیریت باشگاه ملوان تشکیل شد. طبق ... مطلب کامل

  اعلام حمایت امام جمعه بندرانزلی از مدیریت بومیِ با تجربه برای تیم ملوان

  ‌ ،حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در دیدار آقایان محمد احمدزاده و پژمان نوری دو تن از پیشکسوتان محبوب ملوان با ایشان، از آمادگی اعلام شده جهت بر عهده گرفتن مسئولیت اداره تیم در شرایط نامطلوب کنونی؛ ضمن ابراز حمایت، مقرر گردید طرح پیشنهادی و برآورد های لازم برای مدیریت تیم را جهت پیگیری ارائه نمایند. امام جمعه بندرانزلی در این دیدار ضمن تقدیر از همه‌ی کسانی که ... مطلب کامل

  انتصابات جدید در استانداری گیلان | زارع اولین احکام خود را صادر کرد.

  ارسلان زارع در احکام جداگانه‌ای مجید هاشم پور را به عنوان مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری، یوسف گلشن را به عنوان مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی و محمدحسین شاهکویی را به عنوان مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری منصوب کرد. همچنین با صدور حکمی از سوی استاندار گیلان، اسماعیل قاسمی به سمت بخشدار مرکزی شهرستان بندر انزلی منصوب شد. گفتنی است پیش از این شاهگویی دربیر ستاد مبارزه با مواد ... مطلب کامل

  درخواست رسمی پژمان نوری و مازیار زارع برای در اختیار گرفتن ملوان

  . پژمان نوری ظهر امروز درخواست رسمی در اختیار گرفتن باشگاه ملوان را به اتفاق مازیار زارع به اداره ورزش و جوانان شهرستان انزلی تحویل داد همچنین رونوشت این درخواست در اختیار دادستان و فرماندار شهرستان و همچنین ریاست هیات فوتبال انزلی قرار گرفت. گفتنی است روز شنبه جلسه ای با حضور مسولان ارشد شهرستان برای بررسی وضعیت بحرانی باشگاه ملوان برگزار شده و در خصوص این پیشنهاد نیز تصمیم گیری ... مطلب کامل

  اختلال در بازسازی ورزشگاه انزلی / نوبخت به وعده‌اش برای تامین اعتبار عمل کند.

  به نقل از تسنیم حسن خسته‌بند ، کمبود تجهیزات و مصالح ساختمانی را اساسی‌ترین مشکل در روند ساخت سکوهای ورزشگاه تختی بندرانزلی نامید و اظهار به داشت: امیدواریم رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به وعده خود جهت تخصیص اعتبارات ملی برای ساخت ورزشگاه تختی بندرانزلی عمل کند. نماینده مردم بندرانزلی در مجلس پروژه بازسازی سکوهای ورزشگاه تختی را یک پروژه استانی اعلام کرد و بیان داشت: کمک ... مطلب کامل

  تیم هندبال ساحلی شهرداری بندرانزلی قهرمان جوانان کشور شد.

  مسابقات ساحلی جوانان باشگاه‌ها و دسته‌های آزاد منطقه شمال کشور که به میزبانی ارومیه برگزار شد، با قهرمانی تیم شهرداری انزلی پایان یافت. همچنین تیم هندبال ساحلی شهرداری بندرانزلی در فینال این دوره از مسابقات با پیروزی ۲ به ۰ مقابل ارومیه میزبان و با ۸ برد متوالی، بدون شکست قهرمان هفتمین دوره مسابقات منطقه شمال کشور شد. مطلب کامل

  گزارش تصویری اختصاصی از شهرآورد گیلان

  ملوان انزلی ١ - ١ داماش گیلان ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.