• احداث موج شکن دوم بندرگاه انزلی عامل اصلی در رسوب‌گذاری تالاب انزلی است    :   پیگیری وضعیت تالاب انزلی همچنان در دستور کار وزارت کشور استبابک دین‌پرست، معاون اقتصادی وزارت کشور در در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت‌گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان‌، با اشاره به ...
 • ثبت اثر تاریخی گراند هتل بندرانزلی    :   ولی جهانی در این باره اظهار داشت: در اجرای بند (ج) ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب ۱۳۶۴ مجلس و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه ...
 • تمرین امرور ملوان بندرانزلی با حضور مهمانان ویژه در زمین حسن رود نیروی دریایی برگزار شد.    :   ناخدا ابوالفضل رمضانی رئیس محترم تربیت بدنی نداجا به همراه آقایان محمد زینعلی ، میلاد شیخ الاسلامی و سرکار خانم بهناز مهر دوست از جمله میهمانان ویژه تمرین روز سه ...
 • خطاب ما به فرماندار بود نه هیات مدیره ای که معرفی نشده است/ چرا از رفیع نیا ضمانتنامه نگرفتند و با ۴۰۰ میلیون تومان ملوان را واگذار کردند؟!    :   . در واکنش این دو عضو که خطاب به سایت رسمی باشگاه ملوان نوشته شده آمده است: مدیریت محترم سایت رسمی باشگاه ملوان با سلام در پاسخ به عنوان «درخواست دو عضو سابق هیئت ...
 • انزلی قطب ورزش قایقرانی کشور/ آماده میزبانی رقابت‌های ورزشی هستیم    :   اسماعیل حیدری آزاد بعد از ظهر دوشنبه در حاشیه برگزاری دومین دوره مسابقات قایقرانی ماراتن قهرمانی کشور، اظهار کرد: بندرانزلی آمادگی آن را دارد که در همه سطوح استانی، ...
 • مخالفت ورزش و جوانان انزلی با پیشنهاد کانون پیشکسوتان باشگاه ملوان+ نامه‌ها    :   حمیدرضا قهرمانی رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان انزلی با پیشنهاد شرکت حقوقی کانون پیشکسوتان ملوان مبنی بر تامین کلیه هزینه ها و اداره تیمهای پایه باشگاه ملوان در ...
 • عبدالغفار شجاع:صدور مجوز برای صنایع چوب و کاغذ باید متوقف شود

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  در فضای مجازی موافقان تنفس به احساسی بودن متهم می‌شوند و به نظر می‌رسد مخالفان توقف بهره‌برداری که کرسی‌های بیشتری در تصمیم‌سازی را در اختیار دارند، گوششان به هشدارهای موافقان تنفس بدهکار نیست!

  زیست بوم: برنامه «بهینه‌سازی، پایش، حفظ، بهره‌برداری و مدیریت جنگل‌های شمال کشور» به محلی برای مناقشه کارشناسان و دست‌اندرکاران جنگل در کشور تبدیل شده‌است. در فضای مجازی بحث‌های زیادی درباره غیر قابل اجرا بودن بخشی از بندهای این برنامه در گرفته‌ و مخالفان توقف بهره‌برداری از جنگل‌ها اگرچه به وخامت اوضاع اذعان دارند، اما عدم برداشت چوب از جنگل‌ها را غیر ممکن می‌دانند.
  در فضای مجازی موافقان تنفس به احساسی بودن متهم می‌شوند و به نظر می‌رسد مخالفان توقف بهره‌برداری که کرسی‌های بیشتری در تصمیم‌سازی را در اختیار دارند، گوششان به هشدارهای موافقان تنفس بدهکار نیست! در این میان دولت عزم خود را جزم کرده تا جنگل‌های شمال کشور را به عنوان یک ذخیره‌گاه غیر قابل بازگشت برای نسل بعدی حفظ کند. اما شاید مقاومت بدنه کارشناسی سازمان جنگل‌ها به عنوان متولی حفاظت جنگل‌های کشور، سبب شده که اجرای این تصمیم دولت با دو سال تاخیر مواجه شود.
  درباره چگونگی تصویب برنامه بهینه‌سازی مدیریت جنگل‌های کشور و دلایل به تعویق افتادن اجرای آن گفتگویی با عبدالغفار شجاع، مشاور محمد باقر نوبخت، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور انجام شد:

  دولت مصوبه‌ای برای تغییر رویکرد در مدیریت جنگل‌های شمال داشته که اجرای آن با دو سال تاخیر مواجه شده‌است، دلیل این مسئله چیست؟
  دولت 16 آذرماه 92 دولت مصوبه‌ای در ارتباط با ساماندهی جنگل‌های کشور داشته که پیشنهاد این طرح، توسط سازمان جنگلها ارایه شده‌است. در سال 91 این پیشنهاد از سوی سازمان جنگل‌ها ارایه شد اما تصویب نهایی آن در سال 92 و در دولت یازدهم انجام شد. در این مصوبه آمده که برای جنگل‌های کشور از جمله شمال، یک فکر اساسی شود و باید طرح جامع بهره‌برداری از جنگل‌های شمال را تدوین کنیم. حفظ و احیا نیز در قالب این طرح می‌گنجد. مسئولیت این کار با وزارت جهاد کشاورزی است. منتها قرار شد که بر اساس تبصره یک ماده دو، چهار نهاد مرتبط با مسئله جنگل برای تهیه نقشه راه در تصمیم‌سازی‌ها حضور داشته باشند.

  چه نهادهایی در تصمیم‌سازی دخالت دارند؟
  سازمان‌های برنامه و بودجه و حفاظت محیط زیست به همراه وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنایع، معادن و بازرگانی باید در تصمیم سازی مشارکت کنند. علت حضور این چهار مجموعه ارتباط فعالیت‌های آنها با موضوع جنگل است. وزارت صنعت با توجه به اهمیت و نقش صنایع سلولزی در اشتغال مردم شمال کشور باید در تصمیم‌سازی‌ها حضور یابد. سازمان جنگل‌ها به نمایندگی از طرف وزارتخانه باید در کارگروه شرکت کند. سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هم حالت نظارتی و راهبردی در این بین دارد. البته قرار بر این بود که وزارت جهاد کشاورزی نمایندگان چهار مجموعه یاد شده را جمع کرده و برنامه‌ای جامع برای جنگل‌های شمال تدوین کند. متاسفانه با وجود اینکه وزیر جهاد کشاورزی به تمام این مجموعه‌ها نامه نوشته و از آنها خواست که نماینده خود را برای شرکت در جلسات معرفی کنند، هیچگاه از من به عنوان نماینده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دعوت نشد. زیرا رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در سال 93 نامه‌ای به وزارت جهاد کشاورزی نوشت و بنده را به عنوان مسئول به این وزارتخانه معرفی کرد. اما عملا از برنامه‌های سازمان جنگل‌ها اطلاعی نداشتم. نبابراین به عدم اجرای مصوبه دولت اعتراض کردم. بعد از 10 ماه، حدود یک ماه قبل مشاور رییس سازمان جنگل‌ها اعلام کرد که بدون حضور سایر نهادها، برنامه‌ای تدوین شده‌است.

  یعنی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تا به حال در جلسات تدوین برنامه حضور نداشته است؟
  یکی دو نفر را از سازمان مدیریت دعوت کردند که من جزء آنها نبودم. با توجه به اینکه رییس سازمان مرا معرفی کرده بود باید در جلسات حضور می‌یافتم. البته سازمان جنگل‌ها در جلسات قبلی از نمایندگان سایر دستگاه‌ها برای حضور در تصمیم‌سازی‌ها دعوت کرده بود اما نمایندگان سازمان محیط زیست و وزارت صنعت بعد از یکی دو جلسه به دلیل مغایرت ساختار جلسات با قانون است، جلسه را ترک کرده بودند. متاسفانه شورایعالی جنگل و مرتع سازمان جنگل‌ها راسا با کارشناسانی که از بیرون گرفته بود، طرحی تدوین کرده که این طرح بتواند نظرات خودشان را تامین کند. اما نظر شورایعالی جنگل نظرات ما را تامین نکرد. در نتیجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به همراه وزارت صنایع و معادن و محیط زیست و نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد به طرح تدوین شده اعتراض کردند. نهایتا جلسه‌ای با حضور رییس سازمان جنگل‌ها در محل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تشکیل شد. در این جلسه تمام دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی ذیربط نیز دعوت شدند از مجریان طرح‌های جنگلداری، کارشناسان و مدیران سازمان نمایندگانی در این جلسه حضور یافتند و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که باید مصوبه دولت به اجرا در آید.

  مصوبه سال 92 را دقیقا چه کسانی تدوین کرده بودند؟ در حال حاضر بدنه کارشناسی سازمان جنگل‌ها مصوبه را قبول ندارد.مفاد این مصوبه در سازمان جنگل‌ها تهیه شده بود و به متنی که در سازمان جنگل‌ها تهیه شده بود اعتراض داشتیم و گفتیم که این مسئله مغایر با قانون است.

  در حال حاضر مفاد برنامه بهینه‌سازی مدیریت جنگل‌های کشور مورد تایید سه نهاد دیگر قرار نگرفته است؟
  بله، مورد تایید آنها نیست. در جلساتی که در سازمان جنگل‌ها داشتیم هم ثابت کردیم که برنامه تدوین شده درست نیست. رییس سازمان جنگل‌ها هم این مسئله را پذیرفت. قرار شد بر اساس تبصره یک ماده دو، نمایندگان چهار دستگاه مرتبط با موضوع جنگل، به همراه روسای سازمان‌های مردم نهاد، دانشگاه‌ها مراکز تحقیقاتی و دست اندارکاران اجرای طرح‌های جنگلداری در جلسات تصمیم‌سازی آتی حضور یابند. و با هم فکری تمامی افراد تبصره یک ماده دو را به اجرا بگذاریم. در نتیجه این تصمیم تقریبا گروهی با نزدیک به 20 نفر شکل گرفت. اولین جلسه را در سازمان مدیریت دو هفته قبل گذاشتیم. به نتیجه رسیدیم که کارگروهی متشکل از همین افراد داشته باشیم که بروند و طرح‌های جنگلداری را بازبینی کنند. باید ببینیم طرح‌هایی که در حال انجام است با توجه به حضور جنگل‌نشین، عدم اجرای صحیح طرح‌های جنگلداری، ضرورت حفظ و احیای جنگل همچنین هجوم مردم به ویژه شهرنشین‌ها به جنگل چه وضعیتی داشته و چه باید کرد. از رییس سازمان جنگل‌ها خواهش کردیم که شخصا این مسئولیت را قبول کرده و برای همه ابلاغ بزند. اولین جلسه بازنگری در طرح‌های جنگلداری سه شنبه اول مهرماه در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تشکیل خواهد شد.

  این جلسه در راستای تهیه طرح‌های جدید برای جنگل‌هاست؟
  بله، قرار است با شیوه جدید برای جنگل‌های شمال طرح تهیه شود. جنگل را نمی‌توان تعطیل کرد، بلکه باید طرح‌های جنگلداری بازنگری شوند. اگر قرار است جنگل را تعطیل کنیم باید ابعاد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، اشتغال و غیره را در داخل این تصمیم در نظر بگیریم. اولویت ما حفظ جنگل است.

  به عنوان نماینده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی وضع جنگل‌های ایران را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
  وضع جنگل‌های ما خوب نیست. اگر خوب بود که قانونی در راستای تجدید نظر در طرح‌ها تصویب نمی‌شد. تصمیم داریم برنامه‌های تدوین شده توسط کارگروه متخصصان جنگل را در طول برنامه ششم اجرایی کنیم تا وضع جنگل‌های ایران از آنچه امروز هست بدتر نشود.

  با توجه به اینکه ویلاسازی در حال توسعه است، برداشت قانونی و غیر قانونی چوب داریم، جنگلنشین‌ها از جنگل خارج نشده‌اند، در دولت احمدی نژاد بودجه خروج دام از جنگل قطع شد و هزاران مشکل دیگر. چه باید کرد که وضع جنگل‌ها بدتر نشود؟
  هدف کلی این است که بر اساس مصوبه دولت حرکت کنیم. برای رسیدن به اهداف باید بهترین راه برای حفظ جنگل‌های کشور را بیابیم. حضور 20 کارشناس در کارگروه تخصصی بازنگری طرح‎ها مسئله مهمی است. این افراد باید به عمق جنگل‌ها بروند، طرح های قبلی را بازنگری کنند و ببیند چه اتفاقی افتاده است. باید ببینیم این مریض در چه وضعیتی است و چگونه می تواند با آن برخورد کند. ما در سال‌های گذشته برای 230 هزار نفر در بخش جنگل شغل ایجاد کرده‌ایم. صنایع سلولزی در شمال کشور از همین چارچوب ارتزاق می‌کنند و زندگی آنها وابسته به جنگل است. باید بدانیم که این گروه‌ها در آینده چطور ارتزاق خواهند کرد. تبعات سیاسی این تصمیمات هم باید در نظر گفته شود.
  راهکار تامین نیازهای صنایع واردات، چوب از خارج است. اگر جنگل هایمان را از دست بدهیم جنگل نمی‌توانیم وارد کنیم. باید نسخه‌ای بپیچیم که اولویت اصلی حفظ جنگل باشد. با این مسئله موافق هستید؟
  قطعا موافقم، حفظ جنگل‌ها اصل قضیه است. برای حفظ جنگل باید به مردم برسیم. در کشور حدود 6 تا هفت میلیون متر مکعب چوب نیاز داریم. بخشی از این نیاز از جنگل‌های شمال کشور تامین می‌شود که باید برای آن برنامه داشته باشیم.

  در حال حاضر فقط حدود 650 هزار متر مکعب چوب از جنگل‌های تامین می‌شود، این رقم در مقابل حجم مصرف اهمیت دارد؟
  این ظرفیت اسمی است که در منابع اعلام می‌شود. کسی حجم قاچاق را نمی‌داند. بخشی از چوب مورد نیاز کشور هم از طریق باغات شمال تامین می‌شود.

  چوب‌های قاچاق وارد بازار چوب کشور می‌شود؟
  بله، هیچ چوبی از ایران خارج نمی‌شود. ما وارد کننده چوب هستیم. در صورتی که برداشت مجاز متوقف شود قاچاق افزایش می‌یابد. برداشت از جنگل باید علمی باشد تا جنگل از بین نرود. از نظر اقتصادی در شهرها و روستاها وضعیت اشتغال، درآمد و اقتصاد خانوار نامطلوب است. شرکت‌های دولتی و غیر دولتی در شرایطی که برداشت مجاز چوب از جنگل متوقفل شده امکان ندارد که اگر چوب در کارخانه آورده شود، پس بزنند. شبانه هم که شده چوب قاچاق را تحویل می‌گیرند. وقتی اره موتوری دست اشخاص است و قدرت اجرایی دولت در مهار قاچاق بسیار ضعیف است، قاچاقچی به اولین نقطه‌ای که دسترسی دارد، درخت را در ارت
  اگر تعرفه واردات را کاهش دهیم که قیمت چوب در بازار کاهش می‌یابد و تا حدود زیادی قاچاق چوب غیر اقتصادی خواهد شد.فاع یک تا یک و نیم متر قطع می‌کند و چوب آن را به بالاترین قیمت به کارخانه‌ها واگذار می‌کند.
  یکی از عوامل کنترل قاچاق تغییر تعرفه است. اما گر بخواهیم جنگل و صنایع را توامان حفظ کنیم مسئله اشتغال، مسایل اقتصادی اجتماعی و غیره را باید در نظر بگیریم. باید طرح جنگلداری به طریقی مدیریت شود که برداشت از جنگل ملایم باشد و این اکوسیستم حفظ شود. به کارخانه‌ها فشار نیاید که مواد اولیه را از طریق قاچاق تامین کنمد. قاچاقچی از پایین جنگل شروع به جارو زدن می‌کند، این رفتار جبران ناپذیر است. مهمترین عاملی که اختلاف داریم هم همین نقطه است. اگر طرح را تعطیل کنیم چون نمی‌توانیم حفاظت کنیم، جنگل نشین و حاشیه نشین جنگل را تا بالا قطع می‌کند.

  برای جلوگیری از قاچاق هیچ تضمینی وجود ندارد جز اینکه اعتبارات لازم تامین شود تا نیروهای حفاظتی افزایش یابند. از سوی دیگر واردات را با تعرفه پایین افزایش یابد. در این باره چه نظری دارید؟
  برای این مکانیزیمی که می‌فرمایید ما به اندازه کافی نیروی حفاظتی نداریم که جلوی همه موارد تخلف را بگیرد. اگر فشارزیاد باشد، نیاز جامعه زیاد باشد و چوب با قیمت بالا خریداری شود، هیچ کس نمی‌تواند جلوی قاچاقچی را بگیرد. برای جلوگیری از قاچاق باید در طرح جنگلداری تجدید نظر کنیم. دومین کار افزایش سطح حفاظتی است که فشار به عرصه‌ها نیاید. کارخانه داران باید روی ایجاد باغات چوب سرمایه‌گذاری کرده و مردم را به توسعه صنوبرکاری ترغیب کنند. در مسیرهای بین شهری و روستاها از عرصه‌ها برای زراعت چوب حداکثر استفاده بشود. واردات چوب هم باید با تعرفه کم انجام شود. در برخی موارد برای تولید کاغذ روزنامه، کرافت و غیره باید خمیر وارد شود. ایران در نزدیکی روسیه واقع شده که پنج برابر مساحت ایران جنگل دارد. اخیرا روسیه اعلام کرده که بخش عظیمی جنگل در اختیار ایران برای بهره‌برداری قرار می‌دهد. داریم روی این مسئله کار می‌کنیم. یک تیمی از سوی سازمان جنگل‌ها به این کشور اعزام می‌شود. در این تیم صاحبان کارخانه‌های چوب و کاغذ هم حضور دارند تا بخشی از فشار به جنگل‌های کشور از این جبران شود. همزمان قرار است کارگروه تشکیل شده طرح‌های جنگلداری را بررسی کند. برای عرصه‌هایی که مناسب تهیه طرح هستند طرح تهیه و بهره‌برداری در آن پیگیری شود. اگر در این چارچوب احتیاج به حفاظت هست، سازمان برنامه و بودجه امکانات حفاظتی را افز

  ایش دهد و کشت نهال و راه حل ‌ای متعدد دیگری در پیش گرفته شود تا جنگل‌های شمال بیش از این آسیب نبینند. راه حل هایی وجود دارد که در طول برنامه ششم برداشت‌ها را محدود کنیم. برای دستیابی به اهداف حفاظتی باید مجوز جدید برای کارخانه‌های چوب و کاغذ صادر نشود. با وجود وضعیت وخیم جنگل‌های ایران هنوز برای کارخانه‌‎های ام دی اف و غیره مجوزهای جدید صادر می شود. وقتی ما چوب نداریم دلیلی ندارد مجوز جدید صادر شود. زیرا جنگل را قطع کنند، همه چیز برای همیشه نابود می‌شود. می‌توانیم ظرفیت صنایع چوب کشور را با یک مدیریت خوب، کاهش دهیم و نیازها را به سمت دیگری سوق دهیم. باید بتوانیم اره موتورها را تحت نظارت و کنترل قرار دهیم. نباید تمام افراد بتوانند اره موتور در اختیار داشته باشند. در حال حاضر اره موتورها تحت کنترل هیچ کس نیست. در مقطعی قرار بود با اره موتورها مثل اسلحه برخورد شود تا افراد برای استفاده از این وسیله مجوز بگیرند و هر کسی نتواند اره موتوری خریداری کند. قرار بود همه اره موتورها یکجا جمع شوند و هر کس مایل به استفاده از این وسیله بود با اخذ مجوز، دستگاه را تحویل بگیرد. اما این تصمیم اجرایی نشد. قصد داریم در دو سه ماه آینده برنامه راهبردی و کلیات مرتبط با مدیریت جدید جنگل‌ها را تهیه کنیم تا در برنامه ششم بتوانیم آن را به مرحله اجرا برسانیم.

  در جنگل های شمال برخی نقاط طرح ندارند و مخروبه هستند، تکلیف این مناطق چه می‌شود؟ بهره‌برداری از جنگل فقط معطوف به چوب نیست. گردشگری، تولید گیاه دارویی غیره هم اشکال دیگری از بهره برداری هستند. ضمن آنکه تصرف عرصه در حال تخریب کردن جنگل به ویژه در مناطق بدون طرح است. برای این مسئله چه تصمیمی گرفته‌اید؟
  بحث این است که این کارگروه روی طرح‌های قبلی تجدیدنظر کند. جنگل‌هایی که طرح ندارند را بررسی کند و برای آنها برنامه بنویسد. این مناطق یا باید حفاظت شود یا اینکه طرح بهره برداری در آن اجرا شود.

  در این مناطق طرح های احیایی اجرا می شود؟
  در برخی مناطق طرح های حفاظتی احیایی اجرا خواهد شد و در برخی مناطق هم اگر جواب بدهد، بهره بر داری می‌کنند. این بستگی دارد که کارگروه چه نظری داشته باشد. باید طرح‌های جنگلداری را بومی کرد و از تجربه 50 تا 60 ساله طرح‌های جنگلداری در کشور استفاده کرد. طرح های جنگلداری وارداتی است و برای مدیریت جنگل های شیب دار ما مناسب نیست. ما نتوانسته‌ایم این طرح‌های وارداتی را در جنگل‌هایی که جنگل نشین حضور داشته اجرا کنیم. اروپایی‌ها برنامه‌های خود را در جنگل‌هایی که کاملا در اختیارشان هست، پیاده می کردند. ما نتوانستیم این شیوه های را اجرا کنیم. بعد از مدتی کارشناسای ایرانی به این نتیجه رسیدند که طرح‌ها را با فرهنگ خودمان بومی کنند. با توجه به اینکه مردم در حال هجوم به سوی جنگل هستند، آیا بهتر نیست که با تدوین طرح چارچوب و قانونی بگذاریم که مردم بر اساس این چارچوب‌ها به سمت جلو حرکت کنند.

  تهیه طرح جنگلداری هزینه هایی دارد. حفظ جنگل ها هم وظیفه دولت است. دولت در طرحی مثل نظام سلامت ردیف‌های اعتباری خاص برای این مهم در نظر گرفت. آیا سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای جنگل‌های شمال کشور چنین اعتباراتی را در نظر خواهد گرفت یا به این مسئله اندیشیده است؟
  علت حضور سازمان مدیریت در گروه چهارنفره تصمیم ساز و گروه تخصصی بازنگری در طرح‌های جنگلداری همین مسئله است. مدیر کل امور تولید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یعنی دکتر حمید عدل و بنده در این جلسات حضور داریم. جنگل‌های شمال متعلق به تمام کشور است. باید به نحوی برنامه‌ریزی انجام دهیم که جنگل‌های پنجگانه کشور احیا شوند. بدون شک سازمان مدیریت برای تامین اعتبارات حفاظت، احیا و تعرفه‌های واردات به سازمان جنگل‌ها کمک می کند. این جلسات کمک می کند راه حل هایی برای حفظ محدوده‌های سبز کشور پیدا شود.

  گفتگو از لیلا مرگن/سایت سازمان محیط زیست

  مطالب مرتبط :

  اطلاعیه باشگاه ملوان در پی انتشار خبر اعلام آمادگی پذیرفتن مسؤولیت این باشگاه

  ، در پی اعلام آمادگی سیروس مرادی و مهرداد اسکندری از اعضای سابق هیئت‌مدیره باشگاه ملوان انزلی برای انجام امورات تیم فوتبال ملوان تا تعیین تکلیف مالکیت این باشگاه ، باشگاه ملوان انزلی اطلاعیه‌ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است: «طی چند روز اخیر متن درخواستی با امضای آقایان مرادی و اسکندری منتشر گردیده که بر اساس آن نامبردگان درخواست تحویل گرفتن باشگاه ملوان را نموده‌اند. لذا جهت استحضار عزیزان یادشده و ... مطلب کامل

  گیلان، قهرمان رقابت‌های قایقرانی ماراتن کشور شد

  معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان گیلان روز دوشنبه در حاشیه برگزاری این دوره از مسابقات اظهار کرد: سیاست اداره کل ورزش و جوانان گیلان میزبانی مسابقات بین المللی بزرگ در آینده نزدیک است. ابوالفضل صادقی با اشاره به میزبانی گیلان از مسابقات لیگ جهانی والیبال ساحلی و مسابقات جهانی کشتی در سال گذشته در منطقه آزاد انزلی افزود: رقابت‌های تور دوچرخه سواری بین المللی و رقابت‌های ... مطلب کامل

  برگزاری جلسه مشترک بین مدیران کل هواشناسی و شیلات استان گیلان

  به نقل از روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان, محمد دادرس مدیر این اداره کل در ابتدا با اشاره به توانمندیهای هواشناسی در خصوص همکاریهای انجام گرفته در زمینه هواشناسی کاربردی شامل تهک دریایی، شرکتهای تعاونی صید پره، ماهیان خاویاری وصید کیلکا وهمچنین ارائه اطلاعات دما وکنترل دمای آب و هوادهی در استخرهای پرورش ماهیان گرم آبی وسرد آبی مواردی را بیان کرد. مدیر کل شیلات گیلان نیز ... مطلب کامل

  در رابطه با پرونده محیط زیستی‌ها منتظر نظر دادگاه بمانیم/مسئولان نباید در طرح لایروبی تالاب انزلی اجازه تخریب محیط زیست را بدهند/اگر با احداث کارخانه‌ای محیط زیست تخریب شود باید جلوی آن گرفته شود

  حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در نشست هم اندیشی با فعالان محیط زیستی با تبریک ولادت امام رضا (ع) اظهار کرد: حفظ محیط زیست در سیره و سخنان تمام امامان و ائمه وجود دارد. وی در خصوص پرونده جاسوسان محیط‌زیستی گفت: زمانی که رئیس قوه قضائیه شدم این پرونده مطرح بود. رئیس قوه قضائیه افزود: در رابطه با پرونده خاص محیط زیستی‌ها که در این جلسه ... مطلب کامل

  دعوت از محمدرضا محرمی و مهدی هاشمی به اردوی تیم ملی جوانان

  محمدرضا محرمی و مهدی هاشمی به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شدن. کادر فنی تیم ملی فوتبال جوانان اسامی بازیکن را جهت برگزاری اردوی ۱۰ روزه تیرماه اعلام کرد. اسامی نفرات گروه سوم از ۲۴ الی ۳۰ تیر عبارتند از : محمد رضا باقری(البرز)، امیر حسین نیک پور، محمد عسگری، یاسین سلمانی و علیرضا منظمی پور(اصفهان) ، سهیل ستاری فر، علی الوندی، حسین نخود کار، علیرضا اسد آبادی، علی بابایی و سعید ... مطلب کامل

  فرماندار نمی تواند بگوید من تیم دار نیستم و کار فرمانداری تیم داری نیست/ عکس انتخاباتی دردی از ملوان دوا نمی کند

  حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرانزلی با اشاره به اینکه امروز روز ملی عفاف و حجاب به یاد واقعه اسفناک مسجد گوهرشاد در زمان رضا خان قلدر است که غریب به دو هزار نفر مرد و زنی را که زیر بار نقشه ننگین استکبار نرفتند و نسبت به آن اعتراض داشتند را به شهادت رساندند، اظهار کرد: این فرد از طرف انگلیس ... مطلب کامل

  وضعیت بحرانی قوهای سپید انزلی

  به نقل از ورزش سه، ملوان یکی از تیم های ریشه دار شمال کشور می باشد که بازیکنان فراوانی را به فوتبال ایران معرفی کرده است. چند روز قبل ملوانان اولین تمرین خود را زیر نظر منوچهر درجزی کاپیتان اسبق این تیم برگزار کردند. تمرین ملوانی ها با حضور تعدادی از فوتبال دوستان انزلی و هواداران ملوان برگزار شد. در تمرین روز سه شنبه چند تن از بازیکنان تمرینات سبک ... مطلب کامل

  شناسایی کلاهبردارن تلفنی در بندر انزلی

  مجید حسینی، فرمانده انتظامی بندرانزلی با اعلام این خبر گفت: متهمان که ۲ مرد ۲۶ و ۲۸ ساله و یک زن ۲۳ ساله بودند با ورود به طلافروشی اقدام به خرید تعدادی سکه می‌کنند که در این حین طلافروش به تناقض رفتاری آن‌ها مشکوک شده و موضوع را به پلیس گزارش می‌کند که ماموران پلیس آگاهی بلافاصله در صحنه حاضر و متهمان را دستگیر می‌کنند. وی با ... مطلب کامل

  کسب رتبه یک آزمون سراسری کارشناسی ارشد توسط دانشجوی دانشگاه آزاد بندرانزلی

  ، نتایج اولیه آزمون سراسری کارشناسی ارشد سال ۹۸ اعلام و محمد الغوثی دانشجوی کارشناسی ناپیوسته رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی- مدیریت و برنامه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی موفق به کسب رتبه یک این آزمون در مجموعه رشته‌های علوم ورزشی شد. الغوثی که متولد سال ۱۳۷۴ است در عرصه ورزش نیز فعال بوده و سابقه بازی در رده‌های مختلف سنی تیم فوتبال ملوان بندرانزلی و جوانان استقلال ... مطلب کامل

  تیمداری وظیفه فرماندار نیست | تا روزی که هستم از ملوان بندرانزلی حمایت می‌کنم

  به نقل از دیارمیرزا، اسماعیل حیدری آزاد فرماندار شهرستان بندرانزلی در پاسخ به انتقاد و انتظار برخی از هواداران تیم محبوب ملوان بندرانزلی در خصوص کمک و حمایت از تیم محبوبشان اظهار کرد: در هیچ جای قانون تیم‌داری و باشگاه داری جزو وظایف فرماندار نیست اما بنده به عنوان فرماندار و نماینده عالی دولت محترم تدبیر وامید و خادم کوچک شما مردم بزرگ خادم مردم شریف و نجیب انزلی ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.