دادستان انزلی:آل سعود نمونه بارز اسلام آمریکایی است

چاپ

، وبه نقل از خبرگزاری مهرحجت الاسلام والمسلمین محمدصادق ایران عقیده عصر امروز در مراسم بزرگداشت شهدای فاجعه منا که درمصلی انزلی برگزار شد اظهار کرد:یکی از مشکلات در جهان امروز اسلام، سرسپردگی دول اسلامی عرب به استکبار جهانی است.
وی با اشاره به اینکه این کشورها با حفظ مقام و جایگاه اسلام واقعی می توانند از سرسپردگی استکبار رها شوند افزود:استکبار جهانی و درراس آنها آمریکا، از هرموقعیتی برای نفوذ درکشورهای اسلامی استفاده کرده و دربرخی موارد نیز توانسته اندبه اهداف شوم خود دست یابند.
ایران عقیده با تاکید براینکه استکبارتوانسته با کشف حجاب و ایجاد انحرافات دینی وکجروی در این کشورها سکوت را حکم فرما کندتصریح کرد:دربسیاری از کشورها نام اسلام را برزبان می رانند اما درکنار آن با اسرائیل و دولتهایی که نسبت به مسلمین ظلم می کنند ارتباط دارند.
وی به بیانات امام خمینی(ره) پس از حادثه سال66در برائت از مشرکیت حجاج ایرانی اشاره و اظهار کرد:درکشورهایی که جان یک انسان هیچ گونه ارزش و حرمتی ندارد جدایی دین از سیاست را مطرح می کنند و این همان اسلام اموی است.
دادستان انزلی افزود:آل سعود نه تنها تا کنون عذرخواهی نکرده بلکه قلدرانه اعلام میکند حجاج خودشان باعث رخداد چنین حادثه ای شدندکه این امر، نهایت وقاحت یک حکومت است.
وی با اشاره به اینکه به فرموده قرآن انجام اعمال حج بدون برائت از مشرکین کامل نخواهد بود بیان کرد: استکباربا ایجاد تفرقه در بین مسلمانان موجبات جدایی امت بزرگ اسلامی را فراهم کرده ویقین بدانید اگر روزی حتی یک قدم، از این اسلام ناب محمدی به عقب برگردیم با ما هیچگونه مشکلی نخواهند داشت.
پس از سخنرانی دادستان حاضران در این مراسم با مداحی ذاکرین اهل بیت به سوگواری و عزاداری پرداختند.
IMG_5455

IMG_5480

IMG_5506

IMG_5516

IMG_5526

IMG_5550

IMG_5552