آتش نشانی بندرانزلی به عنوان آتش نشانی نمونه کشور در سال 1394 انتخاب شد

چاپ

آتش نشانان دريادلاني هستند که در هنگام بروز حوادث ، جان به کف و بي محابا دل به آتش مي زنند و دل دريايي داشتن يعني همين.
مي گويند هر شغلي سختي ها و لذت هاي خاص خود را دارد، اما برخي مشاغل بسيار خاص ترند و آتش نشاني يکي از آنهاست. شغلي که با اضطراب، ترس، نگراني، شيريني، تلخي و تاسف همراه است. شخص آتش نشان، دل دريايي مي خواهد تا بتواند به آتش بزند و فرد حادثه ديده اي را به زندگي بازگرداند و شايد خودش نيز در اين ميان با زندگي وداع کند. آتش نشانان دریادلانی هستند که در هنگام بروز حوادث جان به کف و بی محابا دل به آتش می زنند و دل دریایی داشتن یعنی همین. بنابراین آتش نشانی یکی از سخترین حرفه های شغلی در دنیا محسوب می شود اما با این حال هنوز در کشور ما بسیاری از ابعاد این حرفه طاقت فرسا، ناشناخته مانده و آتش نشانان روزانه با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند. عوارض و مخاطرات شغلی در حرفه آنان با بروز و تشدید انواع بیماری های جسمی و روانی جلوه می کند; به طوری که یک آتش نشان در هر حادثه حداقل 10 مورد از عوامل زیان آور را لمس می کند.

گیلان از حادثه خیزترین استانهای کشور و به تبع آن مواجه با تلفات و خسارات ناشی از حوادثی نظیر آتش سوزی های گسترده طبیعی یا عمدی ، حریق اماکن مسکونی و تجاری به دلیل ساختار قدیمی بناها و حوادث رانندگی است.تنوع و آمار حوادث مختلف طبیعی و انسانی لزوم توجه به آتش نشانی در استان گیلان را دو چندان نموده است .آتش نشانی های گیلان از جمله انزلی در امر تجهیزات و امکانات ایمنی و امداد مشکلات بسیاری دارند.هیچکدام از سازمانهای آتش نشانی استان دستگاه بالابر یا نردبان هیدرولیک ندارند و این امر، خدمات رسانی به ساختمان های بلند را مشکل و یا غیرممکن و احتمال ضایعه انسانی را مضاعف می کند.
اسماعیل خجسته ،مدیرعامل سازمان آتشنشانی بندرانزلی و بهروزبهره مند از سوی سایت “ایرانگردی نیوز”به عنوان آتشنشان نمونه کشوری انتخاب شدند.
download1
آقای اسماعیل خجسته مدیر عامل پرتلاش و دلسوز سازمان آتش نشانی بندرانزلی از جمله این انسان های فداکار و شریف کشور ما می باشد که علیرغم مواجهه با این کمبودها ، رسیدگی به امور فرشتگان نجات شهرستان زیبا و توریستی بندرانزلی را عهده دار است و در اغلب ماموریت ها ، هدایت و نظارت را بر عهده دارد.آقای بهروز بهره مند آتش نشان شجاع ، مهربان و دوست داشتنی بندانزلی که در آستانه افتخار بازنشستگی قرار دارد نیز از جمله آتش نشانانی است که در اکثر ماموریت های حساس و خطرناک ، حکم فرشته نجات را برای انسانها داشته است و اسماعیل خجسته و همکارانش به توانایی های بهروز بهره مند اعتقاد خاصی دارند.

پرتال خبری “ایرانگردی نیوز” پس از بررسی آمارهای امداد و نجات ، موارد مختلف اجتماعی و فنی و تعامل با گردشگران و مسافران توسط کارشناسان گردشگری ، آتش نشانی بندرانزلی را به عنوان آتش نشانی نمونه کشور در سال 1394 و آقای اسماعیل خجسته را به عنوان مدیرعامل نمونه آتش نشانی کشور و آقای بهروز بهره مند را به عنوان آتش نشان نمونه جمهوری اسلامی ایران در سال 1394 انتخاب کرد.تقدیرنامه های مربوطه به ایشان اهدا شد.
IMG_3630