امام جمعه موقت بندرانزلی: هفته وحدت از ابتکارات امام (ره) در اوایل انقلاب بوده است

چاپ

حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق ایران‌عقیده امام جمعه موقت بندرانزلی در نماز عبادی سیاسی شهرستان در ابتدا با بیان اینکه در گذشته  دشمنان ادعا می کردند دانشگاه مظهر فساد است عنوان کرد: یکی از اهداف شوم استکبار تفرقه میان حوزه و دانشگاه بود که با درایت بنیانگذار انقلاب این توطئه شوم خنثی شد.

وی شهید مفتح را به‌عنوان فردی اثرگذار درمحیط دانشگاهی دانست و اظهار کرد: وی  توانست دانشجویان را به سمت امام و انقلاب هدایت کند که به همین منظور پیشرفت نظام بر دو محور استوار است.

حجت الاسلام والمسلمین ایران‌عقیده تصریح کرد:  وحدت اسلامی از اصول اساسی قرآن است که تعیین ایامی چون بیانگر همبستگی بین برادران اهل تسنن و تشیع از ابتکارات امام (ره) در اوایل انقلاب بوده است.

وی با بیان اینکه امروزه اگر در کشورهای نیجریه، یمن، فلسطین، عراق و سوریه تجاوزی علیه مسلمانان صورت می‌گیرد به‌دلیل تفرقه ایجاد شده دربین مسلمانان است تصریح کرد: دشمنانی مثل اسرائیل از ذخایر کشورهای اسلامی علیه آنان استفاده کرده است و عدم تسلط کفار برمسلمین از سوی دول کشورهای اسلامی عربی است.

خطیب این هفته نماز جمعه انزلی با اشاره به فرارسیدن ثبت نام کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: دشمن در تلاش است که آرامش و امنیت انتخابات را برای برهم  زند که در همین باره به فرموده رهبرمعظم انقلاب هر فردی در مسیر دشمن قرار گیرد به آنان کمک کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین ایران عقیده با بیان اینکه انتخابات یک اصل سیاسی در نظام جمهوری اسلامی است تصریح کرد: در زمان جنگ نیز  انتخابات برگزار شده است و نظام اسلامی تحت هرشرایطی بررعایت حقوق مردم اصرار دار و همه باید به نظر شورای نگهبان تمکین کنند.