• قلب فرد مرگ مغزی کمتر از یک ساعت از رشت به تهران منتقل شد    :   مهدی شادنوش روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره عمل جراحی پیوند قلب که صبح امروز انجام شد، افزود: عمل پیوند قلب در تهران از ساعت ۱۱:۱۳ صبح ...
 • دستگیری سارقان قطعات خودرو در بندر‌انزلی    :   سرهنگ " مجید حسینی " با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت قطعات خودرو در بندرانزلی، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور ...
 • تورم‌زایی نتیجه افزایش میزان تسهیلات در بازار مسکن    :   حسن خسته بند عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به کاهش ۵۱ درصدی میزان معاملات بازار مسکن در چند ماه اخیر، گفت: عامل ...
 • آغاز پروژه نصب و بهره‌برداری از اسکله های شناور تفریحی و خدماتی در بندرانزلی    :   پروژه نصب و بهره برداری از اسکله های شناور نمونه تفریحی و خدماتی در بندرانزلی در راستای ساماندهی اسکله های قایقرانی تالاب بین المللی این شهرستان عصر جمعه با ...
 • کمربندی خمام تا اطلاع ثانوی مسدود است | سقوط عرشه پل عابر پیاده به وسط جاده    :   در ساعت ۰۳:۳۰ بامداد روز شنبه ٣١ فروردین سال ١٣٩٨ در کمربندی خمام محل ورودی فتاتو به علت بالا رفتن جک یک دستگاه تریلرکمپرسی و برخورد آن با عرشه پل ...
 • ارتش، نیروی پیشتاز در عرصه های مختلف نظامی است    :   حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین در خطبه های این هفته نماز جمعه انزلی با تبریک فرارسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی نیرویی مکتبی ، الهی ...
 • دکتر حسین متقی طلب : با توانایی که در حوزه های کارآفرینی و مدیریت اجرایی دارم ورود کردم (قسمت 2)

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  9.برای اداره باشگاه ملوان که با خیل عظیمی از هوادار روبه روست، چه برنامه ای دارید؟

  به نظرم بهتر است ورزش انزلی را مورد بحث قرار دهیم. ملوان به عنوان شناسنامة ایران، شمال کشور و به خصوص برندی به نام بندرانزلی است. به همین دلیل به اندازه کافی مورد توجه قرار گرفته است و اگر امروز موفقیّتی حاصل نمی­شود به خاطر عدم مدیریت در باشگاه ملوان است. من احساس می­کنم ورزش بندرانزلی از ریل اصلیش خارج شده است؛ مگر می­شود یک هیئت با سالی 70 هزار تومان رشد کند؟ ورزشکار چه انگیزه ای دارد؟؟من انتقاد دارم. ما برنامه هایی داریم که اگرحمایت های دولتی که اکنون نیست در آینده هم نباشد با ورود بخش خصوصی و برند سازی با نام ملوان در حوزه ورزش درآمد خوبی برای باشگاه تأمین کنیم. احساس می­کنم هرچقدر باشگاه ملوان را از سیاست کنار بگذاریم این باشگاه زودتر به ماهیت اصلیش نزدیک می­شود و بسیاری از چالش­هایی را که امروزه شاهد آن هستیم در آینده نخواهیم داشت.

  10.برای نجات تالاب چه باید کرد؟

  بحث تالاب در حدود 20 سال راکد و مسکوت مانده است. تالاب شجره ای دارد، یک روزه به وجود نیامده که یک روزه نیز سنبل آبی را از تالاب جمع کنیم. ما نتوانستیم از ورود بسیاری از فاضلاب­های بالادستی از رودخانه­های لوندویل سروان شهر رشت و ورود فاضلاب شهری به رودخانه های منتهی به تالاب جلوگیری کنیم. حتّی نتوانستیم برای جلوگیری از ورود فاضلاب به تالاب، تصفیه­خانه هایی را متناسب با این مشکل در انزلی تعبیه کنیم. برنامه ما این است که مشکل تالاب را با توجه به سرمایة موجود در آن حل کنیم وایجاد اشتغال نیز داشته باشیم. این مورد را می­توان با ایجاد صنایع تبدیلی انجام داد. جزئیات و راه­ها ی برون رفت از آن، توزیع منابع مالی و زمانبندی یک بحث بسیار گسترده است امّا در اقدام اولیه می­توان تالاب را در بُعد اشتغال و صنایع تبدیلی، ظرفیت سازی کرد.

  11. چه مشکلات قانونی را برای کشور در الویت می دانید؟ و چه طرحی برای رفع آن دارید؟

  بالاترین مشکلی که در سطح کشور وجود دارد منطقه ای است، که شاهد تبعات آن هستیم، امّا بخش عمده­ای که مردم را آزار می­دهد مبحث اشتغال می­باشد، که با طرح­ها و برنامه هایی که وجود دارد می­توان دولت را مکلّف به حمایت­های استانی و تامین و تخصیص منابع مالی به شهرستانها کرد. به نظرم این اولین موردی است که با توجه به قوانین مسکوتی که وجود دارد می­توان در زمینه اشتغال برای جوانان انزلی در نظر گرفت.

  12.در تقابل دو امر کاهش تورم و افزایش اشتغال، اولویت با کدام است؟ چگونه می توان برای کاهش فشار تورم و بیکاری بر مردم به شرایطی بهینه دست یافت؟ دلایل عدم تحقق سیاست های بخش اشتغال چیست؟

  اشتغال در سطح کشور

  13.رویکرد شما در سیاست خارجی و نحوة تعامل با کشورهای منطقه با توجه به بیداری اسلامی چگونه خواهد بود؟ نقش مجلس در این تعاملات چیست؟

  ما شناسنامه و عملکردی در حوزة روابط بین الملل در طول 37 سال انقلاب شکوهمند اسلامی داریم. کسانی هستند که دشمنان قسم خورده انقلابند و هیچگاه از خاطرة مردم ایران پاک نخواهند شد و این دستاوردها به عنوان میراث انقلاب به دست جوانان این کشور می­رسد. با توجه به اینکه رویکرد ما در حوزة روابط بین الملل احترام متقابل است با حفظ استقلال و پیش گرفتن اقتصاد مقاومتی درون کشور، می­توانیم تعاملاتی را با کشورهای منطقه و کل جهان داشته باشیم، امّا چنانچه قرار بر این باشد که دروازه های ایران بر روی کسانی که در طول 37 سال، علیه انقلاب و مردم توطئه کرده­اند یا بودجه ای را صرف این کار­ها کرده­اند باز شود؛ باری آسیب زدن به پیکره کشور و نفوذ در آن باشد. یکی از راهها ی نفوذ این است که با فکر استعمارگری خود از فرصت برجام استفاده کرده و تعاملاتی را با کشور داشته باشند و جوانان مارا به سمت و سویی ببرند که از استقلال فکری و اقتصادی جدا شوند و یا با واردات محصولات خودشان به تولیدات ما ضربه بزنند. ما باید جلوی آنها را بگیریم. چون هر محصولی که وارد می­شود یک پیام فرهنگی غربی را با خود همراه دارد که بسیاری از آنها می­تواند ما را از مسیر اصلی انقلاب و اهدافی که پس از 37 سال داشتیم دور کند. من اعتقاد دارم با توجه به ظرفیت­هایی که در دورة جناب آقای روحانی در روابط بین الملل به وجود آمده است؛ می­توانیم این ظرفیت­ها را به نفع مردم و آیندة کشور رقم بزنیم و جلوی نفوذ و سوءاستفاده را بگیریم.

  14.در این 2 سال نقاط ضعف و قدرت دولت را در چه می­بینید ؟نظرتان دربارة توافق هسته ای چیست ؟ و کمیسیون برجام را چگونه دیدید؟

  سؤال شما کلّی است. در هیچ شرایطی نمی شود این موضوع را یک قطبی دید باید بر روی طرح ها بررسی صورت بگیرد؛ اگر در زمینه برجام مجلس ورود نمی کرد و کارشناسی درست صورت نمی­گرفت با الان فرق نمی کرد؟

  تفکر من این است دوستان دیگر را نمی دانم، زمانیکه یک نماینده برای منافع ملت، حوزة انتخابیه خود و دفاع از انقلاب قسم می­خورد و از کشور خود در منطقه دفاع می کند اگر در لایحه ای که به نفع کشور باشد مخالفت کند خود کشور ضربه می خورد پس مجلس باید با بررسی لوایح، صادقانه برخورد کند.

  دولت در این دوسال در سیاست های خارجه موفق بوده است همانطوری که مقام معظّم رهبری هم بارها از هیأت دولت تشکّر کردند، اما در زمینه سیاست داخلی ضعف های بسیاری دارد مخصوصاً در زمینه اشتغال و تورم قول­هایی دادند و نتوانستند عمل کنند. البته دوستان اعلام می­کنند که تورم را مهار کرده­اند و این را دستاورد خود می دانند و یا اینکه در حوزة اشتغال توسط مدیران آمارهایی در استان ها داده می شود اما در کف شهرها چیز دیگری می بینیم. در کل احساس می کنم در حوزة داخلی مانند حوزه خارجی موفق نبودیم.

  15.چه اندازه خود را نماینده شهرتان و نماینده مردم کل کشور می دانید؟ چه تضمین و روشی دارید تا به جای تمرکز بر مسائل منطقه ای، نگرش کلان ملی را دنبال کرده و وقت و تلاش خود را بر اساس منافع کل کشور هزینه کنید؟

  هر کدام از نمایندگان پس از انتخاب شدن یک وظیفه ای را در قبال تمامی مردم خواهند داشت. نمی­توان گفت چون من مرز مشترک با فلان کشور ندارم پس وظیفه ای در آن زمینه ندارم. نه اینگونه نیست. نقش یک نماینده نقشی ملّی است وباید در کلیه عرصه ها قابلیت دفاع، ایده­پردازی، تصویب قوانین و ارائة طرح را داشته باشد. ولی باید حوزه هایی را برای خود در نظر بگیرد. حوزة انتخابی نماینده، به عنوان یکی از تفکرات اصلی نماینده خواهد بود..

  16.همسو بودن آرا و نظرات دولت و مجلس تا چه حد می­تواند به تعالی و شکوفایی کشورمان منجر شود؟

  در هیچ شرایطی نمی­شود حوزة همسویی دولت و مجلس را به صورت یک قطبی نگاه کرد؛ یعنی اگر مجلس در تمامی لوایح با دولت موافق باشد یعنی مجلس یا دولت خوب است؟ من احساس می­کنم باید کلیه طرح­ها در مجلس بررسی شود.

  در طول برنامه دوساله دکتر روحانی هم نقاط ضعف و هم نقاط قوّتی وجود دارد. دولت در حوزة سیاست­های خارجی با تلاش شبانه روزی موفقیت هایی را کسب کرده که قابل تقدیر است و مقام معظم رهبری در چندین نوبت در مصاحبه ها و دیدارهای مختلف از زحمات دولت تشکر کرده­اند؛ امّا باید بپذیریم در بُعد سیاست داخلی مشکلاتی داریم که همچنان ادامه دارد. دولت نسبت به وعده­هایی داده شدة خود به خصوص در حوزة اشتغال و تورم، به خوبی عمل نکرده است. البته خود دولت اعتقاد دارد که جلوی تورم را گرفته است وبه آن به عنوان یک دست آورد نگاه می­کند و یا اینکه در حوزه اشتغال آمار و ارقامی از سوی مدیران استان­ها ارائه می­شود که در کف جامعه واقعیّت چیز دیگریست در حالیکه فشار تورم و اقتصاد بر مردم زیاد شده است. به طور کلّی احساس می کنم دولت در زمینه سیاست داخلی همچون سیاست خارجی موفقیت چندانی نداشته است.

  17.آیا تحت هر شرایطی تا پایان در عرصه انتخابات حضور خواهید داشت یا این که این احتمال وجود دارد به نفع شخصی کنار بروید؟

  این تصمیم نمی­تواند تصیمی فردی باشد؛ سعی می­کنم با دوستان مشورت کنم اگر صلاح دانستند این­کار را می­کنیم. ولی ما هستیم.

  18.نقش رسانه­ها در برگزاری انتخابات پرشور چگونه است؟ و نظر شما در مورد سایت گیل پرس نیوز چیست؟

  امروز، رسانه به عنوان یکی از تاثیرگذارترین وسائل ارتباط جمعی است که هدف خاصی را در سطح کشور دنبال می­کند. شبکه های اجتماعی و نشریات مجازی و الکترونیکی می­توانند تأثیر بسزایی در پرشور شدن انتخابات در سطح کشور داشته باشند اگر در رسانه­ها استقلال فکری حفظ شود و جانب دارانه به مسائل نگاه نشود رسالت خبری خود را بهتر می­توانند دنبال کنند. نشان دادن واقعیت، ظرفیت ها و اطلاع رسانی درست و توأم با واقعیت، نقشی است که رسانه می­تواند در این زمینه ایفا کند.

  از شما هم تشکر می­کنم وخسته نباشید می­گویم. إن شاءالله خط کاری و فکری شما در مسیر ارزش­های انقلاب و نظام باشد که به حمد الله تا به امروز اینگونه بوده است و ما نیز افتخار می­کنیم در خدمت شما باشیم و به عنوان خدمتگزار خدمت کنیم.

  ***سخن آخر

  مجدداً با تشکر از شما. دوست داشتم که شما درحوزة مدیریت شهری، منابع سرگردان ،اقتصادی و درآمدی شهر و سندهای بالا دستی که چطور به ارتقا شهر کمک می­کنند سؤالاتی را مطرح می­کردید. من احساس می­کنم 70% سوالات شما بیشتر جنبة حزبی دارد و تفکرات افراد را در حوزه های مختلف بررسی می­کند، امّا ما حدود 20 سال است؛ طرح­هایی را در انزلی در حوزة عمران داریم که مسکوت مانده است. لطفاً در این حوزه ها بیشتر کار شود تا ببینیم به عنوان مثال: آیا یک نماینده می­تواند بر روی خط راه آهن یا کنار گذر انزلی که باعث برون رفت سرمایه بسیار زیادی شده است تاثیر گذار باشد؟ آیا حوزة مدیریت شهری در انزلی متناسب با ظرفیت شهر و در شأن مردم انزلی بوده است؟/گیل پرس نیوز

  مطالب مرتبط :

  درخشش کاراته کار انزلی چی در مسابقات قهرمانی دانشجویان آسیا

  آویشن باقری، کاراته کار جوان انزلی چی در اولین دوره از رقابت های کاراته قهرمانی دانشجویان آسیا در کشور ماکائو به مدال نقره دست یافت و عنوان نایب قهرمانی را کسب نمود. آویشن باقری در وزن ۵۵- کیلوگرم پس از پیروزی چهار بر صفر مقابل حریفی از چین راهی فینال شد و در فینال برابر سوکی وونگ از کشور میزبان دو بر صفر شکست خورد و نقره گرفت. مطلب کامل

  تیم فوتبال بانوان ملوان روی لبه تیغ / همه چیز ممکن است، حتی انحلال!

  به نقل از ایسنا وقتی بعد از دو سال و نیم دوری از فوتبال بانوان به لیگ برتر برگشت همراه با هواداران پرشورش به فوتبال بانوان حیاتی دوباره بخشید. فوتبالی که اکثر اوقات سکوهای خالی از تماشاگر را به رخ می‌کشید این بار اما در انزلی چهره‌ی دیگری از خود نشان داد و نویدبخش این بود که انزلی‌چی‌ها همراه با تیم محبوب خود پا به مستطیل سبز رنگ گذاشتند تا ... مطلب کامل

  بازیکنان جوانمان مقابل تیم مدعی شاهین نمره قبولی گرفتند

  پژمان نوری مربی تیم فوتبال ملوان پس از شکست ۲ بر صفر این تیم برابر شاهین شهرداری بوشهر اظهار کرد: به تیم حریف تبریک می‌گویم، ویسی تیم خیلی خوبی ساخته است و به هواداران این تیم بابت حضور پرشوری و حمایت‌های دلگرم کننده‌ای که از تیمشان داشتند تبریک می‌گویم. تیم ما انگیزه لازم برای برد در این بازی را نداشت، از نظر روحی و روانی خیلی روی بازیکنان کار کردیم، ... مطلب کامل

  شکست خارج از خانه ملوان مقابل شاهین بوشهر

  ، از هفته سی و دوم رقابت‌های فوتبال لیگ دسته اول جام آزادگان عصر روز سه شنبه بیست و هفتم فروردین ماه تیم فوتبال ملوان بندرانزلی میهمان تیم فوتبال شاهین بوشهر بود که در پایان با نتیجه دو بر صفر مقابل میزبان خود شکست خورد. گلهای تیم فوتبال شاهین بوشهر در دقیقه ۱۵ توسط میلاد صارمی و دقیقه ۵۷ توسط شهرام سالاری به ثمر رسید. مبین عشایر، وحید حیدریه، حافظ ... مطلب کامل

  جشن تکلیف ۱۰۰۰ دانش آموز دختر شهرستان انزلی برگزار شد

  ظهر سه شنبه جشن تکلیف ۱۰۰۰ دختر دانش آموز پایه سوم ابتدایی مدارس شهرستان انزلی با حضور مسئولان در مصلای این شهر برگزار شد. رئیس اداره آموزش و پرورش انزلی در این مراسم با بیان اینکه جشن تکلیف بزرگترین عید زندگی و عبودیت انسان است، اظهار کرد: دانش آموزان با ورود به سن تکلیف باید با کمک گرفتن از قلب، اعضا، جوارح، باورها و اعتقادات، مواظب اخلاق و رفتار خود نیز ... مطلب کامل

  ​من انزلی را دوست دارم

  به نقل ازخبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، رامین جهان‌پور در کتاب «من انزلی را دوست دارم» در قالب یک داستان ویژگی‌های بندر انزلی و جذابیت‌های آن را برای کودکان و نوجوانان به تصویر می‌کشد. داستان این کتاب درباره پسربچه‌ای به نام نوید است که با پدرش که راننده تریلی است و می‌خواهد بار پسته به بندر انزلی ببرد، همراه می‌شود و در طول مسیر سفر اطلاعات زیادی درباره مسیر راه، ماشین‌های ... مطلب کامل

  بازگشت آب به تالاب بین المللی انزلی‎

  تالاب بین المللی انزلی محل تخم‌ریزی آبزیان و پناهگاه و مامن پرندگان بومی و مهاجر است. در میانه تالاب جزایر زیبایی وجود دارد. وسعت این تالاب فصول زمستان و بهار به علت افزایش بارندگی به حدود ۱۲۰ کیلومترمربع می‌رسد و در تابستان و پاییز به حدود ۸۰ کیلومتر تقلیل می‌باید. ... مطلب کامل

  گزارش تصویری تقدیر از پژمان نوری در جلسه شورای شهر بندرانزلی

  در جلسه ۶۸ شورای شهر بندر انزلی با حضور فرماندار، شهردار و فرمانده سپاه انزلی از پژمان نوری کاپیتان بازنشسته تیم فوتبال ملوان تقدیر شد. عکس: علی سمرقندی ... مطلب کامل

  شورای شهر انزلی از زحمات کاپیتان پیشین تیم ملوان تقدیر به عمل آورد.

  پژمان نوری بازیکن انزلی چی فوتبال ایران که سالها در عرصه ملی و باشگاه های استقلال و پرسپولیس به میدان رفت و یکی از اسطوره های باشگاه ملوان محسوب می شود، چند روز پیش رسما کفش هایش را آویخت و از فوتبال خداحافظی کرد. نوری بعد از خداحافظی از فوتبال در ورزشگاه تختی شهر انزلی از سوی مدیران باشگاه سریعا به کادرفنی انتقال داده شد و کارش در ... مطلب کامل

  قوهای سپید با سه مصدوم برابر شاهین

  اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی ملوان بندرانزلی پیش از دیدار با شاهین شهرداری بوشهر به شرح زیر است حسن پورحمیدی – علی آستانی – مهیار زحمتکش – وحید حیدریه – امیر مهدی جانملکی – حافظ یعقوبی – میلاد کمندانی – محمد رضا نقدی پور – پوریا غلامی – شهریار مغانلو – میلاد احمدی – فربد بلوک باشی – مبین عشایر – محمد رضا محرمی – سیروس ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.