• گزارش تصویری مراسم آغاز دهه فجر و رژه دریایی شناورها    :   مراسم آغاز دهه فجر و جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی و رژه دریایی شناورها با حضور امام جمعه محترم، شهردار و روسای ادارات شهرستان بندر انزلی بر گزار شد.
 • شصت و یکمین جلسه شورای شهر انزلی برگزار شد.    :   شصت و یکمین جلسه عادی و علنی شورای اسلامی شهر انزلی با حضور شهردار و اعضای شورای شهر انزلی ، امروز سه شنبه ۹ بهمن در محل شورا برگزار ...
 • رژه شناورهای دریایی در بندرانزلی همزمان با آغاز دهه مبارک فجر    :   همزمان با آغاز دهه مبارک فجر علاوه بر ادای احترام به مقام شامخ شهدا، رژه شناورهای دریایی در بندرانزلی برگزار و بوق کشتی‌ها به مناسبت این ایام به صدا درآمد. ...
 • کسب مقام سوم تیم کاراته باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری بندرانزلی در لیگ برتر کاراته مردان کشور    :   باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری بندرانزلی، هفته پایانی لیگ برتر کاراته مردان جمعه ۱۲ بهمن ماه در سالن غدیر نیروی انتظامی استان تهران برگزار شد که در این رقابت ها شهرداری ...
 • تشكيل سازمان آرامستان شهرداري بندرانزلي/انتخاب پروژه ی پارک شهید اختر کاویان به عنوان پروژه ی برتر استان گیلان در حوزه خدمات شهری    :   دكتر حسن پورقربان شهردار بندرانزلي در شصت و یکمین جلسه ی علنی شورای اسلامی شهر انزلی اظهار نمود: با پیگیری های صورت گرفته سازمان آرامستان شهرداری بندرانزلی به تصویب ...
 • پیام خداحافظی کی‌روش با فوتبال ایران| متواضعانه مقابل تمام مردم سر تعظیم فرود می آورم    :   .کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران با انتشار بیانیه‌ای از روسای فدراسیون، بازیکنان، هواداران و کادرش تشکر کرد. بیانیه کی روش به شرح زیر است: دوستان عزیز در درجه اول می خواهم از ...
 • دکتر حسین متقی طلب : با توانایی که در حوزه های کارآفرینی و مدیریت اجرایی دارم ورود کردم (قسمت 2)

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  9.برای اداره باشگاه ملوان که با خیل عظیمی از هوادار روبه روست، چه برنامه ای دارید؟

  به نظرم بهتر است ورزش انزلی را مورد بحث قرار دهیم. ملوان به عنوان شناسنامة ایران، شمال کشور و به خصوص برندی به نام بندرانزلی است. به همین دلیل به اندازه کافی مورد توجه قرار گرفته است و اگر امروز موفقیّتی حاصل نمی­شود به خاطر عدم مدیریت در باشگاه ملوان است. من احساس می­کنم ورزش بندرانزلی از ریل اصلیش خارج شده است؛ مگر می­شود یک هیئت با سالی 70 هزار تومان رشد کند؟ ورزشکار چه انگیزه ای دارد؟؟من انتقاد دارم. ما برنامه هایی داریم که اگرحمایت های دولتی که اکنون نیست در آینده هم نباشد با ورود بخش خصوصی و برند سازی با نام ملوان در حوزه ورزش درآمد خوبی برای باشگاه تأمین کنیم. احساس می­کنم هرچقدر باشگاه ملوان را از سیاست کنار بگذاریم این باشگاه زودتر به ماهیت اصلیش نزدیک می­شود و بسیاری از چالش­هایی را که امروزه شاهد آن هستیم در آینده نخواهیم داشت.

  10.برای نجات تالاب چه باید کرد؟

  بحث تالاب در حدود 20 سال راکد و مسکوت مانده است. تالاب شجره ای دارد، یک روزه به وجود نیامده که یک روزه نیز سنبل آبی را از تالاب جمع کنیم. ما نتوانستیم از ورود بسیاری از فاضلاب­های بالادستی از رودخانه­های لوندویل سروان شهر رشت و ورود فاضلاب شهری به رودخانه های منتهی به تالاب جلوگیری کنیم. حتّی نتوانستیم برای جلوگیری از ورود فاضلاب به تالاب، تصفیه­خانه هایی را متناسب با این مشکل در انزلی تعبیه کنیم. برنامه ما این است که مشکل تالاب را با توجه به سرمایة موجود در آن حل کنیم وایجاد اشتغال نیز داشته باشیم. این مورد را می­توان با ایجاد صنایع تبدیلی انجام داد. جزئیات و راه­ها ی برون رفت از آن، توزیع منابع مالی و زمانبندی یک بحث بسیار گسترده است امّا در اقدام اولیه می­توان تالاب را در بُعد اشتغال و صنایع تبدیلی، ظرفیت سازی کرد.

  11. چه مشکلات قانونی را برای کشور در الویت می دانید؟ و چه طرحی برای رفع آن دارید؟

  بالاترین مشکلی که در سطح کشور وجود دارد منطقه ای است، که شاهد تبعات آن هستیم، امّا بخش عمده­ای که مردم را آزار می­دهد مبحث اشتغال می­باشد، که با طرح­ها و برنامه هایی که وجود دارد می­توان دولت را مکلّف به حمایت­های استانی و تامین و تخصیص منابع مالی به شهرستانها کرد. به نظرم این اولین موردی است که با توجه به قوانین مسکوتی که وجود دارد می­توان در زمینه اشتغال برای جوانان انزلی در نظر گرفت.

  12.در تقابل دو امر کاهش تورم و افزایش اشتغال، اولویت با کدام است؟ چگونه می توان برای کاهش فشار تورم و بیکاری بر مردم به شرایطی بهینه دست یافت؟ دلایل عدم تحقق سیاست های بخش اشتغال چیست؟

  اشتغال در سطح کشور

  13.رویکرد شما در سیاست خارجی و نحوة تعامل با کشورهای منطقه با توجه به بیداری اسلامی چگونه خواهد بود؟ نقش مجلس در این تعاملات چیست؟

  ما شناسنامه و عملکردی در حوزة روابط بین الملل در طول 37 سال انقلاب شکوهمند اسلامی داریم. کسانی هستند که دشمنان قسم خورده انقلابند و هیچگاه از خاطرة مردم ایران پاک نخواهند شد و این دستاوردها به عنوان میراث انقلاب به دست جوانان این کشور می­رسد. با توجه به اینکه رویکرد ما در حوزة روابط بین الملل احترام متقابل است با حفظ استقلال و پیش گرفتن اقتصاد مقاومتی درون کشور، می­توانیم تعاملاتی را با کشورهای منطقه و کل جهان داشته باشیم، امّا چنانچه قرار بر این باشد که دروازه های ایران بر روی کسانی که در طول 37 سال، علیه انقلاب و مردم توطئه کرده­اند یا بودجه ای را صرف این کار­ها کرده­اند باز شود؛ باری آسیب زدن به پیکره کشور و نفوذ در آن باشد. یکی از راهها ی نفوذ این است که با فکر استعمارگری خود از فرصت برجام استفاده کرده و تعاملاتی را با کشور داشته باشند و جوانان مارا به سمت و سویی ببرند که از استقلال فکری و اقتصادی جدا شوند و یا با واردات محصولات خودشان به تولیدات ما ضربه بزنند. ما باید جلوی آنها را بگیریم. چون هر محصولی که وارد می­شود یک پیام فرهنگی غربی را با خود همراه دارد که بسیاری از آنها می­تواند ما را از مسیر اصلی انقلاب و اهدافی که پس از 37 سال داشتیم دور کند. من اعتقاد دارم با توجه به ظرفیت­هایی که در دورة جناب آقای روحانی در روابط بین الملل به وجود آمده است؛ می­توانیم این ظرفیت­ها را به نفع مردم و آیندة کشور رقم بزنیم و جلوی نفوذ و سوءاستفاده را بگیریم.

  14.در این 2 سال نقاط ضعف و قدرت دولت را در چه می­بینید ؟نظرتان دربارة توافق هسته ای چیست ؟ و کمیسیون برجام را چگونه دیدید؟

  سؤال شما کلّی است. در هیچ شرایطی نمی شود این موضوع را یک قطبی دید باید بر روی طرح ها بررسی صورت بگیرد؛ اگر در زمینه برجام مجلس ورود نمی کرد و کارشناسی درست صورت نمی­گرفت با الان فرق نمی کرد؟

  تفکر من این است دوستان دیگر را نمی دانم، زمانیکه یک نماینده برای منافع ملت، حوزة انتخابیه خود و دفاع از انقلاب قسم می­خورد و از کشور خود در منطقه دفاع می کند اگر در لایحه ای که به نفع کشور باشد مخالفت کند خود کشور ضربه می خورد پس مجلس باید با بررسی لوایح، صادقانه برخورد کند.

  دولت در این دوسال در سیاست های خارجه موفق بوده است همانطوری که مقام معظّم رهبری هم بارها از هیأت دولت تشکّر کردند، اما در زمینه سیاست داخلی ضعف های بسیاری دارد مخصوصاً در زمینه اشتغال و تورم قول­هایی دادند و نتوانستند عمل کنند. البته دوستان اعلام می­کنند که تورم را مهار کرده­اند و این را دستاورد خود می دانند و یا اینکه در حوزة اشتغال توسط مدیران آمارهایی در استان ها داده می شود اما در کف شهرها چیز دیگری می بینیم. در کل احساس می کنم در حوزة داخلی مانند حوزه خارجی موفق نبودیم.

  15.چه اندازه خود را نماینده شهرتان و نماینده مردم کل کشور می دانید؟ چه تضمین و روشی دارید تا به جای تمرکز بر مسائل منطقه ای، نگرش کلان ملی را دنبال کرده و وقت و تلاش خود را بر اساس منافع کل کشور هزینه کنید؟

  هر کدام از نمایندگان پس از انتخاب شدن یک وظیفه ای را در قبال تمامی مردم خواهند داشت. نمی­توان گفت چون من مرز مشترک با فلان کشور ندارم پس وظیفه ای در آن زمینه ندارم. نه اینگونه نیست. نقش یک نماینده نقشی ملّی است وباید در کلیه عرصه ها قابلیت دفاع، ایده­پردازی، تصویب قوانین و ارائة طرح را داشته باشد. ولی باید حوزه هایی را برای خود در نظر بگیرد. حوزة انتخابی نماینده، به عنوان یکی از تفکرات اصلی نماینده خواهد بود..

  16.همسو بودن آرا و نظرات دولت و مجلس تا چه حد می­تواند به تعالی و شکوفایی کشورمان منجر شود؟

  در هیچ شرایطی نمی­شود حوزة همسویی دولت و مجلس را به صورت یک قطبی نگاه کرد؛ یعنی اگر مجلس در تمامی لوایح با دولت موافق باشد یعنی مجلس یا دولت خوب است؟ من احساس می­کنم باید کلیه طرح­ها در مجلس بررسی شود.

  در طول برنامه دوساله دکتر روحانی هم نقاط ضعف و هم نقاط قوّتی وجود دارد. دولت در حوزة سیاست­های خارجی با تلاش شبانه روزی موفقیت هایی را کسب کرده که قابل تقدیر است و مقام معظم رهبری در چندین نوبت در مصاحبه ها و دیدارهای مختلف از زحمات دولت تشکر کرده­اند؛ امّا باید بپذیریم در بُعد سیاست داخلی مشکلاتی داریم که همچنان ادامه دارد. دولت نسبت به وعده­هایی داده شدة خود به خصوص در حوزة اشتغال و تورم، به خوبی عمل نکرده است. البته خود دولت اعتقاد دارد که جلوی تورم را گرفته است وبه آن به عنوان یک دست آورد نگاه می­کند و یا اینکه در حوزه اشتغال آمار و ارقامی از سوی مدیران استان­ها ارائه می­شود که در کف جامعه واقعیّت چیز دیگریست در حالیکه فشار تورم و اقتصاد بر مردم زیاد شده است. به طور کلّی احساس می کنم دولت در زمینه سیاست داخلی همچون سیاست خارجی موفقیت چندانی نداشته است.

  17.آیا تحت هر شرایطی تا پایان در عرصه انتخابات حضور خواهید داشت یا این که این احتمال وجود دارد به نفع شخصی کنار بروید؟

  این تصمیم نمی­تواند تصیمی فردی باشد؛ سعی می­کنم با دوستان مشورت کنم اگر صلاح دانستند این­کار را می­کنیم. ولی ما هستیم.

  18.نقش رسانه­ها در برگزاری انتخابات پرشور چگونه است؟ و نظر شما در مورد سایت گیل پرس نیوز چیست؟

  امروز، رسانه به عنوان یکی از تاثیرگذارترین وسائل ارتباط جمعی است که هدف خاصی را در سطح کشور دنبال می­کند. شبکه های اجتماعی و نشریات مجازی و الکترونیکی می­توانند تأثیر بسزایی در پرشور شدن انتخابات در سطح کشور داشته باشند اگر در رسانه­ها استقلال فکری حفظ شود و جانب دارانه به مسائل نگاه نشود رسالت خبری خود را بهتر می­توانند دنبال کنند. نشان دادن واقعیت، ظرفیت ها و اطلاع رسانی درست و توأم با واقعیت، نقشی است که رسانه می­تواند در این زمینه ایفا کند.

  از شما هم تشکر می­کنم وخسته نباشید می­گویم. إن شاءالله خط کاری و فکری شما در مسیر ارزش­های انقلاب و نظام باشد که به حمد الله تا به امروز اینگونه بوده است و ما نیز افتخار می­کنیم در خدمت شما باشیم و به عنوان خدمتگزار خدمت کنیم.

  ***سخن آخر

  مجدداً با تشکر از شما. دوست داشتم که شما درحوزة مدیریت شهری، منابع سرگردان ،اقتصادی و درآمدی شهر و سندهای بالا دستی که چطور به ارتقا شهر کمک می­کنند سؤالاتی را مطرح می­کردید. من احساس می­کنم 70% سوالات شما بیشتر جنبة حزبی دارد و تفکرات افراد را در حوزه های مختلف بررسی می­کند، امّا ما حدود 20 سال است؛ طرح­هایی را در انزلی در حوزة عمران داریم که مسکوت مانده است. لطفاً در این حوزه ها بیشتر کار شود تا ببینیم به عنوان مثال: آیا یک نماینده می­تواند بر روی خط راه آهن یا کنار گذر انزلی که باعث برون رفت سرمایه بسیار زیادی شده است تاثیر گذار باشد؟ آیا حوزة مدیریت شهری در انزلی متناسب با ظرفیت شهر و در شأن مردم انزلی بوده است؟/گیل پرس نیوز

  مطالب مرتبط :

  انتقاد احمدی فرد از هیئت تطبیق فرمانداری انزلی

  امیر احمدی فرد در شصت و یکمین جلسه شورای شهر انزلی گفت: در ابتدا فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر را به همه فجر آفرینان جمهوری اسلامی تبریک عرض می کنم، امسال ایام دهه فجر با ایام فاطمیه تقارن پیدا کرده و پیشاپیش شهادت بانوی دو عالم خانم فاطمه زهرا را تسلیت عرض می کنم و با توجه به این تقارن لازم است فضاهای شهری به گونه ای آذین ... مطلب کامل

  شصتمین جلسه شورای شهر انزلی برگزار شد.

  شصتمین جلسه علنی شورای شهر انزلی با حضور اعضای شورای شهر و مهندس رضواندل معاونت خدمات شهری انزلی ، امروز پنجشنبه ۴ بهمن به صورت فوق العاده علنی در محل شورا برگزار شد. امیر احمدی فرد در ابتدا با اشاره به اینکه امروز دومین جلسه ایست که دفترچه عوارض و بهای خدمات شهردرای را مورد بررسی قرار می دهیم به اهمیت بررسی این دفترچه اشاره کرد و گفت: تفاوتی که ... مطلب کامل

  پنجاه و نهمین جلسه شورای شهر انزلی برگزار شد

  پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای شهر انزلی با حضور شهردار و اعضای شورای شهر امروز سه شنبه ۲ بهمن به صورت فوق العاده علنی در محل شورا برگزار شد. امیر احمدی فرد رییس شورای شهر بندرانزلی در ابتدای جلسه فرارسیدن ایام شهادت بانوی دو عالم خانم فاطمه زهرا را تسلیت و در ادامه گفت: دیروز سالروز تولد اسطوره فوتبال ایران کاپیتان محبوب تیم ملوان سیروس قایقران بود ... مطلب کامل

  پنجاه و هشتمین جلسه شورای شهر انزلی برگزار شد

  پنجاه و هشتمین جلسه عادی و علنی شورای شهر انزلی با حضور شهردار و اعضای شورای شهر امروز یکشنبه ۲۳ دی به صورت عادی و علنی در محل شورا برگزار شد. امیر احمدی فرد در ابتدا با تبریک به مناسبت فرارسیدن خجسته میلاد باسعادت پرستار عاطفه ها زینب کبری و روز پرستار خدمت همه پرستاران، منادیان انسانیت و ایمان و تبریک ویژه به خانم نصیری عضو شورای شهر انزلی به ... مطلب کامل

  پنجاه و هفتمین جلسه شورای شهر انزلی برگزار شد.

  پنجاه و ششمین جلسه عادی و علنی شورای شهر انزلی با حضور شهردار و اعضای شورای شهر امروز سه شنبه ۱۱ دی به صورت عادی و علنی در محل شورا برگزار شد. رییس شورای اسلامی شهر بندرانزلی در ابتدای این جلسه با تبریک فرارسیدن سال ۲۰۱۹ میلادی و گرامیداشت حماسه ۹دی و همچنین تسلیت ارتحال رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد:انتظار می رود فرماندار شهرستان بندرانزلی با برپایی میز ... مطلب کامل

  پنجاه و ششمین جلسه عادی و علنی شورای اسلامی شهر بندرانزلی با حضور شهردار بندرانزلی در محل شورا برگزار شد.

  دکتر پورقربان شهردار بندرانزلی در این جلسه با توجه به مشکلات شدید مالی و مسدود بودن حساب های شهرداری اظهار نمود: علیرغم پی گیری های انجام شده حساب ها هنوز مسدود مانده اند اما به خاطر در پیش داشتن شب یلدا توانستیم حقوق پرسنل را واریز کنیم. وی با اشاره به دغدغه اعضای شورا درباره وضعیت معیشتی پرسنل افزود: از همکارانمان در واحدهای مختلف متشکرم که در این زمینه بسیار ... مطلب کامل

  دیدار اعضای شورای شهر انزلی با اما جمعه محترم شهرستان

  دیدار شهردار و اعضای شورای شهر انزلی با امام جمعه محترم شهرستان مطلب کامل

  رئیس شورای شهر در جلسه بازآفرینی شهری: میدان مرکزی شهر نیازمند پیاده راه است

  احمدی فرد در مورد بازآفرینی شهری تصریح کرد: به دو نکته در باز آفرینی توجه شده؛ اول بافت‌های تاریخی که معمولاً در مراکز شهرها هستند و دوم محلات که رشد و توسعه محلات می‌تواند باعث رشد و توسعه شهری گردد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا جلسه بازآفرینی شهری در بافت‌های ناکارآمد با شرکت شهردار و مدیران واحدهای شهرداری، معاون عمرانی فرماندار و روسای ادارات و رئیس و اعضای شورای اسلامی ... مطلب کامل

  پنجاه و ششمین جلسه عادی و علنی شورای شهر انزلی با حضور شهردار و اعضای شورای شهر امروز چهارشنبه ۲۸ آذر به صورت عادی و علنی در محل شورا برگزار شد

  پنجاه و ششمین جلسه عادی و علنی شورای شهر انزلی با حضور شهردار و اعضای شورای شهر امروز چهارشنبه ۲۸ آذر به صورت عادی و علنی در محل شورا برگزار شد. رئیس شورای شهر بندرانزلی در پنجاه و ششمین جلسه علنی : با توجه به نزدیک شدن به فصل برف و سرما تجهیزات و امکانات شهرداری در آماده باش کامل باشند و شهرداری برای کارتن خواب ها مکانی در دو ناحیه شهر ... مطلب کامل

  پنجاه و ششمین جلسه عادی و علنی شورای شهر انزلی با حضور شهردار و اعضای شورای شهر امروز چهارشنبه ۲۸ آذر به صورت عادی و علنی در محل شورا برگزار شد

  حسن پورقربان با اشاره به برگزاری دومین همایش تخصصی شهرداران استان گیلان در بندرانزلی اظهار کرد: بسیار مفتخریم که این همایش برای اولین بار در شهر بندرانزلی برگزار شد. وی از استقرار دبیرخانه مجمع شهرداران استان گیلان در شهرستان بندرانزلی خبر داد و افزود: مجمع شهرداران استان گیلان باهدف استفاده از قدرت، وحدت کلام، هم‌افزایی، تبادل اطلاعات و تجربیات تأسیس می‌شود. شهردار بندرانزلی با اشاره به حضور استاندار گیلان در همایش ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.