• قانون تغییر ساعت رسمی ایران    :   قانون تغییر ساعت رسمی ایران، قانونی است که به موجب آن ساعت رسمی ایران هر سال در ساعت ۲۴ روز اول فروردین ماه یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و ...
 • مسروری که منطقه آزاد را جان بخشید و در حال خداحافظیست/ تیزهوشی دکتر سالاری در بهره مندی از ژنرال اقتصادی گیلان    :   در آبان ماه سال ۹۲ و همزمان با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید بود که پس از انتصاب دکتر محمدعلی نجفی بعنوان استاندار گیلان، دکتر رضا مسرور ...
 • پژمان نوری و مازیار زارع مالکان جدید باشگاه ملوان انزلی در بیانیه ای کمک رسانی مردم و مسئولان به این باشگاه خواستار شدند.    :   در متن بیانیه آمده است : باشگاه پر افتخار ملوان که از بدو تاسیس تاکنون جایگاه ویژه ای در میان خاطرات اهالی فوتبال ایران داشته است در سال ...
 • قرعه کشی لیگ برتر بانوان برگزار شد/ملوان بندرانزلی هفته اول میهمان شهرداری بم خواهد بود    :   ، مراسم قرعه کشی لیگ برتر فوتبال بانوان در فصل ۹۹-۹۸ امروز با حضور سعید فتاحی مدیر مسابقات، گلاره ناظمی مسئول لیگ بانوان ، نماینده باشگاه ملوان انزلی و سایر ...
 • تحقق ۴۰ درصدی بودجه به جز انزلی در هیچ شهر استان اتفاق نیفتاده است/شهردار بندرانزلی از موفق‌ترین شهرداران استان است.    :   نشست رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر انزلی با مسئولین شهرستان و با حضور مهندس اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان، ...
 • سیستم فاضلاب انزلی قدیمی است.    :    هشتاد و دومین جلسه عادی و علنی شورای شهر انزلی با حضور علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان، جانشین فرماندهی ...
 • دکتر حسین متقی طلب : با توانایی که در حوزه های کارآفرینی و مدیریت اجرایی دارم ورود کردم (قسمت 2)

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  9.برای اداره باشگاه ملوان که با خیل عظیمی از هوادار روبه روست، چه برنامه ای دارید؟

  به نظرم بهتر است ورزش انزلی را مورد بحث قرار دهیم. ملوان به عنوان شناسنامة ایران، شمال کشور و به خصوص برندی به نام بندرانزلی است. به همین دلیل به اندازه کافی مورد توجه قرار گرفته است و اگر امروز موفقیّتی حاصل نمی­شود به خاطر عدم مدیریت در باشگاه ملوان است. من احساس می­کنم ورزش بندرانزلی از ریل اصلیش خارج شده است؛ مگر می­شود یک هیئت با سالی 70 هزار تومان رشد کند؟ ورزشکار چه انگیزه ای دارد؟؟من انتقاد دارم. ما برنامه هایی داریم که اگرحمایت های دولتی که اکنون نیست در آینده هم نباشد با ورود بخش خصوصی و برند سازی با نام ملوان در حوزه ورزش درآمد خوبی برای باشگاه تأمین کنیم. احساس می­کنم هرچقدر باشگاه ملوان را از سیاست کنار بگذاریم این باشگاه زودتر به ماهیت اصلیش نزدیک می­شود و بسیاری از چالش­هایی را که امروزه شاهد آن هستیم در آینده نخواهیم داشت.

  10.برای نجات تالاب چه باید کرد؟

  بحث تالاب در حدود 20 سال راکد و مسکوت مانده است. تالاب شجره ای دارد، یک روزه به وجود نیامده که یک روزه نیز سنبل آبی را از تالاب جمع کنیم. ما نتوانستیم از ورود بسیاری از فاضلاب­های بالادستی از رودخانه­های لوندویل سروان شهر رشت و ورود فاضلاب شهری به رودخانه های منتهی به تالاب جلوگیری کنیم. حتّی نتوانستیم برای جلوگیری از ورود فاضلاب به تالاب، تصفیه­خانه هایی را متناسب با این مشکل در انزلی تعبیه کنیم. برنامه ما این است که مشکل تالاب را با توجه به سرمایة موجود در آن حل کنیم وایجاد اشتغال نیز داشته باشیم. این مورد را می­توان با ایجاد صنایع تبدیلی انجام داد. جزئیات و راه­ها ی برون رفت از آن، توزیع منابع مالی و زمانبندی یک بحث بسیار گسترده است امّا در اقدام اولیه می­توان تالاب را در بُعد اشتغال و صنایع تبدیلی، ظرفیت سازی کرد.

  11. چه مشکلات قانونی را برای کشور در الویت می دانید؟ و چه طرحی برای رفع آن دارید؟

  بالاترین مشکلی که در سطح کشور وجود دارد منطقه ای است، که شاهد تبعات آن هستیم، امّا بخش عمده­ای که مردم را آزار می­دهد مبحث اشتغال می­باشد، که با طرح­ها و برنامه هایی که وجود دارد می­توان دولت را مکلّف به حمایت­های استانی و تامین و تخصیص منابع مالی به شهرستانها کرد. به نظرم این اولین موردی است که با توجه به قوانین مسکوتی که وجود دارد می­توان در زمینه اشتغال برای جوانان انزلی در نظر گرفت.

  12.در تقابل دو امر کاهش تورم و افزایش اشتغال، اولویت با کدام است؟ چگونه می توان برای کاهش فشار تورم و بیکاری بر مردم به شرایطی بهینه دست یافت؟ دلایل عدم تحقق سیاست های بخش اشتغال چیست؟

  اشتغال در سطح کشور

  13.رویکرد شما در سیاست خارجی و نحوة تعامل با کشورهای منطقه با توجه به بیداری اسلامی چگونه خواهد بود؟ نقش مجلس در این تعاملات چیست؟

  ما شناسنامه و عملکردی در حوزة روابط بین الملل در طول 37 سال انقلاب شکوهمند اسلامی داریم. کسانی هستند که دشمنان قسم خورده انقلابند و هیچگاه از خاطرة مردم ایران پاک نخواهند شد و این دستاوردها به عنوان میراث انقلاب به دست جوانان این کشور می­رسد. با توجه به اینکه رویکرد ما در حوزة روابط بین الملل احترام متقابل است با حفظ استقلال و پیش گرفتن اقتصاد مقاومتی درون کشور، می­توانیم تعاملاتی را با کشورهای منطقه و کل جهان داشته باشیم، امّا چنانچه قرار بر این باشد که دروازه های ایران بر روی کسانی که در طول 37 سال، علیه انقلاب و مردم توطئه کرده­اند یا بودجه ای را صرف این کار­ها کرده­اند باز شود؛ باری آسیب زدن به پیکره کشور و نفوذ در آن باشد. یکی از راهها ی نفوذ این است که با فکر استعمارگری خود از فرصت برجام استفاده کرده و تعاملاتی را با کشور داشته باشند و جوانان مارا به سمت و سویی ببرند که از استقلال فکری و اقتصادی جدا شوند و یا با واردات محصولات خودشان به تولیدات ما ضربه بزنند. ما باید جلوی آنها را بگیریم. چون هر محصولی که وارد می­شود یک پیام فرهنگی غربی را با خود همراه دارد که بسیاری از آنها می­تواند ما را از مسیر اصلی انقلاب و اهدافی که پس از 37 سال داشتیم دور کند. من اعتقاد دارم با توجه به ظرفیت­هایی که در دورة جناب آقای روحانی در روابط بین الملل به وجود آمده است؛ می­توانیم این ظرفیت­ها را به نفع مردم و آیندة کشور رقم بزنیم و جلوی نفوذ و سوءاستفاده را بگیریم.

  14.در این 2 سال نقاط ضعف و قدرت دولت را در چه می­بینید ؟نظرتان دربارة توافق هسته ای چیست ؟ و کمیسیون برجام را چگونه دیدید؟

  سؤال شما کلّی است. در هیچ شرایطی نمی شود این موضوع را یک قطبی دید باید بر روی طرح ها بررسی صورت بگیرد؛ اگر در زمینه برجام مجلس ورود نمی کرد و کارشناسی درست صورت نمی­گرفت با الان فرق نمی کرد؟

  تفکر من این است دوستان دیگر را نمی دانم، زمانیکه یک نماینده برای منافع ملت، حوزة انتخابیه خود و دفاع از انقلاب قسم می­خورد و از کشور خود در منطقه دفاع می کند اگر در لایحه ای که به نفع کشور باشد مخالفت کند خود کشور ضربه می خورد پس مجلس باید با بررسی لوایح، صادقانه برخورد کند.

  دولت در این دوسال در سیاست های خارجه موفق بوده است همانطوری که مقام معظّم رهبری هم بارها از هیأت دولت تشکّر کردند، اما در زمینه سیاست داخلی ضعف های بسیاری دارد مخصوصاً در زمینه اشتغال و تورم قول­هایی دادند و نتوانستند عمل کنند. البته دوستان اعلام می­کنند که تورم را مهار کرده­اند و این را دستاورد خود می دانند و یا اینکه در حوزة اشتغال توسط مدیران آمارهایی در استان ها داده می شود اما در کف شهرها چیز دیگری می بینیم. در کل احساس می کنم در حوزة داخلی مانند حوزه خارجی موفق نبودیم.

  15.چه اندازه خود را نماینده شهرتان و نماینده مردم کل کشور می دانید؟ چه تضمین و روشی دارید تا به جای تمرکز بر مسائل منطقه ای، نگرش کلان ملی را دنبال کرده و وقت و تلاش خود را بر اساس منافع کل کشور هزینه کنید؟

  هر کدام از نمایندگان پس از انتخاب شدن یک وظیفه ای را در قبال تمامی مردم خواهند داشت. نمی­توان گفت چون من مرز مشترک با فلان کشور ندارم پس وظیفه ای در آن زمینه ندارم. نه اینگونه نیست. نقش یک نماینده نقشی ملّی است وباید در کلیه عرصه ها قابلیت دفاع، ایده­پردازی، تصویب قوانین و ارائة طرح را داشته باشد. ولی باید حوزه هایی را برای خود در نظر بگیرد. حوزة انتخابی نماینده، به عنوان یکی از تفکرات اصلی نماینده خواهد بود..

  16.همسو بودن آرا و نظرات دولت و مجلس تا چه حد می­تواند به تعالی و شکوفایی کشورمان منجر شود؟

  در هیچ شرایطی نمی­شود حوزة همسویی دولت و مجلس را به صورت یک قطبی نگاه کرد؛ یعنی اگر مجلس در تمامی لوایح با دولت موافق باشد یعنی مجلس یا دولت خوب است؟ من احساس می­کنم باید کلیه طرح­ها در مجلس بررسی شود.

  در طول برنامه دوساله دکتر روحانی هم نقاط ضعف و هم نقاط قوّتی وجود دارد. دولت در حوزة سیاست­های خارجی با تلاش شبانه روزی موفقیت هایی را کسب کرده که قابل تقدیر است و مقام معظم رهبری در چندین نوبت در مصاحبه ها و دیدارهای مختلف از زحمات دولت تشکر کرده­اند؛ امّا باید بپذیریم در بُعد سیاست داخلی مشکلاتی داریم که همچنان ادامه دارد. دولت نسبت به وعده­هایی داده شدة خود به خصوص در حوزة اشتغال و تورم، به خوبی عمل نکرده است. البته خود دولت اعتقاد دارد که جلوی تورم را گرفته است وبه آن به عنوان یک دست آورد نگاه می­کند و یا اینکه در حوزه اشتغال آمار و ارقامی از سوی مدیران استان­ها ارائه می­شود که در کف جامعه واقعیّت چیز دیگریست در حالیکه فشار تورم و اقتصاد بر مردم زیاد شده است. به طور کلّی احساس می کنم دولت در زمینه سیاست داخلی همچون سیاست خارجی موفقیت چندانی نداشته است.

  17.آیا تحت هر شرایطی تا پایان در عرصه انتخابات حضور خواهید داشت یا این که این احتمال وجود دارد به نفع شخصی کنار بروید؟

  این تصمیم نمی­تواند تصیمی فردی باشد؛ سعی می­کنم با دوستان مشورت کنم اگر صلاح دانستند این­کار را می­کنیم. ولی ما هستیم.

  18.نقش رسانه­ها در برگزاری انتخابات پرشور چگونه است؟ و نظر شما در مورد سایت گیل پرس نیوز چیست؟

  امروز، رسانه به عنوان یکی از تاثیرگذارترین وسائل ارتباط جمعی است که هدف خاصی را در سطح کشور دنبال می­کند. شبکه های اجتماعی و نشریات مجازی و الکترونیکی می­توانند تأثیر بسزایی در پرشور شدن انتخابات در سطح کشور داشته باشند اگر در رسانه­ها استقلال فکری حفظ شود و جانب دارانه به مسائل نگاه نشود رسالت خبری خود را بهتر می­توانند دنبال کنند. نشان دادن واقعیت، ظرفیت ها و اطلاع رسانی درست و توأم با واقعیت، نقشی است که رسانه می­تواند در این زمینه ایفا کند.

  از شما هم تشکر می­کنم وخسته نباشید می­گویم. إن شاءالله خط کاری و فکری شما در مسیر ارزش­های انقلاب و نظام باشد که به حمد الله تا به امروز اینگونه بوده است و ما نیز افتخار می­کنیم در خدمت شما باشیم و به عنوان خدمتگزار خدمت کنیم.

  ***سخن آخر

  مجدداً با تشکر از شما. دوست داشتم که شما درحوزة مدیریت شهری، منابع سرگردان ،اقتصادی و درآمدی شهر و سندهای بالا دستی که چطور به ارتقا شهر کمک می­کنند سؤالاتی را مطرح می­کردید. من احساس می­کنم 70% سوالات شما بیشتر جنبة حزبی دارد و تفکرات افراد را در حوزه های مختلف بررسی می­کند، امّا ما حدود 20 سال است؛ طرح­هایی را در انزلی در حوزة عمران داریم که مسکوت مانده است. لطفاً در این حوزه ها بیشتر کار شود تا ببینیم به عنوان مثال: آیا یک نماینده می­تواند بر روی خط راه آهن یا کنار گذر انزلی که باعث برون رفت سرمایه بسیار زیادی شده است تاثیر گذار باشد؟ آیا حوزة مدیریت شهری در انزلی متناسب با ظرفیت شهر و در شأن مردم انزلی بوده است؟/گیل پرس نیوز

  مطالب مرتبط :

  گزارش تصویری از دیدار ملوان و خوشه طلایی ساوه

  ملوان بندرانزلی در ورزشگاه تختی انزلی به مصاف خوشه طلایی ساوه رفت که این بازی با نتیجه سه بر دو به نفع خوشه طلایی به پایان رسید. ... مطلب کامل

  شکار قوهای خسته در تالاب انزلی

  ،دو تیم فوتبال ملوان انزلی و خوشه طلایی ساوه در هفته پنجم رقابت‌های لیگ یک از ساعت ۱۷ در ورزشگاه تختی انزلی به مصاف یکدیگر رفتند. داور: روح اله شریفی کمک‌ها: مرتضی هوشیار – ناصر رحیمی – وحید زمانی ناظر داوری: مختار مهدوی ملوانان در هفته اخیر با تغییر مدیریت مواجه شده و پژمان نوری و مازیار زارع مدیریت این باشگاه را بر عهده گرفتند، بازگشت کاپیتان‌های اسبق ملوان منجر به بازگشت احمدزاده به‌عنوان ... مطلب کامل

  تیم فوتبال ملوان بندرانزلی عصر فردا در هفته پنجم رقابت های لیگ یک به مصاف تیم خوشه طلایی ساوه خواهد رفت.

  با آمدن پژمان و مازیار که در اولین اقدام خود محمد احمدزاده را بعنوان سرمربی انتخاب کرده اند امیدهای زیادی در دل هواداران زنده شده است و فردا شاهد حمایت تمام قد هواداران از تیم خود خواهیم بود اما در سوی مقابل میدان تیم خوشه طلایی قرار دارد که از آن به عنوان تیم تازه وارد لیگ یکی یاد می شود اما نتایج و عملکرد آنها در پنج هفته ابتدایی ... مطلب کامل

  لایروبی حدود ۱۷ کیلومتر مسیر هدایت آب‌های سطحی در انزلی

  حسن پور قربان با اشاره به استفاده از نظرات کارشناسان در جلسات مدیریت بحران شهرداری برای کاهش میزان آبگرفتگی در سطح شهر افزود: چند نقطه حساس شهر لوله گذاری های مورد نیاز انجام شد و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در ۶۰ روز گذشته و قبل از بارندگی ها لایروبی انهار حدود هشت کیلومتر در انزلی و ۹ کیلومتر در غازیان برای هدایت آب های سطحی انجام ... مطلب کامل

  احمدزاده رسماً سرمربی ملوان بندر انزلی شد

  ، مالکیت باشگاه ملوان بندر انزلی روز شنبه از محسن میرآبی مالک قبلی این باشگاه گرفته و به پژمان نوری و مازیار زارع واگذار شد. پس از این انتقال، مالکان جدید باشگاه ملوان با محمد احمدزاده برای هدایت تیم فوتبال این باشگاه به توافق رسیدند و احمدزاده امروز (سه‌شنبه) رسماً به عنوان سرمربی جدید ملوان انتخاب شد. مطلب کامل

  واگذاری ملوان به نوری و زارع تصمیم درستی بود/ اشخاص بومی برای ملوان دلسوزتر و کارآمدتر هستند

  نصرت ایراندوست، پیشکسوت تیم فوتبال ملوان در گفت و گو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: واگذاری ملوان به نوری و زارع تصمیم درستی بود. مردم انتظار داشتند تیم به این اشخاص که از جنس ملوان هستند و در انزلی از محبوبیت بالایی برخوردارند واگذار شود. به هر حال انزلی چی می داند که شرایط ملوان چگونه است و راحت تر کار می کند ... مطلب کامل

  شهرداری ماهشهر ۲- ملوان انزلی ۱؛ شکست ملوان نیمه‌جان مقابل شهرداری ماهشهر

  دو تیم فوتبال ملوان انزلی و شهرداری ماهشهر در مرحله سوم رقابت‌های جام حذفی از ساعت ۱۹:۱۵ به مصاف یکدیگر رفتند. داور: میثم حیدری کمک‌ها: حمید نادری – بهمن عبدالهی – یاسر بابایی ناظر داوری: صفدر احمدی ترکیب تیم فوتبال شهرداری ماهشهر: علیرضا سلیمی - محسن ورزکار - امید قربانی - اویس کردجهان - روح‌الله شعبانی - سجاد عباسی - سالار افراسیابی - جواد ضیغمی - رضا خانی - علی‌محمد چراغی - جهانگیر عسگری. ترکیب تیم فوتبال ملوان انزلی: مبین ... مطلب کامل

  موافقت با درخواست نوری و زارع / قرارداد میرابی با ملوان فسخ شد!

  جلسه شورای تامین شهرستان بندرانزلی پیش از ظهر امروز با ریاست فرماندار بندرانزلی و با حضور مسئولان سیاسی و ورزشی ، پیشکسوتان فوتبال شهرستان بندرانزلی ، پژمان نوری (کاپیتان سابق) و مازیار زارع (بازیکن و مربی سابق) تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در محل فرمانداری این شهرستان جهت بررسی وضعیت تیم فوتبال ملوان و درخواست کاپیتان و بازیکن سابق این تیم مبنی بر در اختیار گرفتن مدیریت باشگاه ملوان تشکیل شد. طبق ... مطلب کامل

  اعلام حمایت امام جمعه بندرانزلی از مدیریت بومیِ با تجربه برای تیم ملوان

  ‌ ،حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در دیدار آقایان محمد احمدزاده و پژمان نوری دو تن از پیشکسوتان محبوب ملوان با ایشان، از آمادگی اعلام شده جهت بر عهده گرفتن مسئولیت اداره تیم در شرایط نامطلوب کنونی؛ ضمن ابراز حمایت، مقرر گردید طرح پیشنهادی و برآورد های لازم برای مدیریت تیم را جهت پیگیری ارائه نمایند. امام جمعه بندرانزلی در این دیدار ضمن تقدیر از همه‌ی کسانی که ... مطلب کامل

  انتصابات جدید در استانداری گیلان | زارع اولین احکام خود را صادر کرد.

  ارسلان زارع در احکام جداگانه‌ای مجید هاشم پور را به عنوان مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری، یوسف گلشن را به عنوان مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی و محمدحسین شاهکویی را به عنوان مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری منصوب کرد. همچنین با صدور حکمی از سوی استاندار گیلان، اسماعیل قاسمی به سمت بخشدار مرکزی شهرستان بندر انزلی منصوب شد. گفتنی است پیش از این شاهگویی دربیر ستاد مبارزه با مواد ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.