• برگزاری جلسه مشترک بین مدیران کل هواشناسی و شیلات استان گیلان    :   به نقل از روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان, محمد دادرس مدیر این اداره کل در ابتدا با اشاره به توانمندیهای هواشناسی در خصوص همکاریهای انجام گرفته ...
 • در رابطه با پرونده محیط زیستی‌ها منتظر نظر دادگاه بمانیم/مسئولان نباید در طرح لایروبی تالاب انزلی اجازه تخریب محیط زیست را بدهند/اگر با احداث کارخانه‌ای محیط زیست تخریب شود باید جلوی آن گرفته شود    :   حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در نشست هم اندیشی با فعالان محیط زیستی با تبریک ولادت امام رضا (ع) اظهار کرد: حفظ محیط زیست ...
 • دعوت از محمدرضا محرمی و مهدی هاشمی به اردوی تیم ملی جوانان    :   محمدرضا محرمی و مهدی هاشمی به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شدن. کادر فنی تیم ملی فوتبال جوانان اسامی بازیکن را جهت برگزاری اردوی ۱۰ روزه تیرماه اعلام کرد. اسامی نفرات ...
 • فرماندار نمی تواند بگوید من تیم دار نیستم و کار فرمانداری تیم داری نیست/ عکس انتخاباتی دردی از ملوان دوا نمی کند    :   حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرانزلی با اشاره به اینکه امروز روز ملی عفاف و حجاب به یاد واقعه اسفناک مسجد گوهرشاد ...
 • وضعیت بحرانی قوهای سپید انزلی    :   به نقل از ورزش سه، ملوان یکی از تیم های ریشه دار شمال کشور می باشد که بازیکنان فراوانی را به فوتبال ایران معرفی کرده است. چند روز قبل ملوانان ...
 • شناسایی کلاهبردارن تلفنی در بندر انزلی    :   مجید حسینی، فرمانده انتظامی بندرانزلی با اعلام این خبر گفت: متهمان که ۲ مرد ۲۶ و ۲۸ ساله و یک زن ۲۳ ساله بودند با ورود به طلافروشی ...
 • دکتر حسین متقی طلب : با توانایی که در حوزه های کارآفرینی و مدیریت اجرایی دارم ورود کردم (قسمت 2)

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  9.برای اداره باشگاه ملوان که با خیل عظیمی از هوادار روبه روست، چه برنامه ای دارید؟

  به نظرم بهتر است ورزش انزلی را مورد بحث قرار دهیم. ملوان به عنوان شناسنامة ایران، شمال کشور و به خصوص برندی به نام بندرانزلی است. به همین دلیل به اندازه کافی مورد توجه قرار گرفته است و اگر امروز موفقیّتی حاصل نمی­شود به خاطر عدم مدیریت در باشگاه ملوان است. من احساس می­کنم ورزش بندرانزلی از ریل اصلیش خارج شده است؛ مگر می­شود یک هیئت با سالی 70 هزار تومان رشد کند؟ ورزشکار چه انگیزه ای دارد؟؟من انتقاد دارم. ما برنامه هایی داریم که اگرحمایت های دولتی که اکنون نیست در آینده هم نباشد با ورود بخش خصوصی و برند سازی با نام ملوان در حوزه ورزش درآمد خوبی برای باشگاه تأمین کنیم. احساس می­کنم هرچقدر باشگاه ملوان را از سیاست کنار بگذاریم این باشگاه زودتر به ماهیت اصلیش نزدیک می­شود و بسیاری از چالش­هایی را که امروزه شاهد آن هستیم در آینده نخواهیم داشت.

  10.برای نجات تالاب چه باید کرد؟

  بحث تالاب در حدود 20 سال راکد و مسکوت مانده است. تالاب شجره ای دارد، یک روزه به وجود نیامده که یک روزه نیز سنبل آبی را از تالاب جمع کنیم. ما نتوانستیم از ورود بسیاری از فاضلاب­های بالادستی از رودخانه­های لوندویل سروان شهر رشت و ورود فاضلاب شهری به رودخانه های منتهی به تالاب جلوگیری کنیم. حتّی نتوانستیم برای جلوگیری از ورود فاضلاب به تالاب، تصفیه­خانه هایی را متناسب با این مشکل در انزلی تعبیه کنیم. برنامه ما این است که مشکل تالاب را با توجه به سرمایة موجود در آن حل کنیم وایجاد اشتغال نیز داشته باشیم. این مورد را می­توان با ایجاد صنایع تبدیلی انجام داد. جزئیات و راه­ها ی برون رفت از آن، توزیع منابع مالی و زمانبندی یک بحث بسیار گسترده است امّا در اقدام اولیه می­توان تالاب را در بُعد اشتغال و صنایع تبدیلی، ظرفیت سازی کرد.

  11. چه مشکلات قانونی را برای کشور در الویت می دانید؟ و چه طرحی برای رفع آن دارید؟

  بالاترین مشکلی که در سطح کشور وجود دارد منطقه ای است، که شاهد تبعات آن هستیم، امّا بخش عمده­ای که مردم را آزار می­دهد مبحث اشتغال می­باشد، که با طرح­ها و برنامه هایی که وجود دارد می­توان دولت را مکلّف به حمایت­های استانی و تامین و تخصیص منابع مالی به شهرستانها کرد. به نظرم این اولین موردی است که با توجه به قوانین مسکوتی که وجود دارد می­توان در زمینه اشتغال برای جوانان انزلی در نظر گرفت.

  12.در تقابل دو امر کاهش تورم و افزایش اشتغال، اولویت با کدام است؟ چگونه می توان برای کاهش فشار تورم و بیکاری بر مردم به شرایطی بهینه دست یافت؟ دلایل عدم تحقق سیاست های بخش اشتغال چیست؟

  اشتغال در سطح کشور

  13.رویکرد شما در سیاست خارجی و نحوة تعامل با کشورهای منطقه با توجه به بیداری اسلامی چگونه خواهد بود؟ نقش مجلس در این تعاملات چیست؟

  ما شناسنامه و عملکردی در حوزة روابط بین الملل در طول 37 سال انقلاب شکوهمند اسلامی داریم. کسانی هستند که دشمنان قسم خورده انقلابند و هیچگاه از خاطرة مردم ایران پاک نخواهند شد و این دستاوردها به عنوان میراث انقلاب به دست جوانان این کشور می­رسد. با توجه به اینکه رویکرد ما در حوزة روابط بین الملل احترام متقابل است با حفظ استقلال و پیش گرفتن اقتصاد مقاومتی درون کشور، می­توانیم تعاملاتی را با کشورهای منطقه و کل جهان داشته باشیم، امّا چنانچه قرار بر این باشد که دروازه های ایران بر روی کسانی که در طول 37 سال، علیه انقلاب و مردم توطئه کرده­اند یا بودجه ای را صرف این کار­ها کرده­اند باز شود؛ باری آسیب زدن به پیکره کشور و نفوذ در آن باشد. یکی از راهها ی نفوذ این است که با فکر استعمارگری خود از فرصت برجام استفاده کرده و تعاملاتی را با کشور داشته باشند و جوانان مارا به سمت و سویی ببرند که از استقلال فکری و اقتصادی جدا شوند و یا با واردات محصولات خودشان به تولیدات ما ضربه بزنند. ما باید جلوی آنها را بگیریم. چون هر محصولی که وارد می­شود یک پیام فرهنگی غربی را با خود همراه دارد که بسیاری از آنها می­تواند ما را از مسیر اصلی انقلاب و اهدافی که پس از 37 سال داشتیم دور کند. من اعتقاد دارم با توجه به ظرفیت­هایی که در دورة جناب آقای روحانی در روابط بین الملل به وجود آمده است؛ می­توانیم این ظرفیت­ها را به نفع مردم و آیندة کشور رقم بزنیم و جلوی نفوذ و سوءاستفاده را بگیریم.

  14.در این 2 سال نقاط ضعف و قدرت دولت را در چه می­بینید ؟نظرتان دربارة توافق هسته ای چیست ؟ و کمیسیون برجام را چگونه دیدید؟

  سؤال شما کلّی است. در هیچ شرایطی نمی شود این موضوع را یک قطبی دید باید بر روی طرح ها بررسی صورت بگیرد؛ اگر در زمینه برجام مجلس ورود نمی کرد و کارشناسی درست صورت نمی­گرفت با الان فرق نمی کرد؟

  تفکر من این است دوستان دیگر را نمی دانم، زمانیکه یک نماینده برای منافع ملت، حوزة انتخابیه خود و دفاع از انقلاب قسم می­خورد و از کشور خود در منطقه دفاع می کند اگر در لایحه ای که به نفع کشور باشد مخالفت کند خود کشور ضربه می خورد پس مجلس باید با بررسی لوایح، صادقانه برخورد کند.

  دولت در این دوسال در سیاست های خارجه موفق بوده است همانطوری که مقام معظّم رهبری هم بارها از هیأت دولت تشکّر کردند، اما در زمینه سیاست داخلی ضعف های بسیاری دارد مخصوصاً در زمینه اشتغال و تورم قول­هایی دادند و نتوانستند عمل کنند. البته دوستان اعلام می­کنند که تورم را مهار کرده­اند و این را دستاورد خود می دانند و یا اینکه در حوزة اشتغال توسط مدیران آمارهایی در استان ها داده می شود اما در کف شهرها چیز دیگری می بینیم. در کل احساس می کنم در حوزة داخلی مانند حوزه خارجی موفق نبودیم.

  15.چه اندازه خود را نماینده شهرتان و نماینده مردم کل کشور می دانید؟ چه تضمین و روشی دارید تا به جای تمرکز بر مسائل منطقه ای، نگرش کلان ملی را دنبال کرده و وقت و تلاش خود را بر اساس منافع کل کشور هزینه کنید؟

  هر کدام از نمایندگان پس از انتخاب شدن یک وظیفه ای را در قبال تمامی مردم خواهند داشت. نمی­توان گفت چون من مرز مشترک با فلان کشور ندارم پس وظیفه ای در آن زمینه ندارم. نه اینگونه نیست. نقش یک نماینده نقشی ملّی است وباید در کلیه عرصه ها قابلیت دفاع، ایده­پردازی، تصویب قوانین و ارائة طرح را داشته باشد. ولی باید حوزه هایی را برای خود در نظر بگیرد. حوزة انتخابی نماینده، به عنوان یکی از تفکرات اصلی نماینده خواهد بود..

  16.همسو بودن آرا و نظرات دولت و مجلس تا چه حد می­تواند به تعالی و شکوفایی کشورمان منجر شود؟

  در هیچ شرایطی نمی­شود حوزة همسویی دولت و مجلس را به صورت یک قطبی نگاه کرد؛ یعنی اگر مجلس در تمامی لوایح با دولت موافق باشد یعنی مجلس یا دولت خوب است؟ من احساس می­کنم باید کلیه طرح­ها در مجلس بررسی شود.

  در طول برنامه دوساله دکتر روحانی هم نقاط ضعف و هم نقاط قوّتی وجود دارد. دولت در حوزة سیاست­های خارجی با تلاش شبانه روزی موفقیت هایی را کسب کرده که قابل تقدیر است و مقام معظم رهبری در چندین نوبت در مصاحبه ها و دیدارهای مختلف از زحمات دولت تشکر کرده­اند؛ امّا باید بپذیریم در بُعد سیاست داخلی مشکلاتی داریم که همچنان ادامه دارد. دولت نسبت به وعده­هایی داده شدة خود به خصوص در حوزة اشتغال و تورم، به خوبی عمل نکرده است. البته خود دولت اعتقاد دارد که جلوی تورم را گرفته است وبه آن به عنوان یک دست آورد نگاه می­کند و یا اینکه در حوزه اشتغال آمار و ارقامی از سوی مدیران استان­ها ارائه می­شود که در کف جامعه واقعیّت چیز دیگریست در حالیکه فشار تورم و اقتصاد بر مردم زیاد شده است. به طور کلّی احساس می کنم دولت در زمینه سیاست داخلی همچون سیاست خارجی موفقیت چندانی نداشته است.

  17.آیا تحت هر شرایطی تا پایان در عرصه انتخابات حضور خواهید داشت یا این که این احتمال وجود دارد به نفع شخصی کنار بروید؟

  این تصمیم نمی­تواند تصیمی فردی باشد؛ سعی می­کنم با دوستان مشورت کنم اگر صلاح دانستند این­کار را می­کنیم. ولی ما هستیم.

  18.نقش رسانه­ها در برگزاری انتخابات پرشور چگونه است؟ و نظر شما در مورد سایت گیل پرس نیوز چیست؟

  امروز، رسانه به عنوان یکی از تاثیرگذارترین وسائل ارتباط جمعی است که هدف خاصی را در سطح کشور دنبال می­کند. شبکه های اجتماعی و نشریات مجازی و الکترونیکی می­توانند تأثیر بسزایی در پرشور شدن انتخابات در سطح کشور داشته باشند اگر در رسانه­ها استقلال فکری حفظ شود و جانب دارانه به مسائل نگاه نشود رسالت خبری خود را بهتر می­توانند دنبال کنند. نشان دادن واقعیت، ظرفیت ها و اطلاع رسانی درست و توأم با واقعیت، نقشی است که رسانه می­تواند در این زمینه ایفا کند.

  از شما هم تشکر می­کنم وخسته نباشید می­گویم. إن شاءالله خط کاری و فکری شما در مسیر ارزش­های انقلاب و نظام باشد که به حمد الله تا به امروز اینگونه بوده است و ما نیز افتخار می­کنیم در خدمت شما باشیم و به عنوان خدمتگزار خدمت کنیم.

  ***سخن آخر

  مجدداً با تشکر از شما. دوست داشتم که شما درحوزة مدیریت شهری، منابع سرگردان ،اقتصادی و درآمدی شهر و سندهای بالا دستی که چطور به ارتقا شهر کمک می­کنند سؤالاتی را مطرح می­کردید. من احساس می­کنم 70% سوالات شما بیشتر جنبة حزبی دارد و تفکرات افراد را در حوزه های مختلف بررسی می­کند، امّا ما حدود 20 سال است؛ طرح­هایی را در انزلی در حوزة عمران داریم که مسکوت مانده است. لطفاً در این حوزه ها بیشتر کار شود تا ببینیم به عنوان مثال: آیا یک نماینده می­تواند بر روی خط راه آهن یا کنار گذر انزلی که باعث برون رفت سرمایه بسیار زیادی شده است تاثیر گذار باشد؟ آیا حوزة مدیریت شهری در انزلی متناسب با ظرفیت شهر و در شأن مردم انزلی بوده است؟/گیل پرس نیوز

  مطالب مرتبط :

  کسب رتبه یک آزمون سراسری کارشناسی ارشد توسط دانشجوی دانشگاه آزاد بندرانزلی

  ، نتایج اولیه آزمون سراسری کارشناسی ارشد سال ۹۸ اعلام و محمد الغوثی دانشجوی کارشناسی ناپیوسته رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی- مدیریت و برنامه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی موفق به کسب رتبه یک این آزمون در مجموعه رشته‌های علوم ورزشی شد. الغوثی که متولد سال ۱۳۷۴ است در عرصه ورزش نیز فعال بوده و سابقه بازی در رده‌های مختلف سنی تیم فوتبال ملوان بندرانزلی و جوانان استقلال ... مطلب کامل

  تیمداری وظیفه فرماندار نیست | تا روزی که هستم از ملوان بندرانزلی حمایت می‌کنم

  به نقل از دیارمیرزا، اسماعیل حیدری آزاد فرماندار شهرستان بندرانزلی در پاسخ به انتقاد و انتظار برخی از هواداران تیم محبوب ملوان بندرانزلی در خصوص کمک و حمایت از تیم محبوبشان اظهار کرد: در هیچ جای قانون تیم‌داری و باشگاه داری جزو وظایف فرماندار نیست اما بنده به عنوان فرماندار و نماینده عالی دولت محترم تدبیر وامید و خادم کوچک شما مردم بزرگ خادم مردم شریف و نجیب انزلی ... مطلب کامل

  ایراندوست دلسرد شد/ امسال واقعا تنها بودیم

  به گزارش ایسنا، یازدهمین دوره از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بانوان به پایان رسید. لیگ امسال اتفاقات تلخ و شیرین زیادی داشت. قطعاً یکی از بهترین خاطرات بازگشت دوباره ملوان بندرانزلی به جریان مسابقات بود. این تیم که در تاریخ هشتم مرداد ۱۳۹۵ منحل شده بود بعد از دو سال دوری دوباره به لیگ بازگشت تا هواداران پرشور انزلی را به ورزشگاه‌ها بکشاند و توجه به فوتبال بانوان را بیش ... مطلب کامل

  اولین جشنواره بزرگ ورزش های آبی و هوایی شمال ایران

  اولین جشنواره بزرگ ورزش های آبی و هوایی شمال ایران به همت هیئت انجمن های ورزشی استان گیلان در دو بخش بانوان وآقایان و در رده های سنی مختلف برگزار می شود. گفتنی است این جشنواره روز پنج شنبه ۲۰ تیرماه ساعت ۱۶ در بندرانزلی، خیابان پاسداران ( اسکله مارینا ) همراه با برنامه های متنوع و اهداء جوایز اجرا خواهد شد. مطلب کامل

  تهمتن وکیل منفرد رسما عضو شورای انزلی شد | انتخاب رئیس و اعضای هیات رئیسه

  جلسه فوق العاده و علنی شورای اسلامی شهر بندرانزلی به منظور جایگزینی عضو علی البدل شورا و تعیین هیات رئیسه شورا، روز دوشنبه برگزار شد. در این نشست تهمتن وکیل منفرد به عنوان عضو علی البدل شورا جایگزین امیر احمدی فرد عضو مستعفی شورای انزلی شد. همچنین با ۴ رای اعضای شورا شعبان جعفری که پیش از این نائب رئیس شورای شهر انزلی بود به عنوان رئیس شورا انتخاب شد. اعضای شورا با ... مطلب کامل

  طرح بایوجمی تالاب انزلی طرحی غیرکارشناسی است .

  ، نشست هم اندیشی در خصوص طرح بایوجمی تالاب انزلی با حضور حجت الاسلام محمدجوادباقری ارومی امام جمعه اسالم، پرفسورمحمدعلی گلزاری فوق دکتری محیط زیست از هلند و از مفاخر گیلان و آقایان پوریوسف و جانباز از فعالان و دوستداران محیط زیست در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد. «سیدعبدالجواد شمس الدین» در این نشست ضمن بیان دغدغه های مردم انزلی در خصوص اجرای طرح بایوجمی در تالاب انزلی ... مطلب کامل

  دانشجوی اهل انزلی دیپلم افتخار جشنواره بین المللی کارتون سوریه را کسب کرد.

  دلارام غلامی دانشجوی رشته ارتباط تصویری دانشگاه گیلان دیپلم افتخار جشنواره بین المللی کارتون سوریه ۲۰۱۹ با موضوع قلم را از آن خود کرد به گزارش انزلی انلاین، همچنین اثر دیگری از این هنرمند cartoon 2019 با موضوع وقت به فینال راه یافت و در کاتالوگ پانزدهمین جشنواره بین المللی کارتون سوریه نیز چاپ شد. دلارام غلامی متولد ۱۵ مهر ۱۳۷۷ بندرانزلی است. وی به خبرنگار ایرنا گفت: نقاشی را از سال ... مطلب کامل

  پرچم بارگاه رضوی فضای شهر ساحلی انزلی را متبرک کرد.

  ، عصر یکشنبه همزمان با دهه کرامت خادمان حرم حضرت معصومه (س) با سفر به بندرانزلی و همراه آوردن پرچم بارگاه ملکوتی آن حضرت، فضای بندرانزلی را متبرک کرد. حجت الاسلام حسینی اراکی در مراسم جشن میلاد حضرت معصومه (س) در مسجد سوسر بندرانزلی اظهار کرد: زمانی که پرچمی به اهل بیت (ع) منصوب می شود شفا دهنده است. وی افزود: این مراسم زینت بخش حضور افرادی است که خادم حضرت فاطمه ... مطلب کامل

  احیای تالاب انزلی به روش بایوجمی متوقف شد.

  پروژه احیای تالاب انزلی به روش بایوجمی که به صورت پایلوت در استخر شماره ۴ قلم گوده شبیه سازی و در مرحله اول در ۵۰ هکتار از تالاب انزلی در حال اجرا بود با دستور دادستان انزلی متوقف شد. حجت الاسلام شمس الدین امام جمعه انزلی با انتقاد از اجرای روش بایوجمی در تالاب انزلی خواستار توقف این طرح شده و گفته بود: «کارشناسان مخالف این پروژه، با حفظ تالاب ... مطلب کامل

  تالاب تیتانیومی ۱۰۰۰ میلیاردی!

  طرح جامع مدیریت یکپارچه حفاظت از تالاب انزلی در سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ توسط دفتر جایکا (آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن) تهیه شد. طی سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ فاز اول طرح مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی اجرا و فاز دوم از سال ۲۰۱۵ آغاز و قرار بود تا تابستان ۲۰۱۹ ادامه داشته باشد. از حذف گونه‌های مهاجم تا لایروبی کارشناسان ایرانی و ژاپنی همه تلاش خود را برای اجرای طرح مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.