امير احمدي فرد : بودجه شهرداري بايد بر اساس عدالت اجتماعي بسته شود

چاپ

به گزارش اختصاصي پايگاه خبري انزلي آنلاين ، صبح امروز و همزمان با ايام ا… دهه مبارك فجر جهت بازديد از دو پروژه لوله گذاري فاضلاب و احداث پارك آذري در محله ي نيمه شعبان با امير احمدي فرد عضو شوراي اسلامي شهر بندرانزلي همراه شديم .
احمدي فرد با بيان اينكه از لحظه ي ورود به شوراي شهر الويت بنده بستن بودجه بر اساس عدالت اجتماعي بوده اظهار داشت : خيلي از مناطق محروم بودند كه در گذشته آروزي داشتن يك پارك را داشتند ، چرا بايد همه ي بودجه در مركز شهر متمركز شود ؟ عدالت اجتماعي يعني اينكه اين بودجه در همه ي محلات انزلي به طور يكسان پخش شود و همه ي مردم از آن بهره مند بشوند .
احمدي فرد گفت : احداث پارك آذري كه هم اكنون به مراحل نهايي رسيده و ان شا الله روز بيست و يكم بهمن ماه افتتاح ميشود در راستاي تحقق همان عدالت اجتماعي بوده است زيرا مردم خوب ِ نيمه ي شعبان نيز اين حق را دارند تا مانند بقيه ي محلات مركزي انزلي از اين امكانات بهره مند شوند .
احمدي فرد ضمن تقدير و تشكر ويژه از همه ي اعضاي شوراي شهر و شهردار بندرانزلي گفت : در يك سال و نيم اخير در زمينه ي احداث پارك ها در محلات بسيار موفق عمل كرده ايم ، پارك عاشورا را افتتاح كرديم ، پارك آذري و شقايق هم در دهه مبارك فجر افتتاح ميشود و به اميد خدا در سال 94 هم پارك اختركاويان را افتتاح ميكنيم . IMG_0066 عضو شوراي شهر بندرانزلي اظهار داشت : جا دارد از آقاي اميري رييس آب و فاضل آب شهرستان هم تشكر لازم را داشته باشم كه در راستاي تكميل فاضلاب شهري لوله هاي لازم را جهت لوله گذاري و هدايت آب هاي سطحي در اختيار ما قرار دادند . IMG_0061 احمدي فرد در پاسخ به سوال خبرنگار انزلي آنلاين در خصوص بودجه 94 گفت : بودجه ي 94 با مبلغ 41 ميليارد تومان به شوراي شهر فرستاده شده كه 18/6 ميليارد تومان سهم بودجه ي جاري شهرستان و 22/4 ميليارد تومان سهم اعتبارات عمراني است كه امروز 19 بهمن اولين جلسه ي بودجه ي شورا برگزار ميشود .

عضو شوراي شهر بندرانزلي ضمن يادآوري سه وظيفه ي اصلي شورا گفت : انتخاب شهردار ، تصويب بودجه و نظارت بر بودجه اصلي ترين وظايف شوراي شهر است ، و اينكه در دو وظيفه ي شورا ما بودجه را ميبينيم نشان از اهميت اين موضوع براي عمران و آبادي شهر دارد .
احمدي فرد گفت : ما بايد طوري برنامه ريزي كنيم تا هر ساله از درآمد ناپايدار شهرداري كم و به درآمدهاي پايدار شهرداري اضافه شود . ان شاالله با چشم انداري كه براي انزلي در نظر گرفته ايم بتوانيم به درآمد پايدار برسيم و شهري با امكانات گردشگري و تفريحي زيبا بسازيم و از بار ترافيكي شهر كم كنيم .
احمدي فرد در پاسخ به سوال خبرنگار انزلي آنلاين مبني بر اينكه آيا از عملكرد شهردار در خصوص بودجه سال 94 رضايت داريد يا خير گفت : شهردار تمام تلاش خود را ميكند تا به حداقل ها براي مردم شهر برسيم ، بودجه 94 با 20 درصد رشد به شورا فرستاده شده و جا دارد از شهردار تشكر كنم اما در طي ساليان گذشته بودجه ما وابستگي شديدي به درآمدهاي ناپايدار داشته كه حل اين مشكل نيازمند برنامه ريزي بلند مدت است و نمي شود در يك شب يا يك سال درآمدهاي ناپايدار را از بين ببريم و به سمت درآمدهاي پايدار برويم .
عضو شوراي شهر بندرانزلي ايجاد آسفالت و احداث پارك ها را از وظايف ذاتي شهرداري ناميد و اظهار داشت اين شهر نياز به قصر بازي ، باغ پرندگان ، تله كابين و كارتينگ مناسب دارد تا هم مردم انزلي از آنها استفاده كنند و هم سبب ماندگاري مسافرين در شهر شويم تا كسب و كار مردم انزلي نيز با حضور آنها رونق بيشتري بگيرد .
خبرنگار : مرتضي نمايشي
IMG_0067IMG_0077IMG_0082IMG_0082