ستاد بحران انزلی آماده مقابله با برف است

چاپ

به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، با توجه به پیش بینی های اداره هواشناسی و احتمال بارش برف در شهرستان بندرانزلی بعد از ظهر امروز (پنجشنبه) ماشین آلات شهرداری بندرانزلی در مانوری آمادگی خود را برای مقابله با بارش برف آزمایش کردند.

قاسم روحانی فر فرماندار بندرانزلی در رابطه با اقدامات مسئولین شهری برای مقابله با بحران احتمالی برف به خبرنگار انزلی کلاب گفت: با توجه به مصوبات ستاد بحران شهرستان بندرانزلی آماده مقابله با بحران برف هستیم و پیش از این سه جلسه برگزار کرده بودیم و چهارمین جلسه نیز دو روز پیش برگزار شد و مصوب کردیم تمام دستگاه ها در زمان بحران آماده باشند.

فرماندار انزلی با اعلام اینکه آمادگی کامل برای کنترل شرایط را داریم، افزود: خوشبختانه امسال از وجود همه دستگاه ها حتی دستگاه های خصوصی استفاده کرده ایم و لیست همه ماشین آلات را آماده کرده ایم، شهرداری نیز امروز با ۴۰ دستگاه آمادگی خود را اعلام کرد و ساعتی پیش مانوری را برای آمادگی بیشتر نیروها برگزار کرد که از این ۴۰ دستگاه ۱۲ بیل برفروب بودند که آماده عملیات هستند.

 

روحانی فر با اشاره به کاهش شدید دما در شهرستان خاطر نشان کرد: طبق پیش بینی اداره کل هواشناسی استان گیلان از بعد از ظهر امروز تا روز یکشنبه هوا بسیار سرد خواهد بود و احتمال می رود امشب یا فردا شاهد بارش برف در شهرستان بندرانزلی باشیم.

وی در رابطه با وضعیت گاز مصرفی شهروندان گفت: تا این لحظه قطعی گاز در شهرستان نداشته ایم و خدا را شکر در بحث عوامل انرژی مشکلی نداریم و ادارات مربوطه نیز آمادگی خود را اعلام کرده اند.

فرماندار در خصوص فعالیت نانوایی ها گفت: سال گذشته در بحران برف شهروندان به هیچ عنوان با مشکل نان مواجه نبودند و امسال نیز به اندازه کافی آرد بین نانوایی ها توزیع شده است.

قاسم روحانی فر در پایان از مردم خواست در صورت بارش برف نکات ایمنی را رعایت کنند و در اینباره افزود: طبق پیش بینی ها بارش برف به شدت سال گذشته نخواهد بود اما از مردم می خواهم با شهرداری، اداره راه، راهنمایی و رانندگی و سایر دستگاهها همکاری های لازم را داشته باشند تا در صورت بارش برف بتوانیم شرایط را کنترل کنیم.