• تهمتن وکیل منفرد رییس کمیسیون برنامه،بودجه و عمران شهری شورای اسلامی شهر بندرانزلی شد    :   در این انتخابات که ظهر امروز شنبه ۲ شهریور ماه با حضور اعضای کمیسیون برگزار شد، از میان آقایان تهمتن وکیل منفرد و یاسر کریم بخش آقای وکیل منفرد با ...
 • سرمربی موقت تیم فوتبال ملوان بندر انزلی انتخاب شد.    :   انتخاب سرمربی موقت برای ملوان بندر انزلی به نقل از روابط عمومی باشگاه ملوان بندر انزلی، با تصمیم محسن میرآبی مالک باشگاه ملوان، آرتا منهاجی به عنوان سرمربی موقت تیم ...
 • لطیفی: قبل از شروع لیگ استعفایم را نوشته بودم    :   به نقل از "ورزش سه"، علی لطیفی بعد از تساوی تیمش مقابل آرمان گهر سیرجان در هفته دوم لیگ دسته اول در نشست خبری اظهار داشت: ما ۳، ۴ بازیکن ...
 • راه‌اندازی محل نگهداری سگ‌های بی‌پناه و احشام سرگردان در انزلی    :   حسن پورقربان با بیان اینکه قطعه زمینی در منطقه سنگاچین (گلوگاه) به مساحت ۸۰۰۰ متر مربع توسط منابع طبیعی در اختیار شهرداری قرار گرفته و مجوزهای لازم توسط ادارات ...
 • اخراج سرمربی ملوان    :   علی لطیفی سرمربی تیم فوتبال ملوان انزلی بعد تساوی این تیم مقابل تيم آرمان گهر سیرجان در ورزشگاه تختی انزلی در هفته دوم لیگ دسته اول فوتبال کشور، ...
 • ۶۵ پروژه عمران شهری و روستای هفته دولت در انزلی افتتاح می شود    :   ، اسماعیل حیدری آزاد ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به بهره برداری از ۶۵ پروژه‌های عام المنفعه همزمان با هفته دولت در شهرستان انزلی، گفت: برای این پروژه‌ها ...
 • عبدالغفار شجاع:

  بعضی از فرمانداران گیلان اعتقادی به این دولت ندارند

  فقط نباید در انتظار اعتبارات دولتی باشیم، باید پیگیر اعتبارات از دکتر نوبخت باشیم. چرا باید پروژه سد شفارود سالها در این وضعیت باشد ؟ چرا باید بخش خصوصی بیاید در استان و بخواهد کاری انجام دهد اما طرح آن هفت ماه در دست بررسی باشد؟

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  و به نقل از اعتدال شمال، عبدالغفار شجاع مشاور معاون راهبردی و برنامه ریزی رییس جمهور ضمن تبریک هفته دولت در خصوص تشریح عملکرد دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: پس از گذشت سه و سال و اندی از استقرار دولت؛ این دولت تلاش بسیاری انجام داده است تا بتواند کشور را به وضعیت مطلوبی برساند. باید ببینیم که دولت تدبیر و امید از آغاز چه چیزی را تحویل گرفته است و تا کنون توانسته چه چیزی را تحویل دهد. وی افزود: اقدامات و عملکرد دولت تا کنون به عقیده بنده بی نظیر بوده است. دولت در مقطعی بر سر کار آمد که نگرانی های شدید و ناامیدی در زمینه آینده کشور بین آحاد مردم و جوانان وجود داشت و دولت یک ویرانه را تحویل گرفت. شجاع ادامه داد: در زمانی که دولت دکتر روحانی بر سر کار آمد بخش های مختلف کشور اعم از اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کردند ، بخش تولید در کارخانجات به صفر رسیده بود. وضعیت اداره امور داخلی از نظر اقتصادی اسفناک بود.

  وی اضافه کرد: دولت قبلی حتی توان پرداخت حقوق یکساله کارکنان خود را نداشت که دولت تدبیر و امید با تاخیر و قرض گرفتن از بانکها در ماه اول شروع بکار خود توانست این عقب ماندگی ها را جبران کند.

  وی تصریح کرد : در زمینه سیاست خارجی به علت سیاست غلط دولت های نهم و دهم، کشور ایران به مسیری رفت که کشور یک دوستی در میان کشورهای دنیا نداشت البته به جز آن کشورهایی که از ایران کمک می گرفتند. شجاع ادامه داد: حوزه سیاست خارجی به صفر رسیده بود و در این مدت حوزه های مختلف ترمیم شد . میدان نفتی مشترک که کشور ما با کشورهای دیگر داشت در طول مدت ده سال به علت وجود تحریم ها نتوانستیم برداشت داشته باشیم و به علت عدم مدیریت شرکت های فعال در این عرصه رفتند و حق و حقوق کشورمان از میادین نفتی از بین می رود و همسایگان ایران در حال برداشت از این میادین هستند.

  وی اضافه کرد: دولت در حال ساماندهی این موارد است و امروز بخش برداشت نفت ما فعال شده و میزان صادرات نفت کشور خوب است اگر چه نفت به میزان یک چهارم قیمت زمان دولت نهم و دهم است اما به تدریج وضعیت دولت در حال شکل گیری است و روند صعودی به خود گرفته است.

  وی خاطر نشان کرد: تحریم اثرات خود را بر کشور گذاشته و خط رشد منفی اقتصادی به سمت مثبت پیش میرود و برجام در کشور تاثیر خود نشان می دهد و وضعیت به سمتی می رود که به زمان قبل از تحریم ها بر می گردیم.

  شجاع تصریح کرد: نباید ایجاد ناامیدی در کشور کنیم و نباید عجول باشیم. منحنی عملکرد دولت در همه بخش ها روند مثبت دارد و در حال شکل گیری ست.

  شجاع در خصوص استان گیلان گفت: بسیاری از استانها پس از سپری کردن دوران جنگ با تزریق اعتبارات ارزی و ریالی از حالت رکود خارج شدند اما استان گیلان متاسفانه اینگونه نشد. وی در زمینه محصولات کشاورزی و صنعت در استان اظهار داشت :وضعیت تولید چای از ۳۴ هزار هکتار به ۱۵ هزار هکتار رسید ، تولید ابریشم در گیلان افت کرد، صید و صیادی ماهیان از بین رفته است و با کمک شیلات این صنعت ادامه دارد و آمار اراضی زیر کشت تولید محصولات در استان پایین است.

  وی در خصوص آمار اشتغال در استان اضافه کرد: آمار و ارقامی که توسط استانداری بیان می شود بنده چنین اشتغال را مشاهده نمی کنم.درصد قابل توجهی از کارخانه های استان تعطیل شده اند و بقیه کارخانه ها زیر ۵۰ درصد فعال هستند پس این اشتغالها که می گویند در کجاست ? و به مردم اعلام کنند.
  شجاع در خصوص توجه دکتر نوبخت به گیلان اذعان داشت: اینگونه نیست که آقای دکتر نوبخت اعتبارات را به استان اختصاص دهند. مسوولین ما در استان باید به فکر پیگیری برای جذب این اعتبارات باشند .استانهای دیگر کشور که رشد چشمگیری داشته اند در وهله نخست نمایندگان آنان در مجلس نقش مهمی ایفا کرده اند. وی افزود: در مراحل بعدی هماهنگی بین استاندار ، نمایندگان و ولی فقیه در استان نقش بسزایی در میان دارد. شجاع گفت: در ادوار گذشته مجلس، تلاش ما نمایندگان بر این بود که با ایجاد تعامل و هماهنگی در جهت توسعه حرکت کنیم، ایجاد راه آهن و احداث سدها و مزایایی که وارد استان شد مرهون فعالیت های نمایندگان استان در گذشته است.

  وی تاکید کرد : در عین حال که باید پیگیر این مسایل باشیم و از آقای نوبخت نیز یاری بخواهیم در بحثی نظیر راه آهن میزان اعتبار به نسبت سایر پروژه ها بالاست ؛ در بحث رودخانه های زرجوب و گوهر رود که بر خلاف نامشان با ورود فاضلابها به بدترین شکل خود در آمده اند و اثرات روحی و روانی و بهداشتی زیادی برای مردم دارد برای ساماندهی این رودخانه ها طرحی توسط بخش خصوصی ارایه شده که دو هزار میلیارد در این زمینه می خواهد خرج کند اما متاسفانه مدیران استان عزم در جذب نیروهای سرمایه گذار داخلی و خارجی ندارند.

  وی گفت : فقط نباید در انتظار اعتبارات دولتی باشیم، باید پیگیر اعتبارات از دکتر نوبخت باشیم. چرا باید پروژه سد شفارود سالها در این وضعیت باشد ? چرا باید بخش خصوصی بیاید در استان و بخواهد کاری انجام دهد اما طرح آن هفت ماه در دست بررسی باشد؟ کارگروهی در استان نداریم که بتواند جذب سرمایه گذار خصوصی داشته باشد. دولت در وضعیت بد مالی قرار دارد پس استانهای دیگر چگونه فعالیت می کنند؟ به دنبال سرمایه گذاران داخلی و خارجی هستند.دولت مصوب کرده که پروژه ها را به بخش خصوصی واگذار کند در استان گیلان برای جذب سرمایه گذار چه اقدامی شده است؟

  شجاع ادامه داد: آمارهایی که در زمینه ایجاد اشتغال و کنترل تورم توسط مسوولین استان ارایه می شود نشان بدهند که در کجاست. کارگروهی که در استانداری یا سازمان مدیریت برای جذب سرمایه گذار تشکیل شده چقدر موثر بوده است ? استان گیلان استان زرخیزی است و پتانسیل های زیادی دارد، ما اصلا در این بخش موفق نبوده ایم.

  وی تاکید کرد :باید عنوان شود که فرق دولت روحانی و دولت احمدی نژاد فرقش چه بوده است؟ در استان به خوبی مهره چینی نشده و در کشور هم به همین صورت است.باید مدیران دلسوز را در سمت ها قرار دهیم ، من منکر زحمات مدیران استانی نیستم اما باید هر یک از مدیرات کارنامه عملکردی خود را ارایه دهند ،وقتی که اقتصاد گیلان از نظر ظرفیت های فراوان توریستی ؛ تجاری داریم حرکت نکند پس فعالیتی صورت نگرفته است.

  وی افزود : چرا باید مشکل زباله استان حل نشود و احداث یک زباله سوز سالها به تعویق بیافتد؟ چرا گیلان باید در زمینه سرطان به نسبت استانهای دیگر کشور در رتبه های نخست باشد؟ شیرابه های زباله های سراوان به رودخانه ها سرازیر می شود، از شهر عبور می کند تالاب انزلی را آلوده می کند و به داخل دریا می ریزد باید بتوانیم کاری یکی از این معضلات را مرتفع کنیم که بگوییم این نظام در حال فعالیت است. در استان گیلان مدیران دور خود می چرخند . هیات نظارت جمع بندی از این عملکردها داشته باشند.

  شجاع در زمینه تغییر فرمانداران در استان گیلان و عدم جوانگرایی اظهار داشت: در ابتدای استقرار دولت تدبیر و امید برای انتخاب مدیران مطرح گردید که تعداد افراد شایسته در این دولت کم است و بعد ها متاسفانه بر خلاف مصوبه مجلس و وزارت کشور از بازنشستگان برای سمت های مدیریتی استفاده شد. از افراد و جوانانی که در ستادها زحمت کشیدند و حامی دولت بودند بهره گیری نشد و آنها را اشخاص ضعیفی تلقی کردند.

  وی اضافه کرد: قرار بر این بود که این جوانان در دوره آموزشی که استانداری برگزار می کند تحت آموزش قرار بگیرند و در ادارات و بخشداری ها به کار بگمارند اما این کار انجام نشد. اگر اینچنین می شد ما افراد خوبی را در فرمانداری ها و سازمان ها داشتیم .وی تصریح کرد: مسوولان باید پاسخگو باشند که چرا این قضیه صورت نگرفت. انواع بی احترامی ها به این عزیزان صورت می گیرد .در زمینه جابجایی و تغییر در فرمانداری ها ، آقای استاندار و معاون سیاسی ایشان باید جوابگو باشند. به انتخابات ۹۴ رجوع کنند و عملکرد فرمانداری ها را ببینند .برای اینکه استانداری و فرمانداری عملکرد خود را خوب جلوه دهد می گویند تمام اتفاقات مثبت بوده است. در شهرستان انزلی شهرستان خودم ۲۱۱ متخلف شناسایی شد در حال خرید و فروش آرا ،ولی هیچ کس نتوانست بیان کند از ترس اینکه خودش نیز جابجا نشود.

  شجاع تصریح کرد: بعضی از فرمانداران اعتقادی به این دولت ندارند، در بعضی از شهرستان ها حتی یکی از مدیران ادارات نیز با دولت نیست چون نفوذ برخی از نمایندگان اثر خود را گذاشته است. در فضای انتخابات ریاست جمهوری تبعا این افراد با همان سیاستی که دارند پیش می روند. بنده معتقدم که باید این مسایل را از آقای استاندار سوال کنیم و ایشان پاسخ دهند

  مطالب مرتبط :

  لطیفی: بعد از هفته دوم از ملوان خداحافظی می کنم

  به نقل از ورزش سه, علی لطیفی در نشست خبری پیش از دیدار مقابل آرمان گهر ادامه داد: تنها مربی از نسل ۹۸ هستم که از رده‌های سنی پایه فعالیتم را آغاز کردم، در تمام سال‌هایی که فعالیت کردم تیم‌هایم به مقام قهرمانی دست پیدا کردند، تنها یک‌فصل در راه‌آهن نتوانستیم به مقام قهرمانی دست پیدا کنیم. همواره به دنبال حضور در تیم‌هایی که پتانسیل صعود دارند، هستم، تیم ... مطلب کامل

  از ملوان جدا می‌شوم!/ با شرایط فعلی سرنوشت تلخی در انتظار ملوان است

  علی لطیفی در نشست خبری پیش از دیدار مقابل آرمان گهر اظهار کرد: تنها مربی از نسل ۹۸ هستم که از رده‌های سنی پایه فعالیتم را آغاز کردم، در تمام سال‌هایی که فعالیت کردم تیم‌هایم به مقام قهرمانی دست پیدا کردند، تنها یک‌فصل در راه‌آهن نتوانستیم به مقام قهرمانی دست پیدا کنیم. وی با بیان اینکه فصل گذشته در تیم اکسین البرز نتایج خوبی کسب کرد، گفت: همواره به دنبال حضور ... مطلب کامل

  اعضای کمیسیون‌های شورای شهر انزلی انتخاب شدند

  در هشتادمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرانزلی با رای اعضای شورا، اعضای کمیسیون‌های اصلی و فرعی شورا انتخاب شدند. برای کمیسیون برنامه بودجه و عمران شهری شورا آقایان هادی حیدری، موسی زنجانخواه، تهمتن وکیل منفرد، شعبان جعفری و یاسر کریم بخش انتخاب شدند. برای کمیسیون حقوقی، فرهنگی و اجتماعی شورا آقایان ابراهیم برفچالانی و موسی زنجانخواه و خانم مه سیما نصیری انتخاب شدند. برای کمیسیون گردشگری نیز آقایان شعبان جعفری، هادی ... مطلب کامل

  رفع مشکلات مردم دغدغه اعضای شورای شهر انزلی است

  ، شامگاه یکشنبه هشتادمین جلسه شورای اسلامی شهر انزلی در محل شورای اسلامی شهر برگزار شد و رئیس شورای شهر انزلی در همان ابتدای جلسه رفع مشکلات مردم را تنها در سایه همدلی و تعامل تمامی مسئولان دانست. هادی حیدری افزود: ارتباط مستمر و مناسب با دانشگاه، استفاده از پتانسیل‌هایی همانند بنادر و دریانوردی و منطقه آزاد و سایر ادارات کل مستقر در بندر انزلی می تواند به توسعه بیشتر شهر ... مطلب کامل

  پایان لیگ شنای آبهای آزاد کشور در انزلی

  ؛ در پایان این مسابقات که در ۲ مسافت ۳ و ۵ کیلومتر برگزار شد در رده سنی کمتر از ۲۰ سال، رامتین کاظمی از گیلان ، محمد سجاد رحیمی فرد از همدان و اکبر رنجکش از گیلان اول تا سوم شدند. در رده سنی بالاتر از ۲۰ سال احسان نژاد حسین از بوشهر قهرمان شد، علی کرد نائیج از مازندران و محمد مهمان نواز از بوشهر توانستند در رده ... مطلب کامل

  ۴۰ میلیارد تومان برای تملک اراضی راه‌آهن رشت به انزلی اختصاص یافت

  حسن خسته‌بند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، از واریز معادل ۴۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور برای اجرای تملک اراضی مسیر ریلی رشت به انزلی خبر داد و اظهار داشت: مجموعه دولت و البته سازمان برنامه و بودجه کشور برای تکمیل پروژه راه‌آهن رشت به انزلی بسیار مصمم بوده و به شدت پیگیر هستند. نماینده مردم بندرانزلی در مجلس ایجاد مسیر نوستراک و اتصال کریدور ... مطلب کامل

  ۴۰ میلیارد تومان برای تملک اراضی راه‌آهن رشت به انزلی اختصاص یافت

  ، دکتر حسن پورقربان شهردار بندرانزلی ضمن تبریک و تهنیت ۱۷ مرداد روز خبرنگار عنوان نمود: اگر کانونی وجود داشته باشد که خبرنگاران کنار هم جمع شوند این آمادگی را داریم که چنین جایگاهی را در اختیار خبرنگاران قرار دهیم. وی تصریح نمود: با توجه به اینکه در ماه آینده هفته دولت را در پیش داریم پروژه هایمان را در آن روز به استحضار شهروندان و خبرنگاران خواهیم رساند. شهردار انزلی ... مطلب کامل

  انتقاد با تخریب فرق دارد و کسی حق ندارد با توهین و افترا زدن به مسئولان از آن به عنوان انتقاد یاد کند.

  اسماعیل حیدری آزاد روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران بندرانزلی از سوی شهرداری اظهار کرد: انتقاد با تخریب فرق دارد و کسی حق ندارد با توهین و افترا زدن به مسئولان از آن به عنوان انتقاد یاد کند. وی با اشاره به اینکه انتقاد بجا و سازنده می تواند مسیر رشد و توسعه شهرستان را در هر زمینه ای فراهم آورد افزود: خبرنگار نباید اجازه دهد قلمی را که ... مطلب کامل

  اختصاص اعتبار ۶۵۰ میلیونی برای تجهیز آتش نشانی انزلی

  ، مهرداد رضاپور ظهر چهارشنبه در مراسم رونمایی از تشک نجات آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری انزلی، اظهار کرد: این تشک در ابعاد ۴۸ متر مربع دارای دو فن بوده این تشک قابلیت نجات افراد از ارتفاع ۴۵ متر و همچنین ساختمان‌های تا ۲۰ طبقه دارد. رضاپور افزود: برای تجهیز سازمان آتش نشانی بندرانزلی ۶۵۲ میلیون تومان هزینه شده که ۳۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی است. وی با ... مطلب کامل

  شهر انزلی لایق بهترین هاست / برای خدمت گذاری به مردم آمده ام / جایگاه قلم خبرنگاران بسیار ارزشمند است

  ؛ هادی حیدری رییس شورای شهر انزلی اظهار داشت : یکی از تجهیزات مورد نیاز شهرمان یعنی تشک نجات حریق خریداری شد و از فرماندهی آتش نشانی انزلی تشکر می کنیم و امیدواریم که تجهیزات زیر ساختی شهر انزلی با همت شهرداری محترم و عنایت فرماندار محترم تهیه شود. وی افزود: بازدید هایی که از نقاط مختلف داریم از کمبود امکانات گله مند هستند و امیدوارم که کمک شود تا ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.