فرماندار بندر انزلی:جمعیت بندر انزلی در فصل‌های مختلف شناور است

چاپ

عبدالصمد صفرنژاد پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از مدارس این شهرستان با اشاره به آغاز سرشماری عمومی نفوس و مسکن از امروز در کشور اظهار کرد: سال‌های گذشته سرشماری عمومی نفوس و مسکن به صورت 10 سال یک مرتبه برگزار می‌شد اما اکنون در هر پنج سال اجرا می‌شود.

وی به جمعیت 140 هزار نفری بندر انزلی طبق آمار پنج سال گذشته اشاره کرد و افزود: جمعیت شهرستان بندر انزلی به صورت شناور است و در ایام نوروز و فصل تابستان تغییر می‌کند.

فرماندار بندر انزلی یکی از شاخص‌های مهم اختصاص بودجه را جمعیت مناطق خواند و بیان کرد: شهرستان‌هایی که در آمار جمعیت کمتری نسبت به تعداد واقعی آنها ثبت می‌شود هزینه مناطق دیگر را پرداخت می‌کنند.

صفرنژاد با بیان اینکه از تمام ظرفیت‌های بندر انزلی باید برای اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن استفاده شود، تصریح کرد: سرشماری به صورت اینترنتی آغاز شده و ثبت‌نام افراد از این طریق نقش کلیدی در جمع‌آوری آمار دارد.

وی به سرشماری اینترنتی عمومی نفوس و مسکن از امروز تا 24 مهرماه جاری اشاره کرد و یادآور شد: از 25 مهرماه جاری سرشماری عمومی نفوس و مسکن به صورت حضوری انجام می‌شود و مشارکت تمام افراد در این امر حائز اهمیت است.

*رزمندگان با ولایتمداری کشور را به پیروزی رساندند

امام جمعه بندر انزلی نیز در جریان بازدید مذکور بر توجه به موضوع‌های هفته دفاع مقدس تأکید کرد و گفت: در دوران دفاع مقدس رزمندگان با ولایتمداری به جبهه‌ها اعزام شدند و کشور را به پیروزی رساندند.

حجت‌الاسلام سید عبدالجواد شمس‌الدین، حضور در سنگرهای علم و دانش را عزت‌آفرین و افتخارآفرین عنوان کرد و افزود: دانش‌آموزان با علم‌آموزی مسیر رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس را ادامه می‌دهند.

وی با اشاره به تلاش دشمنان در جلوگیری از پیشرفت علمی کشور، بیان کرد: استکبار با استفاده از ابزارهای مختلف تلاش می‌کند مشغله‌های فکری را برای جوانان ما به وجود آورد.

امام جمعه بندر انزلی، تعلیم، تهذیب و ورزش را از رهنمودهای مقام معظم رهبری به جوانان دانست و خاطرنشان کرد: مسؤولان باید تلاش کنند بهترین شرایط برای تحصیل و آموزش جوانان فراهم شود.

شمس‌الدین، تهذیب و کسب فضائل اخلاقی سلامت جسم و روح در کنار تحصیل و ورزش را مهم خواند و تصریح کرد: اگر بهترین عالم تهذیب نداشته باشد برای خود و جامعه منفعتی ندارد.

*تربیت نیروی انسانی شایسته برنامه آموزش و پرورش

رئیس آموزش و پرورش بندر انزلی نیز در جریان بازدید از مدارس این شهرستان با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس، اظهار کرد: دلاورمردی‌های مردان و زنان رشید ایران اسلامی در دفاع از کشور باید به نسل امروز انتقال داده شود.

سید حسین دریابکی بخشی از برنامه‌های آموزش و پرورش را احیای هفته دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: دانش‌آموزان با اعزام به اردوهای راهیان نور با دوران دفاع مقدس بیشتر آشنا می‌شوند.

وی با بیان اینکه تربیت نیروی انسانی شایسته ماموریت آموزش و پرورش است، تصریح کرد: دانش‌آموزان امروز، بسیاری از مسؤولیت‌های سنگین را در آینده به عهده می‌گیرند.

رئیس آموزش و پرورش بندر انزلی این نهاد را نیازمند کمک مسؤولان دانست و بیان کرد: آموزش و پرورش بزرگ‌ترین دستگاه فرهنگی محسوب می‌شود و استفاده از ظرفیت بزرگ اولیا و مربیان برای دستیابی به اهداف عالیه حائز اهمیت است.

دریابکی در پایان به اقدام بزرگ سرشماری عمومی نفوس و مسکن اشاره کرد و یادآور شد: موضوع مذکور در برنامه‌ریزی کلان کشور بسیار تاثیرگذار است.