• صحبت های شهردار بندرانزلی در جمع اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار    :   ، دکتر حسن پورقربان شهردار بندرانزلی ضمن تبریک و تهنیت ۱۷ مرداد روز خبرنگار عنوان نمود: اگر کانونی وجود داشته باشد که خبرنگاران کنار هم جمع شوند این آمادگی را ...
 • انتقاد با تخریب فرق دارد و کسی حق ندارد با توهین و افترا زدن به مسئولان از آن به عنوان انتقاد یاد کند.    :   اسماعیل حیدری آزاد روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران بندرانزلی از سوی شهرداری اظهار کرد: انتقاد با تخریب فرق دارد و کسی حق ندارد با توهین و افترا ...
 • اختصاص اعتبار ۶۵۰ میلیونی برای تجهیز آتش نشانی انزلی    :   ، مهرداد رضاپور ظهر چهارشنبه در مراسم رونمایی از تشک نجات آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری انزلی، اظهار کرد: این تشک در ابعاد ۴۸ متر مربع دارای دو ...
 • شهر انزلی لایق بهترین هاست / برای خدمت گذاری به مردم آمده ام / جایگاه قلم خبرنگاران بسیار ارزشمند است    :   ؛ هادی حیدری رییس شورای شهر انزلی اظهار داشت : یکی از تجهیزات مورد نیاز شهرمان یعنی تشک نجات حریق خریداری شد و از فرماندهی آتش نشانی انزلی تشکر ...
 • ۴ انتصاب جدید در باشگاه ملوان/ مجیدی مدیر ملوان در لیگ ۱ شد+ تصاویر    :   فرزاد مجیدی بازیکن اسبق استقلال تهران که سابقه سرپرستی تیم‌های استقلال تهران و نساجی مازندران در لیگ برتر را دارد، طی حکمی از سوی محسن میرابی به‌عنوان مدیر تیم فوتبال ...
 • سرعت کاه های بندرانزلی بیش از میزان مصوب است    :   حسن پورقربان روز شنبه در جلسه شورای ترافیک بندرانزلی اظهار کرد: متاسفانه تعداد سرعت کاه ها در سطح شهر بندرانزلی بسیار زیاد است و هم اکنون ۲۱۶ سرعت کاه در ...
 • دکتر نجفی رئیس شبکه بهداشت و درمان انزلی:

  بیمارستان انزلی به بهترین دستگاه سی تی اسکن استان مجهز شد

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  ۱۶ اکتبر از سوی سازمان بهداشت جهانی، به جهت تاسیس سازمان فائو در سال ۱۹۴۵ روز غذا نامگذاری شده ومردم در سراسر جهان این روز را گرامی می دارند. به بهانه این روز با رئیس شبکه بهداشت انزلی به گفتگو نشستیم تا توضیحات وی را در خصوص مشکلات و برنامه های بهداشتی شهرستان جویا شویم.

  دکتر سید عارف عابدین نجفی با اشاره به تغییرات آب و هوایی در دنیا و رشد فزاینده جمعیت، اظهار کرد: همواره یکی از مسائل مهم جهان تامین غذای با کیفیت برای مردم بوده و لازم است تلاشگران این عرصه، سیستم تولید محصولات کشاورزی و دامی را منطبق بر این تغییرات، برنامه ریزی نمایند.

  وی ادامه داد: تضمین سلامت و کیفیت غذا تاثیر به سزایی بر حفظ سلامت و پیشگری از بروز بیماری های مزمن و غیر واگیر، داشته و شبکه های بهداشتی در سراسر کشور نیز برنامه ها و اهداف خود را برای بهبود کیفیت تغذیه جامعه ارائه خواهند کرد.

  دکتر نجفی با بیان اینکه شعار ملی وزارت بهداشت در روز جهانی غذا، “اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقا سلامت” می باشد، تصریح کرد: در همین راستا سازمان غذا و دارو، برنامه های آموزشی و پیشگیرانه ای را در تدوین نموده است که یکی از طرح های مهم این وزارت خانه، طرح کاهش نمک و قند مصرفی در فرمولاسیون فرآورده های غذایی می باشد.

  رئیس شبکه بهداشت انزلی خاطر نشان کرد: در بندرانزلی ۲۲ واحد تولیدی فعال خوراک داریم که تحت پوشش شبکه بهداشت انزلی قرار دارند واز این تعداد ۳ واحد تولید فراورده گوشتی، ۵ واحد تولید انواع کنسرو، ۵ واحد تولید آرد و مواد قنادی، ۸ واحد بسته بندی مواد غذایی و یک واحد تولید نوشیدنی می باشند.

  وی افزود: طرح های سلامتی سازمان غذا و داروی وزارت کشور به طور کامل در واحدهای تولیدی شهرستان اعمال می شوند و تمام فرآورده های تولیدی این کارخانه ها با کاهش ده درصدی قند و نمک تولید و به دست مصرف کننده می رسند.

  رئیس شبکه بهداشت و درمان بندرانزلی در ادامه پاسخگوی سوالات خبرنگار انزلی کلاب بود:

  – چه تعداد مراکز و پایگاه های بهداشتی در بندرانزلی فعال هستند؟

  ۳ مرکز روستایی، ۳ مرکز روستایی-شهری، ۲ مرکز شهری و ۴ پایگاه بهداشتی در بندرانزلی مشغول به فعالیت می باشند.

  – علت بی نظمی و عدم نظافت صحیح بعضی از پایگاه های بهداشتی چیست؟

  بر اساس قانون برای هر یک از مراکز و پایگاه های شهری و روستایی یک نیروی خدماتی تعریف شده است، متاسفانه در حال حاضر هر نیروی خدماتی در سه مرکز مشغول به فعالیت می باشد که این امر گاهی باعث بروز مشکلاتی می گردد. البته این موضوع توجیهی بر بی نظمی پایگاه ها نمی باشد؛ زمانی که نیروی خدماتی به تعداد کافی نباشد چنین اتفاقاتی رخ می دهد که ما نیز پیگیر رفع آن خواهیم بود.

  -تاخیری طولانی در خرید و راه اندازی دستگاه سی تی اسکن بیمارستان شهید بهشتی به وجود آمد، علت این امر چیست؟

  در ابتدا و پس از خراب شدن دستگاه قدیمی سی تی اسکن نظر کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی تعمیر دستگاه بود که زمان زیادی بابت تعمیر آن صرف شد و در نهایت مشکل رفع نگردید، در ادامه تصمیم به تهیه دستگاه جدید گرفته شد و دستگاهی از استان مازندران به بیمارستان انزلی آوردند که پس از مدت کوتاهی دچار مشکل شد و در نهایت با پیگیری های مداوم مسئولین شهرستان و حضور وزیر بهداشت در بیمارستان شهید بهشتی تصمیم به خرید یکی از مجهزترین دستگاه های سی تی اسکن در کشورگرفته شد که دستگاه حاضر از نظر کیفیت و کارایی مجهزترین دستگاه سی تی اسکن استان گیلان می باشد.

  – چرا برخی از پزشکان برخورد نامناسبی با بیماران و همراهان آنها دارند؟ آیا با چنین افرادی، برخوردی صورت می گیرد؟

  رفتار ناپسند بعضی از پزشکان هرگز مورد تایید هیچ سازمان و ارگانی نیست و در تمام جلساتی که با پزشکان، پرستاران و پرسنل مراکز بهداشتی برگزار میکنیم، تاکید ما بر حسن خلق کارمندان و تکریم ارباب رجوع می باشد، اما مشکلاتی همچون کمبود پزشک و پرستار در مراکز و بیمارستانها باعث بالا رفتن شیفت و خستگی پرسنل می شود که همه اینها در بروز برخوردهای میان بیمار و پزشک موثر است، البته قصد توجیه رفتارهای ناپسند را نداریم و در صورت رسیدن شکایت با فرد خاطی به شدت برخورد می کنیم.

  – نیرو دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرانزلی در حال ساخت بیمارستان می باشد، آیا شما از چگونگی روند ساخت این بیمارستان اطلاعی در دست دارید؟

  با توجه به شرایط بندرانزلی و مشکلات مردم ناحیه غازیان ما به دنبال مجوز ساخت و افتتاح یک بیمارستان در این منطقه بودیم اما در چارت سازمانی وزارت بهداشت، شهرستانی با جمعیت ۱۴۰ هزار نفر، نمی توانست دو بیمارستان داشته باشد. به نظر می رسد با توجه به برنامه های خوب نیروی دریایی برای ساخت این بیمارستان حجم زیادی از مشکلات مردم منطقه غازیان مرتفع خواهد شد.

  – در فصل شنا علت بسیاری از فوتی ها دیر رسیدن اورژانس در محل حادثه است، علت این تاخیرها چیست؟

  در بندرانزلی دو مرکز اورژانس در شهر و یک مرکز درروستای آبکنار مستقر هستند، تمام تماس ها با این مراکز ثبت می شود و در مراجعاتی که به این مراکز داشتیم آمار مطلوبی از حضور در محل مشاهده شده است، البته گاهی تاخیر در حضور به دلیل تماس های بی مورد با مراکز اورژانس وجود دارد؛ همین جا نیز از شهروندان تقاضا می کنیم در مواقعی که میتوانند بیمار را با وسیله دیگری به مراکز درمانی انتقال دهند با ۱۱۵ تماس نگیرند.

  البته در خصوص مغروقین حضور اورژانس در اغلب مواقغ چندان موثر نیست، زیرا فرد زمان طلایی خود را در آب از دست داده است و شانس کمی برای بازگشت به زندگی دارد.

  – بسیار دیده می شود زباله های شهری درب منازل انباشته می شوند، چه راهکاری برای این مشکل دارید؟

  جمع آوری زباله ها به طور کامل بر عهده شهرداری می باشد، در صورتیکه انباشت زباله باعث بروز مشکلات بهداشتی در منطقه ای گردد، مامورین بهداشت محیط ما تذکرات لازم را به شهرداری خواهند داد تا مشکلی سلامت شهروندان را تهدید نکند.

  shabake-behdasht

  – مدتی است که گفته می شود قلیانها از سطح شهر جمع آوری خواهند شد اما این امر به صورت مقطعی صورت میگیرد، علت آن چیست؟

  متاسفانه قلیانسراها امروز به صورت یک شغل درآمده اند و جمع آوری آنها مسائل و مشکلات اشتغال صاحبان آن مراکز را در پی خواهد داشت، همین امر باعث کندی انجام طرح شده است و از نظر فرهنگی و اجتماعی نیازمند کمک مسئولین مربوط هستیم و صرفا ورود شبکه بهداشت به این مسئله کافی نیست.

  وی افزود: علاوه بر مشکلات گفته شده، به ثمر رسیدن چنین کارهایی لزوم همکاری تمام کشور را می طلبد، به عنوان مثال شبکه بهداشت انزلی مدتی قلیانها را جمع آوری کرد اما به این علت که در شهرستان های مجاور این اتفاق رخ نداد ما بسیار تحت فشار قرار گرفتیم و مجبور شدیم موقتا از مواضع خود کناره گیری کنیم.

  – ساختمان مرکز امام علی که از مهم ترین مراکز بهداشتی شهرستان می باشد بسیار قدیمی و فرسوده است، برای بهسازی این مرکز برنامه ای وجود ندارد؟

  متاسفانه مرکز امام علی در ساختمان کلنگی مشغول به فعالیت است، پلکان این ساختمان برای بیماران و مراجعین بسیار نامناسب است، چندین بار از دفتر فنی دانشگاه علوم پزشکی تقاضای بازسازی ساختمان را داشتیم که با توجه به قدمت تاریخی آن، دفتر فنی با بازسازی موافق نمی کند و تنها راه موجود تخریب و احداث ساختمان جدید است که با توجه به بار مالی سنگین فعلا چنین امکانی وجود ندارد. اما به علت وجود آزمایشگاه دولتی در این مرکز و حائز اهمیت بودن موضوع در حال رایزنی هایی با وزارت خانه برای رفع مشکلات این ساختمان هستیم.

  – سخن پایانی:

  از شما و همه رسانه هایی که جهت آگاه سازی مردم و مسئولین با برنامه ها و مشکلات گام بر میدارند تشکر کرده و امیدواریم با بالا رفتن سطح آگاهی مردم، وضعیت بهداشت و سلامت جامعه بهبود یابد.

  تصاویر: صادق صیاد/ تنظیم خبر: مریم خسروپسند/انزلی کلاب

  مطالب مرتبط :

  “محیط زیست” به تلافی توقف طرح “بایوجمی” در روند ساخت راه آهن انزلی مانع تراشی می‌کند

  حسن خسته‌بند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه ورود دادستان بندرانزلی به مسئله اجرای طرح بایوجمی کاملاً قانونی بوده و توقف آن در مسیر تحقق مطالبات مردم انجام شده است اظهار داشت: محیط زیست به تلافی توقف طرح بایوجمی درصدد ایجاد اختلال در روند ساخت پروژه راه آهن رشت به انزلی است. نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با بیان اینکه محیط زیست از وی به علت مخالفت ... مطلب کامل

  “سازمان حفاظت محیط زیست” گیلان را با آزمایشگاه اشتباه گرفته‌ است

  سید رحمان سیدزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تا قبل از توقف طرح بایوجمی خیلی‌ها با اجرای آن موافق بودند اما در حال حاضر هیچ صدای موافقی از آنان شنیده نمی‌شود اظهار داشت: توقف این طرح بر اساس مستندات علمی و نظرات اساتید دانشگاه‌های برتر کشور انجام شد. دادستان بندرانزلی با بیان اینکه بحث تالاب انزلی از مدت‌های مدیدی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مردم منطقه، ... مطلب کامل

  مردم نباید با عتاب و خطاب دهیاران مواجه شوند

  اسماعیل حیدری آزاد عصر پنجشنبه در جلسه کاهش آسیب های زیست محیطی با محوریت عدم سوزاندن کاه و کلش توسط کشاورزان و روستائیان اظهار کرد: دهیاران باید تلاش بیشتری در راستای افزایش آگاهی روستائیان و خصوصا کشاورزان درهمه زمینه ها انجام دهند. وی با اشاره به اینکه کشاورزی بندرانزلی هنوز در حالت سنتی است افزود: متاسفانه با وجود مصرف بالای آب کشاورزی برداشت محصول کشاورزی بندرانزلی ضعیف است و از ... مطلب کامل

  سوزاندن کاه و کلش جرم است/ برخورد بامتجاوزان به حریم تالاب و دریا

  ، سید رحمان سید زاده عصر پنجشنبه در جلسه کاهش آسیب‌های زیست محیطی با محوریت عدم سوزاندن کاه و کلش توسط کشاورزان و روستاییان که در فرمانداری انزلی برگزار شد با تأکید بر لزوم اجتناب از سوزاندن کاه و کلش بعد از دروی شالیزارها از سوی کشاورزان، گفت: بر اساس ماده ۲۰ قانون هوای پاک سوزاندن کاه و کلش در مزارع جرم است. وی افزود: بر اساس ماده ۲۰ قانون ... مطلب کامل

  دغدغه اصلی پرداخت حقوق و مزایای پرسنل است | احشام سرگردان جمع آوری می شوند

  هفتادو هفتمین جلسه عادی و علنی شورای اسلامی شهر انزلی با حضور شهردار، اعضای شورای شهر انزلی و کارشناسان شهرداری با موضوع نامه شهرداری در خصوص درخواست شرکت نوید آوران عرصه نوین جهت حضور در کارخانه کود عالی – نامه شماره شهرداری درخصوص درخواست همکاری شرکت بهبود گستر – نامه شهرداری درخصوص خرید ۱۰ دستگاه مینی بوس ، امروز یکشنبه (۶ مرداد) در محل شورا برگزار ... مطلب کامل

  به ملوان برنامه سه ساله داده‌ام/ یک ماه پیش حضورم در این تیم قطعی شد

  علی لطیفی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد حضورش در تیم ملوان انزلی گفت: برای اولین بار است که این را در رسانه‌ای اعلام می‌کنم. زیرا خبرگزاری فارس را امین ورزش می‌دانم و به همین دلیل صادقانه می‌گویم که یک ماه پیش کارم با مالک باشگاه ملوان برای حضور در این تیم به عنوان سرمربی تمام شده بود. من با مهندس میرابی یک ماه پیش مذاکره کردم ... مطلب کامل

  اعضای هیات رئیسه شورای شهر انزلی انتخاب شدند.

  در جلسه انتخابات شورای شهر انزلی برای تعیین هیات رئیسه ، هادی حیدری با اکثریت آراء به عنوان رئیس شورای شهر، ابراهیم برفچالانی به عنوان نائب رئیس، تهمتن وکیل منفرد به عنوان خزانه دار و موسی زنجانخواه نیز به عنوان منشی شورای اسلامی شهرانزلی انتخاب شدند. این در حالی است که بر اساس قانون پس از استعفای یکی از اعضای شورای شهر باید انتخابات داخلی در شورای اسلامی برگزار و هیات ... مطلب کامل

  وجود ماهی گوشت خوار در تالاب انزلی/ مواجهه با چالشی جدید در تالاب

  قربانعلی محمد پور، مدیر کل محیط زیست استان گیلان از صید شدن یک ماهی پیرانا در تالاب انزلی خبر داد و افزود: طی روز‌های گذشته یک ماهی پیرانا در تالاب انزلی صید شده است. وی در ادامه در پاسخ به این سوال که این ماهی بومی چه منطقه‌ای است افزود: ماهی پیرانا بومی گیلان نبوده و این ماهی هم قطعا توسط مردم در تالاب انزلی رها سازی شده است. مدیر ... مطلب کامل

  عده‌ای ملوان را برای کارهای انتخاباتی می‌خواهند/ بازگشایی پنجره نقل و انتقالاتی نخستین گام جدی مالک

  حسن خسته بند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در انزلی با اشاره به واگذاری مشروط باشگاه ملوان انزلی اظهار کرد: پس از پایان رقابت‌های لیگ دسته اول، تنی چند از متقاضیان خرید باشگاه ملوان، درخواست خود را تقدیم باشگاه کرده و سوابق و رزومه این متقاضیان در هیئت‌مدیره موردبررسی قرار گرفت. وی با بیان اینکه محسن میرابی از رزومه بهتری نسبت به سایر متقاضیان خرید باشگاه ملوان برخوردار است، گفت: برای ... مطلب کامل

  محسن میرابی بصورت مشروط مالک ۷۰درصد سهام باشگاه ملوان بندرانزلی شد.

  فرماندار بندر انزلی امروز از تعیین مالک جدید باشگاه فوتبال ملوان بندر انزلی خبر داد و گفت: در جلسه ای که عصر امروز با حضور حسن خسته بند نماینده انزلی در خانه ملت، امیر دریادار عبدالوهاب طاهری فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش، حمید قهرمانی رئیس اداره ورزش و جوانان انزلی، ناخدا سلیمی رئیس تربیت بدنی نیروی دریایی، اصغر زاده وکیل باشگاه ملوان و متقاضی مالکیت باشگاه ملوان برگزار ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.