• Стражи Арктики смотреть рутуб    :   Стражи Арктики" Стражи Арктики Стражи Арктики Стражи Арктики "Стражи Арктики" ок «Стражи Арктики» смотреть youtube `Стражи Арктики` фб Стражи Арктики kz movies online Стражи Арктики me Стражи Арктики ютуб сайт movies online (Стражи Арктики) вк (Стражи ...
 • Аванпост v youtube    :   Аванпост" Аванпост Аванпост Аванпост `Аванпост` ок (Аванпост) ютуб сайт «Аванпост» кз «Аванпост» тв movies 2019 `Аванпост` моя рутуб movies top (Аванпост) тв Аванпост ua (Аванпост) кз movies 2019 (Аванпост) кз смотреть youtube Аванпост Аванпост Аванпост Аванпост Аванпост...
 • Земля под моими ногами YouTube    :   Земля под моими ногами" Земля под моими ногами Земля под моими ногами Земля под моими ногами вк «Земля под моими ногами» смотреть youtube «Земля под моими ногами» ua Земля под моими ...
 • Король слон смотреть ютуб    :   Король слон" Король слон Король слон Король слон `Король слон` hd рутуб Король слон com "Король слон" vk movies Король слон юа «Король слон» v youtube movies 2019 «Король слон» fb (Король слон) про «Король слон» ...
 • Союз спасения смотреть youtube    :   Союз спасения" Союз спасения Союз спасения Союз спасения (Союз спасения) hd Союз спасения ютуб онлайн `Союз спасения` тв Союз спасения fb movies top (Союз спасения) vk (Союз спасения) youtube com movies online `Союз спасения` моя (Союз ...
 • Ford против Ferrari смотреть рутуб    :   Ford против Ferrari" Ford против Ferrari Ford против Ferrari Ford против Ferrari Ford против Ferrari net Ford против Ferrari YouTube vk ua movies «Ford против Ferrari» com v youtube movies to ...
 • دکتر نجفی رئیس شبکه بهداشت و درمان انزلی:

  بیمارستان انزلی به بهترین دستگاه سی تی اسکن استان مجهز شد

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  ۱۶ اکتبر از سوی سازمان بهداشت جهانی، به جهت تاسیس سازمان فائو در سال ۱۹۴۵ روز غذا نامگذاری شده ومردم در سراسر جهان این روز را گرامی می دارند. به بهانه این روز با رئیس شبکه بهداشت انزلی به گفتگو نشستیم تا توضیحات وی را در خصوص مشکلات و برنامه های بهداشتی شهرستان جویا شویم.

  دکتر سید عارف عابدین نجفی با اشاره به تغییرات آب و هوایی در دنیا و رشد فزاینده جمعیت، اظهار کرد: همواره یکی از مسائل مهم جهان تامین غذای با کیفیت برای مردم بوده و لازم است تلاشگران این عرصه، سیستم تولید محصولات کشاورزی و دامی را منطبق بر این تغییرات، برنامه ریزی نمایند.

  وی ادامه داد: تضمین سلامت و کیفیت غذا تاثیر به سزایی بر حفظ سلامت و پیشگری از بروز بیماری های مزمن و غیر واگیر، داشته و شبکه های بهداشتی در سراسر کشور نیز برنامه ها و اهداف خود را برای بهبود کیفیت تغذیه جامعه ارائه خواهند کرد.

  دکتر نجفی با بیان اینکه شعار ملی وزارت بهداشت در روز جهانی غذا، “اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقا سلامت” می باشد، تصریح کرد: در همین راستا سازمان غذا و دارو، برنامه های آموزشی و پیشگیرانه ای را در تدوین نموده است که یکی از طرح های مهم این وزارت خانه، طرح کاهش نمک و قند مصرفی در فرمولاسیون فرآورده های غذایی می باشد.

  رئیس شبکه بهداشت انزلی خاطر نشان کرد: در بندرانزلی ۲۲ واحد تولیدی فعال خوراک داریم که تحت پوشش شبکه بهداشت انزلی قرار دارند واز این تعداد ۳ واحد تولید فراورده گوشتی، ۵ واحد تولید انواع کنسرو، ۵ واحد تولید آرد و مواد قنادی، ۸ واحد بسته بندی مواد غذایی و یک واحد تولید نوشیدنی می باشند.

  وی افزود: طرح های سلامتی سازمان غذا و داروی وزارت کشور به طور کامل در واحدهای تولیدی شهرستان اعمال می شوند و تمام فرآورده های تولیدی این کارخانه ها با کاهش ده درصدی قند و نمک تولید و به دست مصرف کننده می رسند.

  رئیس شبکه بهداشت و درمان بندرانزلی در ادامه پاسخگوی سوالات خبرنگار انزلی کلاب بود:

  – چه تعداد مراکز و پایگاه های بهداشتی در بندرانزلی فعال هستند؟

  ۳ مرکز روستایی، ۳ مرکز روستایی-شهری، ۲ مرکز شهری و ۴ پایگاه بهداشتی در بندرانزلی مشغول به فعالیت می باشند.

  – علت بی نظمی و عدم نظافت صحیح بعضی از پایگاه های بهداشتی چیست؟

  بر اساس قانون برای هر یک از مراکز و پایگاه های شهری و روستایی یک نیروی خدماتی تعریف شده است، متاسفانه در حال حاضر هر نیروی خدماتی در سه مرکز مشغول به فعالیت می باشد که این امر گاهی باعث بروز مشکلاتی می گردد. البته این موضوع توجیهی بر بی نظمی پایگاه ها نمی باشد؛ زمانی که نیروی خدماتی به تعداد کافی نباشد چنین اتفاقاتی رخ می دهد که ما نیز پیگیر رفع آن خواهیم بود.

  -تاخیری طولانی در خرید و راه اندازی دستگاه سی تی اسکن بیمارستان شهید بهشتی به وجود آمد، علت این امر چیست؟

  در ابتدا و پس از خراب شدن دستگاه قدیمی سی تی اسکن نظر کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی تعمیر دستگاه بود که زمان زیادی بابت تعمیر آن صرف شد و در نهایت مشکل رفع نگردید، در ادامه تصمیم به تهیه دستگاه جدید گرفته شد و دستگاهی از استان مازندران به بیمارستان انزلی آوردند که پس از مدت کوتاهی دچار مشکل شد و در نهایت با پیگیری های مداوم مسئولین شهرستان و حضور وزیر بهداشت در بیمارستان شهید بهشتی تصمیم به خرید یکی از مجهزترین دستگاه های سی تی اسکن در کشورگرفته شد که دستگاه حاضر از نظر کیفیت و کارایی مجهزترین دستگاه سی تی اسکن استان گیلان می باشد.

  – چرا برخی از پزشکان برخورد نامناسبی با بیماران و همراهان آنها دارند؟ آیا با چنین افرادی، برخوردی صورت می گیرد؟

  رفتار ناپسند بعضی از پزشکان هرگز مورد تایید هیچ سازمان و ارگانی نیست و در تمام جلساتی که با پزشکان، پرستاران و پرسنل مراکز بهداشتی برگزار میکنیم، تاکید ما بر حسن خلق کارمندان و تکریم ارباب رجوع می باشد، اما مشکلاتی همچون کمبود پزشک و پرستار در مراکز و بیمارستانها باعث بالا رفتن شیفت و خستگی پرسنل می شود که همه اینها در بروز برخوردهای میان بیمار و پزشک موثر است، البته قصد توجیه رفتارهای ناپسند را نداریم و در صورت رسیدن شکایت با فرد خاطی به شدت برخورد می کنیم.

  – نیرو دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرانزلی در حال ساخت بیمارستان می باشد، آیا شما از چگونگی روند ساخت این بیمارستان اطلاعی در دست دارید؟

  با توجه به شرایط بندرانزلی و مشکلات مردم ناحیه غازیان ما به دنبال مجوز ساخت و افتتاح یک بیمارستان در این منطقه بودیم اما در چارت سازمانی وزارت بهداشت، شهرستانی با جمعیت ۱۴۰ هزار نفر، نمی توانست دو بیمارستان داشته باشد. به نظر می رسد با توجه به برنامه های خوب نیروی دریایی برای ساخت این بیمارستان حجم زیادی از مشکلات مردم منطقه غازیان مرتفع خواهد شد.

  – در فصل شنا علت بسیاری از فوتی ها دیر رسیدن اورژانس در محل حادثه است، علت این تاخیرها چیست؟

  در بندرانزلی دو مرکز اورژانس در شهر و یک مرکز درروستای آبکنار مستقر هستند، تمام تماس ها با این مراکز ثبت می شود و در مراجعاتی که به این مراکز داشتیم آمار مطلوبی از حضور در محل مشاهده شده است، البته گاهی تاخیر در حضور به دلیل تماس های بی مورد با مراکز اورژانس وجود دارد؛ همین جا نیز از شهروندان تقاضا می کنیم در مواقعی که میتوانند بیمار را با وسیله دیگری به مراکز درمانی انتقال دهند با ۱۱۵ تماس نگیرند.

  البته در خصوص مغروقین حضور اورژانس در اغلب مواقغ چندان موثر نیست، زیرا فرد زمان طلایی خود را در آب از دست داده است و شانس کمی برای بازگشت به زندگی دارد.

  – بسیار دیده می شود زباله های شهری درب منازل انباشته می شوند، چه راهکاری برای این مشکل دارید؟

  جمع آوری زباله ها به طور کامل بر عهده شهرداری می باشد، در صورتیکه انباشت زباله باعث بروز مشکلات بهداشتی در منطقه ای گردد، مامورین بهداشت محیط ما تذکرات لازم را به شهرداری خواهند داد تا مشکلی سلامت شهروندان را تهدید نکند.

  shabake-behdasht

  – مدتی است که گفته می شود قلیانها از سطح شهر جمع آوری خواهند شد اما این امر به صورت مقطعی صورت میگیرد، علت آن چیست؟

  متاسفانه قلیانسراها امروز به صورت یک شغل درآمده اند و جمع آوری آنها مسائل و مشکلات اشتغال صاحبان آن مراکز را در پی خواهد داشت، همین امر باعث کندی انجام طرح شده است و از نظر فرهنگی و اجتماعی نیازمند کمک مسئولین مربوط هستیم و صرفا ورود شبکه بهداشت به این مسئله کافی نیست.

  وی افزود: علاوه بر مشکلات گفته شده، به ثمر رسیدن چنین کارهایی لزوم همکاری تمام کشور را می طلبد، به عنوان مثال شبکه بهداشت انزلی مدتی قلیانها را جمع آوری کرد اما به این علت که در شهرستان های مجاور این اتفاق رخ نداد ما بسیار تحت فشار قرار گرفتیم و مجبور شدیم موقتا از مواضع خود کناره گیری کنیم.

  – ساختمان مرکز امام علی که از مهم ترین مراکز بهداشتی شهرستان می باشد بسیار قدیمی و فرسوده است، برای بهسازی این مرکز برنامه ای وجود ندارد؟

  متاسفانه مرکز امام علی در ساختمان کلنگی مشغول به فعالیت است، پلکان این ساختمان برای بیماران و مراجعین بسیار نامناسب است، چندین بار از دفتر فنی دانشگاه علوم پزشکی تقاضای بازسازی ساختمان را داشتیم که با توجه به قدمت تاریخی آن، دفتر فنی با بازسازی موافق نمی کند و تنها راه موجود تخریب و احداث ساختمان جدید است که با توجه به بار مالی سنگین فعلا چنین امکانی وجود ندارد. اما به علت وجود آزمایشگاه دولتی در این مرکز و حائز اهمیت بودن موضوع در حال رایزنی هایی با وزارت خانه برای رفع مشکلات این ساختمان هستیم.

  – سخن پایانی:

  از شما و همه رسانه هایی که جهت آگاه سازی مردم و مسئولین با برنامه ها و مشکلات گام بر میدارند تشکر کرده و امیدواریم با بالا رفتن سطح آگاهی مردم، وضعیت بهداشت و سلامت جامعه بهبود یابد.

  تصاویر: صادق صیاد/ تنظیم خبر: مریم خسروپسند/انزلی کلاب

  مطالب مرتبط :

  بیمارستان انزلی به بهترین دستگاه سی تی اسکن استان مجهز شد

  Ford против Ferrari" Ford против Ferrari Ford против Ferrari Ford против Ferrari `Ford против Ferrari` hd Ford против Ferrari рутуб «Ford против Ferrari» вк ua movies 2019 Ford против Ferrari моя Ford против Ferrari рутуб сериалы movies 2017 "Ford против Ferrari" ок «Ford против Ferrari» ru (Ford против Ferrari) ua movies to watch (Ford против Ferrari) ок «Ford против Ferrari» rutube Ford против Ferrari Ford против Ferrari Ford против Ferrari Ford против Ferrari Ford против Ferrari Ford против ... مطلب کامل

  بیمارستان انزلی به بهترین دستگاه سی تی اسکن استان مجهز شد

  Джуманджи ۲ новый уровень" Джуманджи ۲ новый уровень Джуманджи ۲ новый уровень Джуманджи ۲ новый уровень `Джуманджи ۲ новый уровень` ok «Джуманджи ۲ новый уровень» ютуб онлайн `Джуманджи ۲ новый уровень` про `Джуманджи ۲ новый уровень` моя movies 2017 Джуманджи ۲ новый уровень моя "Джуманджи ۲ новый уровень" ютуб youtube movies 2018 `Джуманджи ۲ новый уровень` net Джуманджи ۲ новый уровень без (Джуманджи ۲ новый уровень) com movies top `Джуманджи ۲ новый уровень` hd Джуманджи ۲ новый уровень рутуб... مطلب کامل

  بیمارستان انزلی به بهترین دستگاه سی تی اسکن استان مجهز شد

  Ангелы чарли" Ангелы чарли Ангелы чарли Ангелы чарли (Ангелы чарли) ua "Ангелы чарли" rutube (Ангелы чарли) me «Ангелы чарли» net movies 2017 "Ангелы чарли" юа «Ангелы чарли» ютуб youtube movies top Ангелы чарли без (Ангелы чарли) ру Ангелы чарли кз movies to watch Ангелы чарли вк "Ангелы чарли" смотреть ютуб Ангелы чарли Ангелы чарли Ангелы чарли Ангелы чарли Ангелы чарли Ангелы чарли مطلب کامل

  بیمارستان انزلی به بهترین دستگاه سی تی اسکن استان مجهز شد

  Двое" Двое Двое Двое Двое ua (Двое) rutube «Двое» kz `Двое` кз movies (Двое) tv «Двое» rutube ru movies to watch (Двое) кз «Двое» hd `Двое` ok movies 2018 «Двое» com «Двое» ютуб Двое Двое Двое Двое Двое Двое مطلب کامل

  بیمارستان انزلی به بهترین دستگاه سی تی اسکن استان مجهز شد

  Монтгомери Клифт" Монтгомери Клифт Монтгомери Клифт Монтгомери Клифт (Монтгомери Клифт) ru (Монтгомери Клифт) ютуб онлайн "Монтгомери Клифт" me «Монтгомери Клифт» ua movies top `Монтгомери Клифт` com (Монтгомери Клифт) смотреть youtube movies online (Монтгомери Клифт) hd тв "Монтгомери Клифт" tv movies 2017 "Монтгомери Клифт" net «Монтгомери Клифт» смотреть ютуб Монтгомери Клифт Монтгомери Клифт Монтгомери Клифт Монтгомери Клифт Монтгомери Клифт Монтгомери Клифт مطلب کامل

  بیمارستان انزلی به بهترین دستگاه سی تی اسکن استان مجهز شد

  Ангелы Чарли" Ангелы Чарли Ангелы Чарли Ангелы Чарли (Ангелы Чарли) ру рутуб сериалы "Ангелы Чарли" fb Ангелы Чарли тв movies to watch `Ангелы Чарли` ру `Ангелы Чарли` рутуб сериалы movies online Ангелы Чарли kz `Ангелы Чарли` фб Ангелы Чарли ок movies top Ангелы Чарли kz «Ангелы Чарли» ютуб Ангелы Чарли Ангелы Чарли Ангелы Чарли Ангелы Чарли Ангелы Чарли Ангелы Чарли مطلب کامل

  بیمارستان انزلی به بهترین دستگاه سی تی اسکن استان مجهز شد

  Малыш Джо" Малыш Джо Малыш Джо Малыш Джо ок «Малыш Джо» v youtube «Малыш Джо» net «Малыш Джо» com movies 2018 Малыш Джо ру "Малыш Джо" rutube movies top «Малыш Джо» фб me fb movies top ua (Малыш Джо) смотреть rutube Малыш Джо Малыш Джо Малыш Джо Малыш Джо Малыш Джо Малыш Джо مطلب کامل

  بیمارستان انزلی به بهترین دستگاه سی تی اسکن استان مجهز شد

  Последний бросок" Последний бросок Последний бросок Последний бросок Последний бросок ua (Последний бросок) ютуб Последний бросок tv `Последний бросок` tv movies 2017 "Последний бросок" hd "Последний бросок" YouTube movies 2019 моя "Последний бросок" com «Последний бросок» ru movies 2017 (Последний бросок) fb ютуб youtube Последний бросок Последний бросок Последний бросок Последний бросок Последний бросок Последний бросок مطلب کامل

  بیمارستان انزلی به بهترین دستگاه سی تی اسکن استان مجهز شد

  Матиас и Максим" Матиас и Максим Матиас и Максим Матиас и Максим (Матиас и Максим) тв «Матиас и Максим» смотреть ютуб «Матиас и Максим» ok Матиас и Максим тв movies 2017 "Матиас и Максим" kz рутуб movies top «Матиас и Максим» юа (Матиас и Максим) ua Матиас и Максим про movies 2019 моя (Матиас и Максим) ютуб Матиас и Максим Матиас и Максим Матиас и Максим Матиас и Максим Матиас и Максим Матиас и Максим مطلب کامل

  بیمارستان انزلی به بهترین دستگاه سی تی اسکن استان مجهز شد

  Джуманджи ۲ новый уровень" Джуманджи ۲ новый уровень Джуманджи ۲ новый уровень Джуманджи ۲ новый уровень Джуманджи ۲ новый уровень tv (Джуманджи ۲ новый уровень) смотреть rutube "Джуманджи ۲ новый уровень" tv (Джуманджи ۲ новый уровень) ru movies Джуманджи ۲ новый уровень без `Джуманджи ۲ новый уровень` ютуб сайт movies `Джуманджи ۲ новый уровень` моя «Джуманджи ۲ новый уровень» fb «Джуманджи ۲ новый уровень» net movies 2017 (Джуманджи ۲ новый уровень) без `Джуманджи ۲ новый уровень` смотреть рутуб Джуманджи ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.