• از ملوان جدا می‌شوم!/ با شرایط فعلی سرنوشت تلخی در انتظار ملوان است    :   علی لطیفی در نشست خبری پیش از دیدار مقابل آرمان گهر اظهار کرد: تنها مربی از نسل ۹۸ هستم که از رده‌های سنی پایه فعالیتم را آغاز کردم، در تمام ...
 • اعضای کمیسیون‌های شورای شهر انزلی انتخاب شدند    :   در هشتادمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرانزلی با رای اعضای شورا، اعضای کمیسیون‌های اصلی و فرعی شورا انتخاب شدند. برای کمیسیون برنامه بودجه و عمران شهری شورا آقایان هادی ...
 • رفع مشکلات مردم دغدغه اعضای شورای شهر انزلی است    :   ، شامگاه یکشنبه هشتادمین جلسه شورای اسلامی شهر انزلی در محل شورای اسلامی شهر برگزار شد و رئیس شورای شهر انزلی در همان ابتدای جلسه رفع مشکلات مردم را تنها ...
 • پایان لیگ شنای آبهای آزاد کشور در انزلی    :   ؛ در پایان این مسابقات که در ۲ مسافت ۳ و ۵ کیلومتر برگزار شد در رده سنی کمتر از ۲۰ سال، رامتین کاظمی از گیلان ، محمد سجاد ...
 • ۴۰ میلیارد تومان برای تملک اراضی راه‌آهن رشت به انزلی اختصاص یافت    :   حسن خسته‌بند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، از واریز معادل ۴۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور برای اجرای تملک اراضی مسیر ریلی رشت به ...
 • صحبت های شهردار بندرانزلی در جمع اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار    :   ، دکتر حسن پورقربان شهردار بندرانزلی ضمن تبریک و تهنیت ۱۷ مرداد روز خبرنگار عنوان نمود: اگر کانونی وجود داشته باشد که خبرنگاران کنار هم جمع شوند این آمادگی را ...
 • هشتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر بندرانزلی :

  بدیعی فر: هیچ درختی در شهر بدون مجوز کمیسیون فضای سبز قطع نمی شود/ احمدی فرد : صد و بیست کیلومتر فاضلاب سنتی شهری داریم که به دلیل عدم لایروبی صحیح موجب آبگرفتگی معابر می شود

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  هشتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر بندرانزلی عصر امروز با موضوع رسیدگی به نامه ها و درخواست های شهرداری برگزار شد.

  در ابتدای این جلسه مقرر شد نطق پیش از دستور سه تن از اعضای شورا به دلیل ضیق وقت به زمان دیگری موکول شود و اعضا در خصوص موضوعات: ۱-درخواست مجوز نصب المان در میدان گمرک، ۲- درخواست مجوز کمک به نیروی انتظامی،۳- درخواست خرید ماشین آلات سنگین ۴-درخواست افزایش نرخ بلیط کرایه اتوبوسرانی ۵-درخواست تمدید قرارداد با شرکت خاکساران گیل به مدت دو ماه ۶-درخواست مجوز ارائه تسهیلات برای سرمایه گذاران در بخش احداث پارکینگ طبقاتی۷- نامه فرمانداری جهت کمک به ستاد اربعین حسینی ۸- درخواست تجلیل از مقام شامخ آیت‌اله خائفی به بحث و گفتگو بنشینند.
  dscn9730
  رئیس شورای شهر انزلی با بیان اینکه شهرستان انزلی در کشور به شهر باران معروف است اظهار کرد: ما همواره در شهر بارش شدید باران داریم و این بارندگی ها علاوه بر ایجاد مشکلات آب گرفتگی باعث خرابی آسفالتها می شود، بر خود لازم میدانیم بابت تمام این مشکلات از شهروندان عذرخواهی نماییم.

  محمود بدیعی فر ادامه داد: ناگزیر بودیم مجوز کنده کاری را در مسیر دروازه ماهی تا میدان بی بی حوریه را برای رسرمایه گذار بخش خصوصی، به منظور لوله گذاری صادر نماییم که این موضوع باعث نارضایتی و شکایت های مردمی از ما شده بود.

  وی با اشاره به اینکه انجام هر پروژه ای احتیاج به زمان و حوصله دارد، تاکید کرد: ترمیم آسفالت این محدوده نیازمند زیر سازی های مناسب بود و مسئولین امر با عجله و بدون طی شدن زمان کافی نمی توانستند کاری با کیفیت ارائه دهند.

  بدیعی فر همچنین در خصوص قطع برخی از درختان در سطح شهر گفت: هیچ درختی در شهر بدون اجازه کمیسیون فضای سبز قطع نمی شود، اولویت ما همواره بر حفظ درختان است اما گاهی شرایط ایجاب میکند برای حفاظت از اموال شهروندان برخی از درختان قطع شوند تا از بروز حوادث غیر مترقبه جلوگیری به عمل آید.

  رئیس شواری شهر انزلی یکی دیگر از مشکلات مهم شهر را شرایط نامساعد آسفالت میدان گمرک دانست و تصریح کرد: به دلیل وجود کابل های فیبر نوری و لوله گذاری های متعدد، آن نقطه از شهر نیازمند زیر سازی ها مناسب آسفالت است که امیدواریم با صدور مجوز های لازم هرچه سریعتر مشکلات این میدان رفع شود.

  وی به بارگذاری و آزمایش پل ولایت دو از سوی وزارت راه برای واگذاری قطعی این پل اشاره کرد و گفت: متاسفانه این کار بدون هیچ هماهنگی با مسئولین شهرستان صورت گرفت و منجر به شکل گیری و بروز شایعات بی اساسی در میان شهروندان شد.

  بدیعی فر ادامه داد: برخی از شهروندان گمان میکنند مقصر تمام خرابی ها و کنده کاری ها شهرداری و شورای شهر است، در صورتی که ما در انزلی همواره مشکلات زیادی با ادارات مختلف داشته ایم؛ سالیان طولانی است در حال ترمیم کنده کاری های اداره آب و فاضلاب هستیم تا پروژه زیرساختی فاضلاب شهری که با اعتبارات بانک جهانی در حال تجهیز است به مرحله بهره برداری برسد.

  dscn9758-copy
  در ادامه جلسه امیر احمدی فرد در خصوص افزایش نرخ آب بها برای لایروبی و ترمیم لوله های فاضلاب شهری گفت: صد و بیست کیلومتر فاضلاب سنتی شهری داریم که به دلیل عدم لایروبی صحیح، در زمان بارندگی برای مردم در بافت های فرسوده مشکل ساز شده و موجب آبگرفتگی معابر می شود و اداره آبفا مسئول لایروبی این لوله های فرسوده با قدمت 70 ساله می باشد اما بدلیل عدم توانایی مالی قادر به لایروبی به موقع و اصولی نیست و افزایش لیتری یک ریال آب بها به نوعی مشارکت شهروندی برای لایروبی شبکه های فاضلاب است.

  وی ادامه داد: در صورتی که میانگین آب مصرفی خانوارهای انزلی ۲۰ هزار لیتر در ماه باشد این افزایش قیمت برای هر خانوار حدود ۲ هزار تومن در ماه می شود اما با وجود 35000 خانوار شهری در طول سال ۹۰۰ میلیون تومان به حساب اداره آب و فاضلاب انزلی جهت تجهیز و نوسازی لوله های فاضلاب وارد می شود و امیدوارم با لایروبی فاضلاب های سنتی از مشکلات آبگرفتگی شهر کاسته شود .

  احمدی فرد در خصوص المان های شهری گفت: المان یا نماد شهری به نوعی شناسنامه و زبان ناطق هر شهری به شمار می آیند و تاثیر بسزایی در زیبایی سیمای شهر و هویت بخشی فضای شهری دارند و در واقع جزو شاخصه های شهری محسوب میشوند که باعث تمایز شهرها از یکدیگر می شوند و باید به گونه ای طراحی شوند که شاخصه ها و ویژگی های خاص آن منطقه را در خود تصویر سازی نمایند.

  این عضو شورای شهر ادامه داد : نمادهایی که در فضای شهری طراحی میشوند نیازی نیست از پیچیدگی خاصی برخوردار باشند زیرا لازم است در چند ثانیه پیام خود را به مخاطب ارسال نمایند، نمادهای شهری علاوه بر انتقال هویت شهری در اذهان مردم باید موجب ارتقای زیبایی و کیفیت محیطی بشود.

  وی با اشاره به دو طرح ماهی و کشتی برای میدان گمرک خاطر نشان کرد: این المان ها اگرچه حامل هویت شهری ما هستند اما برای میدان گمرک مناسب نیستند زیرا فاقد زیبایی و جذابیت بصری می باشند.
  dscn9742
  در ادامه مدیرعامل شرکت اتوبوس رانی انزلی در بحث افزایش نرخ بلیط اتوبوس های شهری، اظهار کرد: از آخرین افزایش نرخ بلیط اتوبوس ها سه سال می گذرد و سازمان اتوبوس رانی هزینه های زیادی را متحمل شده است.

  حمید شاد با بیان اینکه ۱۲ اتوبوس فعال در ناوگان حمل و نقل عمومی موجود بود، تصریح کرد: ۲۰ دستگاه اتوبوس اسقاط در سازمان اتوبوس رانی داشتیم که بر اساس برآوردی که در گذشته انجام شده بود هزینه بازسازی هر اتوبوس چیزی حدود ۸۰ میلیون تومان بود که ما با استفاده از نیروهای شهرداری موفق شدیم این هزینه را به ۱۵ میلیون تومان تقلیل دهیم.

  وی افزود: ۱۱ دستگاه اتوبوس را با استفاده از پرسنل خودمان و صرفه جویی در هزینه ها تجهیز و تعمیر نموده و به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه کردیم.

  شاد به بازسازی و نوسازی ایستگاه های اتوبوس در سطح شهر اشاره کرد و گفت: در نظر داریم با حمایت از بخش خصوصی تمام ایستگاه های سطح شهر مسقف، نوسازی و مدرن شوند زیرا معتقدیم مردم انزلی لایق بهترین ها هستند.

  photo_2016-11-13_19-40-05

  اتوبوس های شهری با توجه به عرض کم معابر از عوامل موثر در ترافیک درون شهری محسوب میشوند

  احمدی فرد در این خصوص گفت : متاسفانه در سه سال گذشته برای خرید ناوگان عمومی از منطقه آزاد بودجه مصوب کردیم و اگر هر سال 5 دستگاه میدل باس با مبلغ 200 میلیون تومان خریداری میکردیم در انتهای شورای چهارم حداقل 20 دستگاه خودروی نو میتوانستیم به سیستم ناوگان شهری اضافه کنیم
  احمدی فرد ادامه داد : اتوبوس های شهری با توجه به عرض کم معابر از عوامل موثر در ترافیک درون شهری محسوب میشوند و بهتر است که میدل باس ها جایگزین اتوبوس ها شوند و میطلبد که سازمان اتوبوسرانی در این خصوص دیدگاه نوینی داشته باشد .

  احمدی فرد در خصوص کمبود ایستگاههای اتوبوس در سطح شهر و خیابان های اطبا و پاسداران گفت : اگر بتوانیم ایستگاههایی با طراحی زیبا احداث بکنیم چه بسا که مردم رغبت بیشتری برای استفاده از ناوگان عمومی داشته باشند .

  مدیرعامل سازمان اتوبوس رانی انزلی در پایان گفت: رایزنی هایی با منطقه آزاد انزلی در خصوص تجهیز ناوگان اتوبوس رانی صورت گرفته است و به مردم این قول را می دهیم تا پایان امسال دو دستگاه میدل باس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه گردد.

  متاسفانه در حق پرسنل شرکتی سبززیور اجحاف شده است

  احمدی فرد به تمدید قرارداد شرکت خاکساران اشاره کرد و اظهار داشت : متاسفانه در حق پرسنل شرکتی سبززیور اجحاف شده است و این عدالت نیست که ما بین پرسنل این دو شرکت تمایز قائل بشویم و بهتر است اگر برای پرسنل خاکساران 120 ساعت اضافه کار در نظر گرفته میشود همین مقدار هم برای پرسنل شرکتی سبززیور لحاظ شود .

  dscn9746-copy
  dscn9763
  dscn9751

  گزارش : مریم خسروپسند

  تصاویر: صادق صیاد

  مطالب مرتبط :

  انتقاد با تخریب فرق دارد و کسی حق ندارد با توهین و افترا زدن به مسئولان از آن به عنوان انتقاد یاد کند.

  اسماعیل حیدری آزاد روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران بندرانزلی از سوی شهرداری اظهار کرد: انتقاد با تخریب فرق دارد و کسی حق ندارد با توهین و افترا زدن به مسئولان از آن به عنوان انتقاد یاد کند. وی با اشاره به اینکه انتقاد بجا و سازنده می تواند مسیر رشد و توسعه شهرستان را در هر زمینه ای فراهم آورد افزود: خبرنگار نباید اجازه دهد قلمی را که ... مطلب کامل

  اختصاص اعتبار ۶۵۰ میلیونی برای تجهیز آتش نشانی انزلی

  ، مهرداد رضاپور ظهر چهارشنبه در مراسم رونمایی از تشک نجات آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری انزلی، اظهار کرد: این تشک در ابعاد ۴۸ متر مربع دارای دو فن بوده این تشک قابلیت نجات افراد از ارتفاع ۴۵ متر و همچنین ساختمان‌های تا ۲۰ طبقه دارد. رضاپور افزود: برای تجهیز سازمان آتش نشانی بندرانزلی ۶۵۲ میلیون تومان هزینه شده که ۳۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی است. وی با ... مطلب کامل

  شهر انزلی لایق بهترین هاست / برای خدمت گذاری به مردم آمده ام / جایگاه قلم خبرنگاران بسیار ارزشمند است

  ؛ هادی حیدری رییس شورای شهر انزلی اظهار داشت : یکی از تجهیزات مورد نیاز شهرمان یعنی تشک نجات حریق خریداری شد و از فرماندهی آتش نشانی انزلی تشکر می کنیم و امیدواریم که تجهیزات زیر ساختی شهر انزلی با همت شهرداری محترم و عنایت فرماندار محترم تهیه شود. وی افزود: بازدید هایی که از نقاط مختلف داریم از کمبود امکانات گله مند هستند و امیدوارم که کمک شود تا ... مطلب کامل

  ۴ انتصاب جدید در باشگاه ملوان/ مجیدی مدیر ملوان در لیگ ۱ شد+ تصاویر

  فرزاد مجیدی بازیکن اسبق استقلال تهران که سابقه سرپرستی تیم‌های استقلال تهران و نساجی مازندران در لیگ برتر را دارد، طی حکمی از سوی محسن میرابی به‌عنوان مدیر تیم فوتبال ملوان انزلی منصوب شد. مالک جدید باشگاه ملوان انزلی طی احکامی جداگانه مدیران روابط عمومی و رسانه‌ای و عکاس این باشگاه را منصوب کرد. مهدی توتونچی مجری باسابقه و مشهور کشورمان به‌عنوان مدیر ... مطلب کامل

  سرعت کاه های بندرانزلی بیش از میزان مصوب است

  حسن پورقربان روز شنبه در جلسه شورای ترافیک بندرانزلی اظهار کرد: متاسفانه تعداد سرعت کاه ها در سطح شهر بندرانزلی بسیار زیاد است و هم اکنون ۲۱۶ سرعت کاه در شهر بندرانزلی وجود دارد. وی افزود: در سال ۹۷ ایجاد ۵۱ سرعت کاه بر اساس مصوبه شورای ترافیک به شهرداری انزلی ابلاغ شد که ۴۰ مورد آن اجرا شد و از ابتدای امسال تا کنون نیز مصوبه ایجاد ۲۰ سرعت ... مطلب کامل

  “محیط زیست” به تلافی توقف طرح “بایوجمی” در روند ساخت راه آهن انزلی مانع تراشی می‌کند

  حسن خسته‌بند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه ورود دادستان بندرانزلی به مسئله اجرای طرح بایوجمی کاملاً قانونی بوده و توقف آن در مسیر تحقق مطالبات مردم انجام شده است اظهار داشت: محیط زیست به تلافی توقف طرح بایوجمی درصدد ایجاد اختلال در روند ساخت پروژه راه آهن رشت به انزلی است. نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با بیان اینکه محیط زیست از وی به علت مخالفت ... مطلب کامل

  “سازمان حفاظت محیط زیست” گیلان را با آزمایشگاه اشتباه گرفته‌ است

  سید رحمان سیدزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تا قبل از توقف طرح بایوجمی خیلی‌ها با اجرای آن موافق بودند اما در حال حاضر هیچ صدای موافقی از آنان شنیده نمی‌شود اظهار داشت: توقف این طرح بر اساس مستندات علمی و نظرات اساتید دانشگاه‌های برتر کشور انجام شد. دادستان بندرانزلی با بیان اینکه بحث تالاب انزلی از مدت‌های مدیدی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مردم منطقه، ... مطلب کامل

  مردم نباید با عتاب و خطاب دهیاران مواجه شوند

  اسماعیل حیدری آزاد عصر پنجشنبه در جلسه کاهش آسیب های زیست محیطی با محوریت عدم سوزاندن کاه و کلش توسط کشاورزان و روستائیان اظهار کرد: دهیاران باید تلاش بیشتری در راستای افزایش آگاهی روستائیان و خصوصا کشاورزان درهمه زمینه ها انجام دهند. وی با اشاره به اینکه کشاورزی بندرانزلی هنوز در حالت سنتی است افزود: متاسفانه با وجود مصرف بالای آب کشاورزی برداشت محصول کشاورزی بندرانزلی ضعیف است و از ... مطلب کامل

  سوزاندن کاه و کلش جرم است/ برخورد بامتجاوزان به حریم تالاب و دریا

  ، سید رحمان سید زاده عصر پنجشنبه در جلسه کاهش آسیب‌های زیست محیطی با محوریت عدم سوزاندن کاه و کلش توسط کشاورزان و روستاییان که در فرمانداری انزلی برگزار شد با تأکید بر لزوم اجتناب از سوزاندن کاه و کلش بعد از دروی شالیزارها از سوی کشاورزان، گفت: بر اساس ماده ۲۰ قانون هوای پاک سوزاندن کاه و کلش در مزارع جرم است. وی افزود: بر اساس ماده ۲۰ قانون ... مطلب کامل

  دغدغه اصلی پرداخت حقوق و مزایای پرسنل است | احشام سرگردان جمع آوری می شوند

  هفتادو هفتمین جلسه عادی و علنی شورای اسلامی شهر انزلی با حضور شهردار، اعضای شورای شهر انزلی و کارشناسان شهرداری با موضوع نامه شهرداری در خصوص درخواست شرکت نوید آوران عرصه نوین جهت حضور در کارخانه کود عالی – نامه شماره شهرداری درخصوص درخواست همکاری شرکت بهبود گستر – نامه شهرداری درخصوص خرید ۱۰ دستگاه مینی بوس ، امروز یکشنبه (۶ مرداد) در محل شورا برگزار ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.