• تالاب تیتانیومی ۱۰۰۰ میلیاردی!    :   طرح جامع مدیریت یکپارچه حفاظت از تالاب انزلی در سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ توسط دفتر جایکا (آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن) تهیه شد. طی سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ فاز اول طرح ...
 • پروژه احیاء تالاب انزلی طرحی خطرناک ‌است؛ به نهادهای نظارتی شکایت کردم.    :   حسن خسته‌بند نماینده مردم انزلی با بیان اینکه عوامل دخیل در اجرای پروژه به اصطلاح احیاء تالاب انزلی باید جوابگوی اعمال و تخلفات خود باشند اظهار داشت: علیه اجراکنندگان ...
 • انتصاب سرپرست معاونت امور بندری و حوزه خزر و سرپرست مدیریت روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی    :   طی حکمی از سوی دکتر رضا مسرور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان مهندس امین افقی به عنوان سرپرست معاونت امور بندری و حوزه خزر سازمان و مهدی کاظمیان ...
 • ریجکت های کارخانه کمپوست ساماندهی می شود / لزوم توجه به پوشش گیاهی و کاشت درخت در حاشیه کارخانه کمپوست /قدردانی از شهردار بندر انزلی به جهت تلاش در حوزه مدیریت پسماند می شود    :   ، علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در حاشیه ی بازدید از کارخانه کمپوست انزلی در منطقه ی خمیران ، اظهار داشت : با توجه ...
 • دستگاه های متولی برای پرکردن اوقات جوانان برنامه دهند    :   دستگاه های متولی برای پرکردن اوقات جوانان برنامه دهند اسماعیل حیدری آزاد روز یکشنبه در جلسه ستاد ساماندهی جوانان بندرانزلی اظهار کرد: جوانان تاثیرگذارترین افراد جامعه هستند و اگر قرار ...
 • ترسوها و نفوذی های دشمن القاءکننده جنگ آمریکا علیه ایران هستند/ آمریکا با خبر از اقتدار نظامی ایران چنین غلطی نمی کند    :   به نقل از ۸دی در رابطه با عملیات روانی آمریکا مبنی بر القای حمله نظامی به ایران، اظهار کرد: ترسوهای داخلی القاءکننده جنگ آمریکا علیه ایران هستند، این ها ...
 • هشتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر بندرانزلی :

  بدیعی فر: هیچ درختی در شهر بدون مجوز کمیسیون فضای سبز قطع نمی شود/ احمدی فرد : صد و بیست کیلومتر فاضلاب سنتی شهری داریم که به دلیل عدم لایروبی صحیح موجب آبگرفتگی معابر می شود

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  هشتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر بندرانزلی عصر امروز با موضوع رسیدگی به نامه ها و درخواست های شهرداری برگزار شد.

  در ابتدای این جلسه مقرر شد نطق پیش از دستور سه تن از اعضای شورا به دلیل ضیق وقت به زمان دیگری موکول شود و اعضا در خصوص موضوعات: ۱-درخواست مجوز نصب المان در میدان گمرک، ۲- درخواست مجوز کمک به نیروی انتظامی،۳- درخواست خرید ماشین آلات سنگین ۴-درخواست افزایش نرخ بلیط کرایه اتوبوسرانی ۵-درخواست تمدید قرارداد با شرکت خاکساران گیل به مدت دو ماه ۶-درخواست مجوز ارائه تسهیلات برای سرمایه گذاران در بخش احداث پارکینگ طبقاتی۷- نامه فرمانداری جهت کمک به ستاد اربعین حسینی ۸- درخواست تجلیل از مقام شامخ آیت‌اله خائفی به بحث و گفتگو بنشینند.
  dscn9730
  رئیس شورای شهر انزلی با بیان اینکه شهرستان انزلی در کشور به شهر باران معروف است اظهار کرد: ما همواره در شهر بارش شدید باران داریم و این بارندگی ها علاوه بر ایجاد مشکلات آب گرفتگی باعث خرابی آسفالتها می شود، بر خود لازم میدانیم بابت تمام این مشکلات از شهروندان عذرخواهی نماییم.

  محمود بدیعی فر ادامه داد: ناگزیر بودیم مجوز کنده کاری را در مسیر دروازه ماهی تا میدان بی بی حوریه را برای رسرمایه گذار بخش خصوصی، به منظور لوله گذاری صادر نماییم که این موضوع باعث نارضایتی و شکایت های مردمی از ما شده بود.

  وی با اشاره به اینکه انجام هر پروژه ای احتیاج به زمان و حوصله دارد، تاکید کرد: ترمیم آسفالت این محدوده نیازمند زیر سازی های مناسب بود و مسئولین امر با عجله و بدون طی شدن زمان کافی نمی توانستند کاری با کیفیت ارائه دهند.

  بدیعی فر همچنین در خصوص قطع برخی از درختان در سطح شهر گفت: هیچ درختی در شهر بدون اجازه کمیسیون فضای سبز قطع نمی شود، اولویت ما همواره بر حفظ درختان است اما گاهی شرایط ایجاب میکند برای حفاظت از اموال شهروندان برخی از درختان قطع شوند تا از بروز حوادث غیر مترقبه جلوگیری به عمل آید.

  رئیس شواری شهر انزلی یکی دیگر از مشکلات مهم شهر را شرایط نامساعد آسفالت میدان گمرک دانست و تصریح کرد: به دلیل وجود کابل های فیبر نوری و لوله گذاری های متعدد، آن نقطه از شهر نیازمند زیر سازی ها مناسب آسفالت است که امیدواریم با صدور مجوز های لازم هرچه سریعتر مشکلات این میدان رفع شود.

  وی به بارگذاری و آزمایش پل ولایت دو از سوی وزارت راه برای واگذاری قطعی این پل اشاره کرد و گفت: متاسفانه این کار بدون هیچ هماهنگی با مسئولین شهرستان صورت گرفت و منجر به شکل گیری و بروز شایعات بی اساسی در میان شهروندان شد.

  بدیعی فر ادامه داد: برخی از شهروندان گمان میکنند مقصر تمام خرابی ها و کنده کاری ها شهرداری و شورای شهر است، در صورتی که ما در انزلی همواره مشکلات زیادی با ادارات مختلف داشته ایم؛ سالیان طولانی است در حال ترمیم کنده کاری های اداره آب و فاضلاب هستیم تا پروژه زیرساختی فاضلاب شهری که با اعتبارات بانک جهانی در حال تجهیز است به مرحله بهره برداری برسد.

  dscn9758-copy
  در ادامه جلسه امیر احمدی فرد در خصوص افزایش نرخ آب بها برای لایروبی و ترمیم لوله های فاضلاب شهری گفت: صد و بیست کیلومتر فاضلاب سنتی شهری داریم که به دلیل عدم لایروبی صحیح، در زمان بارندگی برای مردم در بافت های فرسوده مشکل ساز شده و موجب آبگرفتگی معابر می شود و اداره آبفا مسئول لایروبی این لوله های فرسوده با قدمت 70 ساله می باشد اما بدلیل عدم توانایی مالی قادر به لایروبی به موقع و اصولی نیست و افزایش لیتری یک ریال آب بها به نوعی مشارکت شهروندی برای لایروبی شبکه های فاضلاب است.

  وی ادامه داد: در صورتی که میانگین آب مصرفی خانوارهای انزلی ۲۰ هزار لیتر در ماه باشد این افزایش قیمت برای هر خانوار حدود ۲ هزار تومن در ماه می شود اما با وجود 35000 خانوار شهری در طول سال ۹۰۰ میلیون تومان به حساب اداره آب و فاضلاب انزلی جهت تجهیز و نوسازی لوله های فاضلاب وارد می شود و امیدوارم با لایروبی فاضلاب های سنتی از مشکلات آبگرفتگی شهر کاسته شود .

  احمدی فرد در خصوص المان های شهری گفت: المان یا نماد شهری به نوعی شناسنامه و زبان ناطق هر شهری به شمار می آیند و تاثیر بسزایی در زیبایی سیمای شهر و هویت بخشی فضای شهری دارند و در واقع جزو شاخصه های شهری محسوب میشوند که باعث تمایز شهرها از یکدیگر می شوند و باید به گونه ای طراحی شوند که شاخصه ها و ویژگی های خاص آن منطقه را در خود تصویر سازی نمایند.

  این عضو شورای شهر ادامه داد : نمادهایی که در فضای شهری طراحی میشوند نیازی نیست از پیچیدگی خاصی برخوردار باشند زیرا لازم است در چند ثانیه پیام خود را به مخاطب ارسال نمایند، نمادهای شهری علاوه بر انتقال هویت شهری در اذهان مردم باید موجب ارتقای زیبایی و کیفیت محیطی بشود.

  وی با اشاره به دو طرح ماهی و کشتی برای میدان گمرک خاطر نشان کرد: این المان ها اگرچه حامل هویت شهری ما هستند اما برای میدان گمرک مناسب نیستند زیرا فاقد زیبایی و جذابیت بصری می باشند.
  dscn9742
  در ادامه مدیرعامل شرکت اتوبوس رانی انزلی در بحث افزایش نرخ بلیط اتوبوس های شهری، اظهار کرد: از آخرین افزایش نرخ بلیط اتوبوس ها سه سال می گذرد و سازمان اتوبوس رانی هزینه های زیادی را متحمل شده است.

  حمید شاد با بیان اینکه ۱۲ اتوبوس فعال در ناوگان حمل و نقل عمومی موجود بود، تصریح کرد: ۲۰ دستگاه اتوبوس اسقاط در سازمان اتوبوس رانی داشتیم که بر اساس برآوردی که در گذشته انجام شده بود هزینه بازسازی هر اتوبوس چیزی حدود ۸۰ میلیون تومان بود که ما با استفاده از نیروهای شهرداری موفق شدیم این هزینه را به ۱۵ میلیون تومان تقلیل دهیم.

  وی افزود: ۱۱ دستگاه اتوبوس را با استفاده از پرسنل خودمان و صرفه جویی در هزینه ها تجهیز و تعمیر نموده و به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه کردیم.

  شاد به بازسازی و نوسازی ایستگاه های اتوبوس در سطح شهر اشاره کرد و گفت: در نظر داریم با حمایت از بخش خصوصی تمام ایستگاه های سطح شهر مسقف، نوسازی و مدرن شوند زیرا معتقدیم مردم انزلی لایق بهترین ها هستند.

  photo_2016-11-13_19-40-05

  اتوبوس های شهری با توجه به عرض کم معابر از عوامل موثر در ترافیک درون شهری محسوب میشوند

  احمدی فرد در این خصوص گفت : متاسفانه در سه سال گذشته برای خرید ناوگان عمومی از منطقه آزاد بودجه مصوب کردیم و اگر هر سال 5 دستگاه میدل باس با مبلغ 200 میلیون تومان خریداری میکردیم در انتهای شورای چهارم حداقل 20 دستگاه خودروی نو میتوانستیم به سیستم ناوگان شهری اضافه کنیم
  احمدی فرد ادامه داد : اتوبوس های شهری با توجه به عرض کم معابر از عوامل موثر در ترافیک درون شهری محسوب میشوند و بهتر است که میدل باس ها جایگزین اتوبوس ها شوند و میطلبد که سازمان اتوبوسرانی در این خصوص دیدگاه نوینی داشته باشد .

  احمدی فرد در خصوص کمبود ایستگاههای اتوبوس در سطح شهر و خیابان های اطبا و پاسداران گفت : اگر بتوانیم ایستگاههایی با طراحی زیبا احداث بکنیم چه بسا که مردم رغبت بیشتری برای استفاده از ناوگان عمومی داشته باشند .

  مدیرعامل سازمان اتوبوس رانی انزلی در پایان گفت: رایزنی هایی با منطقه آزاد انزلی در خصوص تجهیز ناوگان اتوبوس رانی صورت گرفته است و به مردم این قول را می دهیم تا پایان امسال دو دستگاه میدل باس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه گردد.

  متاسفانه در حق پرسنل شرکتی سبززیور اجحاف شده است

  احمدی فرد به تمدید قرارداد شرکت خاکساران اشاره کرد و اظهار داشت : متاسفانه در حق پرسنل شرکتی سبززیور اجحاف شده است و این عدالت نیست که ما بین پرسنل این دو شرکت تمایز قائل بشویم و بهتر است اگر برای پرسنل خاکساران 120 ساعت اضافه کار در نظر گرفته میشود همین مقدار هم برای پرسنل شرکتی سبززیور لحاظ شود .

  dscn9746-copy
  dscn9763
  dscn9751

  گزارش : مریم خسروپسند

  تصاویر: صادق صیاد

  مطالب مرتبط :

  تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده به ضرر شهرداری ها است

  ، امیر احمدی فرد عصر یکشنبه در هفتادمین جلسه شورای شهر که در دفتر شورا برگزار شد، اظهار کرد: لایحه مالیات بر ارزش افزوده که کلید واژه مالیات و عوارض را یکی دانست در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شده که با تصویب آن بخش اعظمی از درآمدهای شهرداری‌ها و همچنین بسیاری از اختیارات شوراهای اسلامی شهر حذف می‌شود. وی افزود: انتظار می‌رفت با تصویب مدیریت یکپارچه شهری آنچه که ... مطلب کامل

  نمایش اقتدار ایران و ناتوانی دشمنان وظیفه خبرنگاران است

  نمایش اقتدار ایران و ناتوانی دشمنان وظیفه خبرنگاران است به گزارش خبرنگار ایرنا، سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف بعداز ظهر سه شنبه در حاشیه افتتاح نخستین دفترشهرستانی خبرگزاری بسیج گیلان در بندرانزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انتشار اخبار و آگاهی بخشی در راستای تحقق اهداف عالیه انقلاب اسلامی و همچنین تحقق ، تعمیق و ترویج گفتمان شهدای انقلاب اسلامی از اهداف تشکیل خبرگزاری بسیج است. وی افزود: دشمنان نظام مقدس جمهوری ... مطلب کامل

  دادرسی عادلانه حق مسلم مردم است

  احمد سیاوش پور ظهر پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید دادگستری و دادستان انزلی که در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: درباره مسائل فرهنگی به عنوان دغدغه رهبری دستگاه قضائی نیز با تمام تلاش پای کار است. وی با بیان اینکه همه باید در راستای بررسی واقع بینانه مسائل روز کشور مشارکت و همکاری لازم را داشته باشند، افزود: ... مطلب کامل

  مسابقات والیبال ساحلی کارگران کشور در انزلی برگزار شد

  ، حمید حق بین؛ دبیر انجمن والیبال کارگران کشور در حاشیه برگزاری این مسابقات در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این مسابقات با حضور ۸ تیم برتر کشور که مشتکل از بهترین ساحلی باز های کشور به مناسبت هفته کارگر در استراحت گاه وزارت کار سنگاچین برگزار شد. وی با بیان اینکه این تیم ها از استان‌های گیلان، مازندران، تهران و خراسان شرکت کرده اند، افزود: تا پیش از این دوره ... مطلب کامل

  تیم بنادر و دریانوردی بندر انزلی قهرمان لیگ برتر فوتبال جوانان گیلان شد.

  در پایان این رقابت ها تیم بنادر و دریانوردی انزلی با کسب ۵۱ امتیاز قهرمان شد، تیم های شهدای نویر انزلی با ۵۰ امتیاز و سرخ پوشان لاهیجان با ۴۷ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند. در دیدارهای برگزار شده هفته بیست و سوم و پایانی لیگ برتر فوتبال جوانان گیلان تیم بنادر و دریانوردی انزلی یک بر صفر شهرداری تولم شهر را برد، شهرداری فومن با همین ... مطلب کامل

  ایجاد ثبات مدیریتی در شهرداری انزلی اولویت شورای شهر است

  امیر احمدی فرد در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز شوراها که در دفتر شورای شهر بندرانزلی برگزار شد، اظهار کرد: بسیاری از مطالبات و انتظارات مردم از منتخبان خود با ظرفیت‌ها و شرح وظایف شوراهای اسلامی شهر سنخیت ندارد. وی با بیان اینکه اجرای طرح باز آفرینی شهری امسال در دستور کار شورای شهر انزلی قرار گرفته است، افزود: شوراها نمادی از مردم سالاری هستند که می‌توانند نقش ... مطلب کامل

  شهرداری انزلی نایب قهرمان هفتمین دوره مسابقات بین المللی هندبال ساحلی هفته فرهنگی اصفهان

  در مجموع بیش از ۶۰ تیم در سه رده سنی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان در دو بخش دختران و پسران از کل کشور وتیم ملی عمان هم در این دوره از مسابقات حضور داشتند. در بخش بانوان و رده سنی نوجوانان تیم‌های آموزش وپرورش ناحیه سوم، شاهین شهر و هرمزگان به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را به دست آوردند. در رده سنی جوانان تیم هندبال ساحلی بانوان فولاد مبارکه سپاهان، شاهین شهر و خمینی ... مطلب کامل

  فیلمساز ایرانی با گل جهان بر فرش قرمز کازان

  فیلمساز ایرانی با گل جهان بر فرش قرمز کازان این بانوی فیلمساز در مصاحبه تلفنی با خبرنگار ایرنا گفت: بیش از۹۶۰ اثر از ۵۷ کشور در چهاردهمین جشنواره فیلم مسلمان کازان مورد داوری قرار می گیرد و ۶۵ اثر از حدود ۳۰ کشور در بخش مسابقه حضور دارند. وی با اشاره به حضور ۱۸ داور و هنرمندان سرشناس سینمای حرفه ای و کوتاه جهان در این جشنواره اظهار داشت: من و دو ... مطلب کامل

  پاکسازی بلوار ساحلی و موج شکن تاریخی انزلی از ته سیگار

  زمین به عنوان مهد تمدن بشری و زیستگاهی برای گونه های متنوع جانوری همواره با پیشرفت تکنولوژی های نوین در معرض آسیب هایی است که در آینده سلامت جوامع مختلف را به چالش می کشد و کارشناسان معتقدند که حفظ محیط زیست و زمین پاک در شرایط کنونی جز با مشارکت و همراهی مردم و مسئولان امکان پذیر نیست. در سه دهه اخیر جهان بیش از پیش متوجه فجایع زیست ... مطلب کامل

  سه چهارم سرطان ها در گیلان درمان می شوند

  روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه سومین جشنواره سفیران سلامت گیلان در سال همایش دهکده ساحلی انزلی اظهار کرد: در گیلان سونامی سرطان نداریم اما سن سرطان سینه بانوان در گیلان ۱۰ سال کمتر شده و به سن ۴۴ سال رسیده است. وی با اشاره به اینکه یک چهارم افراد مبتلا به سرطان دیر به مراکز درمانی مراجعه می کنند افزود: شاخص سرطان در کشور ۱۴۶نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.