• دیدار مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان/تاکید بر تسریع در بهره برداری از اسکله های شناور تفریحی و خدماتی شهرستان    :   در این دیدار موضوعاتی همچون استفاده از ظرفیت های دو بندر انزلی و کاسپین با نگاهی ملی، همکاری و همیاری بیشتر دو سازمان با یکدیگر، تسریع ...
 • آبگرفتگی خزانه های برنج در بندر انزلی    :   ، فرماندار بندرانزلی امروز گفت : به علت بارش شدید باران و بالا آمدن آب رودخانه ها خزانه های برنج در روستاهای آبکنار، شیله سر، سیاه خاله سر ...
 • سقوط ناگهانی درخت،راننده خودرویی را در گیلان به کام مرگ کشید    :   سرهنگ حسین محمدپور روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: راننده ۳۸ ساله که صبح امروز با خودرویش در مسیر شانگهای پرده طالب آباد انزلی در ...
 • تحقق ۱۰۰۷۹ میلیارد ریالی سرمایه گذاری در ۱۲ ماهه سال ۹۷ در منطقه آزاد انزلی    :   از سوی دیگر و در زمینه جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی و علی رغم مشکلات ناشی از تحریم های غیرقانونی دولت امریکا، سازمان منطقه آزاد انزلی در طول سال ۹۷ ...
 • جایگاه انزلی در حوره امکانات زیرساختی ارتقاء یافته است    :   حسن خسته‌بند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با بیان اینکه در سال‌های اخیر پروژه‌های عمرانی زیادی در شهرستان بندرانزلی اجرایی و به بهره‌برداری رسیده است اظهار داشت: جایگاه ...
 • اعزام ناوگروه صلح دوستی از بندرانزلی به قزاقستان    :   محمد مهدی احمدی، فرمانده ناوگروه صلح و دوستی ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش گفت: نهمین ناوگروه صلح و دوستی نیروی دریایی راهبردی امروز از ستاد فرماندهی ناوگان شمال ...
 • صبح امروز جلسه هم‌اندیشی با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار بندرانزلی با دکتر مسرور مدیرعامل و معاونین منطقه آزاد انزلی برگزارشد.

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  صبح امروز جلسه هم‌اندیشی با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار بندرانزلی با دکتر مسرور مدیرعامل و معاونین منطقه آزاد انزلی برگزارشد

  رئیس شورای شهر بندرانزلی در این نشست اظهار کرد: متاسفانه برخی از مسئولین شهرستان انزلی، منطقه آزاد انزلی که به عقیده ما نعمتی بزرگ برای شهر و استان ما می باشد را منطقه آزار خود می نامند؛دلیل این حرف این است که در گذشته مسئولین بندرانزلی نتوانستند از پتانسیل های منطقه آزاد انزلی به درستی استفاده نمایند و ما اکنون به دنبال ایجاد تعامل میان این منطقه و شهر بندرانزلی هستیم.
  امیر احمدی فرد با بیان اینکه با همکاری منطقه آزاد انزلی و شهرداری می توانیم فضاهای مناسبی برای گردشگری در شهر انزلی تعبیه نماییم، تصریح کرد: همانطور که همه می دانیم اداره بنادر و دریانوردی انزلی جز حوزه جغرافیایی منطقه آزاد است و ما از دکتر مسرور تقاضا داریم در بحث مارینا و معرفی سرمایه گذار برای جذب توریسم دریایی یاری رسان ما باشند.
  وی با اشاره به بدهی های کلان شهرداری انزلی و منابع محدود مالی این شهر برای اجرای پروژه های بزرگ،گفت:شهر بندرانزلی بر خلاف سایر شهرهای مناطق آزاد در محدوده جغرافیایی منطقه آزاد انزلی قرار ندارد با این حال قوانین مناطق آزاد این اجازه را می دهد که این منطقه در چند پروژه بزرگ عمرانی شهرداری، مشارکت نماید.
  رئیس شورای شهر بندرانزلی دلیل حضور شهردار و اعضای شورای این شهر در منطقه آزاد انزلی را ایجاد هم افزایی و تقویت تعاملات میان شهر و منطقه دانست وتاکید کرد:هیات عالی سرمایه گذاری درشهر انزلی تشکیل شده است که ما به دنبال همکاری با سرمایه گذارانی که در منطقه آزاد سابقه فعالیت اجرایی مثبت داشته اند، هستیم.
  احمدی فرد ادامه داد: از مدیران منطقه آزاد انزلی تقاضا داریم تا حد امکان در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر بندرانزلی، با ما همکاری و تعامل داشته باشند، به مردم انزلی وعده داده ایم با یاری منطقه آزاد تا سال آینده ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس های شهرداری نوسازی گردند.
  رئیس شورای شهر بندرانزلی با بیان شرایط نامناسب تیم فوتبال ملوان بندرانزلی، متذکر شد: باور داریم نامهربانی هایی در رابطه با همکاری منطقه آزاد و باشگاه ملوان صورت گرفته است، اما بنده به عنوان یک نماینده از سوی مردم انزلی از شما درخواست می کنم تا در ادامه این فصل و فصل آینده حامی و یاری رسان ملوان باشید.
  وی در پایان خاطرنشان کرد: بازار انزلی در چند سال گذشته دچار رکود شدیدی شده است و ما می خواهیم در این جلسات راهکاری برای یکپارچگی بازار انزلی و منطقه آزاد انزلی در نظر گرفته شود.

  حسن پورقربان شهردار بندرانزلی نیز در این نشست با بیان اینکه شهرداری بندرانزلی آمادگی کامل جهت هرگونه همکاری با منطقه آزاد انزلی را دارد، اظهار کرد: در بحث توسعه گردشگری در حال پیاده سازی برنامه هایی هستیم که متعاقبا مفاد آن را به اطلاع مدیران این منطقه خواهیم رساند و امیدواریم همکاری های خوبی میان منطقه آزاد انزلی و شهرداری صورت پذیرد.

  نائب رئیس شورای شهرانزلی در نشست با مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، وضعیت شهر انزلی را بحرانی خواند و تصریح کرد: ما برای رونق و رشد شهر انزلی نیاز به همکاری و تعامل با منطقه آزاد داریم؛ نام این منطقه آزاد، “انزلی” است و ما نیز به عنوان نمایندگان مردم شهر انزلی از شما تقاضای نگاه ویژه به این شهر داریم.
  شعبان جعفری گفت: در وهله اول درخواست مساعدت از منطقه آزاد انزلی جهت بازسازی روکش آسفالت از ورودی شهر تا درب اداره بنادرو دریانوردی شهر را داریم زیرا این مسیر، مسیر ترانزیت و تجارت است که هزینه بازسازی آسفالت و زیباسازی آن به تنهایی از توان شهرداری خارج است.
  وی الحاق تمام یا قسمتی از شهر بندرانزلی به منطقه آزاد انزلی را یکی از درخواست های مهم مردم این شهر دانست و افزود: یکی از راه های استفاده هرچه تمام تر از پتانسیل های منطقه آزاد الحاق محدوده شهری به این منطقه است که می تواند رونق بازار های این شهر را در پی داشته باشد.
  جعفری ادامه داد: ما به دنبال ارائه راهکاری از سوی مدیرعامل منطقه برای حل این موضوع هستیم و در صورتی که تحقق این خواسته در حال حاضر میسر نباشد، حداقل خواسته ما این است که بازارچه های انزلی (مانند بازار گیلار، پردیس، کاسپین و…) با ایجاد تمهیداتی از حمایت کامل منطقه آزاد انزلی برخوردار شوند.

  مه سیما نصیری نیز در این جلسه ضمن ابراز امیدواری برای ادامه تعاملات میان منطقه آزاد انزلی و شهر انزلی، تصریح کرد: درخواست بنده به عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا از دکتر مسرور این است که در صورت امکان در اجرای برنامه های فرهنگی شهر انزلی یاری رسان ما باشند.
  وی افزود: به عنوان رئیس شورای شهرستان انزلی از شما می خواهیم تا با برنامه ریزی وهدایت تورهای گردشگری به روستاهای انزلی موجبات رونق و توسعه اقتصادی این روستاها فراهم شود و تمام اهالی بندرانزلی بتوانند از مزیت های منطقه آزاد انزلی، برخوردار گردند.

  بهمن زنجانخواه دیگر عضو شورای شهر انزلی با بیان اینکه امیدواریم چنین جلساتی باعث رونق کسب و کار و بازاریان ما باشد، اظهار داشت: در گذشته نه چندان دور شهر بندرانزلی، شهری مهاجر پذیر بود اما امروز با وجود امکانات بسیار زیادی چون بندر و منطقه آزاد انزلی، تبدیل به شهری مهاجرفرست شده ایم.
  زنجانخواه ادامه داد: در اکثرکشورهای دنیا شهرهای حاشیه بندر توسعه و پیشرفتی چشمگیرتر از سایر شهرها دارند که متاسفانه در کشور ما شهرهای بندری اغلب دچار نوعی فقر اجتماعی و ساختاری می باشند.
  وی افزود: باید بررسی شود چرا منطقه آزاد انزلی نه تنها نتوانست باعث رونق و توسعه بازار انزلی شود بلکه اکنون به نقطه ای رسیده ایم که کسبه انزلی، منطقه آزاد را رقیبی بزرگ برای خود می دانند.

  هادی حیدری عضو شورای شهر بندرانزلی با اشاره به وضعیت شهر انزلی، متذکر شد:پیشینه مدیریتی بالای دکتر مسرور و امکانات مطلوب منطقه آزاد انزلی باعث شده تا علی رغم تمام مسائل قانونی توقعات زیادی از این منطقه جهت بهبود وضعیت شهرانزلی داشته باشیم.
  حیدری افزود: با وجود منطقه آزاد انزلی، سطح اقتصادی بازارهای انزلی افول زیادی داشته است و مردم شهر انزلی از ما توقع دارند با ایجاد هم افزایی بیشتر میان شهر و منطقه آزاد رونق دوباره ای به بازارهای این شهر ببخشیم.
  این عضو شورای شهر ادامه داد: خواسته مهم دیگر مردم انزلی، ایجاد اشتغال برای جوانان انزلیچی در منطقه آزاد انزلی است، شهر انزلی از بیکاری درصد زیادی از جوانان خود رنج می برد و این موضوع باعث ایجاد فقر اقتصادی شدیدی در خانواده ها شده است.

  یاسر کریم بخش نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تمام امکانات و فعالیتهای منطقه آزاد انزلی برای شهرستان انزلی صورت گرفته است، گفت: انتظار ما این است که با رفع موانع قانونی بتوانیم از مزیت های منطقه آزاد انزلی در سطح شهر نیز برخوردار شویم.
  این عضو شورا با بیان اینکه در زمینه های علمی نیز می توانیم ازظرفیت های منطقه آزاد انزلی بهره مند گردیم، تصریح کرد: لازم است مجموعه مدیریت شهری و منطقه آزاد انزلی دانشگاهیان را به بحث و گفتگو در خصوص تهدیدها و فرصت های منطقه آزاد و شهر در برابر هم، تشویق نماید و با بررسی نتایج آن برای ارتقا این تعاملات تلاش نماییم.
  یاسر کریم بخش در ادامه پیشنهادات خود در راستای همکاری منطقه آزاد انزلی و شهر انزلی ارائه نمود، وی گفت: منطقه آزاد انزلی می تواند با درختکاری در محدود ابتدای حسن رود تا پل طالب آباد موجبات زیبایی بصری ورودی شهر انزلی و به تبع آن جذب گردشگر را مهیا نماید.
  عضو جوان شورای شهر انزلی افزود: لازم است بررسی کنیم مصوبه هیات وزیران در دولت قبل در خصوص حمایت منطقه آزاد انزلی از باشگاه ملوان باطل شده است یا خیر؟ در صورت عدم ابطال می توانیم شاهد همکاری بیشتر این منطقه در قبال باشگاه مردمی ملوان باشیم.
  کریم بخش با اشاره به اینکه منطقه آزاد انزلی اغلب در حوزه فرهنگی همکاری های مستمری با شهر انزلی دارد، متذکر شد: مردم انزلی خواهان همکاری های اقتصادی این منطقه با شهر هستند و یکی از کارهایی که می توان در این خصوص انجام داد بازسازی خیابان سپه با مشارکت منطقه آزاد است که می تواند باعث نصب تابلوی منطقه آزاد انزلی در محدوده شهری و رونق اقتصادی یکی از خیابان های قدیمی شهر باشد.
  در پایان این نشست دکتر مسرور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی ضمن تاکید بر لزوم ادامه همکاری های فی مابین منطقه آزاد و شهرداری انزلی، به معاونین خویش دستور تشکیل کارگروه هایی در زمینه های مختلف فرهنگی، عمرانی، سرمایه گذاری، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و… ارائه نمود.
  وی همچنین به ادامه حمایت مالی منطقه آزاد انزلی از تیم فوتبال ملوان به صورت اسپانسر تاکید نمود و این اطمینان خاطر را به مردم انزلی داد که هیچ کس درصدد تغییر نام منطقه آزاد انزلی نیست و هیات مدیره، این منطقه را منطقه ای جدا از انزلی نمی داند

  مطالب مرتبط :

  قلب فرد مرگ مغزی کمتر از یک ساعت از رشت به تهران منتقل شد

  مهدی شادنوش روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره عمل جراحی پیوند قلب که صبح امروز انجام شد، افزود: عمل پیوند قلب در تهران از ساعت ۱۱:۱۳ صبح آغاز شده و تا غروب ادامه خواهد داشت. همچنین یک کبد و دو کلیه این فرد مرگ مغزی به سه نفر دیگر در رشت پیوند شده است. وی ادامه داد: در عملیات امروز حدود ۱۰۰ نفر نقش داشتند و باید از ... مطلب کامل

  دستگیری سارقان قطعات خودرو در بندر‌انزلی

  سرهنگ " مجید حسینی " با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت قطعات خودرو در بندرانزلی، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پلیس قرار گرفت. این مقام انتظامی افزود: ماموران پلیس با انجام تحقیقات یک سارق سابقه‌دار را در این پرونده‌ها شناسایی و دستگیر کردند. وی بیان داشت: متهم در بررسی فنی پلیس به ۸ فقره سرقت قطعات خودرو به همراه همدست خود ... مطلب کامل

  تورم‌زایی نتیجه افزایش میزان تسهیلات در بازار مسکن

  حسن خسته بند عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به کاهش ۵۱ درصدی میزان معاملات بازار مسکن در چند ماه اخیر، گفت: عامل اصلی این مسئله افزایش چشمگیر قیمت مسکن در یک سال اخیر بوده است، به طوری که بر اساس آمارها قیمت مسکن در این مدت حدود ۱۰۰ افزایش یافته است. حسن خسته بند نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ... مطلب کامل

  آغاز پروژه نصب و بهره‌برداری از اسکله های شناور تفریحی و خدماتی در بندرانزلی

  پروژه نصب و بهره برداری از اسکله های شناور نمونه تفریحی و خدماتی در بندرانزلی در راستای ساماندهی اسکله های قایقرانی تالاب بین المللی این شهرستان عصر جمعه با دستور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان و با حضور نماینده شهرستان بندرانزلی در مجلس، آغاز شد. این اسکله ها ضمن داشتن زیبایی به صورت کاملا شناور و بدون پایه بوده در دو تیپ از جنس بدنه آلومینیوم دریایی با ... مطلب کامل

  کمربندی خمام تا اطلاع ثانوی مسدود است | سقوط عرشه پل عابر پیاده به وسط جاده

  در ساعت ۰۳:۳۰ بامداد روز شنبه ٣١ فروردین سال ١٣٩٨ در کمربندی خمام محل ورودی فتاتو به علت بالا رفتن جک یک دستگاه تریلرکمپرسی و برخورد آن با عرشه پل عابر پیاده و سقوط پل به سطح راه کمربندی خمام تا اطلاع بعدی مسدود می باشد. مسیر جایگزین ازسمت بندرانزلی داخل شهر خمام و از سمت رشت به انزلی در کمربندی برای سواری ها از فرعی روستای فتاتو و برای وسایل ... مطلب کامل

  ارتش، نیروی پیشتاز در عرصه های مختلف نظامی است

  حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین در خطبه های این هفته نماز جمعه انزلی با تبریک فرارسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی نیرویی مکتبی ، الهی و کارآمد است. وی افزود: ارتشیان ثابت کرده اند که همواره در عرصه های مختلف نظامی ، دفاعی ، تجهیزاتی و حتی امداد رسانی به مردم کارآمد هستند. حجت الاسلام شمس الدین تصریح کرد: نیروهای ارتش در همه عرصه های مورد نیاز ... مطلب کامل

  درخشش کاراته کار انزلی چی در مسابقات قهرمانی دانشجویان آسیا

  آویشن باقری، کاراته کار جوان انزلی چی در اولین دوره از رقابت های کاراته قهرمانی دانشجویان آسیا در کشور ماکائو به مدال نقره دست یافت و عنوان نایب قهرمانی را کسب نمود. آویشن باقری در وزن ۵۵- کیلوگرم پس از پیروزی چهار بر صفر مقابل حریفی از چین راهی فینال شد و در فینال برابر سوکی وونگ از کشور میزبان دو بر صفر شکست خورد و نقره گرفت. مطلب کامل

  تیم فوتبال بانوان ملوان روی لبه تیغ / همه چیز ممکن است، حتی انحلال!

  به نقل از ایسنا وقتی بعد از دو سال و نیم دوری از فوتبال بانوان به لیگ برتر برگشت همراه با هواداران پرشورش به فوتبال بانوان حیاتی دوباره بخشید. فوتبالی که اکثر اوقات سکوهای خالی از تماشاگر را به رخ می‌کشید این بار اما در انزلی چهره‌ی دیگری از خود نشان داد و نویدبخش این بود که انزلی‌چی‌ها همراه با تیم محبوب خود پا به مستطیل سبز رنگ گذاشتند تا ... مطلب کامل

  بازیکنان جوانمان مقابل تیم مدعی شاهین نمره قبولی گرفتند

  پژمان نوری مربی تیم فوتبال ملوان پس از شکست ۲ بر صفر این تیم برابر شاهین شهرداری بوشهر اظهار کرد: به تیم حریف تبریک می‌گویم، ویسی تیم خیلی خوبی ساخته است و به هواداران این تیم بابت حضور پرشوری و حمایت‌های دلگرم کننده‌ای که از تیمشان داشتند تبریک می‌گویم. تیم ما انگیزه لازم برای برد در این بازی را نداشت، از نظر روحی و روانی خیلی روی بازیکنان کار کردیم، ... مطلب کامل

  شکست خارج از خانه ملوان مقابل شاهین بوشهر

  ، از هفته سی و دوم رقابت‌های فوتبال لیگ دسته اول جام آزادگان عصر روز سه شنبه بیست و هفتم فروردین ماه تیم فوتبال ملوان بندرانزلی میهمان تیم فوتبال شاهین بوشهر بود که در پایان با نتیجه دو بر صفر مقابل میزبان خود شکست خورد. گلهای تیم فوتبال شاهین بوشهر در دقیقه ۱۵ توسط میلاد صارمی و دقیقه ۵۷ توسط شهرام سالاری به ثمر رسید. مبین عشایر، وحید حیدریه، حافظ ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.