• احیای تالاب انزلی به روش بایوجمی متوقف شد.    :   پروژه احیای تالاب انزلی به روش بایوجمی که به صورت پایلوت در استخر شماره ۴ قلم گوده شبیه سازی و در مرحله اول در ۵۰ هکتار از تالاب انزلی ...
 • تالاب تیتانیومی ۱۰۰۰ میلیاردی!    :   طرح جامع مدیریت یکپارچه حفاظت از تالاب انزلی در سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ توسط دفتر جایکا (آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن) تهیه شد. طی سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ فاز اول طرح ...
 • پروژه احیاء تالاب انزلی طرحی خطرناک ‌است؛ به نهادهای نظارتی شکایت کردم.    :   حسن خسته‌بند نماینده مردم انزلی با بیان اینکه عوامل دخیل در اجرای پروژه به اصطلاح احیاء تالاب انزلی باید جوابگوی اعمال و تخلفات خود باشند اظهار داشت: علیه اجراکنندگان ...
 • انتصاب سرپرست معاونت امور بندری و حوزه خزر و سرپرست مدیریت روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی    :   طی حکمی از سوی دکتر رضا مسرور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان مهندس امین افقی به عنوان سرپرست معاونت امور بندری و حوزه خزر سازمان و مهدی کاظمیان ...
 • ریجکت های کارخانه کمپوست ساماندهی می شود / لزوم توجه به پوشش گیاهی و کاشت درخت در حاشیه کارخانه کمپوست /قدردانی از شهردار بندر انزلی به جهت تلاش در حوزه مدیریت پسماند می شود    :   ، علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در حاشیه ی بازدید از کارخانه کمپوست انزلی در منطقه ی خمیران ، اظهار داشت : با توجه ...
 • دستگاه های متولی برای پرکردن اوقات جوانان برنامه دهند    :   دستگاه های متولی برای پرکردن اوقات جوانان برنامه دهند اسماعیل حیدری آزاد روز یکشنبه در جلسه ستاد ساماندهی جوانان بندرانزلی اظهار کرد: جوانان تاثیرگذارترین افراد جامعه هستند و اگر قرار ...
 • صبح امروز جلسه هم‌اندیشی با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار بندرانزلی با دکتر مسرور مدیرعامل و معاونین منطقه آزاد انزلی برگزارشد.

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  صبح امروز جلسه هم‌اندیشی با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار بندرانزلی با دکتر مسرور مدیرعامل و معاونین منطقه آزاد انزلی برگزارشد

  رئیس شورای شهر بندرانزلی در این نشست اظهار کرد: متاسفانه برخی از مسئولین شهرستان انزلی، منطقه آزاد انزلی که به عقیده ما نعمتی بزرگ برای شهر و استان ما می باشد را منطقه آزار خود می نامند؛دلیل این حرف این است که در گذشته مسئولین بندرانزلی نتوانستند از پتانسیل های منطقه آزاد انزلی به درستی استفاده نمایند و ما اکنون به دنبال ایجاد تعامل میان این منطقه و شهر بندرانزلی هستیم.
  امیر احمدی فرد با بیان اینکه با همکاری منطقه آزاد انزلی و شهرداری می توانیم فضاهای مناسبی برای گردشگری در شهر انزلی تعبیه نماییم، تصریح کرد: همانطور که همه می دانیم اداره بنادر و دریانوردی انزلی جز حوزه جغرافیایی منطقه آزاد است و ما از دکتر مسرور تقاضا داریم در بحث مارینا و معرفی سرمایه گذار برای جذب توریسم دریایی یاری رسان ما باشند.
  وی با اشاره به بدهی های کلان شهرداری انزلی و منابع محدود مالی این شهر برای اجرای پروژه های بزرگ،گفت:شهر بندرانزلی بر خلاف سایر شهرهای مناطق آزاد در محدوده جغرافیایی منطقه آزاد انزلی قرار ندارد با این حال قوانین مناطق آزاد این اجازه را می دهد که این منطقه در چند پروژه بزرگ عمرانی شهرداری، مشارکت نماید.
  رئیس شورای شهر بندرانزلی دلیل حضور شهردار و اعضای شورای این شهر در منطقه آزاد انزلی را ایجاد هم افزایی و تقویت تعاملات میان شهر و منطقه دانست وتاکید کرد:هیات عالی سرمایه گذاری درشهر انزلی تشکیل شده است که ما به دنبال همکاری با سرمایه گذارانی که در منطقه آزاد سابقه فعالیت اجرایی مثبت داشته اند، هستیم.
  احمدی فرد ادامه داد: از مدیران منطقه آزاد انزلی تقاضا داریم تا حد امکان در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر بندرانزلی، با ما همکاری و تعامل داشته باشند، به مردم انزلی وعده داده ایم با یاری منطقه آزاد تا سال آینده ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس های شهرداری نوسازی گردند.
  رئیس شورای شهر بندرانزلی با بیان شرایط نامناسب تیم فوتبال ملوان بندرانزلی، متذکر شد: باور داریم نامهربانی هایی در رابطه با همکاری منطقه آزاد و باشگاه ملوان صورت گرفته است، اما بنده به عنوان یک نماینده از سوی مردم انزلی از شما درخواست می کنم تا در ادامه این فصل و فصل آینده حامی و یاری رسان ملوان باشید.
  وی در پایان خاطرنشان کرد: بازار انزلی در چند سال گذشته دچار رکود شدیدی شده است و ما می خواهیم در این جلسات راهکاری برای یکپارچگی بازار انزلی و منطقه آزاد انزلی در نظر گرفته شود.

  حسن پورقربان شهردار بندرانزلی نیز در این نشست با بیان اینکه شهرداری بندرانزلی آمادگی کامل جهت هرگونه همکاری با منطقه آزاد انزلی را دارد، اظهار کرد: در بحث توسعه گردشگری در حال پیاده سازی برنامه هایی هستیم که متعاقبا مفاد آن را به اطلاع مدیران این منطقه خواهیم رساند و امیدواریم همکاری های خوبی میان منطقه آزاد انزلی و شهرداری صورت پذیرد.

  نائب رئیس شورای شهرانزلی در نشست با مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، وضعیت شهر انزلی را بحرانی خواند و تصریح کرد: ما برای رونق و رشد شهر انزلی نیاز به همکاری و تعامل با منطقه آزاد داریم؛ نام این منطقه آزاد، “انزلی” است و ما نیز به عنوان نمایندگان مردم شهر انزلی از شما تقاضای نگاه ویژه به این شهر داریم.
  شعبان جعفری گفت: در وهله اول درخواست مساعدت از منطقه آزاد انزلی جهت بازسازی روکش آسفالت از ورودی شهر تا درب اداره بنادرو دریانوردی شهر را داریم زیرا این مسیر، مسیر ترانزیت و تجارت است که هزینه بازسازی آسفالت و زیباسازی آن به تنهایی از توان شهرداری خارج است.
  وی الحاق تمام یا قسمتی از شهر بندرانزلی به منطقه آزاد انزلی را یکی از درخواست های مهم مردم این شهر دانست و افزود: یکی از راه های استفاده هرچه تمام تر از پتانسیل های منطقه آزاد الحاق محدوده شهری به این منطقه است که می تواند رونق بازار های این شهر را در پی داشته باشد.
  جعفری ادامه داد: ما به دنبال ارائه راهکاری از سوی مدیرعامل منطقه برای حل این موضوع هستیم و در صورتی که تحقق این خواسته در حال حاضر میسر نباشد، حداقل خواسته ما این است که بازارچه های انزلی (مانند بازار گیلار، پردیس، کاسپین و…) با ایجاد تمهیداتی از حمایت کامل منطقه آزاد انزلی برخوردار شوند.

  مه سیما نصیری نیز در این جلسه ضمن ابراز امیدواری برای ادامه تعاملات میان منطقه آزاد انزلی و شهر انزلی، تصریح کرد: درخواست بنده به عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا از دکتر مسرور این است که در صورت امکان در اجرای برنامه های فرهنگی شهر انزلی یاری رسان ما باشند.
  وی افزود: به عنوان رئیس شورای شهرستان انزلی از شما می خواهیم تا با برنامه ریزی وهدایت تورهای گردشگری به روستاهای انزلی موجبات رونق و توسعه اقتصادی این روستاها فراهم شود و تمام اهالی بندرانزلی بتوانند از مزیت های منطقه آزاد انزلی، برخوردار گردند.

  بهمن زنجانخواه دیگر عضو شورای شهر انزلی با بیان اینکه امیدواریم چنین جلساتی باعث رونق کسب و کار و بازاریان ما باشد، اظهار داشت: در گذشته نه چندان دور شهر بندرانزلی، شهری مهاجر پذیر بود اما امروز با وجود امکانات بسیار زیادی چون بندر و منطقه آزاد انزلی، تبدیل به شهری مهاجرفرست شده ایم.
  زنجانخواه ادامه داد: در اکثرکشورهای دنیا شهرهای حاشیه بندر توسعه و پیشرفتی چشمگیرتر از سایر شهرها دارند که متاسفانه در کشور ما شهرهای بندری اغلب دچار نوعی فقر اجتماعی و ساختاری می باشند.
  وی افزود: باید بررسی شود چرا منطقه آزاد انزلی نه تنها نتوانست باعث رونق و توسعه بازار انزلی شود بلکه اکنون به نقطه ای رسیده ایم که کسبه انزلی، منطقه آزاد را رقیبی بزرگ برای خود می دانند.

  هادی حیدری عضو شورای شهر بندرانزلی با اشاره به وضعیت شهر انزلی، متذکر شد:پیشینه مدیریتی بالای دکتر مسرور و امکانات مطلوب منطقه آزاد انزلی باعث شده تا علی رغم تمام مسائل قانونی توقعات زیادی از این منطقه جهت بهبود وضعیت شهرانزلی داشته باشیم.
  حیدری افزود: با وجود منطقه آزاد انزلی، سطح اقتصادی بازارهای انزلی افول زیادی داشته است و مردم شهر انزلی از ما توقع دارند با ایجاد هم افزایی بیشتر میان شهر و منطقه آزاد رونق دوباره ای به بازارهای این شهر ببخشیم.
  این عضو شورای شهر ادامه داد: خواسته مهم دیگر مردم انزلی، ایجاد اشتغال برای جوانان انزلیچی در منطقه آزاد انزلی است، شهر انزلی از بیکاری درصد زیادی از جوانان خود رنج می برد و این موضوع باعث ایجاد فقر اقتصادی شدیدی در خانواده ها شده است.

  یاسر کریم بخش نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تمام امکانات و فعالیتهای منطقه آزاد انزلی برای شهرستان انزلی صورت گرفته است، گفت: انتظار ما این است که با رفع موانع قانونی بتوانیم از مزیت های منطقه آزاد انزلی در سطح شهر نیز برخوردار شویم.
  این عضو شورا با بیان اینکه در زمینه های علمی نیز می توانیم ازظرفیت های منطقه آزاد انزلی بهره مند گردیم، تصریح کرد: لازم است مجموعه مدیریت شهری و منطقه آزاد انزلی دانشگاهیان را به بحث و گفتگو در خصوص تهدیدها و فرصت های منطقه آزاد و شهر در برابر هم، تشویق نماید و با بررسی نتایج آن برای ارتقا این تعاملات تلاش نماییم.
  یاسر کریم بخش در ادامه پیشنهادات خود در راستای همکاری منطقه آزاد انزلی و شهر انزلی ارائه نمود، وی گفت: منطقه آزاد انزلی می تواند با درختکاری در محدود ابتدای حسن رود تا پل طالب آباد موجبات زیبایی بصری ورودی شهر انزلی و به تبع آن جذب گردشگر را مهیا نماید.
  عضو جوان شورای شهر انزلی افزود: لازم است بررسی کنیم مصوبه هیات وزیران در دولت قبل در خصوص حمایت منطقه آزاد انزلی از باشگاه ملوان باطل شده است یا خیر؟ در صورت عدم ابطال می توانیم شاهد همکاری بیشتر این منطقه در قبال باشگاه مردمی ملوان باشیم.
  کریم بخش با اشاره به اینکه منطقه آزاد انزلی اغلب در حوزه فرهنگی همکاری های مستمری با شهر انزلی دارد، متذکر شد: مردم انزلی خواهان همکاری های اقتصادی این منطقه با شهر هستند و یکی از کارهایی که می توان در این خصوص انجام داد بازسازی خیابان سپه با مشارکت منطقه آزاد است که می تواند باعث نصب تابلوی منطقه آزاد انزلی در محدوده شهری و رونق اقتصادی یکی از خیابان های قدیمی شهر باشد.
  در پایان این نشست دکتر مسرور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی ضمن تاکید بر لزوم ادامه همکاری های فی مابین منطقه آزاد و شهرداری انزلی، به معاونین خویش دستور تشکیل کارگروه هایی در زمینه های مختلف فرهنگی، عمرانی، سرمایه گذاری، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و… ارائه نمود.
  وی همچنین به ادامه حمایت مالی منطقه آزاد انزلی از تیم فوتبال ملوان به صورت اسپانسر تاکید نمود و این اطمینان خاطر را به مردم انزلی داد که هیچ کس درصدد تغییر نام منطقه آزاد انزلی نیست و هیات مدیره، این منطقه را منطقه ای جدا از انزلی نمی داند

  مطالب مرتبط :

  ترسوها و نفوذی های دشمن القاءکننده جنگ آمریکا علیه ایران هستند/ آمریکا با خبر از اقتدار نظامی ایران چنین غلطی نمی کند

  به نقل از ۸دی در رابطه با عملیات روانی آمریکا مبنی بر القای حمله نظامی به ایران، اظهار کرد: ترسوهای داخلی القاءکننده جنگ آمریکا علیه ایران هستند، این ها نیروهای نفوذی دشمن یا افراد ناآگاهی هستند که بلندگوی دشمن در داخل کشور شده اند. وی با تأکید بر اینکه آمریکا نه تحمل جنگ دیگر را دارد و نه قادر به چنین کاری است، تصریح کرد: ملت ایران در هشت سال ... مطلب کامل

  تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده به ضرر شهرداری ها است

  ، امیر احمدی فرد عصر یکشنبه در هفتادمین جلسه شورای شهر که در دفتر شورا برگزار شد، اظهار کرد: لایحه مالیات بر ارزش افزوده که کلید واژه مالیات و عوارض را یکی دانست در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شده که با تصویب آن بخش اعظمی از درآمدهای شهرداری‌ها و همچنین بسیاری از اختیارات شوراهای اسلامی شهر حذف می‌شود. وی افزود: انتظار می‌رفت با تصویب مدیریت یکپارچه شهری آنچه که ... مطلب کامل

  نمایش اقتدار ایران و ناتوانی دشمنان وظیفه خبرنگاران است

  نمایش اقتدار ایران و ناتوانی دشمنان وظیفه خبرنگاران است به گزارش خبرنگار ایرنا، سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف بعداز ظهر سه شنبه در حاشیه افتتاح نخستین دفترشهرستانی خبرگزاری بسیج گیلان در بندرانزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انتشار اخبار و آگاهی بخشی در راستای تحقق اهداف عالیه انقلاب اسلامی و همچنین تحقق ، تعمیق و ترویج گفتمان شهدای انقلاب اسلامی از اهداف تشکیل خبرگزاری بسیج است. وی افزود: دشمنان نظام مقدس جمهوری ... مطلب کامل

  دادرسی عادلانه حق مسلم مردم است

  احمد سیاوش پور ظهر پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید دادگستری و دادستان انزلی که در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: درباره مسائل فرهنگی به عنوان دغدغه رهبری دستگاه قضائی نیز با تمام تلاش پای کار است. وی با بیان اینکه همه باید در راستای بررسی واقع بینانه مسائل روز کشور مشارکت و همکاری لازم را داشته باشند، افزود: ... مطلب کامل

  مسابقات والیبال ساحلی کارگران کشور در انزلی برگزار شد

  ، حمید حق بین؛ دبیر انجمن والیبال کارگران کشور در حاشیه برگزاری این مسابقات در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این مسابقات با حضور ۸ تیم برتر کشور که مشتکل از بهترین ساحلی باز های کشور به مناسبت هفته کارگر در استراحت گاه وزارت کار سنگاچین برگزار شد. وی با بیان اینکه این تیم ها از استان‌های گیلان، مازندران، تهران و خراسان شرکت کرده اند، افزود: تا پیش از این دوره ... مطلب کامل

  تیم بنادر و دریانوردی بندر انزلی قهرمان لیگ برتر فوتبال جوانان گیلان شد.

  در پایان این رقابت ها تیم بنادر و دریانوردی انزلی با کسب ۵۱ امتیاز قهرمان شد، تیم های شهدای نویر انزلی با ۵۰ امتیاز و سرخ پوشان لاهیجان با ۴۷ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند. در دیدارهای برگزار شده هفته بیست و سوم و پایانی لیگ برتر فوتبال جوانان گیلان تیم بنادر و دریانوردی انزلی یک بر صفر شهرداری تولم شهر را برد، شهرداری فومن با همین ... مطلب کامل

  ایجاد ثبات مدیریتی در شهرداری انزلی اولویت شورای شهر است

  امیر احمدی فرد در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز شوراها که در دفتر شورای شهر بندرانزلی برگزار شد، اظهار کرد: بسیاری از مطالبات و انتظارات مردم از منتخبان خود با ظرفیت‌ها و شرح وظایف شوراهای اسلامی شهر سنخیت ندارد. وی با بیان اینکه اجرای طرح باز آفرینی شهری امسال در دستور کار شورای شهر انزلی قرار گرفته است، افزود: شوراها نمادی از مردم سالاری هستند که می‌توانند نقش ... مطلب کامل

  شهرداری انزلی نایب قهرمان هفتمین دوره مسابقات بین المللی هندبال ساحلی هفته فرهنگی اصفهان

  در مجموع بیش از ۶۰ تیم در سه رده سنی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان در دو بخش دختران و پسران از کل کشور وتیم ملی عمان هم در این دوره از مسابقات حضور داشتند. در بخش بانوان و رده سنی نوجوانان تیم‌های آموزش وپرورش ناحیه سوم، شاهین شهر و هرمزگان به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را به دست آوردند. در رده سنی جوانان تیم هندبال ساحلی بانوان فولاد مبارکه سپاهان، شاهین شهر و خمینی ... مطلب کامل

  فیلمساز ایرانی با گل جهان بر فرش قرمز کازان

  فیلمساز ایرانی با گل جهان بر فرش قرمز کازان این بانوی فیلمساز در مصاحبه تلفنی با خبرنگار ایرنا گفت: بیش از۹۶۰ اثر از ۵۷ کشور در چهاردهمین جشنواره فیلم مسلمان کازان مورد داوری قرار می گیرد و ۶۵ اثر از حدود ۳۰ کشور در بخش مسابقه حضور دارند. وی با اشاره به حضور ۱۸ داور و هنرمندان سرشناس سینمای حرفه ای و کوتاه جهان در این جشنواره اظهار داشت: من و دو ... مطلب کامل

  پاکسازی بلوار ساحلی و موج شکن تاریخی انزلی از ته سیگار

  زمین به عنوان مهد تمدن بشری و زیستگاهی برای گونه های متنوع جانوری همواره با پیشرفت تکنولوژی های نوین در معرض آسیب هایی است که در آینده سلامت جوامع مختلف را به چالش می کشد و کارشناسان معتقدند که حفظ محیط زیست و زمین پاک در شرایط کنونی جز با مشارکت و همراهی مردم و مسئولان امکان پذیر نیست. در سه دهه اخیر جهان بیش از پیش متوجه فجایع زیست ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.