امیدواریم هیات مدیره باشگاه و سایر مسئولین شهرستان با همکاری و یکدلی در جهت بازگشت ملوان به جایگاه واقعی آن، تلاش نمایند

چاپ

بیست و یکمین جلسه علنی با دستور کار بررسی المان میدان امام (ره) و میدان گمرک، بررسی تابلوهای خوش آمدگویی در ورودی های شهر، ساماندهی تابلوهای سطح شهر و…. برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرانزلی در ابتدای این جلسه میلاد حضرت مسیح پیامبر صلح و دوستی را تبریک گفته و ضمن گرامیداشت روز ۹ دی روز بصیرت که نشانگر ارادت مردم ایران به مقام عظما ولایت و سرکوب کننده فتنه سال ۸۸ می باشد، اظهار کرد: در روزهای گذشته جلسات مثبتی با مسئولین مختلف برگزار کرده ایم که نمونه آن جلسه روز گذشته با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی است که در آن مقرر شد کارگروهایی تخصصی در راستای توسعه شهر انزلی، تشکیل شود؛ همچنین ایشان وعده مساعد جهت حمایت همه جانبه از باشگاه ملوان دادند.
امیر احمدی فرد در ادامه با اشاره به شرایط تیم محبوب ملوان، خاطر نشان کرد: از نماینده شهرستان، فرماندار و تمام افرادی که برای رفع مشکل بدهی زوران زلاتکوفسکی تلاش کردند تشکر می کنیم و امیدواریم هیات مدیره باشگاه و سایر مسئولین شهرستان با همکاری و یکدلی در جهت بازگشت ملوان به جایگاه واقعی آن، تلاش نمایند.
وی امضای تفاهم نامه سه جانبه میان شورا و شهرداری، اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و مالک کشتی میرزا کوچک خان را از دیگر اتفاقات نویدبخش این روزهای شهر دانست و ابراز امیدواری کرد: امیدواریم انعقاد این تفاهم نامه باعث به حرکت در آمدن چرخ اقتصادی شهر شده و اوضاع نا به سامان کسب و کار شهر را تغییر دهد.
رئیس شورای شهر انزلی ادامه داد: مقرر شد کشتی میرزا کوچک خان مسیر بندرانزلی تا مجتمع بندری کاسپین در منطقه آزاد انزلی را طی نماید تا شهر ما نیز از مزیت جذب توریست برخوردار شود و البته لازم است تا زیر ساخت های مناسبی برای تحقق این امر، در شهر فراهم نماییم.
مهندس احمدی فرد با اشاره به پیش رو بودن روز ایمنی در برابر زلزله و همچنین آغاز فصل سرما و احتمال بارش برف، متذکر شد: از شهرداری می خواهیم هرچه سریع تر ضمن تکمیل سوله بحران خود فضاهای مناسبی را در شهر تعبیه نماید تا اگر خدای نا خواسته بحرانی رخ داد آمادگی لازم جهت رفع مشکلات مردم و مسافران را داشته باشیم.
وی با بیان اینکه بحث عوارض محلی و تعیین بودجه سال ۹۷ از موضوعات مهم شورا در ماه های آینده خواهد بود، گفت: شهرداری باید تا اول بهمن ماه بودجه سال ۹۷ را به شورا تحویل دهد تا پس از بررسی های لازم این بودجه در اوایل اسفند به تصویب نهایی برسد لذا تقاضای ما از شهرداری این است در اسرع وقت و به بهترین شکل این دو موضوع را عملیاتی نماید تا مشکلی در این خصوص نداشته باشیم.
ریاست شورای شهر انزلی در ادامه با اشاره به موضوع اصلی بیست و یکمین جلسه شورا اظهار داشت: موضوع اصلی این جلسه بحث زیبا سازی شهری است؛ یکی از مهم ترین وظایف ما به عنوان مدیران شهری آماده سازی زمینه تعاملات اجتماعی است.
وی افزود: بدون شک زیبا سازی محیطی و بهبود کیفیت فضاهای شهری در پویایی جامعه نقش مهمی ایفا می کنند و می تواند باعث کاهش پدیده وندالیسم اجتماعی باشد؛ در این میان المان ها و نمادهای شهری از موثرترین ابزارهای کمک به زیبا سازی فضای شهری هستند.
امیر احمدی فرد میدان مرکزی شهر انزلی را یکی از فضاهایی دانست که در تعاملات اجتماعی مردم این شهر نقش بسزایی دارد و گفت: همانطور که وعده داده بودیم سعی داریم تا با نصب یک المان مناسب و بازسازی جداره های میدان شهر، وضعیت نامناسب کنونی را بهبود ببخشیم.
رئیس شورای شهر انزلی با بیان اینکه فضاهای ورودی شهر از مهم ترین نقاط هر شهر هستند و در نوع نگاه گردشگران تاثیر زیادی دارند، گفت: تعیین المان مناسب برای ورودی غربی انزلی از مسائلی است که با جدیت پیگیر آن هستیم تا بهترین طرح را برای این نقطه انتخاب کنیم.
وی همچنین در خصوص شرایط تالاب انزلی نیز تصریح کرد: هفته گذشته در تهران جلسه مهمی در خصوص تالاب انزلی برگزار شد که بنده در آن جلسه نیز اعلام کردم لازم است از فاز مطالعاتی خارج شویم و به سمت کارهای اجرایی قدم برداریم تا بتوانیم تالاب را نجات دهیم، در این جلسه مقرر شد کارگروهی فعالیت خود را در زمینه احیا تالاب بین المللی انزلی آغاز نمایند.
رئیس شورای شهر بندرانزلی با اشاره به طرح های پیشنهادی برای زیباسازی فضای شهری گفت: اعتقاد داریم در سالهای گذشته سازمان زیباسازی شهرداری حلقه گمشده شهر توریستی و گردشگری انزلی بوده است،شهرداری دوره قبل یک کمیته زیباسازی تشکیل داد اما نهایتا خروجی خاصی مشاهده نشد؛ از شهردار انزلی تقاضا داریم این کمیته را پیگیری و فعال تر نموده و از جوانان خوش فکری که امروز نیز برای ارائه طرح های خود حاضر شده اند در این کمیته استفاده شود.