• تالاب تیتانیومی ۱۰۰۰ میلیاردی!    :   طرح جامع مدیریت یکپارچه حفاظت از تالاب انزلی در سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ توسط دفتر جایکا (آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن) تهیه شد. طی سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ فاز اول طرح ...
 • پروژه احیاء تالاب انزلی طرحی خطرناک ‌است؛ به نهادهای نظارتی شکایت کردم.    :   حسن خسته‌بند نماینده مردم انزلی با بیان اینکه عوامل دخیل در اجرای پروژه به اصطلاح احیاء تالاب انزلی باید جوابگوی اعمال و تخلفات خود باشند اظهار داشت: علیه اجراکنندگان ...
 • انتصاب سرپرست معاونت امور بندری و حوزه خزر و سرپرست مدیریت روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی    :   طی حکمی از سوی دکتر رضا مسرور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان مهندس امین افقی به عنوان سرپرست معاونت امور بندری و حوزه خزر سازمان و مهدی کاظمیان ...
 • ریجکت های کارخانه کمپوست ساماندهی می شود / لزوم توجه به پوشش گیاهی و کاشت درخت در حاشیه کارخانه کمپوست /قدردانی از شهردار بندر انزلی به جهت تلاش در حوزه مدیریت پسماند می شود    :   ، علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در حاشیه ی بازدید از کارخانه کمپوست انزلی در منطقه ی خمیران ، اظهار داشت : با توجه ...
 • دستگاه های متولی برای پرکردن اوقات جوانان برنامه دهند    :   دستگاه های متولی برای پرکردن اوقات جوانان برنامه دهند اسماعیل حیدری آزاد روز یکشنبه در جلسه ستاد ساماندهی جوانان بندرانزلی اظهار کرد: جوانان تاثیرگذارترین افراد جامعه هستند و اگر قرار ...
 • ترسوها و نفوذی های دشمن القاءکننده جنگ آمریکا علیه ایران هستند/ آمریکا با خبر از اقتدار نظامی ایران چنین غلطی نمی کند    :   به نقل از ۸دی در رابطه با عملیات روانی آمریکا مبنی بر القای حمله نظامی به ایران، اظهار کرد: ترسوهای داخلی القاءکننده جنگ آمریکا علیه ایران هستند، این ها ...
 • تالاب خواری درانزلی به یک معضل تبدیل شده است

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه بندرانزلی ، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان با اشاره به روز جهانی آب خاطر نشان کرد: مسئله آب در جوامع بشری مسئله بسیار مهمی است ، جنگ آتی در بین کشورها جنگ بر سر آب خواهد بود.

  وی با بیان اینکه شاید ما در این شهرستان با وجود دریا و تالاب و بارش رحمت الهی این کمبود آب را به صورت ملموس حس نکنیم تاکید کرد: هم مردم و هم مسئولان باید در مصرف آب صرفه جویی لازم را مد نظر خود قرار دهند که متاسفانه برخی از منابع آبی ما مثل تالاب علاوه بر خشک شدن و آلوده شدن در خطر جدی قرار دارد.

  خطیب جمعه انزلی برای چهارمین بار در خطبه های اخیر خود در نماز جمعه شهرستان به موضوع خشک شدن تالاب بین المللی انزلی نیز اشاره و تصریح کرد: گاهی اوقات رفتارهایی مشاهده می شود که برخی ها تحت پوشش حفاظت از تالاب درصدد از بین بردن تالاب بوده و هستند.

  *تالاب خواری در انزلی به یک معضل تبدیل شده است / بخش عمده ای از آتش سوزی های تالاب عمدی است

  حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با اشاره به آتش سوزی های اخیر در محدوده سنگاچین افزود: ما هر ساله در تالاب آتش سوزی هایی داریم که عمدی بودن آن برای نیروی های امنیتی و نظامی مسجل شده وخسارات فراوانی داشته است و به گفته دستگاه های قضایی نتوانسته اند خاطیان را شناسایی و دستگیر کنند که به دنبال آن عده ای می آیند به وفور زمین ها را دور می کنند و حالا تالاب خواری در محدوده تالاب انزلی به یک معضل تبدیل شده است.

  وی همچنین گفت: برخی ها از مردم عادی بنا بر تنگدستی به بهانه کشاورزی و بخش دیگری نیز که وابسته به جریانات و افراد خاصی نیز بوده ، به صورت گسترده در حال تصرف تالاب اند و با حمایت و پشتیبانی برخی افراد و ارائه سند ، خیلی راحت زمین های تالاب را به مالکیت خود در می آورند که این بحث گسترده ای دارد و من وارد نمی شوم که اگر لازم باشد در جای خود عرض خواهم کرد.

  امام جمعه بندرانزلی با اشاره به سخنان منتشر شده از طرف مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی مبنی بر احیا و بهره برداری خردمندانه با توجه به محدودیتهای قانونی که مانع از کار در خارج از محدوده می شود خواهان افزوده شدن تالاب به منطقه هستند ، مطالبی را مطرح کرد.

  *بارها گفته ایم که منطقه آزاد انزلی به نام انزلی و به کام دیگران است

  حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین افزود: بارها گفته ایم که منطقه آزاد انزلی به نام انزلی و به کام دیگران بوده و برای این شهرستان منفعتی نداشته است و بارها به خود مسئولان سازمان نیز گفته ام و بارها از همین تریبون هم اعلام کرده ام و حالا نیز وضعیت معیشتی بازاریان معلوم است که بخشی از آن متاثر از منطقه آزاد و بخشی دیگر از آن نتیجه سوء مدیریت مجموعه های اقتصادی شهرستان برشمرده می شود.

  وی در ادامه با گلایه از این درخواست تاکید کرد: در خوش بینانه ترین حالت اینکه همین درآمدزایی اندک تالاب برای قایق رانان از طریق توریست ها و مسافرین به دلیل واگذاری به منطقه آزاد از دست شهرستان خواهد رفت و مردم شهر برای رفتن به تالاب هم باید پول بدهند.

  امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه عده ای با نیت خوبی آمدند و جریانات خوبی نیز در حمایت از تالاب به راه انداختند تصریح کرد: تلاش های مردمی ای در جهت جلب توجه عمومی و بین المللی، به شرایط بد تالاب انجام شد اما منفعتش در کاسه دیگران قرار گرفت که اگر باز این هم به احیا و حفظ تالاب کمک می کرد ما حرفی نداشتیم.

  حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در ادامه سه نکته و سئوالی را نیز در جهت مخالفت خود با واگذاری تالاب انزلی به منطقه آزاد عنوان و بدین شرح بیان کرد: در حال حاضر بخشی از تالاب در محدوده منطقه آزاد قرار دارد، زمین هایی که مربوط به تالاب است بر خلاف قانون، برخلاف سیاست اقتصاد مقاومتی و بر خلاف دستور صریح و موکد مقام معظم رهبری بنا بر عدم تغییر کاربری زمین های کشاورزی ، تغییر کاربری داده شده است تا ساخت و ساز کنند و در بخش “علف چر” نیز تصمیم به این کار داشتند که مردم مخالفت کردند و نگذاشتند.

  *عده ای در منطقه آزاد انزلی به دنبال افزایش محدوده و زمین هستند

  وی در ادامه خاطر نشان کرد: بارها گفته شده است که عده ای در منطقه آزاد انزلی به دنبال افزایش محدوده و زمین هستند، ما به آنان گفتیم اگر شما می خواهید کاری کنید، کل شهرستان را تحت حوزه خود ببرید که در تعبیر رایج احساس شد که آنان به دنبال گوشت لُخم و بی دردسر هستند و در جواب به من گفتند شهرستان که زمین ندارد.

  خطیب جمعه انزلی در ادامه به تقاضای واگذاری لکه ای شهرک صنعتی خمیران به منطقه آزاد از سوی ذی نفعان اشاره و اظهار کرد: سعی می کنند جاهایی را که برایشان منفعت دارد را در حوزه مدیریت خود قرار دهند و هیچ منفعتی از این اقدامات شامل حال مردم انزلی نخواهد شد لذا اگر تصمیم به احیا سازی دارید چرا همان قسمت تالاب در محدوده ی خود را غیر قانونی تغییر کاربری دادید؟

  حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین به دومین سوال و نکته خود نیز اشاره و افزود: شما می خواهید تالاب را احیا کنید و این در حالی است که به گفته کارشناسان، بخشی هر چند کم ( نسبت به کل آلودگی ها) از آلاینده های تالاب مربوط به کارخانه های تحت حوزه شهرک صنعتی شماست که حتی اجازه ی برخورد با آلایندگان را به محیط زیست هم ندادید، اگر احیا تالاب را می خواهید در گام اول این مشکل را بر طرف کنید تا بتوان به درخواست شما اطمینان کرد.

  وی مصاحبه و سخنان مسئول دفتر تالاب های سازمان حفاظت از محیط زیست در حاشیه جشنواره اخیر حمایت از تالاب را نیز به عنوان سومین نکته خود مطرح و تصریح کرد: به گفته این کارشناس مسئول نزدیک به ۹۰ الی ۹۵ درصد آلاینده کننده های تالاب خارج از محدوده تالاب است و اگر این حرف کارشناس مسئول را ما قبول داشته باشیم ، شما که برای هزینه کردن در خارج از محدوده منطقه اظهار می دارید که منع قانونی دارید چگونه می خواهید برای رفع منشاء های آلاینده در خارج از محدوده خود هزینه کنید؟

  *مردم روستاها در محدوده منطقه آزاد انزلی شرایط مطلوبی ندارند

  امام جمعه بندرانزلی در بخشی دیگر از سخنان با اشاره به بازدید های اخیر خود از روستاهای محدوده منطقه آزاد انزلی و دیدار با روستاییان تاکید کرد: من در این بازدید ها متوجه شدم که علی رغم همه اظهارات آقایان، مردم روستاهای این محدوده در برخی نقاط در شرایط مطلوبی به سر نمی برند و در بازدید از مدرسه ای دبستان و راهنمایی متوجه شدم پسران و دختران همه به صورت مختلط هستند و وقتی به این موضوع اعتراض کردم و دلیل این اختلاط را پرسیدم و تاکید کردم که کجای نظام اسلامی گفته است دختری که به سن تکلیف رسیده باید کنار پسر بزرگ تر از خودش بنشیدند، آموزش و پرورش گفت که بودجه لازم را نداریم تا بسازیم.

  حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با گلایه از این کاستی ها در حق مردم محدوده منطقه آزاد نیز گفت : آیا واقعا شما هم ندارید که بسازید ؟ مستقل کردن این مدارس مگر چقدر هزینه دارد؟ شما که تا این اندازه حاضر نیستید در منطقه خود برای اصلاح یک مسئله ی دینی و ارزشی هزینه کنید و فقط به دنبال برگزاری همایش و جشنواره ها و مسابقات هستید و مردم منطقه شما در برخی نقاط وضع معیشتی سخت دارند و جوانان دچار بیکاری اند ، چطور می خواهید تالاب به این وسعت و با این هزینه های سنگین و آلایندگی های بسیار را احیا کنید؟

  *ما با واگذاری جزیره ای تالاب به منطقه آزاد انزلی به شدت مخالفیم / منطقه آزاد اگر هدفش کمک به انزلی است باید کل شهرستان را تحت حوزه خود قرار دهد

  وی در ادامه تاکید کرد: ما ازهمین تریبون اعلام می کنیم که با واگذاری جزیره ای تالاب به منطقه آزاد به شدت مخالفیم و حتی از رفع تصرف منطقه آزاد از محدوده فعلی شهرستان بندرانزلی هم استقبال می کنیم ، منطقه آزاد اگر هدفش کمک به شهرستان است در چارچوب قوانین باید کل مجموعه شهرستان انزلی با روستاها را تحت حوزه خود قرار دهد و باید مردم شهرستان از تمام امکانات و امتیازات منطقه آزاد بهره مند شوند.

  خطیب جمعه انزلی در سخنانی کوتاه به راه اندازی قطار در گیلان نیز اشاره و اظهار کرد: اگر این اتفاق بیفتند انزلی در یک بن بست قرار می گیرد و همین چهار مسافر هم دیگر نمی آید ، با این وجود کجای انتخاب های جزیره ای شما مورد پسند خدا و خلق خدا است؟

  حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در پایان به عنوان آخرین دعای نماز جمعه سال ۹۶ نیز گفت: خدایا تو را به همه اولیایت قسم می دهیم که به ما و همه مسئولان ما تعهد در خدمتگزاری خالصانه به دین و مردم را عنایت بفرما.

  مطالب مرتبط :

  تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده به ضرر شهرداری ها است

  ، امیر احمدی فرد عصر یکشنبه در هفتادمین جلسه شورای شهر که در دفتر شورا برگزار شد، اظهار کرد: لایحه مالیات بر ارزش افزوده که کلید واژه مالیات و عوارض را یکی دانست در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شده که با تصویب آن بخش اعظمی از درآمدهای شهرداری‌ها و همچنین بسیاری از اختیارات شوراهای اسلامی شهر حذف می‌شود. وی افزود: انتظار می‌رفت با تصویب مدیریت یکپارچه شهری آنچه که ... مطلب کامل

  نمایش اقتدار ایران و ناتوانی دشمنان وظیفه خبرنگاران است

  نمایش اقتدار ایران و ناتوانی دشمنان وظیفه خبرنگاران است به گزارش خبرنگار ایرنا، سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف بعداز ظهر سه شنبه در حاشیه افتتاح نخستین دفترشهرستانی خبرگزاری بسیج گیلان در بندرانزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انتشار اخبار و آگاهی بخشی در راستای تحقق اهداف عالیه انقلاب اسلامی و همچنین تحقق ، تعمیق و ترویج گفتمان شهدای انقلاب اسلامی از اهداف تشکیل خبرگزاری بسیج است. وی افزود: دشمنان نظام مقدس جمهوری ... مطلب کامل

  دادرسی عادلانه حق مسلم مردم است

  احمد سیاوش پور ظهر پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید دادگستری و دادستان انزلی که در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: درباره مسائل فرهنگی به عنوان دغدغه رهبری دستگاه قضائی نیز با تمام تلاش پای کار است. وی با بیان اینکه همه باید در راستای بررسی واقع بینانه مسائل روز کشور مشارکت و همکاری لازم را داشته باشند، افزود: ... مطلب کامل

  مسابقات والیبال ساحلی کارگران کشور در انزلی برگزار شد

  ، حمید حق بین؛ دبیر انجمن والیبال کارگران کشور در حاشیه برگزاری این مسابقات در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این مسابقات با حضور ۸ تیم برتر کشور که مشتکل از بهترین ساحلی باز های کشور به مناسبت هفته کارگر در استراحت گاه وزارت کار سنگاچین برگزار شد. وی با بیان اینکه این تیم ها از استان‌های گیلان، مازندران، تهران و خراسان شرکت کرده اند، افزود: تا پیش از این دوره ... مطلب کامل

  تیم بنادر و دریانوردی بندر انزلی قهرمان لیگ برتر فوتبال جوانان گیلان شد.

  در پایان این رقابت ها تیم بنادر و دریانوردی انزلی با کسب ۵۱ امتیاز قهرمان شد، تیم های شهدای نویر انزلی با ۵۰ امتیاز و سرخ پوشان لاهیجان با ۴۷ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند. در دیدارهای برگزار شده هفته بیست و سوم و پایانی لیگ برتر فوتبال جوانان گیلان تیم بنادر و دریانوردی انزلی یک بر صفر شهرداری تولم شهر را برد، شهرداری فومن با همین ... مطلب کامل

  ایجاد ثبات مدیریتی در شهرداری انزلی اولویت شورای شهر است

  امیر احمدی فرد در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز شوراها که در دفتر شورای شهر بندرانزلی برگزار شد، اظهار کرد: بسیاری از مطالبات و انتظارات مردم از منتخبان خود با ظرفیت‌ها و شرح وظایف شوراهای اسلامی شهر سنخیت ندارد. وی با بیان اینکه اجرای طرح باز آفرینی شهری امسال در دستور کار شورای شهر انزلی قرار گرفته است، افزود: شوراها نمادی از مردم سالاری هستند که می‌توانند نقش ... مطلب کامل

  شهرداری انزلی نایب قهرمان هفتمین دوره مسابقات بین المللی هندبال ساحلی هفته فرهنگی اصفهان

  در مجموع بیش از ۶۰ تیم در سه رده سنی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان در دو بخش دختران و پسران از کل کشور وتیم ملی عمان هم در این دوره از مسابقات حضور داشتند. در بخش بانوان و رده سنی نوجوانان تیم‌های آموزش وپرورش ناحیه سوم، شاهین شهر و هرمزگان به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را به دست آوردند. در رده سنی جوانان تیم هندبال ساحلی بانوان فولاد مبارکه سپاهان، شاهین شهر و خمینی ... مطلب کامل

  فیلمساز ایرانی با گل جهان بر فرش قرمز کازان

  فیلمساز ایرانی با گل جهان بر فرش قرمز کازان این بانوی فیلمساز در مصاحبه تلفنی با خبرنگار ایرنا گفت: بیش از۹۶۰ اثر از ۵۷ کشور در چهاردهمین جشنواره فیلم مسلمان کازان مورد داوری قرار می گیرد و ۶۵ اثر از حدود ۳۰ کشور در بخش مسابقه حضور دارند. وی با اشاره به حضور ۱۸ داور و هنرمندان سرشناس سینمای حرفه ای و کوتاه جهان در این جشنواره اظهار داشت: من و دو ... مطلب کامل

  پاکسازی بلوار ساحلی و موج شکن تاریخی انزلی از ته سیگار

  زمین به عنوان مهد تمدن بشری و زیستگاهی برای گونه های متنوع جانوری همواره با پیشرفت تکنولوژی های نوین در معرض آسیب هایی است که در آینده سلامت جوامع مختلف را به چالش می کشد و کارشناسان معتقدند که حفظ محیط زیست و زمین پاک در شرایط کنونی جز با مشارکت و همراهی مردم و مسئولان امکان پذیر نیست. در سه دهه اخیر جهان بیش از پیش متوجه فجایع زیست ... مطلب کامل

  سه چهارم سرطان ها در گیلان درمان می شوند

  روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه سومین جشنواره سفیران سلامت گیلان در سال همایش دهکده ساحلی انزلی اظهار کرد: در گیلان سونامی سرطان نداریم اما سن سرطان سینه بانوان در گیلان ۱۰ سال کمتر شده و به سن ۴۴ سال رسیده است. وی با اشاره به اینکه یک چهارم افراد مبتلا به سرطان دیر به مراکز درمانی مراجعه می کنند افزود: شاخص سرطان در کشور ۱۴۶نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.