• ریجکت های کارخانه کمپوست ساماندهی می شود / لزوم توجه به پوشش گیاهی و کاشت درخت در حاشیه کارخانه کمپوست /قدردانی از شهردار بندر انزلی به جهت تلاش در حوزه مدیریت پسماند می شود    :   ، علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در حاشیه ی بازدید از کارخانه کمپوست انزلی در منطقه ی خمیران ، اظهار داشت : با توجه ...
 • دستگاه های متولی برای پرکردن اوقات جوانان برنامه دهند    :   دستگاه های متولی برای پرکردن اوقات جوانان برنامه دهند اسماعیل حیدری آزاد روز یکشنبه در جلسه ستاد ساماندهی جوانان بندرانزلی اظهار کرد: جوانان تاثیرگذارترین افراد جامعه هستند و اگر قرار ...
 • ترسوها و نفوذی های دشمن القاءکننده جنگ آمریکا علیه ایران هستند/ آمریکا با خبر از اقتدار نظامی ایران چنین غلطی نمی کند    :   به نقل از ۸دی در رابطه با عملیات روانی آمریکا مبنی بر القای حمله نظامی به ایران، اظهار کرد: ترسوهای داخلی القاءکننده جنگ آمریکا علیه ایران هستند، این ها ...
 • تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده به ضرر شهرداری ها است    :   ، امیر احمدی فرد عصر یکشنبه در هفتادمین جلسه شورای شهر که در دفتر شورا برگزار شد، اظهار کرد: لایحه مالیات بر ارزش افزوده که کلید واژه مالیات و عوارض ...
 • نمایش اقتدار ایران و ناتوانی دشمنان وظیفه خبرنگاران است    :   نمایش اقتدار ایران و ناتوانی دشمنان وظیفه خبرنگاران است به گزارش خبرنگار ایرنا، سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف بعداز ظهر سه شنبه در حاشیه افتتاح نخستین دفترشهرستانی خبرگزاری بسیج گیلان در ...
 • دادرسی عادلانه حق مسلم مردم است    :   احمد سیاوش پور ظهر پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید دادگستری و دادستان انزلی که در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار ...
 • سی و چهارمین جلسه شورای شهر انزلی به صورت علنی و با حضور معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد انزلی، مدیر فرهنگی هنری این منطقه و شهردار انزلی برگزار شد

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  سی و چهارمین جلسه شورای شهر انزلی به صورت علنی و با حضور معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد انزلی، مدیر فرهنگی هنری این منطقه و شهردار انزلی برگزار شد..

  ریاست شورای شهر انزلی در ابتدای این جلسه پس از تبریک به مناسبت صعود تیم فوتبال نوجوانان ملوان بندرانزلی و نوجوانان ملوان نوین انزلی به لیگ برتر نوجوانان کشور، اظهار کرد: بسیار خرسندیم از وجود مدیری با تجربه همچون دکتر مسرور در منطقه آزاد انزلی زیرا ایشان از چند ماه گذشته تا کنون به تمام وعده های خود در خصوص ارتباط و همکاری با شورا و شهردای انزلی عمل کرده اند.

  امیر احمدی فرد با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی در حال حاضر تبدیل به قطب گردشگری و یکی از مقصدهای نهایی سفر است، تصریح کرد: وظیفه ما به عنوان مدیران شهری الگو برداری از روش های مدیریت و برنامه ریزی گردشگری در منطقه آزاد انزلی است تا بتوانیم با جذب مسافران در شهر انزلی، در راستای توسعه شهری گام برداریم.

  وی ادامه داد: در جلساتی که با دکتر مسرور برگزار کردیم به دنبال کم کردن تهدیدات منطقه آزاد انزلی و افزایش مزایای این منطقه برای شهر بودیم تا به تبع آن بتوانیم پیوند و تعاملات میان شهر و منطقه را گسترش دهیم.

  رئیس شورا با اشاره به فعال سازی توریسم دریایی در شهر انزلی گفت: با راه اندازی اتوبوس های دریایی و پروژه هایی با همکاری منطقه آزاد انزلی، صنعت توریسم در انزلی پا خواهد گرفت همچنین در تلاش هستیم تا بتوانیم از مزایای پروژه در حال احداث مارینا منطقه آزاد انزلی، در شهر نیز بهره مند گردیم.

  احمدی فرد افزود: بر اساس ماده دو قانون مناطق آزاد، سازمان منطقه آزاد می تواند پروژه های عمرانی و فرهنگی خود را در شهرهای همجوار نیز انجام دهد، ما با جدیت پیگیر همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی و شهرداری در رویدادها و نمایشگاه های فرهنگی و هنری هستیم و امیدواریم با این همکاری بتوانیم خانه فرهنگ انزلی را فعال و در راستای ایجاد شور و نشاط اجتماعی در شهر انزلی، حرکت کنیم.

  وی با اشاره به برخی از پروژه های مهم شهر انزلی، خاطر نشان کرد: بلوار قدس انزلی از مهم ترین مکان های تفریحی و گردشگری شهر ما است که بسیار علاقه مند هستیم تا پروژه های عمرانی مثبتی در این بلوار انجام دهیم، جهت تکمیل زیر ساخت های ورزشی و فرهنگی، خانه کُشتی انزلی در دست احداث است که متاسفانه اعتبارات لازم برای تکمیل این پروژه وجود ندارد، ساخت سوله بحران چند منظوره و تخصیص اعتبار به هیات های ورزشی در شورای پنجم و با هدف حمایت از قهرمانان بندرانزلی نیز از دیگر اموری است که با هم افزایی منطقه آزاد انزلی، می توانیم به بهترین شکل به مرحله اجرا برسانیم.

  رئیس شورای شهر انزلی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: از شهرداری انزلی می خواهیم پیگیر حل مشکلات سامانه ۱۳۷ باشد تا مشکلات و مطالبات مردم را شنیده و به رفع معضلات شهری بپردازیم.

  احمدی فرد همچنین تاکید کرد: بهسازی فضای شهری جهت استفاده بهتر سالمندان و معلولین از امکانات شهروندی و تردد آسان تر در اماکن عمومی از وظایف مهمی است که شهرداری باید هرچه سریع تر در مورد آن اقدام نماید و با رمپ سازی های مناسب، مشکلاتی که سالیان سال در شهر انزلی وجود داشته است را کاهش دهد.

  وی در پایان متذکر شد: با استفاده از قوانین شهرداری ها باید با پارک های حاشیه ای در خیابان های اصلی مقابله کنیم تا شاهد کم شدن سطح ترافیک شهر و تردد آسان شهروندان باشیم.

  معاون فرهنگی، اجتماعی، گردشگری منطقه آزاد انزلی در این جلسه با بیان اینکه مردم انزلی، مردمانی فرهیخته و نخبه پرور هستند تصریح کرد: معتقدیم باید بیش از گذشته برای این شهر فعالیت شود، سازمان منقطه آزاد انزلی در مورد شهر انزلی رویکردی هم افزایانه دارد و این را رویکرد را مقدمه ای برای آینده بهتر در جهت ایفای مسئولیت های مشترک در قبال شهرستان می دانیم.

  مجید فاتحی با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از فرهنگیان انزلی و خیرین مدرسه ساز با مشارکت سازمان منطقه آزاد انزلی، اظهار کرد: این برنامه اتفاق مثبت بود و می تواند نوید همکاری های بیشتر منطقه با شهر انزلی در آینده ای نزدیک باشد.

  وی افزود: جشن های نوروزی امسال در شهر انزلی با همکاری شورا و شهرداری انزلی و با کمک منطقه برگزار شد که بازخورد مثبت آن را از سوی مردم و مسافران مشاهده کردیم . برگزاری چنین برنامه هایی راهی است که در دیگر کشورها طی شده است و بسیاری از شهرهای گردشگرپذیر دنیا با انجام این دست فعالیت ها به مراکز مهم گردشگری تبدیل شده اند

  معاون فرهنگی منطقه آزاد انزلی گفت: برای سومین سال پیاپی در دهه فجر و با استفاده از همه ظرفیت های سرمایه گذاری منطقه آزاد و انزلی جشن بزرگ گلریزان را در منطقه برگزار کردیم و رقم صد و پنجاه میلیون تومان در آن روز برای آزادی زندانیان شهر انزلی و حمایت از خانواده های آنها از سوی فعالان اقتصادی و تولیدی منطقه جمع آوری شد.

  فاتحی در ادامه تشریح همکاری های منطقه آزاد انزلی و شهرستان انزلی، گفت: برگزاری دو رویداد پیاده روی در هفته سلامت در شهرستان با همکاری منطقه آزاد، مشارکت سازمان در پاسداشت یاد و نام شهدا شهرستان انزلی، ساخت فیلم مستند زنده یاد قایقران در راستای تجلیل و تکریم سرمایه های اجتماعی انزلی، همکار منطقه آزاد انزلی در رویداد تالاب دوخان و به دنبال آن ایجاد هم افزایی نخبگان و فرهنگیان منطقه و شهرستان، از جمله اقداماتی است که منطقه آزاد انزلی جهت ایجاد تعامل بیشتر با شهرستان انزلی اجرایی نموده است.

  وی افزود: متاسفانه در برخی از افکار عمومی از بی توجهی منطقه آزاد انزلی نسبت به موارد فرهنگی و ورزشی یاد می شود و این در حالی است که مدیرعامل این منطقه همواره بر افزایش هم افزایی و توجه به مسائل فرهنگی و ورزشی شهرستان، تاکید داشته اند.

  مجید فاتحی با نگاهی به آینده همکاری ها، تاکید کرد: در حوزه گردشگری از دغدغه های مشترک برخورداریم و ما نیز معتقدیم در این امرنگاه اول باید ایجاد اشتغال برای جوانان باشد ، پتانسیل های گردشگری شهر انزلی بی نظیر است و ما امیدواریم با ایجاد همدلی میان مسئولین از این پتانسیل ها به خوبی بهره مند شویم.

  معاون فرهنگی اجتماعی منطقه آزاد انزلی با تکید بر اینکه که مزیت های سرمایه گذاری در منطقه و خارج از آن نزدیک به هم است، افزود: این شباهت از نظر مزایای سرمایه گذاری از مواردی است که باید از آن بهره برد زیرا با توجه به آزاد سازی حریم ساحل، بستر لازم جهت سوق دادن سرمایه گذاران به شهر انزلی فراهم است و ما نیز در این زمینه به شهر انزلی کمک خواهیم کرد.

  وی با بیان اینکه اگر می خواهیم شهر گردشگر پذیر باشیم باید خودمان را به استانادارد های مورد نظر برسانیم، متذکر شد: ایجاد تاسیسات به تنهایی به رشد گردشگری کمک نمی کند، انزلی از ظرفیت هتلینگ بسیار خوبی برخوردار است و نیازمند برنامه ریزی در این راستا هستیم.

  فاتحی با اشاره به آمادگی سازمان جهت برگزاری دوره های مرتبط با خدمات گردشگری افزود: با انجام چنین برنامه هایی سطح خدمات گردشگری افزایش می یابد و اصلاح رفتارهای ترافیکی رانندگان ، هتل داران و غیره از جمله مواردی است که در این دوره ها بررسی می شود از همه کارکنان این حوزه دعوت می کنیم تا در این دوره ها شرکت کنند و تاثیرات آن را در عملکرد خود شاهد باشند.

  معاونت گردشگری منطقه آزاد انزلی گفت: ایجاد مارینا در منطقه آزاد انزلی و به دنبال آن در شهر انزلی می توانیم شاهد تکمیل توسعه امر گردشگری دریایی در استان گیلان باشیم. در شمال کشور تا امروز استفاده خوبی از گردشگری دریایی، نشده است و مهمترین مشکل آن ایجاد زیر ساخت ها می باشد که در حال حاضر این مشکل در فاز تجارت منطقه آزاد انزلی و با مشارکت بخش خصوصی در حال مرتفع شدن است

  فاتحی با بیان اینکه معتقدیم مناطق آزاد به ایده آل های خود در امر صادرات نرسیده اند، تصریح کرد: باید در مجموع وضعیت کشور را در نظر داشته باشیم، در منطقه آزاد انزلی با وضع موجود توانستیم رتبه نخست صادرات را در دوسال گذشته و در بین هفت منطقه کسب کنیم که این موفقیت بدون شک حاصل یک کار تیمی بوده است.

  وی افزود: سردیس هایی از نام آوران شهر انزلی در حال ساخت است و دو سردیس آیت الله نجفی به دیلیل ارادت به این مرد بزرگ به زودی رونمایی می شود، سردیس استاد جلیل زیار پور به عنوان پدر نقاشی نوین ایران به عنوان یکی دیگر از ستارگان هنر شهر انزلی رونمایی می شود.

  فاتحی ابراز امیدواری کرد: مسیر درستی که آغاز شده با هم افزایی بیشتر، منجر به رسیدگی به مطالبات بحق مردم از نمایندگانشان درشورای شهر می شود؛ اعتقاد داریم باید منافع وجود منطقه آزاد، برای شهر انزلی نیز حاصل شود و این دغدغه مشترک ما است.

  فاتحی با بیان اینکه کمک بیشتر و مستمر به شهر انزلی نیازمند چاره اندیشی های اساسی است، تاکید کرد: بر اساس ماده ۲۳ و ۴ قانون تشکیل مناطق آزاد، نمی توانیم در خارج از سرزمین هزینه های خاصی داشته باشیم ، امیدواریم در کارگروهی که تشکیل می شود بحث الحاق شهر به منطقه با نظر تصمیم گیران نهایی شود، دکتر مسرور نیز مطالبه مردم انزلی در این زمینه را به ریاست جمهوری رسانده اند.

  وی در پایان در خصوص مشکلات باشگاه ملوان بندرانزلی خاطرنشان کرد: با توجه به نظر مدیرعامل منطقه آزاد انزلی که به مردم انزلی اطمیمنان خاطر برای فصل جاری این باشگاه دادند در روزها اخیر با پیگیری مدیرعامل ملوان و نماینده شهرستان مسیر و پروسه حمایت از باشگاه به جریان افتاده است و به نظر می رسد مشکلی خاصی در این زمینه وجود نداشته باشد، تمام استان به تیم ملوان علاقه دارند و معتقدیم که با کمک همگان، ملوان باید به سطح اول فوتبال کشور برگردد.

  مطالب مرتبط :

  مسابقات والیبال ساحلی کارگران کشور در انزلی برگزار شد

  ، حمید حق بین؛ دبیر انجمن والیبال کارگران کشور در حاشیه برگزاری این مسابقات در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این مسابقات با حضور ۸ تیم برتر کشور که مشتکل از بهترین ساحلی باز های کشور به مناسبت هفته کارگر در استراحت گاه وزارت کار سنگاچین برگزار شد. وی با بیان اینکه این تیم ها از استان‌های گیلان، مازندران، تهران و خراسان شرکت کرده اند، افزود: تا پیش از این دوره ... مطلب کامل

  تیم بنادر و دریانوردی بندر انزلی قهرمان لیگ برتر فوتبال جوانان گیلان شد.

  در پایان این رقابت ها تیم بنادر و دریانوردی انزلی با کسب ۵۱ امتیاز قهرمان شد، تیم های شهدای نویر انزلی با ۵۰ امتیاز و سرخ پوشان لاهیجان با ۴۷ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند. در دیدارهای برگزار شده هفته بیست و سوم و پایانی لیگ برتر فوتبال جوانان گیلان تیم بنادر و دریانوردی انزلی یک بر صفر شهرداری تولم شهر را برد، شهرداری فومن با همین ... مطلب کامل

  ایجاد ثبات مدیریتی در شهرداری انزلی اولویت شورای شهر است

  امیر احمدی فرد در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز شوراها که در دفتر شورای شهر بندرانزلی برگزار شد، اظهار کرد: بسیاری از مطالبات و انتظارات مردم از منتخبان خود با ظرفیت‌ها و شرح وظایف شوراهای اسلامی شهر سنخیت ندارد. وی با بیان اینکه اجرای طرح باز آفرینی شهری امسال در دستور کار شورای شهر انزلی قرار گرفته است، افزود: شوراها نمادی از مردم سالاری هستند که می‌توانند نقش ... مطلب کامل

  شهرداری انزلی نایب قهرمان هفتمین دوره مسابقات بین المللی هندبال ساحلی هفته فرهنگی اصفهان

  در مجموع بیش از ۶۰ تیم در سه رده سنی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان در دو بخش دختران و پسران از کل کشور وتیم ملی عمان هم در این دوره از مسابقات حضور داشتند. در بخش بانوان و رده سنی نوجوانان تیم‌های آموزش وپرورش ناحیه سوم، شاهین شهر و هرمزگان به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را به دست آوردند. در رده سنی جوانان تیم هندبال ساحلی بانوان فولاد مبارکه سپاهان، شاهین شهر و خمینی ... مطلب کامل

  فیلمساز ایرانی با گل جهان بر فرش قرمز کازان

  فیلمساز ایرانی با گل جهان بر فرش قرمز کازان این بانوی فیلمساز در مصاحبه تلفنی با خبرنگار ایرنا گفت: بیش از۹۶۰ اثر از ۵۷ کشور در چهاردهمین جشنواره فیلم مسلمان کازان مورد داوری قرار می گیرد و ۶۵ اثر از حدود ۳۰ کشور در بخش مسابقه حضور دارند. وی با اشاره به حضور ۱۸ داور و هنرمندان سرشناس سینمای حرفه ای و کوتاه جهان در این جشنواره اظهار داشت: من و دو ... مطلب کامل

  پاکسازی بلوار ساحلی و موج شکن تاریخی انزلی از ته سیگار

  زمین به عنوان مهد تمدن بشری و زیستگاهی برای گونه های متنوع جانوری همواره با پیشرفت تکنولوژی های نوین در معرض آسیب هایی است که در آینده سلامت جوامع مختلف را به چالش می کشد و کارشناسان معتقدند که حفظ محیط زیست و زمین پاک در شرایط کنونی جز با مشارکت و همراهی مردم و مسئولان امکان پذیر نیست. در سه دهه اخیر جهان بیش از پیش متوجه فجایع زیست ... مطلب کامل

  سه چهارم سرطان ها در گیلان درمان می شوند

  روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه سومین جشنواره سفیران سلامت گیلان در سال همایش دهکده ساحلی انزلی اظهار کرد: در گیلان سونامی سرطان نداریم اما سن سرطان سینه بانوان در گیلان ۱۰ سال کمتر شده و به سن ۴۴ سال رسیده است. وی با اشاره به اینکه یک چهارم افراد مبتلا به سرطان دیر به مراکز درمانی مراجعه می کنند افزود: شاخص سرطان در کشور ۱۴۶نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار ... مطلب کامل

  ۵۵ هزار دانش آموز گیلان سفیران سلامت هستند.

  نادر جهان آرای روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه سومین جشنواره سفیران سلامت گیلان در سال همایش دهکده ساحلی انزلی اظهار کرد: با توجه به وجود منابع طبیعی و مواهب الهی و همچنین جغرافیای طبیعی و انسانی در استان ، امید به زندگی در گیلان بیشتر از سایر استان های کشور است. وی افزود: گیلان رتبه اول تعداد سالمندان در کشور را دارد و این امر بیانگر سلامت خانواده و تغذیه ... مطلب کامل

  درخشش تیم هندبال ساحلی شهرداری بندرانزلی در تورنمنت بین‌المللی هفته نکوداشت اصفهان

  ، مسابقات هندبال ساحلی بزرگداشت هفته فرهنگی اصفهان و روز شیخ بهایی پنجم تا هشتم اردیبهشت با حضور ۶۰ تیم مردان و بانوان در رده های مختلف سنی و یک تیم میهمان از کشورعمان در رده بزرگسالان برگزار می شود. این مسابقات انتخابی تیم ملی برای حضور در مسابقات آسیایی ۲۰۱۹ چین نیز هست که در بخش آقایان ۱۰ تیم در رده بزرگسالان هشت تیم در رده جوانان و ۱۶ ... مطلب کامل

  اگر جامعه با ایدئولوژی ناقص بنا شود،نمی‌تواند به رشد و تکامل برسد.

  امام جمعه بندرانزلی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس‌الدین صبح امروز چهارم اردیبهشت ۹۸ در جمع نیروهای لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان اظهار داشت: امروز تمام اقدامات ما باید در راستای تحقق تمدن نوین اسلامی باشد. امام جمعه بندرانزلی برپایی حکومت امام زمان(عج) را نقطه تکامل نظام آفرینش دانست و تصریح کرد: حکومت حضرت ولیعصر(عج) دارای یک ایدئولوژی غنی اسلامی است و به همین دلیل آن را نقطه تکامل نظام آفرینش ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.