• از ملوان جدا می‌شوم!/ با شرایط فعلی سرنوشت تلخی در انتظار ملوان است    :   علی لطیفی در نشست خبری پیش از دیدار مقابل آرمان گهر اظهار کرد: تنها مربی از نسل ۹۸ هستم که از رده‌های سنی پایه فعالیتم را آغاز کردم، در تمام ...
 • اعضای کمیسیون‌های شورای شهر انزلی انتخاب شدند    :   در هشتادمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرانزلی با رای اعضای شورا، اعضای کمیسیون‌های اصلی و فرعی شورا انتخاب شدند. برای کمیسیون برنامه بودجه و عمران شهری شورا آقایان هادی ...
 • رفع مشکلات مردم دغدغه اعضای شورای شهر انزلی است    :   ، شامگاه یکشنبه هشتادمین جلسه شورای اسلامی شهر انزلی در محل شورای اسلامی شهر برگزار شد و رئیس شورای شهر انزلی در همان ابتدای جلسه رفع مشکلات مردم را تنها ...
 • پایان لیگ شنای آبهای آزاد کشور در انزلی    :   ؛ در پایان این مسابقات که در ۲ مسافت ۳ و ۵ کیلومتر برگزار شد در رده سنی کمتر از ۲۰ سال، رامتین کاظمی از گیلان ، محمد سجاد ...
 • ۴۰ میلیارد تومان برای تملک اراضی راه‌آهن رشت به انزلی اختصاص یافت    :   حسن خسته‌بند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، از واریز معادل ۴۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور برای اجرای تملک اراضی مسیر ریلی رشت به ...
 • صحبت های شهردار بندرانزلی در جمع اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار    :   ، دکتر حسن پورقربان شهردار بندرانزلی ضمن تبریک و تهنیت ۱۷ مرداد روز خبرنگار عنوان نمود: اگر کانونی وجود داشته باشد که خبرنگاران کنار هم جمع شوند این آمادگی را ...
 • سی و چهارمین جلسه شورای شهر انزلی به صورت علنی و با حضور معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد انزلی، مدیر فرهنگی هنری این منطقه و شهردار انزلی برگزار شد

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  سی و چهارمین جلسه شورای شهر انزلی به صورت علنی و با حضور معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد انزلی، مدیر فرهنگی هنری این منطقه و شهردار انزلی برگزار شد..

  ریاست شورای شهر انزلی در ابتدای این جلسه پس از تبریک به مناسبت صعود تیم فوتبال نوجوانان ملوان بندرانزلی و نوجوانان ملوان نوین انزلی به لیگ برتر نوجوانان کشور، اظهار کرد: بسیار خرسندیم از وجود مدیری با تجربه همچون دکتر مسرور در منطقه آزاد انزلی زیرا ایشان از چند ماه گذشته تا کنون به تمام وعده های خود در خصوص ارتباط و همکاری با شورا و شهردای انزلی عمل کرده اند.

  امیر احمدی فرد با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی در حال حاضر تبدیل به قطب گردشگری و یکی از مقصدهای نهایی سفر است، تصریح کرد: وظیفه ما به عنوان مدیران شهری الگو برداری از روش های مدیریت و برنامه ریزی گردشگری در منطقه آزاد انزلی است تا بتوانیم با جذب مسافران در شهر انزلی، در راستای توسعه شهری گام برداریم.

  وی ادامه داد: در جلساتی که با دکتر مسرور برگزار کردیم به دنبال کم کردن تهدیدات منطقه آزاد انزلی و افزایش مزایای این منطقه برای شهر بودیم تا به تبع آن بتوانیم پیوند و تعاملات میان شهر و منطقه را گسترش دهیم.

  رئیس شورا با اشاره به فعال سازی توریسم دریایی در شهر انزلی گفت: با راه اندازی اتوبوس های دریایی و پروژه هایی با همکاری منطقه آزاد انزلی، صنعت توریسم در انزلی پا خواهد گرفت همچنین در تلاش هستیم تا بتوانیم از مزایای پروژه در حال احداث مارینا منطقه آزاد انزلی، در شهر نیز بهره مند گردیم.

  احمدی فرد افزود: بر اساس ماده دو قانون مناطق آزاد، سازمان منطقه آزاد می تواند پروژه های عمرانی و فرهنگی خود را در شهرهای همجوار نیز انجام دهد، ما با جدیت پیگیر همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی و شهرداری در رویدادها و نمایشگاه های فرهنگی و هنری هستیم و امیدواریم با این همکاری بتوانیم خانه فرهنگ انزلی را فعال و در راستای ایجاد شور و نشاط اجتماعی در شهر انزلی، حرکت کنیم.

  وی با اشاره به برخی از پروژه های مهم شهر انزلی، خاطر نشان کرد: بلوار قدس انزلی از مهم ترین مکان های تفریحی و گردشگری شهر ما است که بسیار علاقه مند هستیم تا پروژه های عمرانی مثبتی در این بلوار انجام دهیم، جهت تکمیل زیر ساخت های ورزشی و فرهنگی، خانه کُشتی انزلی در دست احداث است که متاسفانه اعتبارات لازم برای تکمیل این پروژه وجود ندارد، ساخت سوله بحران چند منظوره و تخصیص اعتبار به هیات های ورزشی در شورای پنجم و با هدف حمایت از قهرمانان بندرانزلی نیز از دیگر اموری است که با هم افزایی منطقه آزاد انزلی، می توانیم به بهترین شکل به مرحله اجرا برسانیم.

  رئیس شورای شهر انزلی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: از شهرداری انزلی می خواهیم پیگیر حل مشکلات سامانه ۱۳۷ باشد تا مشکلات و مطالبات مردم را شنیده و به رفع معضلات شهری بپردازیم.

  احمدی فرد همچنین تاکید کرد: بهسازی فضای شهری جهت استفاده بهتر سالمندان و معلولین از امکانات شهروندی و تردد آسان تر در اماکن عمومی از وظایف مهمی است که شهرداری باید هرچه سریع تر در مورد آن اقدام نماید و با رمپ سازی های مناسب، مشکلاتی که سالیان سال در شهر انزلی وجود داشته است را کاهش دهد.

  وی در پایان متذکر شد: با استفاده از قوانین شهرداری ها باید با پارک های حاشیه ای در خیابان های اصلی مقابله کنیم تا شاهد کم شدن سطح ترافیک شهر و تردد آسان شهروندان باشیم.

  معاون فرهنگی، اجتماعی، گردشگری منطقه آزاد انزلی در این جلسه با بیان اینکه مردم انزلی، مردمانی فرهیخته و نخبه پرور هستند تصریح کرد: معتقدیم باید بیش از گذشته برای این شهر فعالیت شود، سازمان منقطه آزاد انزلی در مورد شهر انزلی رویکردی هم افزایانه دارد و این را رویکرد را مقدمه ای برای آینده بهتر در جهت ایفای مسئولیت های مشترک در قبال شهرستان می دانیم.

  مجید فاتحی با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از فرهنگیان انزلی و خیرین مدرسه ساز با مشارکت سازمان منطقه آزاد انزلی، اظهار کرد: این برنامه اتفاق مثبت بود و می تواند نوید همکاری های بیشتر منطقه با شهر انزلی در آینده ای نزدیک باشد.

  وی افزود: جشن های نوروزی امسال در شهر انزلی با همکاری شورا و شهرداری انزلی و با کمک منطقه برگزار شد که بازخورد مثبت آن را از سوی مردم و مسافران مشاهده کردیم . برگزاری چنین برنامه هایی راهی است که در دیگر کشورها طی شده است و بسیاری از شهرهای گردشگرپذیر دنیا با انجام این دست فعالیت ها به مراکز مهم گردشگری تبدیل شده اند

  معاون فرهنگی منطقه آزاد انزلی گفت: برای سومین سال پیاپی در دهه فجر و با استفاده از همه ظرفیت های سرمایه گذاری منطقه آزاد و انزلی جشن بزرگ گلریزان را در منطقه برگزار کردیم و رقم صد و پنجاه میلیون تومان در آن روز برای آزادی زندانیان شهر انزلی و حمایت از خانواده های آنها از سوی فعالان اقتصادی و تولیدی منطقه جمع آوری شد.

  فاتحی در ادامه تشریح همکاری های منطقه آزاد انزلی و شهرستان انزلی، گفت: برگزاری دو رویداد پیاده روی در هفته سلامت در شهرستان با همکاری منطقه آزاد، مشارکت سازمان در پاسداشت یاد و نام شهدا شهرستان انزلی، ساخت فیلم مستند زنده یاد قایقران در راستای تجلیل و تکریم سرمایه های اجتماعی انزلی، همکار منطقه آزاد انزلی در رویداد تالاب دوخان و به دنبال آن ایجاد هم افزایی نخبگان و فرهنگیان منطقه و شهرستان، از جمله اقداماتی است که منطقه آزاد انزلی جهت ایجاد تعامل بیشتر با شهرستان انزلی اجرایی نموده است.

  وی افزود: متاسفانه در برخی از افکار عمومی از بی توجهی منطقه آزاد انزلی نسبت به موارد فرهنگی و ورزشی یاد می شود و این در حالی است که مدیرعامل این منطقه همواره بر افزایش هم افزایی و توجه به مسائل فرهنگی و ورزشی شهرستان، تاکید داشته اند.

  مجید فاتحی با نگاهی به آینده همکاری ها، تاکید کرد: در حوزه گردشگری از دغدغه های مشترک برخورداریم و ما نیز معتقدیم در این امرنگاه اول باید ایجاد اشتغال برای جوانان باشد ، پتانسیل های گردشگری شهر انزلی بی نظیر است و ما امیدواریم با ایجاد همدلی میان مسئولین از این پتانسیل ها به خوبی بهره مند شویم.

  معاون فرهنگی اجتماعی منطقه آزاد انزلی با تکید بر اینکه که مزیت های سرمایه گذاری در منطقه و خارج از آن نزدیک به هم است، افزود: این شباهت از نظر مزایای سرمایه گذاری از مواردی است که باید از آن بهره برد زیرا با توجه به آزاد سازی حریم ساحل، بستر لازم جهت سوق دادن سرمایه گذاران به شهر انزلی فراهم است و ما نیز در این زمینه به شهر انزلی کمک خواهیم کرد.

  وی با بیان اینکه اگر می خواهیم شهر گردشگر پذیر باشیم باید خودمان را به استانادارد های مورد نظر برسانیم، متذکر شد: ایجاد تاسیسات به تنهایی به رشد گردشگری کمک نمی کند، انزلی از ظرفیت هتلینگ بسیار خوبی برخوردار است و نیازمند برنامه ریزی در این راستا هستیم.

  فاتحی با اشاره به آمادگی سازمان جهت برگزاری دوره های مرتبط با خدمات گردشگری افزود: با انجام چنین برنامه هایی سطح خدمات گردشگری افزایش می یابد و اصلاح رفتارهای ترافیکی رانندگان ، هتل داران و غیره از جمله مواردی است که در این دوره ها بررسی می شود از همه کارکنان این حوزه دعوت می کنیم تا در این دوره ها شرکت کنند و تاثیرات آن را در عملکرد خود شاهد باشند.

  معاونت گردشگری منطقه آزاد انزلی گفت: ایجاد مارینا در منطقه آزاد انزلی و به دنبال آن در شهر انزلی می توانیم شاهد تکمیل توسعه امر گردشگری دریایی در استان گیلان باشیم. در شمال کشور تا امروز استفاده خوبی از گردشگری دریایی، نشده است و مهمترین مشکل آن ایجاد زیر ساخت ها می باشد که در حال حاضر این مشکل در فاز تجارت منطقه آزاد انزلی و با مشارکت بخش خصوصی در حال مرتفع شدن است

  فاتحی با بیان اینکه معتقدیم مناطق آزاد به ایده آل های خود در امر صادرات نرسیده اند، تصریح کرد: باید در مجموع وضعیت کشور را در نظر داشته باشیم، در منطقه آزاد انزلی با وضع موجود توانستیم رتبه نخست صادرات را در دوسال گذشته و در بین هفت منطقه کسب کنیم که این موفقیت بدون شک حاصل یک کار تیمی بوده است.

  وی افزود: سردیس هایی از نام آوران شهر انزلی در حال ساخت است و دو سردیس آیت الله نجفی به دیلیل ارادت به این مرد بزرگ به زودی رونمایی می شود، سردیس استاد جلیل زیار پور به عنوان پدر نقاشی نوین ایران به عنوان یکی دیگر از ستارگان هنر شهر انزلی رونمایی می شود.

  فاتحی ابراز امیدواری کرد: مسیر درستی که آغاز شده با هم افزایی بیشتر، منجر به رسیدگی به مطالبات بحق مردم از نمایندگانشان درشورای شهر می شود؛ اعتقاد داریم باید منافع وجود منطقه آزاد، برای شهر انزلی نیز حاصل شود و این دغدغه مشترک ما است.

  فاتحی با بیان اینکه کمک بیشتر و مستمر به شهر انزلی نیازمند چاره اندیشی های اساسی است، تاکید کرد: بر اساس ماده ۲۳ و ۴ قانون تشکیل مناطق آزاد، نمی توانیم در خارج از سرزمین هزینه های خاصی داشته باشیم ، امیدواریم در کارگروهی که تشکیل می شود بحث الحاق شهر به منطقه با نظر تصمیم گیران نهایی شود، دکتر مسرور نیز مطالبه مردم انزلی در این زمینه را به ریاست جمهوری رسانده اند.

  وی در پایان در خصوص مشکلات باشگاه ملوان بندرانزلی خاطرنشان کرد: با توجه به نظر مدیرعامل منطقه آزاد انزلی که به مردم انزلی اطمیمنان خاطر برای فصل جاری این باشگاه دادند در روزها اخیر با پیگیری مدیرعامل ملوان و نماینده شهرستان مسیر و پروسه حمایت از باشگاه به جریان افتاده است و به نظر می رسد مشکلی خاصی در این زمینه وجود نداشته باشد، تمام استان به تیم ملوان علاقه دارند و معتقدیم که با کمک همگان، ملوان باید به سطح اول فوتبال کشور برگردد.

  مطالب مرتبط :

  انتقاد با تخریب فرق دارد و کسی حق ندارد با توهین و افترا زدن به مسئولان از آن به عنوان انتقاد یاد کند.

  اسماعیل حیدری آزاد روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران بندرانزلی از سوی شهرداری اظهار کرد: انتقاد با تخریب فرق دارد و کسی حق ندارد با توهین و افترا زدن به مسئولان از آن به عنوان انتقاد یاد کند. وی با اشاره به اینکه انتقاد بجا و سازنده می تواند مسیر رشد و توسعه شهرستان را در هر زمینه ای فراهم آورد افزود: خبرنگار نباید اجازه دهد قلمی را که ... مطلب کامل

  اختصاص اعتبار ۶۵۰ میلیونی برای تجهیز آتش نشانی انزلی

  ، مهرداد رضاپور ظهر چهارشنبه در مراسم رونمایی از تشک نجات آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری انزلی، اظهار کرد: این تشک در ابعاد ۴۸ متر مربع دارای دو فن بوده این تشک قابلیت نجات افراد از ارتفاع ۴۵ متر و همچنین ساختمان‌های تا ۲۰ طبقه دارد. رضاپور افزود: برای تجهیز سازمان آتش نشانی بندرانزلی ۶۵۲ میلیون تومان هزینه شده که ۳۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی است. وی با ... مطلب کامل

  شهر انزلی لایق بهترین هاست / برای خدمت گذاری به مردم آمده ام / جایگاه قلم خبرنگاران بسیار ارزشمند است

  ؛ هادی حیدری رییس شورای شهر انزلی اظهار داشت : یکی از تجهیزات مورد نیاز شهرمان یعنی تشک نجات حریق خریداری شد و از فرماندهی آتش نشانی انزلی تشکر می کنیم و امیدواریم که تجهیزات زیر ساختی شهر انزلی با همت شهرداری محترم و عنایت فرماندار محترم تهیه شود. وی افزود: بازدید هایی که از نقاط مختلف داریم از کمبود امکانات گله مند هستند و امیدوارم که کمک شود تا ... مطلب کامل

  ۴ انتصاب جدید در باشگاه ملوان/ مجیدی مدیر ملوان در لیگ ۱ شد+ تصاویر

  فرزاد مجیدی بازیکن اسبق استقلال تهران که سابقه سرپرستی تیم‌های استقلال تهران و نساجی مازندران در لیگ برتر را دارد، طی حکمی از سوی محسن میرابی به‌عنوان مدیر تیم فوتبال ملوان انزلی منصوب شد. مالک جدید باشگاه ملوان انزلی طی احکامی جداگانه مدیران روابط عمومی و رسانه‌ای و عکاس این باشگاه را منصوب کرد. مهدی توتونچی مجری باسابقه و مشهور کشورمان به‌عنوان مدیر ... مطلب کامل

  سرعت کاه های بندرانزلی بیش از میزان مصوب است

  حسن پورقربان روز شنبه در جلسه شورای ترافیک بندرانزلی اظهار کرد: متاسفانه تعداد سرعت کاه ها در سطح شهر بندرانزلی بسیار زیاد است و هم اکنون ۲۱۶ سرعت کاه در شهر بندرانزلی وجود دارد. وی افزود: در سال ۹۷ ایجاد ۵۱ سرعت کاه بر اساس مصوبه شورای ترافیک به شهرداری انزلی ابلاغ شد که ۴۰ مورد آن اجرا شد و از ابتدای امسال تا کنون نیز مصوبه ایجاد ۲۰ سرعت ... مطلب کامل

  “محیط زیست” به تلافی توقف طرح “بایوجمی” در روند ساخت راه آهن انزلی مانع تراشی می‌کند

  حسن خسته‌بند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه ورود دادستان بندرانزلی به مسئله اجرای طرح بایوجمی کاملاً قانونی بوده و توقف آن در مسیر تحقق مطالبات مردم انجام شده است اظهار داشت: محیط زیست به تلافی توقف طرح بایوجمی درصدد ایجاد اختلال در روند ساخت پروژه راه آهن رشت به انزلی است. نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با بیان اینکه محیط زیست از وی به علت مخالفت ... مطلب کامل

  “سازمان حفاظت محیط زیست” گیلان را با آزمایشگاه اشتباه گرفته‌ است

  سید رحمان سیدزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تا قبل از توقف طرح بایوجمی خیلی‌ها با اجرای آن موافق بودند اما در حال حاضر هیچ صدای موافقی از آنان شنیده نمی‌شود اظهار داشت: توقف این طرح بر اساس مستندات علمی و نظرات اساتید دانشگاه‌های برتر کشور انجام شد. دادستان بندرانزلی با بیان اینکه بحث تالاب انزلی از مدت‌های مدیدی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مردم منطقه، ... مطلب کامل

  مردم نباید با عتاب و خطاب دهیاران مواجه شوند

  اسماعیل حیدری آزاد عصر پنجشنبه در جلسه کاهش آسیب های زیست محیطی با محوریت عدم سوزاندن کاه و کلش توسط کشاورزان و روستائیان اظهار کرد: دهیاران باید تلاش بیشتری در راستای افزایش آگاهی روستائیان و خصوصا کشاورزان درهمه زمینه ها انجام دهند. وی با اشاره به اینکه کشاورزی بندرانزلی هنوز در حالت سنتی است افزود: متاسفانه با وجود مصرف بالای آب کشاورزی برداشت محصول کشاورزی بندرانزلی ضعیف است و از ... مطلب کامل

  سوزاندن کاه و کلش جرم است/ برخورد بامتجاوزان به حریم تالاب و دریا

  ، سید رحمان سید زاده عصر پنجشنبه در جلسه کاهش آسیب‌های زیست محیطی با محوریت عدم سوزاندن کاه و کلش توسط کشاورزان و روستاییان که در فرمانداری انزلی برگزار شد با تأکید بر لزوم اجتناب از سوزاندن کاه و کلش بعد از دروی شالیزارها از سوی کشاورزان، گفت: بر اساس ماده ۲۰ قانون هوای پاک سوزاندن کاه و کلش در مزارع جرم است. وی افزود: بر اساس ماده ۲۰ قانون ... مطلب کامل

  دغدغه اصلی پرداخت حقوق و مزایای پرسنل است | احشام سرگردان جمع آوری می شوند

  هفتادو هفتمین جلسه عادی و علنی شورای اسلامی شهر انزلی با حضور شهردار، اعضای شورای شهر انزلی و کارشناسان شهرداری با موضوع نامه شهرداری در خصوص درخواست شرکت نوید آوران عرصه نوین جهت حضور در کارخانه کود عالی – نامه شماره شهرداری درخصوص درخواست همکاری شرکت بهبود گستر – نامه شهرداری درخصوص خرید ۱۰ دستگاه مینی بوس ، امروز یکشنبه (۶ مرداد) در محل شورا برگزار ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.