• تالاب تیتانیومی ۱۰۰۰ میلیاردی!    :   طرح جامع مدیریت یکپارچه حفاظت از تالاب انزلی در سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ توسط دفتر جایکا (آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن) تهیه شد. طی سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ فاز اول طرح ...
 • پروژه احیاء تالاب انزلی طرحی خطرناک ‌است؛ به نهادهای نظارتی شکایت کردم.    :   حسن خسته‌بند نماینده مردم انزلی با بیان اینکه عوامل دخیل در اجرای پروژه به اصطلاح احیاء تالاب انزلی باید جوابگوی اعمال و تخلفات خود باشند اظهار داشت: علیه اجراکنندگان ...
 • انتصاب سرپرست معاونت امور بندری و حوزه خزر و سرپرست مدیریت روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی    :   طی حکمی از سوی دکتر رضا مسرور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان مهندس امین افقی به عنوان سرپرست معاونت امور بندری و حوزه خزر سازمان و مهدی کاظمیان ...
 • ریجکت های کارخانه کمپوست ساماندهی می شود / لزوم توجه به پوشش گیاهی و کاشت درخت در حاشیه کارخانه کمپوست /قدردانی از شهردار بندر انزلی به جهت تلاش در حوزه مدیریت پسماند می شود    :   ، علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در حاشیه ی بازدید از کارخانه کمپوست انزلی در منطقه ی خمیران ، اظهار داشت : با توجه ...
 • دستگاه های متولی برای پرکردن اوقات جوانان برنامه دهند    :   دستگاه های متولی برای پرکردن اوقات جوانان برنامه دهند اسماعیل حیدری آزاد روز یکشنبه در جلسه ستاد ساماندهی جوانان بندرانزلی اظهار کرد: جوانان تاثیرگذارترین افراد جامعه هستند و اگر قرار ...
 • ترسوها و نفوذی های دشمن القاءکننده جنگ آمریکا علیه ایران هستند/ آمریکا با خبر از اقتدار نظامی ایران چنین غلطی نمی کند    :   به نقل از ۸دی در رابطه با عملیات روانی آمریکا مبنی بر القای حمله نظامی به ایران، اظهار کرد: ترسوهای داخلی القاءکننده جنگ آمریکا علیه ایران هستند، این ها ...
 • دکتر برفچالانی، سخنگوی شورای اسلامی شهر بندرانزلی: دکتر پورقربان مرد روزهای بحران هستند.

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  انزلي شهر اولین هاست و دارای افتخارات زیادی در زمینه های مختلف علمی، هنری، ورزشی و … این شهر ساحلی زیبا همواره بعنوان یک شهر توریستی ـ گردشگری پرآوازه بوده بنابراین می طلبد مورد توجه و عنایت ویژه مسوولین قرار گیرد تا استعدادهای خدادادی و بالقوه آن به فعلیت برسد و به جایگاه اصلی خود دست یابد.
  خوشبختانه هم شورای اسلامی شهر بندرانزلی و هم شهرداری با همدلی و وفاق خود به این مسئله مهم توجه کامل داشته و اهمیت وافری به آن قائلند و با برنامه ها و مصوبات و اجرای آنها درصدد رفع همه موانع و مشکلاتی هستند که سد راه توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر این شهر زیبا و ساحلی می شود بطوریکه در ۸ ماهه گذشته که از عمر مدیریتی شهرداری این شهر در دوره پنجم شورای شهر می گذارد این مسئله کاملا مشهود است و ما شاهد تحول عظیمی از نظر آسفالت معابر،مبلمان شهری، ساماندهی وضعیت پسماند بطور اصولی و کاربردی، پرداخت به موقع حقوق و مزایای پرسنل علی رغم بدیهای معوقه، اجرای راهکارهای نوین مدیریتی شهری است که همه از تجربه و تخصص توامان شهردار متعهد و مجرب و همدلی و وفاق اعضای شورای شهر ناشی شده است.
  از این رو در گفتگویی اختصاصی با دکتر حسن پورقربان شهردار بندرانزلی از روند اقدامات عمرانی این شهر توسط شهرداری در چند ماه اخیر جویا شدیم که وی در این گفتگو افزود: شهرداری بندرانزلی علی رغم مسائل نابسامان اقتصادی پیش رو کارهای عمرانی بسیار خوبی را انجام داده و یا در دست اقدام دارد که از جمله آنها می توان به طرح سالمسازی دریا و تجهیز آن اشاره کرد که در کنار سایر اقدامات شهرداری در دست اجرا می باشد.
  شهردار بندرانزلی سپس پیرامون این پروژه متذکر شد و افزود: مدیریت ۹ کیلومتر از ساحل شهر بندرانزلی از سوی فرمانداری شهرستان برای اولین بار بر عهده شهرداری قرار گرفته است که ما نیز کار ساماندهی و طرح تجهیز آن را بطور همزمان و بصورت متفاوت با سنوات گذشته شروع کرده ایم بطوریکه در چندین نقطه از ساحل ورودی تعریف کردیم و در محل ورودیها پارکینگ ـ سرویس بهداشتی و استقرار پارکبان و …. در ۴ نقطه از خیابان پاسداران در شهر انزلی و سه نقطه از خیابان اطباء واقع در غازیان تعریف شده است.
  پورقربان در ادامه این گفتگو یادآور شد: کاری که شهرداری و شورای اسلامی بندرانزلی در سال جاری انجام داده است که نسبت به سالهای گذشته بی نظیر بوده و در سطح استان هم برای اولین بار صورت گرفته خرید یک دستگاه ساحل روب است که روزانه می تواند ۳ونیم هکتار از ساحل را تحت پوشش خود قرار میدهد و این دستگاه علاوه بر اینکه تا عمقی از زباله ها را جمع آوری می کند بعنوان یک دستگاه گلیدر عمل کرده هم ساحل را تسطیح و خط کشی می نماید.
  شهردار بندرانزلی سپس به سایر خدمات شهری ارائه شده توسط شهرداری اشاره کرد و گفت: ارائه خدمات شهری شهرداری بندرانزلی قبلا در دست شرکتی بود که بصورت یک روز در میان خدمات دهی می کرد که چندان مورد رضایتمندی و خوشایند شهروندان و همچنین شهرداری نبود بنابراین به جهت مدیریت کردن در هزینه ها و به روزرسانی خدمات شهری توسط شهرداری پس از برگزاری جلسات مختلف کارشناسی در شهرداری در کمیسیون های مربوطه شورای شهر مقرر شد که اولا شهرداری نیروها را بتواند بصورت شرکتی جذب نماید و ثانیا کار جمع آوری و حمل زباله برای کل مناطق شهری انزلی و غازیان صورت گیرد.
  وی خرید تعداد ۲۰ دستگاه ماشین آلات شهری توسط شهرداری را تحول دیگری در بحث ارائه خدمات شهری و ایجاد رضایتمندی در بین شهروندان عنوان کرد که بزودی انجام می گیرد که با ورود این ماشین آلات به ناوگان حمل و نقل شهرداری خدمات شهری بصورت روزانه و در ساعت معینی انجام خواهد شد.
  شهردار انزلی در ادامه خاطرنشان کرد: شهرداری روزانه ۱۲۰ تن زباله جمع آوری و حمل می کند که این آمار در روزهای تعطیلی که میزان جمعیت شهر به بیش از ۳ برابر فعلی می رسد به بالای ۲۰۰ تن هم می رسد.
  پورقربان همچنین به وضعیت کارخانه کمپوست بندرانزلی اشاره کرد و گفت: لازم به یادآوری است که در کارخانه کمپوست بندرانزلی محل احداث جمع آوری شیرابه ها که جزء تعهدات کارخانه بوده و بایستی در زبان تحویل انجام می گرفت به اجرا در نیامده بنابراین با پیگیریهای مکرری که در چند ماهه اخیر توسط شهرداری صورت گرفت موفق شدیم از محل سازمان پسماند استانداری بالای ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار جهت لوله گذاری و احداث حوضچه بمنظور جمع آوری شیرابه ها دریافت نماییم که الحمدا… کار لوله گزاری آن به اتمام رسیده و در حال حاضر کار سازه ای حوضچه نیز در حال انجام است.
  وی تصریح کرد: همچنین برای توسعه بیشتر انجا با هماهنگی فرمانداری زمینی در حدود یک ونیم هکتار را از منابع طبیعی درخواست کردیم که امیدواریم به زودی به شهرداری تعلق گیرد.
  شهردار انزلی خاطرنشان کرد: شایان ذکر است که یکی از خواسته های مهم شورای شهر و شهرداری در ارتباط با بحث ساماندهی زباله و دریافت همین ملک است.
  پورقربان در ادامه سخنان خود با خبرنگار ما به بحث تفکیک زباله از مبدا در شهر بندرانزلی اشاره کرد و گفت: طرح تفکیک زباله از مبدا توسط نیروهای شهرداری اجرا میشود وی افزود در بحث فرهنگ سازی و تفهیم طرح تفکیک زباله از مبدا آموزشهای لازم در مدارس برخی از ادارات و کارخانجات توسط نیروهای شهرداری صورت گرفته و مقدمات کار انجام شده است.
  شهردار بندرانزلی سپس به بحث عمران شهری از زمان حضور خود بعنوان شهردار این شهر و دوره پنجم شورا اشاره کرد و گفت: بودجه شهرداری بندرانزلی در سال جاری بر اساس مصوبه شورای محترم شهر ۱۴۱ میلیارد تومان است که تا به امروز الحمدا… علی رغم شرایط نابسامان اقتصادی جامعه از نظر درآمدی نسبت به سال گذشته با افزایش ۲ برابری مواجه شدیم که امیدواریم تا پایان سال کل بودجه پیش بینی شده را بتوانیم محقق نماییم.
  وی خاطرنشان کرد: البته تحقق کامل بودجه سال ۹۷ مساعدت و همکاری صمیمانه شهروندان عزیز و همکاران گرامی را می طلبد.
  وی در ادامه بیان داشت: نهضت آسفالت یکی از پروژه های مهمی است که در دوره پنجم شورای شهر تعریف شده که در نوع خود بی سابقه بوده است بطوریکه در طول یک سال شهرداری می تواند ۴۵ هزارتن آسفالت نماید که خوشبختانه علی رغم وضعیت نابسامان بازار و افزایش قیمت قیر و ایام تعطیلات نوروز و سایر مشکلات تاکنون بیش از ۱۰هزارتن آسفالت در سطح شهر به اجرا درامده است اجرای مبلمان شهری یکی دیگر از حرکتهای خوبی است که شهرداری بندرانزلی در چند ماه اخیر در کنار سایر اقدامات عمرانی خود انجام داده است.
  شهردار انزلی در این راستا نیز افزود: اجرای مبلمان شهری یکی از حرکتهای بسیار خوبی است که شهرداری بندرانزلی در چندماه اخیر در کنار سایر اقدامات رفاهی و خدماتی خود انجام داده بطوریکه در مسیر ساحل سطل های زباله نصب شده است همچنین مبلمان شهری در برخی از مسیرها مثل بلوار شهر برخی از پارک ها تجهیز شده و در برخی دیگر نیز در دست اقدام داریم و در بعضی از پارک ها مثل پارک آزادگان نیز این کار با بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی همراه است.
  گفتنی است: شهردار بندرانزلی در ادامه این گفتگو و سایر اقدامات انجام شده در دست اجرا شهرداری انزلی را در چند ماه گذشته به اختصار به شرح ذیل بیان داشت:
  طراحی پارک قالیور و تحویل آن به پیمانکار – صحبت کردن با پیمانکاران و سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در شهر انزلی از جمله بانک شهر و مالک کشتی میرزاکوچک خان که بحث تور تفریحی – گردشگری انزلی توسط این کشتی انجام می گیرد و هم مردم و هم منطقه آزاد بتوانند از آن استفاده نمایند تجهیز تالاب گمشده در منطقه غازیان از طریق ایجاد سوئیت های آماده یا آلاچیق های درختی (روی درخت) توسط سرمایه گذار بخش خصوصی – ایجاد مجتمع های بین راهی در سه نقطه از شهر – اتمام برخی از پروژه های نیمه تمام از جمله ساختمان آتش نشانی که سالیان سال بصورت نیمه کاره رها شده بود – احداث میدانی در ضلع غربی شهر بنام زنده یاد سیروس قایقران با نصب المان ایشان .

  در پایان این گفتگو ابراهیم برفچالانی، سخنگوی شورای اسلامی شهر انزلی در گفتگویی جداگانه با خبرنگار ما از رضایتمندی اعضای شورای شهر از عملکرد بسیار خوب شهردار خبر داد و گفت: آقای دکتر پورقربان زمانی که سکان مدیریت شهری شهر بندرانزلی را بر عهده گرفتند شهرداری با مجموعه ای از بدهکاری های معوقه از جمله حقوق و مزایای پرسنل مواجه بود که خوشبختانه ایشان با تدابیر لازم توانستند علاوه بر پرداخت حقوق های معوقه پرداخت حقوق ها را به روز نمایند.
  وی افزود: فقط چند ماه از اضافه کاری ها باقی مانده که علت عدم پرداخت آنها نیز بخاطر احکام قضایی بوده که با آن مواجهیم.
  سخنگوی شورای شهر انزلی خاطر نشان کرد و گفت: آقای دکتر پورقربان مرد روزهای بحران هستند و مجموعه اعضای شورای شهر در این مدت ۸ ماهه از عملکرد ایشان کاملا راضی بوده و نمره قابل قبولی به ایشان می دهند.

  مطالب مرتبط :

  تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده به ضرر شهرداری ها است

  ، امیر احمدی فرد عصر یکشنبه در هفتادمین جلسه شورای شهر که در دفتر شورا برگزار شد، اظهار کرد: لایحه مالیات بر ارزش افزوده که کلید واژه مالیات و عوارض را یکی دانست در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شده که با تصویب آن بخش اعظمی از درآمدهای شهرداری‌ها و همچنین بسیاری از اختیارات شوراهای اسلامی شهر حذف می‌شود. وی افزود: انتظار می‌رفت با تصویب مدیریت یکپارچه شهری آنچه که ... مطلب کامل

  نمایش اقتدار ایران و ناتوانی دشمنان وظیفه خبرنگاران است

  نمایش اقتدار ایران و ناتوانی دشمنان وظیفه خبرنگاران است به گزارش خبرنگار ایرنا، سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف بعداز ظهر سه شنبه در حاشیه افتتاح نخستین دفترشهرستانی خبرگزاری بسیج گیلان در بندرانزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انتشار اخبار و آگاهی بخشی در راستای تحقق اهداف عالیه انقلاب اسلامی و همچنین تحقق ، تعمیق و ترویج گفتمان شهدای انقلاب اسلامی از اهداف تشکیل خبرگزاری بسیج است. وی افزود: دشمنان نظام مقدس جمهوری ... مطلب کامل

  دادرسی عادلانه حق مسلم مردم است

  احمد سیاوش پور ظهر پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید دادگستری و دادستان انزلی که در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: درباره مسائل فرهنگی به عنوان دغدغه رهبری دستگاه قضائی نیز با تمام تلاش پای کار است. وی با بیان اینکه همه باید در راستای بررسی واقع بینانه مسائل روز کشور مشارکت و همکاری لازم را داشته باشند، افزود: ... مطلب کامل

  مسابقات والیبال ساحلی کارگران کشور در انزلی برگزار شد

  ، حمید حق بین؛ دبیر انجمن والیبال کارگران کشور در حاشیه برگزاری این مسابقات در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این مسابقات با حضور ۸ تیم برتر کشور که مشتکل از بهترین ساحلی باز های کشور به مناسبت هفته کارگر در استراحت گاه وزارت کار سنگاچین برگزار شد. وی با بیان اینکه این تیم ها از استان‌های گیلان، مازندران، تهران و خراسان شرکت کرده اند، افزود: تا پیش از این دوره ... مطلب کامل

  تیم بنادر و دریانوردی بندر انزلی قهرمان لیگ برتر فوتبال جوانان گیلان شد.

  در پایان این رقابت ها تیم بنادر و دریانوردی انزلی با کسب ۵۱ امتیاز قهرمان شد، تیم های شهدای نویر انزلی با ۵۰ امتیاز و سرخ پوشان لاهیجان با ۴۷ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند. در دیدارهای برگزار شده هفته بیست و سوم و پایانی لیگ برتر فوتبال جوانان گیلان تیم بنادر و دریانوردی انزلی یک بر صفر شهرداری تولم شهر را برد، شهرداری فومن با همین ... مطلب کامل

  ایجاد ثبات مدیریتی در شهرداری انزلی اولویت شورای شهر است

  امیر احمدی فرد در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز شوراها که در دفتر شورای شهر بندرانزلی برگزار شد، اظهار کرد: بسیاری از مطالبات و انتظارات مردم از منتخبان خود با ظرفیت‌ها و شرح وظایف شوراهای اسلامی شهر سنخیت ندارد. وی با بیان اینکه اجرای طرح باز آفرینی شهری امسال در دستور کار شورای شهر انزلی قرار گرفته است، افزود: شوراها نمادی از مردم سالاری هستند که می‌توانند نقش ... مطلب کامل

  شهرداری انزلی نایب قهرمان هفتمین دوره مسابقات بین المللی هندبال ساحلی هفته فرهنگی اصفهان

  در مجموع بیش از ۶۰ تیم در سه رده سنی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان در دو بخش دختران و پسران از کل کشور وتیم ملی عمان هم در این دوره از مسابقات حضور داشتند. در بخش بانوان و رده سنی نوجوانان تیم‌های آموزش وپرورش ناحیه سوم، شاهین شهر و هرمزگان به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را به دست آوردند. در رده سنی جوانان تیم هندبال ساحلی بانوان فولاد مبارکه سپاهان، شاهین شهر و خمینی ... مطلب کامل

  فیلمساز ایرانی با گل جهان بر فرش قرمز کازان

  فیلمساز ایرانی با گل جهان بر فرش قرمز کازان این بانوی فیلمساز در مصاحبه تلفنی با خبرنگار ایرنا گفت: بیش از۹۶۰ اثر از ۵۷ کشور در چهاردهمین جشنواره فیلم مسلمان کازان مورد داوری قرار می گیرد و ۶۵ اثر از حدود ۳۰ کشور در بخش مسابقه حضور دارند. وی با اشاره به حضور ۱۸ داور و هنرمندان سرشناس سینمای حرفه ای و کوتاه جهان در این جشنواره اظهار داشت: من و دو ... مطلب کامل

  پاکسازی بلوار ساحلی و موج شکن تاریخی انزلی از ته سیگار

  زمین به عنوان مهد تمدن بشری و زیستگاهی برای گونه های متنوع جانوری همواره با پیشرفت تکنولوژی های نوین در معرض آسیب هایی است که در آینده سلامت جوامع مختلف را به چالش می کشد و کارشناسان معتقدند که حفظ محیط زیست و زمین پاک در شرایط کنونی جز با مشارکت و همراهی مردم و مسئولان امکان پذیر نیست. در سه دهه اخیر جهان بیش از پیش متوجه فجایع زیست ... مطلب کامل

  سه چهارم سرطان ها در گیلان درمان می شوند

  روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه سومین جشنواره سفیران سلامت گیلان در سال همایش دهکده ساحلی انزلی اظهار کرد: در گیلان سونامی سرطان نداریم اما سن سرطان سینه بانوان در گیلان ۱۰ سال کمتر شده و به سن ۴۴ سال رسیده است. وی با اشاره به اینکه یک چهارم افراد مبتلا به سرطان دیر به مراکز درمانی مراجعه می کنند افزود: شاخص سرطان در کشور ۱۴۶نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.