• صحبت های شهردار بندرانزلی در جمع اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار    :   ، دکتر حسن پورقربان شهردار بندرانزلی ضمن تبریک و تهنیت ۱۷ مرداد روز خبرنگار عنوان نمود: اگر کانونی وجود داشته باشد که خبرنگاران کنار هم جمع شوند این آمادگی را ...
 • انتقاد با تخریب فرق دارد و کسی حق ندارد با توهین و افترا زدن به مسئولان از آن به عنوان انتقاد یاد کند.    :   اسماعیل حیدری آزاد روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران بندرانزلی از سوی شهرداری اظهار کرد: انتقاد با تخریب فرق دارد و کسی حق ندارد با توهین و افترا ...
 • اختصاص اعتبار ۶۵۰ میلیونی برای تجهیز آتش نشانی انزلی    :   ، مهرداد رضاپور ظهر چهارشنبه در مراسم رونمایی از تشک نجات آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری انزلی، اظهار کرد: این تشک در ابعاد ۴۸ متر مربع دارای دو ...
 • شهر انزلی لایق بهترین هاست / برای خدمت گذاری به مردم آمده ام / جایگاه قلم خبرنگاران بسیار ارزشمند است    :   ؛ هادی حیدری رییس شورای شهر انزلی اظهار داشت : یکی از تجهیزات مورد نیاز شهرمان یعنی تشک نجات حریق خریداری شد و از فرماندهی آتش نشانی انزلی تشکر ...
 • ۴ انتصاب جدید در باشگاه ملوان/ مجیدی مدیر ملوان در لیگ ۱ شد+ تصاویر    :   فرزاد مجیدی بازیکن اسبق استقلال تهران که سابقه سرپرستی تیم‌های استقلال تهران و نساجی مازندران در لیگ برتر را دارد، طی حکمی از سوی محسن میرابی به‌عنوان مدیر تیم فوتبال ...
 • سرعت کاه های بندرانزلی بیش از میزان مصوب است    :   حسن پورقربان روز شنبه در جلسه شورای ترافیک بندرانزلی اظهار کرد: متاسفانه تعداد سرعت کاه ها در سطح شهر بندرانزلی بسیار زیاد است و هم اکنون ۲۱۶ سرعت کاه در ...
 • دکتر برفچالانی، سخنگوی شورای اسلامی شهر بندرانزلی: دکتر پورقربان مرد روزهای بحران هستند.

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  انزلي شهر اولین هاست و دارای افتخارات زیادی در زمینه های مختلف علمی، هنری، ورزشی و … این شهر ساحلی زیبا همواره بعنوان یک شهر توریستی ـ گردشگری پرآوازه بوده بنابراین می طلبد مورد توجه و عنایت ویژه مسوولین قرار گیرد تا استعدادهای خدادادی و بالقوه آن به فعلیت برسد و به جایگاه اصلی خود دست یابد.
  خوشبختانه هم شورای اسلامی شهر بندرانزلی و هم شهرداری با همدلی و وفاق خود به این مسئله مهم توجه کامل داشته و اهمیت وافری به آن قائلند و با برنامه ها و مصوبات و اجرای آنها درصدد رفع همه موانع و مشکلاتی هستند که سد راه توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر این شهر زیبا و ساحلی می شود بطوریکه در ۸ ماهه گذشته که از عمر مدیریتی شهرداری این شهر در دوره پنجم شورای شهر می گذارد این مسئله کاملا مشهود است و ما شاهد تحول عظیمی از نظر آسفالت معابر،مبلمان شهری، ساماندهی وضعیت پسماند بطور اصولی و کاربردی، پرداخت به موقع حقوق و مزایای پرسنل علی رغم بدیهای معوقه، اجرای راهکارهای نوین مدیریتی شهری است که همه از تجربه و تخصص توامان شهردار متعهد و مجرب و همدلی و وفاق اعضای شورای شهر ناشی شده است.
  از این رو در گفتگویی اختصاصی با دکتر حسن پورقربان شهردار بندرانزلی از روند اقدامات عمرانی این شهر توسط شهرداری در چند ماه اخیر جویا شدیم که وی در این گفتگو افزود: شهرداری بندرانزلی علی رغم مسائل نابسامان اقتصادی پیش رو کارهای عمرانی بسیار خوبی را انجام داده و یا در دست اقدام دارد که از جمله آنها می توان به طرح سالمسازی دریا و تجهیز آن اشاره کرد که در کنار سایر اقدامات شهرداری در دست اجرا می باشد.
  شهردار بندرانزلی سپس پیرامون این پروژه متذکر شد و افزود: مدیریت ۹ کیلومتر از ساحل شهر بندرانزلی از سوی فرمانداری شهرستان برای اولین بار بر عهده شهرداری قرار گرفته است که ما نیز کار ساماندهی و طرح تجهیز آن را بطور همزمان و بصورت متفاوت با سنوات گذشته شروع کرده ایم بطوریکه در چندین نقطه از ساحل ورودی تعریف کردیم و در محل ورودیها پارکینگ ـ سرویس بهداشتی و استقرار پارکبان و …. در ۴ نقطه از خیابان پاسداران در شهر انزلی و سه نقطه از خیابان اطباء واقع در غازیان تعریف شده است.
  پورقربان در ادامه این گفتگو یادآور شد: کاری که شهرداری و شورای اسلامی بندرانزلی در سال جاری انجام داده است که نسبت به سالهای گذشته بی نظیر بوده و در سطح استان هم برای اولین بار صورت گرفته خرید یک دستگاه ساحل روب است که روزانه می تواند ۳ونیم هکتار از ساحل را تحت پوشش خود قرار میدهد و این دستگاه علاوه بر اینکه تا عمقی از زباله ها را جمع آوری می کند بعنوان یک دستگاه گلیدر عمل کرده هم ساحل را تسطیح و خط کشی می نماید.
  شهردار بندرانزلی سپس به سایر خدمات شهری ارائه شده توسط شهرداری اشاره کرد و گفت: ارائه خدمات شهری شهرداری بندرانزلی قبلا در دست شرکتی بود که بصورت یک روز در میان خدمات دهی می کرد که چندان مورد رضایتمندی و خوشایند شهروندان و همچنین شهرداری نبود بنابراین به جهت مدیریت کردن در هزینه ها و به روزرسانی خدمات شهری توسط شهرداری پس از برگزاری جلسات مختلف کارشناسی در شهرداری در کمیسیون های مربوطه شورای شهر مقرر شد که اولا شهرداری نیروها را بتواند بصورت شرکتی جذب نماید و ثانیا کار جمع آوری و حمل زباله برای کل مناطق شهری انزلی و غازیان صورت گیرد.
  وی خرید تعداد ۲۰ دستگاه ماشین آلات شهری توسط شهرداری را تحول دیگری در بحث ارائه خدمات شهری و ایجاد رضایتمندی در بین شهروندان عنوان کرد که بزودی انجام می گیرد که با ورود این ماشین آلات به ناوگان حمل و نقل شهرداری خدمات شهری بصورت روزانه و در ساعت معینی انجام خواهد شد.
  شهردار انزلی در ادامه خاطرنشان کرد: شهرداری روزانه ۱۲۰ تن زباله جمع آوری و حمل می کند که این آمار در روزهای تعطیلی که میزان جمعیت شهر به بیش از ۳ برابر فعلی می رسد به بالای ۲۰۰ تن هم می رسد.
  پورقربان همچنین به وضعیت کارخانه کمپوست بندرانزلی اشاره کرد و گفت: لازم به یادآوری است که در کارخانه کمپوست بندرانزلی محل احداث جمع آوری شیرابه ها که جزء تعهدات کارخانه بوده و بایستی در زبان تحویل انجام می گرفت به اجرا در نیامده بنابراین با پیگیریهای مکرری که در چند ماهه اخیر توسط شهرداری صورت گرفت موفق شدیم از محل سازمان پسماند استانداری بالای ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار جهت لوله گذاری و احداث حوضچه بمنظور جمع آوری شیرابه ها دریافت نماییم که الحمدا… کار لوله گزاری آن به اتمام رسیده و در حال حاضر کار سازه ای حوضچه نیز در حال انجام است.
  وی تصریح کرد: همچنین برای توسعه بیشتر انجا با هماهنگی فرمانداری زمینی در حدود یک ونیم هکتار را از منابع طبیعی درخواست کردیم که امیدواریم به زودی به شهرداری تعلق گیرد.
  شهردار انزلی خاطرنشان کرد: شایان ذکر است که یکی از خواسته های مهم شورای شهر و شهرداری در ارتباط با بحث ساماندهی زباله و دریافت همین ملک است.
  پورقربان در ادامه سخنان خود با خبرنگار ما به بحث تفکیک زباله از مبدا در شهر بندرانزلی اشاره کرد و گفت: طرح تفکیک زباله از مبدا توسط نیروهای شهرداری اجرا میشود وی افزود در بحث فرهنگ سازی و تفهیم طرح تفکیک زباله از مبدا آموزشهای لازم در مدارس برخی از ادارات و کارخانجات توسط نیروهای شهرداری صورت گرفته و مقدمات کار انجام شده است.
  شهردار بندرانزلی سپس به بحث عمران شهری از زمان حضور خود بعنوان شهردار این شهر و دوره پنجم شورا اشاره کرد و گفت: بودجه شهرداری بندرانزلی در سال جاری بر اساس مصوبه شورای محترم شهر ۱۴۱ میلیارد تومان است که تا به امروز الحمدا… علی رغم شرایط نابسامان اقتصادی جامعه از نظر درآمدی نسبت به سال گذشته با افزایش ۲ برابری مواجه شدیم که امیدواریم تا پایان سال کل بودجه پیش بینی شده را بتوانیم محقق نماییم.
  وی خاطرنشان کرد: البته تحقق کامل بودجه سال ۹۷ مساعدت و همکاری صمیمانه شهروندان عزیز و همکاران گرامی را می طلبد.
  وی در ادامه بیان داشت: نهضت آسفالت یکی از پروژه های مهمی است که در دوره پنجم شورای شهر تعریف شده که در نوع خود بی سابقه بوده است بطوریکه در طول یک سال شهرداری می تواند ۴۵ هزارتن آسفالت نماید که خوشبختانه علی رغم وضعیت نابسامان بازار و افزایش قیمت قیر و ایام تعطیلات نوروز و سایر مشکلات تاکنون بیش از ۱۰هزارتن آسفالت در سطح شهر به اجرا درامده است اجرای مبلمان شهری یکی دیگر از حرکتهای خوبی است که شهرداری بندرانزلی در چند ماه اخیر در کنار سایر اقدامات عمرانی خود انجام داده است.
  شهردار انزلی در این راستا نیز افزود: اجرای مبلمان شهری یکی از حرکتهای بسیار خوبی است که شهرداری بندرانزلی در چندماه اخیر در کنار سایر اقدامات رفاهی و خدماتی خود انجام داده بطوریکه در مسیر ساحل سطل های زباله نصب شده است همچنین مبلمان شهری در برخی از مسیرها مثل بلوار شهر برخی از پارک ها تجهیز شده و در برخی دیگر نیز در دست اقدام داریم و در بعضی از پارک ها مثل پارک آزادگان نیز این کار با بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی همراه است.
  گفتنی است: شهردار بندرانزلی در ادامه این گفتگو و سایر اقدامات انجام شده در دست اجرا شهرداری انزلی را در چند ماه گذشته به اختصار به شرح ذیل بیان داشت:
  طراحی پارک قالیور و تحویل آن به پیمانکار – صحبت کردن با پیمانکاران و سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در شهر انزلی از جمله بانک شهر و مالک کشتی میرزاکوچک خان که بحث تور تفریحی – گردشگری انزلی توسط این کشتی انجام می گیرد و هم مردم و هم منطقه آزاد بتوانند از آن استفاده نمایند تجهیز تالاب گمشده در منطقه غازیان از طریق ایجاد سوئیت های آماده یا آلاچیق های درختی (روی درخت) توسط سرمایه گذار بخش خصوصی – ایجاد مجتمع های بین راهی در سه نقطه از شهر – اتمام برخی از پروژه های نیمه تمام از جمله ساختمان آتش نشانی که سالیان سال بصورت نیمه کاره رها شده بود – احداث میدانی در ضلع غربی شهر بنام زنده یاد سیروس قایقران با نصب المان ایشان .

  در پایان این گفتگو ابراهیم برفچالانی، سخنگوی شورای اسلامی شهر انزلی در گفتگویی جداگانه با خبرنگار ما از رضایتمندی اعضای شورای شهر از عملکرد بسیار خوب شهردار خبر داد و گفت: آقای دکتر پورقربان زمانی که سکان مدیریت شهری شهر بندرانزلی را بر عهده گرفتند شهرداری با مجموعه ای از بدهکاری های معوقه از جمله حقوق و مزایای پرسنل مواجه بود که خوشبختانه ایشان با تدابیر لازم توانستند علاوه بر پرداخت حقوق های معوقه پرداخت حقوق ها را به روز نمایند.
  وی افزود: فقط چند ماه از اضافه کاری ها باقی مانده که علت عدم پرداخت آنها نیز بخاطر احکام قضایی بوده که با آن مواجهیم.
  سخنگوی شورای شهر انزلی خاطر نشان کرد و گفت: آقای دکتر پورقربان مرد روزهای بحران هستند و مجموعه اعضای شورای شهر در این مدت ۸ ماهه از عملکرد ایشان کاملا راضی بوده و نمره قابل قبولی به ایشان می دهند.

  مطالب مرتبط :

  “محیط زیست” به تلافی توقف طرح “بایوجمی” در روند ساخت راه آهن انزلی مانع تراشی می‌کند

  حسن خسته‌بند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه ورود دادستان بندرانزلی به مسئله اجرای طرح بایوجمی کاملاً قانونی بوده و توقف آن در مسیر تحقق مطالبات مردم انجام شده است اظهار داشت: محیط زیست به تلافی توقف طرح بایوجمی درصدد ایجاد اختلال در روند ساخت پروژه راه آهن رشت به انزلی است. نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با بیان اینکه محیط زیست از وی به علت مخالفت ... مطلب کامل

  “سازمان حفاظت محیط زیست” گیلان را با آزمایشگاه اشتباه گرفته‌ است

  سید رحمان سیدزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تا قبل از توقف طرح بایوجمی خیلی‌ها با اجرای آن موافق بودند اما در حال حاضر هیچ صدای موافقی از آنان شنیده نمی‌شود اظهار داشت: توقف این طرح بر اساس مستندات علمی و نظرات اساتید دانشگاه‌های برتر کشور انجام شد. دادستان بندرانزلی با بیان اینکه بحث تالاب انزلی از مدت‌های مدیدی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مردم منطقه، ... مطلب کامل

  مردم نباید با عتاب و خطاب دهیاران مواجه شوند

  اسماعیل حیدری آزاد عصر پنجشنبه در جلسه کاهش آسیب های زیست محیطی با محوریت عدم سوزاندن کاه و کلش توسط کشاورزان و روستائیان اظهار کرد: دهیاران باید تلاش بیشتری در راستای افزایش آگاهی روستائیان و خصوصا کشاورزان درهمه زمینه ها انجام دهند. وی با اشاره به اینکه کشاورزی بندرانزلی هنوز در حالت سنتی است افزود: متاسفانه با وجود مصرف بالای آب کشاورزی برداشت محصول کشاورزی بندرانزلی ضعیف است و از ... مطلب کامل

  سوزاندن کاه و کلش جرم است/ برخورد بامتجاوزان به حریم تالاب و دریا

  ، سید رحمان سید زاده عصر پنجشنبه در جلسه کاهش آسیب‌های زیست محیطی با محوریت عدم سوزاندن کاه و کلش توسط کشاورزان و روستاییان که در فرمانداری انزلی برگزار شد با تأکید بر لزوم اجتناب از سوزاندن کاه و کلش بعد از دروی شالیزارها از سوی کشاورزان، گفت: بر اساس ماده ۲۰ قانون هوای پاک سوزاندن کاه و کلش در مزارع جرم است. وی افزود: بر اساس ماده ۲۰ قانون ... مطلب کامل

  دغدغه اصلی پرداخت حقوق و مزایای پرسنل است | احشام سرگردان جمع آوری می شوند

  هفتادو هفتمین جلسه عادی و علنی شورای اسلامی شهر انزلی با حضور شهردار، اعضای شورای شهر انزلی و کارشناسان شهرداری با موضوع نامه شهرداری در خصوص درخواست شرکت نوید آوران عرصه نوین جهت حضور در کارخانه کود عالی – نامه شماره شهرداری درخصوص درخواست همکاری شرکت بهبود گستر – نامه شهرداری درخصوص خرید ۱۰ دستگاه مینی بوس ، امروز یکشنبه (۶ مرداد) در محل شورا برگزار ... مطلب کامل

  به ملوان برنامه سه ساله داده‌ام/ یک ماه پیش حضورم در این تیم قطعی شد

  علی لطیفی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد حضورش در تیم ملوان انزلی گفت: برای اولین بار است که این را در رسانه‌ای اعلام می‌کنم. زیرا خبرگزاری فارس را امین ورزش می‌دانم و به همین دلیل صادقانه می‌گویم که یک ماه پیش کارم با مالک باشگاه ملوان برای حضور در این تیم به عنوان سرمربی تمام شده بود. من با مهندس میرابی یک ماه پیش مذاکره کردم ... مطلب کامل

  اعضای هیات رئیسه شورای شهر انزلی انتخاب شدند.

  در جلسه انتخابات شورای شهر انزلی برای تعیین هیات رئیسه ، هادی حیدری با اکثریت آراء به عنوان رئیس شورای شهر، ابراهیم برفچالانی به عنوان نائب رئیس، تهمتن وکیل منفرد به عنوان خزانه دار و موسی زنجانخواه نیز به عنوان منشی شورای اسلامی شهرانزلی انتخاب شدند. این در حالی است که بر اساس قانون پس از استعفای یکی از اعضای شورای شهر باید انتخابات داخلی در شورای اسلامی برگزار و هیات ... مطلب کامل

  وجود ماهی گوشت خوار در تالاب انزلی/ مواجهه با چالشی جدید در تالاب

  قربانعلی محمد پور، مدیر کل محیط زیست استان گیلان از صید شدن یک ماهی پیرانا در تالاب انزلی خبر داد و افزود: طی روز‌های گذشته یک ماهی پیرانا در تالاب انزلی صید شده است. وی در ادامه در پاسخ به این سوال که این ماهی بومی چه منطقه‌ای است افزود: ماهی پیرانا بومی گیلان نبوده و این ماهی هم قطعا توسط مردم در تالاب انزلی رها سازی شده است. مدیر ... مطلب کامل

  عده‌ای ملوان را برای کارهای انتخاباتی می‌خواهند/ بازگشایی پنجره نقل و انتقالاتی نخستین گام جدی مالک

  حسن خسته بند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در انزلی با اشاره به واگذاری مشروط باشگاه ملوان انزلی اظهار کرد: پس از پایان رقابت‌های لیگ دسته اول، تنی چند از متقاضیان خرید باشگاه ملوان، درخواست خود را تقدیم باشگاه کرده و سوابق و رزومه این متقاضیان در هیئت‌مدیره موردبررسی قرار گرفت. وی با بیان اینکه محسن میرابی از رزومه بهتری نسبت به سایر متقاضیان خرید باشگاه ملوان برخوردار است، گفت: برای ... مطلب کامل

  محسن میرابی بصورت مشروط مالک ۷۰درصد سهام باشگاه ملوان بندرانزلی شد.

  فرماندار بندر انزلی امروز از تعیین مالک جدید باشگاه فوتبال ملوان بندر انزلی خبر داد و گفت: در جلسه ای که عصر امروز با حضور حسن خسته بند نماینده انزلی در خانه ملت، امیر دریادار عبدالوهاب طاهری فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش، حمید قهرمانی رئیس اداره ورزش و جوانان انزلی، ناخدا سلیمی رئیس تربیت بدنی نیروی دریایی، اصغر زاده وکیل باشگاه ملوان و متقاضی مالکیت باشگاه ملوان برگزار ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.