• احیای تالاب انزلی به روش بایوجمی متوقف شد.    :   پروژه احیای تالاب انزلی به روش بایوجمی که به صورت پایلوت در استخر شماره ۴ قلم گوده شبیه سازی و در مرحله اول در ۵۰ هکتار از تالاب انزلی ...
 • تالاب تیتانیومی ۱۰۰۰ میلیاردی!    :   طرح جامع مدیریت یکپارچه حفاظت از تالاب انزلی در سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ توسط دفتر جایکا (آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن) تهیه شد. طی سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ فاز اول طرح ...
 • پروژه احیاء تالاب انزلی طرحی خطرناک ‌است؛ به نهادهای نظارتی شکایت کردم.    :   حسن خسته‌بند نماینده مردم انزلی با بیان اینکه عوامل دخیل در اجرای پروژه به اصطلاح احیاء تالاب انزلی باید جوابگوی اعمال و تخلفات خود باشند اظهار داشت: علیه اجراکنندگان ...
 • انتصاب سرپرست معاونت امور بندری و حوزه خزر و سرپرست مدیریت روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی    :   طی حکمی از سوی دکتر رضا مسرور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان مهندس امین افقی به عنوان سرپرست معاونت امور بندری و حوزه خزر سازمان و مهدی کاظمیان ...
 • ریجکت های کارخانه کمپوست ساماندهی می شود / لزوم توجه به پوشش گیاهی و کاشت درخت در حاشیه کارخانه کمپوست /قدردانی از شهردار بندر انزلی به جهت تلاش در حوزه مدیریت پسماند می شود    :   ، علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در حاشیه ی بازدید از کارخانه کمپوست انزلی در منطقه ی خمیران ، اظهار داشت : با توجه ...
 • دستگاه های متولی برای پرکردن اوقات جوانان برنامه دهند    :   دستگاه های متولی برای پرکردن اوقات جوانان برنامه دهند اسماعیل حیدری آزاد روز یکشنبه در جلسه ستاد ساماندهی جوانان بندرانزلی اظهار کرد: جوانان تاثیرگذارترین افراد جامعه هستند و اگر قرار ...
 • برخی در این شهر از تعامل با منطقه آزاد گریزان هستند|قرار بود به عنوان شهردار انتخاب شوم

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  روز یکشنبه (۲۱ مرداد) نشست خبری شهردار و رئیس شورای شهر انزلی با خبرنگاران برگزار شد.

  رئیس شورای شهر انزلی در این جلسه ضمن گرامیداشت روز خبرنگار و تسلیت به مناسبت شهادت امام جواد (ع) اظهار کرد: قلم خبرنگاران سرمایه های مسئولین هستند زیرا بدون اطلاع رسانی دقیق اصحاب رسانه، مردم نمی توانند مسئول دلسوز را از غیر دلسوز تشخیص دهند.

  امیر احمدی فرد با بیان اینکه در یک سال گذشته، انتقادات و اطلاع رسانی خبرنگاران دلسوزانه و منصفانه بوده است، تصریح کرد: گاهی مشکلاتی همچون ضعف سیستم های صوتی یا خطاهای سهوی، باعث انعکاس اشتباه اخبار می شود به عنوان مثال بنده در جلسه شورای اداری در خصوص مرکز شهر اعلام کردم ابنیه های مرتفع میدان شهر هیچ تاثیری بر روی دید مناره ندارد و برخی از قوانین میراث فرهنگی برای ساخت و ساز در میدان شهر باعث عدم رغبت سرمایه گذار برای حضور در چنین مناطق مهمی از شهر است اما متاسفانه این خبر جور دیگری منعکس می شود و شنیده می شود ما به دنبال تخریب مناره تاریخی انزلی هستیم.

  وی با اشاره به شروع به کار شورای پنجم، تاکید کرد: شورای پنجم بندرانزلی چند روز بعد از انتخابات به صورت شورای موقت کار خود را آغاز کرد و در دوره سه ماهه شورای موقت، بیش از ۲۰ جلسه غیررسمی برگزار نمودیم که نشان از همت و جدیت شورای پنجم برای رفع مشکلات شهر و دغدغه های شهروندان داشت.

  احمدی فرد افزود: قطعا برای جامه عمل پوشاندن به تمام وعده هایمان نیاز به زمان زیادی داریم، ما شهرداری ایده آلی تحویل نگرفتیم در یک هفته مانده به آغاز کار شورای جدید خزانه آن خالی می شود و شهرداری را با موجودی کمتر از دو میلیون تومان تحویل می گیریم، از طرف دیگر حساب ها پشت سر هم مسدود شد اگرچه در مورد پیمانکاری که با جعل اسناد و امضا ما را محکوم کرده بود در حال اعاده دادرسی هستیم تا آن مبالغ را به حساب بیت المال بازگردانیم، اما همه این مسائل و قت و هزینه زیای از شهرداری و شورا گرفت و ضربات زیادی به ما وارد نمود.
  رئیس شورای شهر انزلی با اشاره به بازنشستگی های اجباری نیروهای شهرداری در اواخر دوره قبلی شورا، خاطرنشان کرد: بازنشستگی های فوری نیروهای باتجربه و کاردان شهرداری که امروز می توانستند کمک بسیار خوبی برای این مجموعه باشند به سرعت و تا قبل از روی کار آمدن شهردار جدید بازنشست می شوند و به عنوان مثال ما شاهد این هستیم که یکی از این نیروها امروز به عنوان مشاورعمرانی شهرداری خمام مشغول به فعالیت هستند و گلایه ما همین است که چرا دستور به بازنشستگی نیروها مثمر ثمر داده شد.
  وی عدم همکاری برخی از ادارات شهرستان را از دیگر مشکلات پیش رو شهرداری و شورا دانست و متذکر شد: نامه ای از سوی تامین اجتماعی مبنی بر بدهکاری شهرداری به این مجموعه به دست ما می رسد و تهدید می شویم در صورت عدم پرداخت بدهی ها، بیمه کارکنان شهرداری محاسبه نخواهد شد، از طرفی دیگر اداره گاز شهرستان اعلام یک میلیارد بدهی می کند و این در حالی است که مسئول جایگاه های CNG چند روز قبل خبر از تسویه حساب با اداره گاز داده بود که در حال پیگیری دقیق این مسائل از مراجع قضایی هستیم تا مشخص شود این مبالغ صرف چه اموری شده اند.
  احمدی فرد با بیان اینکه بدون سرمایه گذاری بخش خصوصی نمی توانیم شاهد پروژه های بزرگ در شهر باشیم، افزود: در مدتی که از عمر شورا می گذرد جلساتی خوبی را با همکاری فرمانداری و همت شهردار انزلی برگزار کردیم و طی آن هیات عالی سرمایه گذاری بندرانزلی را تشکیل دادیم تا به موجب آن بر روی ظرفیتها گردشگری بندرانزلی تمرکز بیشتری داشته باشیم . با شرکت های پیمانکاری توافقات مثبتی داشتیم که در آینده شاهد آغاز به کار پروژه های این شرکت ها در سطح شهر خواهیم بود.

  وی افزود: بدون شک همه این امور نیاز به پیوست های مطالعاتی و زیست محیطی دارد، نمی توانیم بدون مطالعه و بررسی دقیق و کاملا هیجانی، کلنگ آغاز پروژه ای را بزنیم و به جای منفعت رسانی به شهر باعث ضربه به آن شویم.

  احمدی فرد ادامه داد: برای پروژه های مهم شهری همچون، پیاده راه فرهنگی خیابان سپه، بازسازی خیابان میرزا کوچک خان و بلوار قدس یک تیم مشاوره ای پرقدرت، در حال بررسی دقیق جوانب هستند و با طراحی پرسش نامه هایی وارد فاز مطالعاتی این پروژه ها شده اند تا در ادامه بتوانیم با همه قدرت خواسته های شهروندان را پیش ببریم.رئیس شورای شهر انزلی با تاکید بر استفاده همه جانبه از ظرفیت های شهرستان برای پیشرفت و توسعه انزلی، گفت: امروز منطقه آزاد انزلی یک نعمت و فرصت برزگ برای این شهر است، آکواریومی که در این منطقه ساخته شد بیش از سی میلیون یورو هزینه در بر داشته است، کدام شهرداری در استان گیلان می تواند چنین پتانسیلی را در شهر خود ایجاد نماید؟ ما باید بتوانیم از این ظرفیتی که در ۱۵ کیلومتری شهرمان قرار دارد برای توسعه گردشگری بهره ببریم و افرادی که از نقاط دور درست کشور وارد منطقه آزاد انزلی می شوند را به سمت شهر خود جذب نماییم.

  وی تاکید کرد: متاسفانه برخی در این شهر از تعامل با منطقه آزاد گریزان هستند. ما در ایام نوروز برای اولین بار جشنواره ای را با همکاری منطقه آزاد انزلی برگزار کردیم و مدیرعامل این منطقه، قصد داشتند با تمام مدیران خود در این جشنواره حضور یابند اما متاسفانه شب قبل از حضور ایشان، اعلام می شود که اجازه حضور صادر نخواهد شد. پس از پیگیری های فراوان روز دیگری برای این اتفاق تعیین می شود که باز هم در آن مراسم به بنده به عنوان رئیس شورا و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی اجازه سخنرانی نمی دهند آیا ما به جز منافع شهر صحبت دیگری داشتیم؟

  احمدی فرد با اشاره به تاسیس باشگاه فرهنگی و ورزشی شهرداری انزلی، گفت: بندرانزلی شهری است که نامش به واسطه ورزشکاران آن، می درخشد. ما تلاش کردیم تا با تاسیس باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری، تعیین هیات مدیره و تخصیص دفتر به این باشگاه، با همه هیات های ورزشی شهرستان که می توانند در میادین بزرگ ورزشی حضور یابند همکاری نماییم.

  قرار بود به عنوان شهردار انتخاب شوم

  رئیس شورای شهر انزلی در ادامه یکی از موضوعات مطرح شده در یکسال اخیر را وعده اعضای شورا برای انتخاب شهردار بومی اعلام کرد و متذکر شد: برای اولین بار در جمع رسانه ها پاسخ این موضوع را بیان می کنم، لیست شورا زمانی که بسته شد، شهردار خود را انتخاب کرده بود و دوستان وعده دادند چنانچه ۵ نفر از ۷ نفر لیست رای بیاورند، بنده به عنوان شهردار انتخاب شوم و بنابراین کسی نباید در تریبون های انتخاباتی در مورد انتخاب شهردار وعده ای می داد.

  وی افزود: در ادامه و پس از پیروزی هر هفت نفر از اعضای لیست، تصمیم گرفتیم که فراخوانی برای انتخاب شهردار داشته باشیم تا شاید گزینه ای قوی تر از احمدی فرد برای تصدی پست شهرداری وجود داشته باشد زیرا ملاک ما هرگز اشخاص نبوده اند. این فراخوان چند فاکتور مهم به نام تجربه مدیریت شهری، تخصص و علم، برنامه مدیریتی صحیحی و بومی بودن داشت و این یعنی از میان افرادی که ۳ گزینه اول به صورت مساوی در آنها وجود داشته باشد، گزینه بومی را انتخاب نماییم.

  احمدی فرد گفت: در مرحله اول از میان ۲۳ نفر، ۷ نفر برای مرحله بعدی انتخاب گزینش شدند که بنده نیز یکی از این افراد بودم، با درخواست دوستان و صلاحدید همه اعضا بنده ترجیح دادم از این موضوع کناره گیری نمایم و با اضافه شدن دو نفر در ادامه، از مجموع هشت نفری که برای تصدی سمت شهرداری باقی مانده بودند پنج گزینه بومی وجود داشت و از میان آنها تنها یک نفر سابقه مدیریت شهری داشت که ایشان نیز حاضر به ارائه برنامه های خود نشد و از این گزینش انصراف داد. در نهایت چیزی که مشخص است دکتر پورقربان به نسبت سایر گزینه ها به لحاظ شاخصه های ابتدایی ما کامل تر بودند و بدون هیچ سیاسی کاری انتخاب شدند تا بتوانیم از تجربیات چندین ساله ایشان در امر مدیریت شهری، بهره مند شویم.

  وی فراهم نمودن فرصت پیشرفت برای جوانان شهر را امری اجتناب ناپذیر دانست و تاکید کرد: به عقیده بنده ما جوانانی مستعد در این شهر داریم که بدون یقین و با فرصت های مدیرپروری و حضور جوانان به عنوان مشاور مدیران مختلف، می توانیم شاهد حضور آنها در پست های مهم کشوری باشیم، اما لازمه رسیدن به این نقطه حرکت گام به گام و با مطالعه است ما نمی توانستیم فردی با تجربه کمتر را به عنوان شهردار انتخاب کنیم و ریسک بزرگی را متحمل شویم.

  رئیس شورا با بیان اینکه اعتقاد داریم هرکس دلش برای بندرانزلی بسوزد به نوعی بومی این شهر محسوب می شود، تصریح کرد: در شورای قبل نیز بنده تاکید داشتم شهرداری که اعتقادی به زندگی در انزلی ندارند نمی توانند دلسوز شهر باشند ما شاهد این بودیم که دکترپورقربان ۴۸ ساعت پس از تایید حکمشان به عنوان شهردار با خانواده در انزلی ساکن شدند و حتی روزهای جمعه نیز پشت میز خدمت رسانی به مردم حضور دارند.

  احمدی فرد موضوع باشگاه ملوان را از دیگر مسائل مهمی دانست که برخی از شهروندان به دلیل عدم کمک به این باشگاه گلایه مند هستند و افزود: وقتی در مراسم گلریزان این باشگاه از شورای شهر خمام برای حضور در مراسم دعوت می شود اما اعتقادی به شورای شهر انزلی ندارند نشان از مدیریت ضعیف این باشگاه است. مدیریتی که باعث سقوط تیم ملوان شده زیرا به اذعان همین مدیران آقای دکتر دنیامالی ۱۴ میلیارد تومان بودجه به این باشگاه تزریق نمود.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: ما هیچ اجازه ای برای حضور در جلسات هیات مدیره و رساندن خواسته هواداران ملوان به گوش اعضای هیات مدیره نداشتیم و بنابر گفته امیر باقری مسئولین شهری حاضر در هیات مدیره بر اساس خواسته نماینده محترم شهرستان انتخاب می شوند. با این حال برای انتخاب هوشمندانه فرهاد پورغلامی به عنوان مربی تیم ملوان بسیار خرسند و خوشحالیم و در ادامه نیز برای تیم محبوب شهرمان آرزوی موفقیت می کنیم.

  مطالب مرتبط :

  ترسوها و نفوذی های دشمن القاءکننده جنگ آمریکا علیه ایران هستند/ آمریکا با خبر از اقتدار نظامی ایران چنین غلطی نمی کند

  به نقل از ۸دی در رابطه با عملیات روانی آمریکا مبنی بر القای حمله نظامی به ایران، اظهار کرد: ترسوهای داخلی القاءکننده جنگ آمریکا علیه ایران هستند، این ها نیروهای نفوذی دشمن یا افراد ناآگاهی هستند که بلندگوی دشمن در داخل کشور شده اند. وی با تأکید بر اینکه آمریکا نه تحمل جنگ دیگر را دارد و نه قادر به چنین کاری است، تصریح کرد: ملت ایران در هشت سال ... مطلب کامل

  تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده به ضرر شهرداری ها است

  ، امیر احمدی فرد عصر یکشنبه در هفتادمین جلسه شورای شهر که در دفتر شورا برگزار شد، اظهار کرد: لایحه مالیات بر ارزش افزوده که کلید واژه مالیات و عوارض را یکی دانست در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شده که با تصویب آن بخش اعظمی از درآمدهای شهرداری‌ها و همچنین بسیاری از اختیارات شوراهای اسلامی شهر حذف می‌شود. وی افزود: انتظار می‌رفت با تصویب مدیریت یکپارچه شهری آنچه که ... مطلب کامل

  نمایش اقتدار ایران و ناتوانی دشمنان وظیفه خبرنگاران است

  نمایش اقتدار ایران و ناتوانی دشمنان وظیفه خبرنگاران است به گزارش خبرنگار ایرنا، سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف بعداز ظهر سه شنبه در حاشیه افتتاح نخستین دفترشهرستانی خبرگزاری بسیج گیلان در بندرانزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انتشار اخبار و آگاهی بخشی در راستای تحقق اهداف عالیه انقلاب اسلامی و همچنین تحقق ، تعمیق و ترویج گفتمان شهدای انقلاب اسلامی از اهداف تشکیل خبرگزاری بسیج است. وی افزود: دشمنان نظام مقدس جمهوری ... مطلب کامل

  دادرسی عادلانه حق مسلم مردم است

  احمد سیاوش پور ظهر پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید دادگستری و دادستان انزلی که در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: درباره مسائل فرهنگی به عنوان دغدغه رهبری دستگاه قضائی نیز با تمام تلاش پای کار است. وی با بیان اینکه همه باید در راستای بررسی واقع بینانه مسائل روز کشور مشارکت و همکاری لازم را داشته باشند، افزود: ... مطلب کامل

  مسابقات والیبال ساحلی کارگران کشور در انزلی برگزار شد

  ، حمید حق بین؛ دبیر انجمن والیبال کارگران کشور در حاشیه برگزاری این مسابقات در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این مسابقات با حضور ۸ تیم برتر کشور که مشتکل از بهترین ساحلی باز های کشور به مناسبت هفته کارگر در استراحت گاه وزارت کار سنگاچین برگزار شد. وی با بیان اینکه این تیم ها از استان‌های گیلان، مازندران، تهران و خراسان شرکت کرده اند، افزود: تا پیش از این دوره ... مطلب کامل

  تیم بنادر و دریانوردی بندر انزلی قهرمان لیگ برتر فوتبال جوانان گیلان شد.

  در پایان این رقابت ها تیم بنادر و دریانوردی انزلی با کسب ۵۱ امتیاز قهرمان شد، تیم های شهدای نویر انزلی با ۵۰ امتیاز و سرخ پوشان لاهیجان با ۴۷ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند. در دیدارهای برگزار شده هفته بیست و سوم و پایانی لیگ برتر فوتبال جوانان گیلان تیم بنادر و دریانوردی انزلی یک بر صفر شهرداری تولم شهر را برد، شهرداری فومن با همین ... مطلب کامل

  ایجاد ثبات مدیریتی در شهرداری انزلی اولویت شورای شهر است

  امیر احمدی فرد در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز شوراها که در دفتر شورای شهر بندرانزلی برگزار شد، اظهار کرد: بسیاری از مطالبات و انتظارات مردم از منتخبان خود با ظرفیت‌ها و شرح وظایف شوراهای اسلامی شهر سنخیت ندارد. وی با بیان اینکه اجرای طرح باز آفرینی شهری امسال در دستور کار شورای شهر انزلی قرار گرفته است، افزود: شوراها نمادی از مردم سالاری هستند که می‌توانند نقش ... مطلب کامل

  شهرداری انزلی نایب قهرمان هفتمین دوره مسابقات بین المللی هندبال ساحلی هفته فرهنگی اصفهان

  در مجموع بیش از ۶۰ تیم در سه رده سنی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان در دو بخش دختران و پسران از کل کشور وتیم ملی عمان هم در این دوره از مسابقات حضور داشتند. در بخش بانوان و رده سنی نوجوانان تیم‌های آموزش وپرورش ناحیه سوم، شاهین شهر و هرمزگان به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را به دست آوردند. در رده سنی جوانان تیم هندبال ساحلی بانوان فولاد مبارکه سپاهان، شاهین شهر و خمینی ... مطلب کامل

  فیلمساز ایرانی با گل جهان بر فرش قرمز کازان

  فیلمساز ایرانی با گل جهان بر فرش قرمز کازان این بانوی فیلمساز در مصاحبه تلفنی با خبرنگار ایرنا گفت: بیش از۹۶۰ اثر از ۵۷ کشور در چهاردهمین جشنواره فیلم مسلمان کازان مورد داوری قرار می گیرد و ۶۵ اثر از حدود ۳۰ کشور در بخش مسابقه حضور دارند. وی با اشاره به حضور ۱۸ داور و هنرمندان سرشناس سینمای حرفه ای و کوتاه جهان در این جشنواره اظهار داشت: من و دو ... مطلب کامل

  پاکسازی بلوار ساحلی و موج شکن تاریخی انزلی از ته سیگار

  زمین به عنوان مهد تمدن بشری و زیستگاهی برای گونه های متنوع جانوری همواره با پیشرفت تکنولوژی های نوین در معرض آسیب هایی است که در آینده سلامت جوامع مختلف را به چالش می کشد و کارشناسان معتقدند که حفظ محیط زیست و زمین پاک در شرایط کنونی جز با مشارکت و همراهی مردم و مسئولان امکان پذیر نیست. در سه دهه اخیر جهان بیش از پیش متوجه فجایع زیست ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.