• صحبت های شهردار بندرانزلی در جمع اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار    :   ، دکتر حسن پورقربان شهردار بندرانزلی ضمن تبریک و تهنیت ۱۷ مرداد روز خبرنگار عنوان نمود: اگر کانونی وجود داشته باشد که خبرنگاران کنار هم جمع شوند این آمادگی را ...
 • انتقاد با تخریب فرق دارد و کسی حق ندارد با توهین و افترا زدن به مسئولان از آن به عنوان انتقاد یاد کند.    :   اسماعیل حیدری آزاد روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران بندرانزلی از سوی شهرداری اظهار کرد: انتقاد با تخریب فرق دارد و کسی حق ندارد با توهین و افترا ...
 • اختصاص اعتبار ۶۵۰ میلیونی برای تجهیز آتش نشانی انزلی    :   ، مهرداد رضاپور ظهر چهارشنبه در مراسم رونمایی از تشک نجات آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری انزلی، اظهار کرد: این تشک در ابعاد ۴۸ متر مربع دارای دو ...
 • شهر انزلی لایق بهترین هاست / برای خدمت گذاری به مردم آمده ام / جایگاه قلم خبرنگاران بسیار ارزشمند است    :   ؛ هادی حیدری رییس شورای شهر انزلی اظهار داشت : یکی از تجهیزات مورد نیاز شهرمان یعنی تشک نجات حریق خریداری شد و از فرماندهی آتش نشانی انزلی تشکر ...
 • ۴ انتصاب جدید در باشگاه ملوان/ مجیدی مدیر ملوان در لیگ ۱ شد+ تصاویر    :   فرزاد مجیدی بازیکن اسبق استقلال تهران که سابقه سرپرستی تیم‌های استقلال تهران و نساجی مازندران در لیگ برتر را دارد، طی حکمی از سوی محسن میرابی به‌عنوان مدیر تیم فوتبال ...
 • سرعت کاه های بندرانزلی بیش از میزان مصوب است    :   حسن پورقربان روز شنبه در جلسه شورای ترافیک بندرانزلی اظهار کرد: متاسفانه تعداد سرعت کاه ها در سطح شهر بندرانزلی بسیار زیاد است و هم اکنون ۲۱۶ سرعت کاه در ...
 • برخی در این شهر از تعامل با منطقه آزاد گریزان هستند|قرار بود به عنوان شهردار انتخاب شوم

  به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انزلی آنلاین

  روز یکشنبه (۲۱ مرداد) نشست خبری شهردار و رئیس شورای شهر انزلی با خبرنگاران برگزار شد.

  رئیس شورای شهر انزلی در این جلسه ضمن گرامیداشت روز خبرنگار و تسلیت به مناسبت شهادت امام جواد (ع) اظهار کرد: قلم خبرنگاران سرمایه های مسئولین هستند زیرا بدون اطلاع رسانی دقیق اصحاب رسانه، مردم نمی توانند مسئول دلسوز را از غیر دلسوز تشخیص دهند.

  امیر احمدی فرد با بیان اینکه در یک سال گذشته، انتقادات و اطلاع رسانی خبرنگاران دلسوزانه و منصفانه بوده است، تصریح کرد: گاهی مشکلاتی همچون ضعف سیستم های صوتی یا خطاهای سهوی، باعث انعکاس اشتباه اخبار می شود به عنوان مثال بنده در جلسه شورای اداری در خصوص مرکز شهر اعلام کردم ابنیه های مرتفع میدان شهر هیچ تاثیری بر روی دید مناره ندارد و برخی از قوانین میراث فرهنگی برای ساخت و ساز در میدان شهر باعث عدم رغبت سرمایه گذار برای حضور در چنین مناطق مهمی از شهر است اما متاسفانه این خبر جور دیگری منعکس می شود و شنیده می شود ما به دنبال تخریب مناره تاریخی انزلی هستیم.

  وی با اشاره به شروع به کار شورای پنجم، تاکید کرد: شورای پنجم بندرانزلی چند روز بعد از انتخابات به صورت شورای موقت کار خود را آغاز کرد و در دوره سه ماهه شورای موقت، بیش از ۲۰ جلسه غیررسمی برگزار نمودیم که نشان از همت و جدیت شورای پنجم برای رفع مشکلات شهر و دغدغه های شهروندان داشت.

  احمدی فرد افزود: قطعا برای جامه عمل پوشاندن به تمام وعده هایمان نیاز به زمان زیادی داریم، ما شهرداری ایده آلی تحویل نگرفتیم در یک هفته مانده به آغاز کار شورای جدید خزانه آن خالی می شود و شهرداری را با موجودی کمتر از دو میلیون تومان تحویل می گیریم، از طرف دیگر حساب ها پشت سر هم مسدود شد اگرچه در مورد پیمانکاری که با جعل اسناد و امضا ما را محکوم کرده بود در حال اعاده دادرسی هستیم تا آن مبالغ را به حساب بیت المال بازگردانیم، اما همه این مسائل و قت و هزینه زیای از شهرداری و شورا گرفت و ضربات زیادی به ما وارد نمود.
  رئیس شورای شهر انزلی با اشاره به بازنشستگی های اجباری نیروهای شهرداری در اواخر دوره قبلی شورا، خاطرنشان کرد: بازنشستگی های فوری نیروهای باتجربه و کاردان شهرداری که امروز می توانستند کمک بسیار خوبی برای این مجموعه باشند به سرعت و تا قبل از روی کار آمدن شهردار جدید بازنشست می شوند و به عنوان مثال ما شاهد این هستیم که یکی از این نیروها امروز به عنوان مشاورعمرانی شهرداری خمام مشغول به فعالیت هستند و گلایه ما همین است که چرا دستور به بازنشستگی نیروها مثمر ثمر داده شد.
  وی عدم همکاری برخی از ادارات شهرستان را از دیگر مشکلات پیش رو شهرداری و شورا دانست و متذکر شد: نامه ای از سوی تامین اجتماعی مبنی بر بدهکاری شهرداری به این مجموعه به دست ما می رسد و تهدید می شویم در صورت عدم پرداخت بدهی ها، بیمه کارکنان شهرداری محاسبه نخواهد شد، از طرفی دیگر اداره گاز شهرستان اعلام یک میلیارد بدهی می کند و این در حالی است که مسئول جایگاه های CNG چند روز قبل خبر از تسویه حساب با اداره گاز داده بود که در حال پیگیری دقیق این مسائل از مراجع قضایی هستیم تا مشخص شود این مبالغ صرف چه اموری شده اند.
  احمدی فرد با بیان اینکه بدون سرمایه گذاری بخش خصوصی نمی توانیم شاهد پروژه های بزرگ در شهر باشیم، افزود: در مدتی که از عمر شورا می گذرد جلساتی خوبی را با همکاری فرمانداری و همت شهردار انزلی برگزار کردیم و طی آن هیات عالی سرمایه گذاری بندرانزلی را تشکیل دادیم تا به موجب آن بر روی ظرفیتها گردشگری بندرانزلی تمرکز بیشتری داشته باشیم . با شرکت های پیمانکاری توافقات مثبتی داشتیم که در آینده شاهد آغاز به کار پروژه های این شرکت ها در سطح شهر خواهیم بود.

  وی افزود: بدون شک همه این امور نیاز به پیوست های مطالعاتی و زیست محیطی دارد، نمی توانیم بدون مطالعه و بررسی دقیق و کاملا هیجانی، کلنگ آغاز پروژه ای را بزنیم و به جای منفعت رسانی به شهر باعث ضربه به آن شویم.

  احمدی فرد ادامه داد: برای پروژه های مهم شهری همچون، پیاده راه فرهنگی خیابان سپه، بازسازی خیابان میرزا کوچک خان و بلوار قدس یک تیم مشاوره ای پرقدرت، در حال بررسی دقیق جوانب هستند و با طراحی پرسش نامه هایی وارد فاز مطالعاتی این پروژه ها شده اند تا در ادامه بتوانیم با همه قدرت خواسته های شهروندان را پیش ببریم.رئیس شورای شهر انزلی با تاکید بر استفاده همه جانبه از ظرفیت های شهرستان برای پیشرفت و توسعه انزلی، گفت: امروز منطقه آزاد انزلی یک نعمت و فرصت برزگ برای این شهر است، آکواریومی که در این منطقه ساخته شد بیش از سی میلیون یورو هزینه در بر داشته است، کدام شهرداری در استان گیلان می تواند چنین پتانسیلی را در شهر خود ایجاد نماید؟ ما باید بتوانیم از این ظرفیتی که در ۱۵ کیلومتری شهرمان قرار دارد برای توسعه گردشگری بهره ببریم و افرادی که از نقاط دور درست کشور وارد منطقه آزاد انزلی می شوند را به سمت شهر خود جذب نماییم.

  وی تاکید کرد: متاسفانه برخی در این شهر از تعامل با منطقه آزاد گریزان هستند. ما در ایام نوروز برای اولین بار جشنواره ای را با همکاری منطقه آزاد انزلی برگزار کردیم و مدیرعامل این منطقه، قصد داشتند با تمام مدیران خود در این جشنواره حضور یابند اما متاسفانه شب قبل از حضور ایشان، اعلام می شود که اجازه حضور صادر نخواهد شد. پس از پیگیری های فراوان روز دیگری برای این اتفاق تعیین می شود که باز هم در آن مراسم به بنده به عنوان رئیس شورا و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی اجازه سخنرانی نمی دهند آیا ما به جز منافع شهر صحبت دیگری داشتیم؟

  احمدی فرد با اشاره به تاسیس باشگاه فرهنگی و ورزشی شهرداری انزلی، گفت: بندرانزلی شهری است که نامش به واسطه ورزشکاران آن، می درخشد. ما تلاش کردیم تا با تاسیس باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری، تعیین هیات مدیره و تخصیص دفتر به این باشگاه، با همه هیات های ورزشی شهرستان که می توانند در میادین بزرگ ورزشی حضور یابند همکاری نماییم.

  قرار بود به عنوان شهردار انتخاب شوم

  رئیس شورای شهر انزلی در ادامه یکی از موضوعات مطرح شده در یکسال اخیر را وعده اعضای شورا برای انتخاب شهردار بومی اعلام کرد و متذکر شد: برای اولین بار در جمع رسانه ها پاسخ این موضوع را بیان می کنم، لیست شورا زمانی که بسته شد، شهردار خود را انتخاب کرده بود و دوستان وعده دادند چنانچه ۵ نفر از ۷ نفر لیست رای بیاورند، بنده به عنوان شهردار انتخاب شوم و بنابراین کسی نباید در تریبون های انتخاباتی در مورد انتخاب شهردار وعده ای می داد.

  وی افزود: در ادامه و پس از پیروزی هر هفت نفر از اعضای لیست، تصمیم گرفتیم که فراخوانی برای انتخاب شهردار داشته باشیم تا شاید گزینه ای قوی تر از احمدی فرد برای تصدی پست شهرداری وجود داشته باشد زیرا ملاک ما هرگز اشخاص نبوده اند. این فراخوان چند فاکتور مهم به نام تجربه مدیریت شهری، تخصص و علم، برنامه مدیریتی صحیحی و بومی بودن داشت و این یعنی از میان افرادی که ۳ گزینه اول به صورت مساوی در آنها وجود داشته باشد، گزینه بومی را انتخاب نماییم.

  احمدی فرد گفت: در مرحله اول از میان ۲۳ نفر، ۷ نفر برای مرحله بعدی انتخاب گزینش شدند که بنده نیز یکی از این افراد بودم، با درخواست دوستان و صلاحدید همه اعضا بنده ترجیح دادم از این موضوع کناره گیری نمایم و با اضافه شدن دو نفر در ادامه، از مجموع هشت نفری که برای تصدی سمت شهرداری باقی مانده بودند پنج گزینه بومی وجود داشت و از میان آنها تنها یک نفر سابقه مدیریت شهری داشت که ایشان نیز حاضر به ارائه برنامه های خود نشد و از این گزینش انصراف داد. در نهایت چیزی که مشخص است دکتر پورقربان به نسبت سایر گزینه ها به لحاظ شاخصه های ابتدایی ما کامل تر بودند و بدون هیچ سیاسی کاری انتخاب شدند تا بتوانیم از تجربیات چندین ساله ایشان در امر مدیریت شهری، بهره مند شویم.

  وی فراهم نمودن فرصت پیشرفت برای جوانان شهر را امری اجتناب ناپذیر دانست و تاکید کرد: به عقیده بنده ما جوانانی مستعد در این شهر داریم که بدون یقین و با فرصت های مدیرپروری و حضور جوانان به عنوان مشاور مدیران مختلف، می توانیم شاهد حضور آنها در پست های مهم کشوری باشیم، اما لازمه رسیدن به این نقطه حرکت گام به گام و با مطالعه است ما نمی توانستیم فردی با تجربه کمتر را به عنوان شهردار انتخاب کنیم و ریسک بزرگی را متحمل شویم.

  رئیس شورا با بیان اینکه اعتقاد داریم هرکس دلش برای بندرانزلی بسوزد به نوعی بومی این شهر محسوب می شود، تصریح کرد: در شورای قبل نیز بنده تاکید داشتم شهرداری که اعتقادی به زندگی در انزلی ندارند نمی توانند دلسوز شهر باشند ما شاهد این بودیم که دکترپورقربان ۴۸ ساعت پس از تایید حکمشان به عنوان شهردار با خانواده در انزلی ساکن شدند و حتی روزهای جمعه نیز پشت میز خدمت رسانی به مردم حضور دارند.

  احمدی فرد موضوع باشگاه ملوان را از دیگر مسائل مهمی دانست که برخی از شهروندان به دلیل عدم کمک به این باشگاه گلایه مند هستند و افزود: وقتی در مراسم گلریزان این باشگاه از شورای شهر خمام برای حضور در مراسم دعوت می شود اما اعتقادی به شورای شهر انزلی ندارند نشان از مدیریت ضعیف این باشگاه است. مدیریتی که باعث سقوط تیم ملوان شده زیرا به اذعان همین مدیران آقای دکتر دنیامالی ۱۴ میلیارد تومان بودجه به این باشگاه تزریق نمود.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: ما هیچ اجازه ای برای حضور در جلسات هیات مدیره و رساندن خواسته هواداران ملوان به گوش اعضای هیات مدیره نداشتیم و بنابر گفته امیر باقری مسئولین شهری حاضر در هیات مدیره بر اساس خواسته نماینده محترم شهرستان انتخاب می شوند. با این حال برای انتخاب هوشمندانه فرهاد پورغلامی به عنوان مربی تیم ملوان بسیار خرسند و خوشحالیم و در ادامه نیز برای تیم محبوب شهرمان آرزوی موفقیت می کنیم.

  مطالب مرتبط :

  “محیط زیست” به تلافی توقف طرح “بایوجمی” در روند ساخت راه آهن انزلی مانع تراشی می‌کند

  حسن خسته‌بند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه ورود دادستان بندرانزلی به مسئله اجرای طرح بایوجمی کاملاً قانونی بوده و توقف آن در مسیر تحقق مطالبات مردم انجام شده است اظهار داشت: محیط زیست به تلافی توقف طرح بایوجمی درصدد ایجاد اختلال در روند ساخت پروژه راه آهن رشت به انزلی است. نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با بیان اینکه محیط زیست از وی به علت مخالفت ... مطلب کامل

  “سازمان حفاظت محیط زیست” گیلان را با آزمایشگاه اشتباه گرفته‌ است

  سید رحمان سیدزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تا قبل از توقف طرح بایوجمی خیلی‌ها با اجرای آن موافق بودند اما در حال حاضر هیچ صدای موافقی از آنان شنیده نمی‌شود اظهار داشت: توقف این طرح بر اساس مستندات علمی و نظرات اساتید دانشگاه‌های برتر کشور انجام شد. دادستان بندرانزلی با بیان اینکه بحث تالاب انزلی از مدت‌های مدیدی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مردم منطقه، ... مطلب کامل

  مردم نباید با عتاب و خطاب دهیاران مواجه شوند

  اسماعیل حیدری آزاد عصر پنجشنبه در جلسه کاهش آسیب های زیست محیطی با محوریت عدم سوزاندن کاه و کلش توسط کشاورزان و روستائیان اظهار کرد: دهیاران باید تلاش بیشتری در راستای افزایش آگاهی روستائیان و خصوصا کشاورزان درهمه زمینه ها انجام دهند. وی با اشاره به اینکه کشاورزی بندرانزلی هنوز در حالت سنتی است افزود: متاسفانه با وجود مصرف بالای آب کشاورزی برداشت محصول کشاورزی بندرانزلی ضعیف است و از ... مطلب کامل

  سوزاندن کاه و کلش جرم است/ برخورد بامتجاوزان به حریم تالاب و دریا

  ، سید رحمان سید زاده عصر پنجشنبه در جلسه کاهش آسیب‌های زیست محیطی با محوریت عدم سوزاندن کاه و کلش توسط کشاورزان و روستاییان که در فرمانداری انزلی برگزار شد با تأکید بر لزوم اجتناب از سوزاندن کاه و کلش بعد از دروی شالیزارها از سوی کشاورزان، گفت: بر اساس ماده ۲۰ قانون هوای پاک سوزاندن کاه و کلش در مزارع جرم است. وی افزود: بر اساس ماده ۲۰ قانون ... مطلب کامل

  دغدغه اصلی پرداخت حقوق و مزایای پرسنل است | احشام سرگردان جمع آوری می شوند

  هفتادو هفتمین جلسه عادی و علنی شورای اسلامی شهر انزلی با حضور شهردار، اعضای شورای شهر انزلی و کارشناسان شهرداری با موضوع نامه شهرداری در خصوص درخواست شرکت نوید آوران عرصه نوین جهت حضور در کارخانه کود عالی – نامه شماره شهرداری درخصوص درخواست همکاری شرکت بهبود گستر – نامه شهرداری درخصوص خرید ۱۰ دستگاه مینی بوس ، امروز یکشنبه (۶ مرداد) در محل شورا برگزار ... مطلب کامل

  به ملوان برنامه سه ساله داده‌ام/ یک ماه پیش حضورم در این تیم قطعی شد

  علی لطیفی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد حضورش در تیم ملوان انزلی گفت: برای اولین بار است که این را در رسانه‌ای اعلام می‌کنم. زیرا خبرگزاری فارس را امین ورزش می‌دانم و به همین دلیل صادقانه می‌گویم که یک ماه پیش کارم با مالک باشگاه ملوان برای حضور در این تیم به عنوان سرمربی تمام شده بود. من با مهندس میرابی یک ماه پیش مذاکره کردم ... مطلب کامل

  اعضای هیات رئیسه شورای شهر انزلی انتخاب شدند.

  در جلسه انتخابات شورای شهر انزلی برای تعیین هیات رئیسه ، هادی حیدری با اکثریت آراء به عنوان رئیس شورای شهر، ابراهیم برفچالانی به عنوان نائب رئیس، تهمتن وکیل منفرد به عنوان خزانه دار و موسی زنجانخواه نیز به عنوان منشی شورای اسلامی شهرانزلی انتخاب شدند. این در حالی است که بر اساس قانون پس از استعفای یکی از اعضای شورای شهر باید انتخابات داخلی در شورای اسلامی برگزار و هیات ... مطلب کامل

  وجود ماهی گوشت خوار در تالاب انزلی/ مواجهه با چالشی جدید در تالاب

  قربانعلی محمد پور، مدیر کل محیط زیست استان گیلان از صید شدن یک ماهی پیرانا در تالاب انزلی خبر داد و افزود: طی روز‌های گذشته یک ماهی پیرانا در تالاب انزلی صید شده است. وی در ادامه در پاسخ به این سوال که این ماهی بومی چه منطقه‌ای است افزود: ماهی پیرانا بومی گیلان نبوده و این ماهی هم قطعا توسط مردم در تالاب انزلی رها سازی شده است. مدیر ... مطلب کامل

  عده‌ای ملوان را برای کارهای انتخاباتی می‌خواهند/ بازگشایی پنجره نقل و انتقالاتی نخستین گام جدی مالک

  حسن خسته بند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در انزلی با اشاره به واگذاری مشروط باشگاه ملوان انزلی اظهار کرد: پس از پایان رقابت‌های لیگ دسته اول، تنی چند از متقاضیان خرید باشگاه ملوان، درخواست خود را تقدیم باشگاه کرده و سوابق و رزومه این متقاضیان در هیئت‌مدیره موردبررسی قرار گرفت. وی با بیان اینکه محسن میرابی از رزومه بهتری نسبت به سایر متقاضیان خرید باشگاه ملوان برخوردار است، گفت: برای ... مطلب کامل

  محسن میرابی بصورت مشروط مالک ۷۰درصد سهام باشگاه ملوان بندرانزلی شد.

  فرماندار بندر انزلی امروز از تعیین مالک جدید باشگاه فوتبال ملوان بندر انزلی خبر داد و گفت: در جلسه ای که عصر امروز با حضور حسن خسته بند نماینده انزلی در خانه ملت، امیر دریادار عبدالوهاب طاهری فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش، حمید قهرمانی رئیس اداره ورزش و جوانان انزلی، ناخدا سلیمی رئیس تربیت بدنی نیروی دریایی، اصغر زاده وکیل باشگاه ملوان و متقاضی مالکیت باشگاه ملوان برگزار ... مطلب کامل

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری انزلی آنلاین محفوظ میباشد . انزلی آنلاین، پایگاه عشاق انزلی در سراسر دنیاست ، ما گرد هم آمده ایم تا فضایی فراهم سازیم که همه انزلی چی ها در سراسر جهان در بهبود وضعیت شهربا نقطه نظراتشان ما رایاری رسانند، و اندیشه ای جز رفاه شهروندان در سر نداریم. ما دست همه عزیزانی را که ما رادرنیل به اهدافمان یاری رسانند به گرمی می فشاریم...با ما همراه باشید

  پایگاه خبری انزلی آنلاین

  پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

  انتشار پایگاه در بهمن 1393

  با ما همراه باشید تا به روز شوید

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 انزلی آنلاین. محفوظ است.